English Premier League - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Otelo

Titulu u sezoni 2018/19 osvaja:

Anketa je završila: 01 okt 2018, 17:48.

City
82
34%
United
21
9%
Liverpool
85
35%
Tottenham
4
2%
Arsenal
13
5%
Chelsea
31
13%
neko drugi
8
3%
 
Ukupno glasova: 244

Avatar
StevieG8
Postovi: 13406
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la StevieG8 » 17 avg 2019, 21:36

Arnelv52 je napisao/la:
japa je napisao/la:
Arnelv52 je napisao/la:Kad su uvodili VAR ja sam očekivao tehnologiju a ne čovjeka koji gleda na kompjuter.
Ma promasaj totalni vracajte Ovreba :lol: :lol:

Cuj ocekivao tehnologiju pa sta je ovo nego tehnologija? Ako nece covjek ko ce gledati u kompjuter, policijski pas?
Danas je tehnologija toliko napredovala... Zaposlili su par dodatnih ljudi i to zovu tehnologijom.

Imaš razne senzore koji se mogu ugraditi na golove i lopte i kamere i to bi se zvala tehnologija... Vjerovatno pišeš sa telefona koji ti mora prepoznati lice da bi ti se otključao - to je tehnologija. Ovo je samo dodatna radna snaga.
Pa eto imaju goal line senzori sta ces drugo? Ovdje je problem diskutabilnost i procjena određenih situacija, ne mozes neke stvari samo mehanički odredit pa il je crno il bijelo.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la japa » 17 avg 2019, 21:42

Arnelv52 je napisao/la:
japa je napisao/la:
Arnelv52 je napisao/la:Kad su uvodili VAR ja sam očekivao tehnologiju a ne čovjeka koji gleda na kompjuter.
Ma promasaj totalni vracajte Ovreba :lol: :lol:

Cuj ocekivao tehnologiju pa sta je ovo nego tehnologija? Ako nece covjek ko ce gledati u kompjuter, policijski pas?
Danas je tehnologija toliko napredovala... Zaposlili su par dodatnih ljudi i to zovu tehnologijom.

Imaš razne senzore koji se mogu ugraditi na golove i lopte i kamere i to bi se zvala tehnologija... Vjerovatno pišeš sa telefona koji ti mora prepoznati lice da bi ti se otključao - to je tehnologija. Ovo je samo dodatna radna snaga.
hahaha pa vec imaju ti senzori na golovima i linijama koji iste sekunde jave sudiji je li npr. gol ili nije ne kontam o cemu pricas? Naravno da jeste upotreba tehnologije to kad zaposlis sudiju da gleda na kamerama ne kontam sta ti hoces, ovo je nesto najbolje sto je moglo da se desi fudbalu.

Avatar
Arnelv52
Postovi: 1531
Pridružen/a: 05 apr 2016, 14:46
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Arnelv52 » 17 avg 2019, 21:44

StevieG8 je napisao/la: Pa eto imaju goal line senzori sta ces drugo? Ovdje je problem diskutabilnost i procjena određenih situacija, ne mozes neke stvari samo mehanički odredit pa il je crno il bijelo.
Tehnologija primarno i ne služi da donosi ocjene nego da poveća stepen informiranosti korisnika zato i jesu informacijske tehnologije.

On sve te inpute može pobrati preko raznih senzora bez da mora zaustavljati igru i čekati da mu neko iz sobe javi jel igrač igrao rukom ili nije.

Ovo je nakaradno kako god okreneš. K"o da su na Sebilju dogovarali kako će VAR izgledati.

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Lillard » 17 avg 2019, 21:44

De bogati poduči nas preko kakvih to raznih senzora kad si tako pametan?
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
nerkolfc
Postovi: 12893
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la nerkolfc » 17 avg 2019, 21:45

VAR je odlicna stvar, meni je samo krivo sto se u nekim aituacijama dozvoljava sudiji da odlucuje hoce li se gledati a inace ovako ce se smanjiti broj golova iz ofsajda ili igranjem rukom sto je odlicno.
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

Avatar
harden
Postovi: 23564
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la harden » 17 avg 2019, 21:45

meni se cini da si ti arnele igrao previse watch dogs
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Arnelv52
Postovi: 1531
Pridružen/a: 05 apr 2016, 14:46
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Arnelv52 » 17 avg 2019, 21:46

harden je napisao/la:meni se cini da si ti arnele igrao previse watch dogs
Ne igram igrice. Nekad PESa i to je to.

