FK Borac - Banja Luka - ARHIVA POSTOVA

Moderator/ica: vlakanje

Avatar
Demi
Postovi: 1012
Pridružen/a: 14 mar 2019, 18:15
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Demi » 16 avg 2019, 15:43

I ja se nadam pobjedi necemo im bas zabit 4 gola al bice 3 i nama dosta :cool: Ekipa se do sad valjda uigrala,bice to ubuduce lakse i ljepse za gledati nadam se
" "!
1926

Avatar
Schlager
Postovi: 2762
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 17 avg 2019, 20:18

Demi je napisao/la:I ja se nadam pobjedi necemo im bas zabit 4 gola al bice 3 i nama dosta :cool: Ekipa se do sad valjda uigrala,bice to ubuduce lakse i ljepse za gledati nadam se
Da,pobjeda bi bas legla,da odemo na 10 bodova.

Mada,vidim da Borac i nije neki favorit,evo 1,70 na kladionici....A na Zelju protiv Slobode samo 1,40....Vjerovatno zato sto Mladost mnogo bolje igra na strani,gdje je sva 4 boda osvojila...

Srecno Borcu!

Avatar
Schlager
Postovi: 2762
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 17 avg 2019, 21:34

Prvo poluvrijeme sasvim korektno..osim one stative Mladosti,citavo poluvrijeme je igrao samo Borac,bilo je i sansi..

I posjeta odlicna,ima ovdje 5000..Jedino me Vranjes iznervirao na kraju,ovako vulgarnim psovanjem Subicu :( ...Igrali su u Borcu i mnogo veci igraci od Vranjesa,ali niko se nije ovako ponasao,kao da je oslobodio i Banjaluku,i Gradski Stadion i Borac....Ne smije ovo,Stojane!


Idemo nastaviti ovako i u drugom poluvremenu,i doce i taj gol,da pobjedimo...Aj Borac!!

Edit...Drugo pol dosta slabije,bod kao poraz,ali zasluzila ga je Mladost...Jbg,bice bolje

Zasad se cini da smo sa vecinom "pojacanja" promasili,Crnov,Vujaklija,Miric...ali prerano je jos za def zakljucke,nadam se da ce me vremenom demantovati...Krunic je zaista pokusavao sve,na kraju se cak i opasno kockao sa ovako ofanzivnim Subicem i Jakupovicem na bekovima,ali cak i tad,kad je sve karte bacio na pobjedu, to nije bio neki intenzitet pritiska,koji bi bar obecavao ili nagovjestavao gol....nesto ne stima,i mos ga hebat....da znam sta,ja bih bio trener :(...Pokusao je sve,osim mozda jos da je probao i sa dva napadaca,da je ostavio Kajkuta kad je uvodio Vujakliju..al pitanje bi li i to pomoglo da se probije organizovana odbrana Mladosti

kinder_jaje
Postovi: 1744
Pridružen/a: 08 feb 2011, 21:40
Lokacija: zlatna dolina
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la kinder_jaje » 17 avg 2019, 23:14

Losa fizicka sprema Borca vec na poluvremenu su pali,kasno igraci dosli nisu prosli pripreme i sad se to odrazava.

Otrovent
Postovi: 46
Pridružen/a: 12 avg 2019, 13:06
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Otrovent » 18 avg 2019, 09:46

Mislim da smo juče vidjeli nešto bolji protok lopte kroz sredinu, samo se pitam koji je razlog za to. Naši igrači srednjeg reda nisu, jer su pružili jednako mlaku partiju kao i ovih nekoliko prije. U svakom slučaju, defanzivno su potpuni promašaj. Mladost prolazi kroz sredinu kako hoće. Mirić i Crnov neefikasni i prema naprijed i prema nazad. Milutinović izgubi loptu zbog koje smo mogli primiti gol (stativa). Zar je igrao u Šnjegotini prije Borca?
Imamo previše nespremnih igrača. Pridružio im se sad i Subić.
Nisam optimista za nastavak. Prema do sada viđenom, mislim da bi srednji red trebali igrati Radulović-Bosančić. Ćosić može ostati na štoperu. Subić će valjda biti bolji iz utakmice u utakmicu. Kajkut u napadu, a Marković rezerva. Jakupovića u startnu umjesto sporih i nespremnih Mirića ili Crnova.

