AC Milan - Arhiva postova

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

celikmilan
Postovi: 2954
Pridružen/a: 25 nov 2012, 00:47
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la celikmilan » 18 avg 2019, 02:51

:facepalm:

Avatar
UrbyEmanuelson
Postovi: 4882
Pridružen/a: 14 avg 2012, 13:52
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la UrbyEmanuelson » 18 avg 2019, 03:21

:facepalm: :facepalm: :facepalm:

Avatar
muha milanez
Postovi: 5789
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 18 avg 2019, 03:33

:rol: :rol: :rol:
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
SonVolt
Postovi: 1611
Pridružen/a: 25 avg 2015, 09:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la SonVolt » 18 avg 2019, 08:07

:rol: :rol: :rol:
https://www.youtube.com/watch?v=5Gprcg0jUdU

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Fantasista » 18 avg 2019, 09:13

Biglia, Krunić, Naser, Kesa,Hakan, Paquetta, kakav izbor na sredi, trener je na mukama. Anceloti i Albertini su za njih amateri. Pa ovo je gore nego kad su igrali Esien i Muntari.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16573
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 18 avg 2019, 09:14

Ljudi polako samo, sezona jos nije ni pocela, opusteno

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Fantasista » 18 avg 2019, 09:30

Kad počne bit će još gore kukanje.

Avatar
Beduin
Postovi: 16297
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 18 avg 2019, 09:39

rope11 je napisao/la:Naravno i Suserica pokazuje koliko je spor i neupotrebljiv, hvala što nam je pokazao kako će izgledati u ligaškim utakmicama :zzz: samo se majmun može uzdati i graditi igru oko njega,
:
Je li ovo neposredno nazivas majmunom nekoga ko ga vidi na toj poziciji ove sezone i ne treba ga prodati (mozda neki forumas)? :urnebes:

Just askin', reko da ne uvrijedis neistomisljenike.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Beduin
Postovi: 16297
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 18 avg 2019, 10:03

Giampaolo: “Those who started the game are the ones who give me more guarantees"

E onda smo tek naj3bali. Bice ovdje prvih par kola prosipanja bodova i nazor igre dok se i on sam ne prisabere.
Pa Silva u ono malo minuta je bio bolji, nego Samu sve ostalo sto je odigrao sinoc.
Hakan nelos, kao i Kessie.
Paqueta me totalno razocarao, pregrst pogresnih pasova i losih rjesenja, nonsalancija kao da igra u Brazilu. Ovakav Paqueta nas nece usreciti i unaprediti, samo cemo jos i pare izgubiti na njemu ako se ne uozbolji, a cisto sumnjam da je to taj tip igraca i osobe koji zeli stvoriti ime u svijetu fudbala i napraviti nesto vise sa timom. Daj Boze da grijesim.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16573
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la ronaldo99 » 18 avg 2019, 10:54

Pa logicno je da ce trener tako govoriti, nece demotivisati igrace, Pep kaze za Fodena da je najtalentovaniji ihrac kojeg je trenirao

Avatar
Beduin
Postovi: 16297
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 18 avg 2019, 11:38

ronaldo99 je napisao/la:Pa logicno je da ce trener tako govoriti, nece demotivisati igrace, Pep kaze za Fodena da je najtalentovaniji ihrac kojeg je trenirao
Eto ne moze reci da su moguce i neke rokade u timu, da dplaskom Benacera i ostalih ce se povecati konkurencija za prvih 11, ili jednostavno reci da nije zadovoljan prikazanim i da jos igraci moraju dati od sebe. Jer i najveci retardos vidi da je ono jadno i cemerno bilo.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Fantasista » 18 avg 2019, 12:31

Promjenom formacije ostaje ekipa bez krila koja su pomagala u odbrani. Suso i 2 napadača to ti je 3 igrača manje u odbrani. Nije ni čudo što je Sampa primila kišu golova prošle sezone, 15 više od Milana čini mi se.

Avatar
muxa
Postovi: 11340
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 18 avg 2019, 12:43

Nismo imali ta krila kad smo imali najbolju odbranu i harali Europom. Dakle, nije problem ova formacija, nego igrači i eventualno trener. Al o tome ćemo neki sud moći dati nakon par odigranih zvaničnih utakmica. Gledao sam pripremne utakmice Liverpoola i Reala ove sezone, a vidimo da to u zvaničnim utakmicama drugačije izgleda. Ne kazem da će isti biti i sa nama, da se pojedinci nebi zakačili, al treba malo sačekati pa dar konacan sud. Nisam ni ja s mnogim stvarima zadovoljan, al sta bi. Mi ovdje na forumu imamo 2 opcije. Jedna je da stalno kritikujemo kako ništa ne valja, pa ako šta i bude lahko je reci drago mi je da sam bio u krivu. Druga opcija je sacekati pa kritikovati kad za to dodje vrijeme. Ja uvijek biram ovu drugu opciju. Naravno i ja bi da smo odmah na početku mercata doveli sva pojacanja i da su to mahom wc igrači al realnost je drugačija. Pa ni u životu nije uvijek sve kako čovjek planira, kako očekivati da na sve ludjem tržištu igrača bude..
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
meecko
Postovi: 1506
Pridružen/a: 01 dec 2009, 22:25
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meecko » 18 avg 2019, 13:04