Avatar
Brokula
Postovi: 30955
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Brokula » 17 avg 2019, 21:46

Sretan rođendan najvećem
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Arnelv52
Postovi: 1531
Pridružen/a: 05 apr 2016, 14:46
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Arnelv52 » 17 avg 2019, 21:53

Lillard je napisao/la:De bogati poduči nas preko kakvih to raznih senzora kad si tako pametan?
Loptu ili kameru možeš naučiti šta je peterac, šta je ruka a šta noga. To danas već postoji nije nikakvo otkrivanje tople vode.

Sve što je potrebno je proslijediti informaciju do sudije u realnom vremenu i to je to. Ima sat... danas su satovi pametni.

Kako su riješili s tom gol tehnologijom (smetnuo sa uma) tako su mogli i sve ostalo.

Avatar
Brokula
Postovi: 30955
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Brokula » 17 avg 2019, 21:55

Joj tek sad vidim onu anketu na arsenal live praćenje :urnebes: hahaha
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Lillard » 17 avg 2019, 21:56

Arnelv52 je napisao/la:
Lillard je napisao/la:De bogati poduči nas preko kakvih to raznih senzora kad si tako pametan?
Loptu ili kameru možeš naučiti šta je peterac, šta je ruka a šta noga. To danas već postoji nije nikakvo otkrivanje tople vode.

Sve što je potrebno je proslijediti informaciju do sudije u realnom vremenu i to je to. Ima sat... danas su satovi pametni.

Kako su riješili s tom gol tehnologijom (smetnuo sa uma) tako su mogli i sve ostalo.
Reci da se zayebaješ :lol: :lol: :lol:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
StevieG8
Postovi: 13406
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la StevieG8 » 17 avg 2019, 21:57

Ja tebi govorim da postoje diskutabilne situacije koje ne možeš riješiti na način da kompjuteru kažeš ako lopta pogodi ruku to je penal. Evo npr igrač okrenut od lopte, ruka uz tijelo protivnički igrač ga napuca loptom i sad treba svirat penal jer si ti dao kompjuteru striktno pravilo? Ovo je samo primjer a takvih situacija uvijek ima, fudbal je živ i ne možeš nikad kompletnu mehaniku igre podredit tehnologiji.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
Arnelv52
Postovi: 1531
Pridružen/a: 05 apr 2016, 14:46
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Arnelv52 » 17 avg 2019, 21:59

StevieG8 je napisao/la:Ja tebi govorim da postoje diskutabilne situacije koje ne možeš riješiti na način da kompjuteru kažeš ako lopta pogodi ruku to je penal. Evo npr igrač okrenut od lopte, ruka uz tijelo protivnički igrač ga napuca loptom i sad treba svirat penal jer si ti dao kompjuteru striktno pravilo? Ovo je samo primjer a takvih situacija uvijek ima, fudbal je živ i ne možeš nikad kompletnu mehaniku igre podredit tehnologiji.
Pa već su odredili, kako ovde čitam, da je svako igranje rukom u 16 metara penal. Tako da tu više neće biti dvojbe... namjerno ili ne uvijek je penal.