Najlakše je pričati bez odgovornosti. Ljudi koji su zaduženi za transfere valjda znaju šta rade. Mogu i kritikovati ali džaba se nervirati. Nije dobro dorađen prelazni rok za sada. Ponovo nije riješenje nađeno za rak ranu ekipe, a to je vrhunski vezni igrač bio on AMF/CMF kako već se zove. Nadam se nekom iznenađenju do kraja prelaznog roka
Crveno-crna boja krvi ACM
Sloboda do groba

Avatar
Beduin
Postovi: 16297
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 18 avg 2019, 14:16

muxa je napisao/la:Nismo imali ta krila kad smo imali najbolju odbranu i harali Europom. Dakle, nije problem ova formacija, nego igrači i eventualno trener. Al o tome ćemo neki sud moći dati nakon par odigranih zvaničnih utakmica. Gledao sam pripremne utakmice Liverpoola i Reala ove sezone, a vidimo da to u zvaničnim utakmicama drugačije izgleda. Ne kazem da će isti biti i sa nama, da se pojedinci nebi zakačili, al treba malo sačekati pa dar konacan sud. Nisam ni ja s mnogim stvarima zadovoljan, al sta bi. Mi ovdje na forumu imamo 2 opcije. Jedna je da stalno kritikujemo kako ništa ne valja, pa ako šta i bude lahko je reci drago mi je da sam bio u krivu. Druga opcija je sacekati pa kritikovati kad za to dodje vrijeme. Ja uvijek biram ovu drugu opciju. Naravno i ja bi da smo odmah na početku mercata doveli sva pojacanja i da su to mahom wc igrači al realnost je drugačija. Pa ni u životu nije uvijek sve kako čovjek planira, kako očekivati da na sve ludjem tržištu igrača bude..
To je generalno problem kod ljudi, sto ti zbog drugih se moras odmah opredijeliti hoces li kritikovati da bi mogao rece da si bio u pravu ili hvaliti pa kasnije se usutiti.

Dok sam i ja u tom fazonu da kritikujem ako ne valja, a hvalim kad je nesto dobro. To se zove objektivnost, a pojedinci se nakace na tebe pa kazu "sto sad mijenjas misljenje", "vidis da nisi bio u pravu", bla bla bla. Ovo trenutno ne izgleda dobro, ali ima vremena da se popravi i unaprijedi, nakon nekoliko kola cemo imati jasan uvid u sve odradjeno.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
rope11
Postovi: 17635
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 18 avg 2019, 14:29

Kažem, dosta su Maldini i Boban zajebali stvar. U junu su imali okvirno 4-5 prioriteta, da dovedu dva veznjaka startera, napadača, da rasprodaju višak i da prošire roster.

Dva mjeseca poslije ušli smo u završnicu merkata, a oni nisu ni 20% toga odradili. Dovelo se nešto sitno za rotacije, u vidu Duartea, Lea i povrijeđenog Krunića koji se ne može sastaviti sa loptom i Benasera kao startnog veznjaka kojeg nećemo vidjeti prije reprezentativne pauze, a jasno su znali da će se prekasno priključiti pripremama. Ostatak prioriteta visi nedovršen u zraku, najbitnije igrače nisu doveli, oni koji su trebali biti prodani još su tu.
I tu su Giampaola ostavili na cjedilu, tip niti je imao s kim raditi čitavo ljeto niti će imati pola prvotimaca za prva dva kola, a boga pitaj koliko će se još odužiti proces adaptacije i navikavanja na novi sistem. Inače mrzim one reprezentativne pauze, ali nama će doći kao dar sa neba.


I na sve ovo bih mogao zažmiriti, ako bi se doveo kvalitetan veznjak i napadač do kraja. Ne sumnjam da će doći napadač, ali imam strah za veznjaka.


I da, Giampaolo je majmun što se uzda u Susa. :problem:
Nekako mogu probaviti nazad trojac Paqueta-Benacer-Kessie koji je skroz dobar za naše prilike, pa ni klupa u vidu Hakana, Jacka, Bigle, Jacka uopšte nije loša, ali me ta desetka i Suso na njoj nenormalno bode u oči. :roll: Još ako se radi njega ne uzme veznjak, treba i Giampaola i njega razapeti ispred San Sira ako se ne izbori top 4.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

shevchet
Postovi: 704
Pridružen/a: 07 jun 2019, 15:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la shevchet » 18 avg 2019, 14:34

Nije problem u tome podržava li neko ili kritikuje...