Avatar
StevieG8
Postovi: 13406
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la StevieG8 » 17 avg 2019, 22:00

Arnelv52 je napisao/la:
StevieG8 je napisao/la:Ja tebi govorim da postoje diskutabilne situacije koje ne možeš riješiti na način da kompjuteru kažeš ako lopta pogodi ruku to je penal. Evo npr igrač okrenut od lopte, ruka uz tijelo protivnički igrač ga napuca loptom i sad treba svirat penal jer si ti dao kompjuteru striktno pravilo? Ovo je samo primjer a takvih situacija uvijek ima, fudbal je živ i ne možeš nikad kompletnu mehaniku igre podredit tehnologiji.
Pa već su odredili, kako ovde čitam, da je svako igranje rukom u 16 metara penal. Tako da tu više neće biti dvojbe... namjerno ili ne uvijek je penal.
I tu će bit svakakvih situacija vidjet ćeš.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Torres_9
Postovi: 13461
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:11
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Torres_9 » 17 avg 2019, 22:03

leorey je napisao/la:Pep poceo tamburat
jel postoji veci peh od tebe :tokralju: :tokralju:

Avatar
Brokula
Postovi: 30955
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Brokula » 17 avg 2019, 22:03

Ne može VAR pokazati više nego jest. Ne može VAR smišljati pravia, to ljudi rade. VAR je samo još par dodatnih očiju na terenu koja pomažu da su odluke što tačnije.

Evo od ove sezone i ofsajd je stvar prošlosti. Dokle god su pravila potpuno jasna, tehnologija koja ih potvrđuje će biti najbolja stvar
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la japa » 17 avg 2019, 22:07

Arnelv52 je napisao/la:
StevieG8 je napisao/la: Pa eto imaju goal line senzori sta ces drugo? Ovdje je problem diskutabilnost i procjena određenih situacija, ne mozes neke stvari samo mehanički odredit pa il je crno il bijelo.
Tehnologija primarno i ne služi da donosi ocjene nego da poveća stepen informiranosti korisnika zato i jesu informacijske tehnologije.

On sve te inpute može pobrati preko raznih senzora bez da mora zaustavljati igru i čekati da mu neko iz sobe javi jel igrač igrao rukom ili nije.

Ovo je nakaradno kako god okreneš. K"o da su na Sebilju dogovarali kako će VAR izgledati.
cuj preko senzora vidjeti je li igrano rukom haha pa sta ti bi stavio senzore na 22 igraca? to ti je prakticnije od jednog covjeka koji gleda ponovljeni snimak :rol:

Avatar
Sage
Postovi: 5333
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Sage » 17 avg 2019, 22:16

Šta sve čovjek pročita ovdje...
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
Arnelv52
Postovi: 1531
Pridružen/a: 05 apr 2016, 14:46
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la Arnelv52 » 17 avg 2019, 22:21

japa je napisao/la: cuj preko senzora vidjeti je li igrano rukom haha pa sta ti bi stavio senzore na 22 igraca? to ti je prakticnije od jednog covjeka koji gleda ponovljeni snimak :rol:
Je bi ga paja, ti svoju nerazgledanost našao ovde meni prosipati pa moram sa tobom k'o sa malim dijetom.

Npr. proizvodnji se koriste slične kamere koje mogu ocijeniti 20 ili 200 komada u jednoj kutiji/gajbi ili šta god već da li su dobri ili im nešto fali i ako fali šta fali i ocjeniti koji je daljni postupak.

Nećeš ti senzore stavljati na igrače mada bi i to moglo ali bi se mogle za početak postaviti kamere koje bi iz slike pročitale jel lopta dirala ruku ili nije.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: English Premier League

Post Postao/la japa » 17 avg 2019, 22:29

Znaci ti bi nabavio pun ku?ac pametnih kamera koje bi morao svuda da postavis kako bi svaki moguci dio terena pokrile ili bi stavljao senzore na 22 igraca koji ulaze u duele bacaju se i slicno umjesto jednog covjeka koji sve to gleda na kompjuteru i na direktnoj je vezi sa sudijom na terenu? To tvoje je preskupo sa previse potencijalnih problema ti bi bgm i FA i VAR u crno zavio sa svojim idejama.


I sto je najgore opet bi ti trebao sudija u sobi koji gleda snimak jer te pametne kamere ne mogu donijeti odluku u situacijama gdje pravila nisu striktno postavljena, npr. nema te pametne kamere koja moze odrediti intenzitet prekrsaja.

Zaključano

Natrag na “English Premier League”

Online

Trenutno korisnika/ca: Brokula, Gunner4, Slobodanpad1945, Soba, UnitedWA i 20 gostiju.