Problem je u tome što ovdje evo skoro mjesec dana se piše KAKO MALDINI I BOBAN EXTRA RADE, KAKO ZNAJU SVOJ POSAO, KAKO SMO DOVELI DOBRA POJAČANJA, BLA, BLA...

Sad odjednom 7 dana prije početka, većina "drvlje i kamenje" na te iste koje ste cijelo vrijeme hvalili!
U tome je suština priče!

Kome su Bennacer, Krunić, Leao i sl. dobra pojačanja?!
Nekome ko nema veze o fudbalu, ili je počeo prije par godina pratiti ekipu, suvišno je bilo šta tu dodati!

Da dovedu Ronalda, ja mislim da Maldini nije za ovog posla, a pogotovo Boban, to mislim od početka i stav sigurno neću mijenjati.
Leonardo je dr.za njih, samo je on imao malo drugačiju situaciju u klubu!

Ja ću prvi podržati, kad se nešto uradi dobro, ali ovo je daleko od dobrog, tj. lagano idemo prema još jednoj katastrofi.

Nadam se da će se nešto promijeniti do kraja mercata, jer za ovo je što Rope reče ocjena nula, bar da dodje jedan vrhunski igrač, pa da možemo reći, poboljšali smo ekipu makar za 20-30%.

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Fantasista » 18 avg 2019, 14:57

Ne znam zašto Naser i Duarte ne bi mogli početi protiv Udina. I Leao takođe ako ne bude povrede. Bolje sa 10 igrača početi nego sa Boriniem u vezi.

Avatar
muxa
Postovi: 11340
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muxa » 18 avg 2019, 15:00

Nemoj mi Lorda dirat. Na sve možeš udarit samo ne na njega
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 18 avg 2019, 15:09

Tako to bude kad se svaki mercato radi neplanski i na horuk. Oni su čovječe dočekali početak jula da dovedu prvo 'ozbiljno pojačanje', koliko znam Theo je potpisao 7-8. jula, to je skoro 1,5 mjesec nakon završetka prošle sezone.

Kad sam pisao ovdje u junu kako je neozbiljno što se ne dovodi niko, pojedinci su pisali kako je još rano, kako se radi na transferima, kako ima još dva mjeseca do početka sezone. E pa eto, sad još ima šest dana do početka sezone, mi smo doveli pet igrača (od kojih niko ne može dobiti epitet pojačanja dok to ne dokaže na terenu) koji zajedno kad im zbrojiš minute za Milan, nisu odigrali jednu kompletnu utakmicu.

To je posebna vrsta neozbiljnosti, al' hajde da su to neka top pojačanja koja ti garantuju instant kvalitet, pa hajde eto yebat ih, kad god dođu dobrodošli i unaprijedit će nam instant igru, al' ovako prinove da ti ne igraju i da ih ne isprobavaš u prijateljskim utakmicama, sramota i amaterizam čisti. Yebote život Benaser, pa Boga ti dragog, k'o da je u najmanju ruku Xavi ili Iniesta iz najboljih dana pa nemaš potrebu da ga probaš u prijateljskim mečevima nego mu daješ nekakve produžene odmore...

Al' to nije sve, pored svih ovih negativnih stvari, najnegativnija je što opet, ponavljam opet nakon pet transfer rokova, nismo riješili poziciju u veznom redu, kvalitetnog veznjaka, pa bio to ofanzivni vezni, centralni vezni, Correa, Olmo ili Rakitić, apsolutno je nebitno. To je toliko frustrirajuće, da se ja pitam šta ti stručnjaci od Fassonea i Mirabelija, preko Leonarda (mada je on imao najmanje prostora za manevar) do Maldinija i Bobana, rade u svom životu i imaju li yebene oči i razumiju li se u fudbal da bi mogli skontati šta fali ovoj ekipi.

Hej, mi nekakvi simpatizeri iz yebene Bosne već tri godine trubimo o tome, al' ljudi koji se najviše pitaju u klubu to ne vide, ili ne žele ili su prosto nesposobni, ja treću opciju ne vidim zaista.

Uglavnom, ovakva transfer politika se vodi već tri godine, dovodiš nekakve igrače, teško koga prodaješ, očekuješ od nekakvih prinova da ti nose igru i da se pokažu kao odlična pojačanja, tražiš dobre strane tih igrača, nadaš se, a u biti se vrtiš u krug već tri godine.

Jedino što je donekle pozitivno je igra u određenim momentima na pripremnim utakmicama, to jest taj Giampaolov efekat, mada daleko je on od nekakvog klasnog stručnjaka koji ti sa ovakvim kadrom može garantovati neki uspjeh, al' eto vidjet ćemo opet sve. Trpimo ovo tri godine, trpili smo Montelu i Gatuza, istrpit ćemo i njega, samo me je strah da se ne završi sva kao i sa prethodnicima, a nažalost tako mi djeluje na početku.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Zaključano

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.