zeljko78
Postovi: 98
Pridružen/a: 31 jul 2009, 16:15
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la zeljko78 » 18 avg 2019, 10:22

https://****/starcevic-kao-zapeta-puska/
Pravdabl objavila da krunić ima još jednu šansu protiv zrinjskog da je već obavljen razgovor sa starčevićem.
A to se šuška već par dana kruna se bio izvukao pobjedom u bijeljini.
Zadnja izmjena: zeljko78, dana/u 18 avg 2019, 11:11, ukupno mijenjano 1 put.


Avatar
Schlager
Postovi: 2762
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 18 avg 2019, 11:04

Ne mogu se na sportsport postavljati linkovi konkurentskih portala,,scripta ne dozvoljava..zato ne možemo pročitati šta ste htjeli okačiti i otud ove zvjezdice..ili prekopirajte članke,ili bar napišite gdje je pa da odemo pročitati

Otrovent
Postovi: 46
Pridružen/a: 12 avg 2019, 13:06
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Otrovent » 18 avg 2019, 11:10

****

Najprije pišu da je Krunić pred otkazom i da "Starčević čeka kao zapeta puška" da ga zamijeni.
Poslije objavljuju izjavu Zeljkovića da od toga nema ništa, da postoje određeni problemi, ali da ih imaju i drugi klubovi, te da Borac ima zacrtan put.

Avatar
Schlager
Postovi: 2762
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 19 avg 2019, 17:01

Ma nemam pojma,meni nekako samo drago da igra Borac,i sve mi potaman :lol: :lol: ..U drugom planu mi i ova naklapanja oko smjene trenera....ruzno rec,ali i rezultati,i kad se izgubi dva ili tri boda,ko ga hebe :lol: :lol: ...Vazno samo da igra Borac,da zadnja dva,tri mjeseca,nisam sjeo ni u jedno drustvo a da se ne komentarise Borac..a godinu dana prije toga,ili ga pomenu kroz neke brljotine na tribini,ili nikako :( ..pa i kad izgubis u Tuzli od Citija,vrati te pobjeda u Bjeljini....i sad nakon kiksa protiv Mladosti,mastas da ces prvi put u zivotu pobjedit u Mostaru...to je to...i da se fudbal vratio na velika vrata...ne vjerujem da ima vise od dva kluba u ligi da bi na ovakva dva domacinstva protiv Zvijezde i Mladosti,imali skoro 10 0000

Nisam vise u godinama u kojima treba da se dokazujem nekome,i pisem "svoj klub se podrzava isto bez obzira na rang takmicenja,bla,bla,bla"...Ali na svom primjeru vidim da nije tako.....Koliko god ne idem na utakmice kad je bojkot,ili kad sam na vikendici kad ima na tv prenos,isto toliko ne dam NIKOME rec da vise voli Borac od mene...Moze isto voljeti,nije problem....Ali vise-ne moze!
Ova nasa 4 ispadanja,i liga RS,nekako su me sve vise i vise nervirala....Prvi put sam isao na svaku i u nizem rangu..ali ovaj zadnji put,mi se znalo desiti da subotom ujutro,ne znam s kim Borac igra popodne :( :( ....Pa saznam na netu,ispratim i rezultat,ali nije to to...Nikakvog adrenalina....Da smo bar kao Velez,bili u borbi za svaki bod za povratak,vjerovatno bi bilo drugacije,ali kad Borac udje u PL BIH sa 20 bodova prednosti,svako laze da istim zarom dozivljava to,i ovu najjacu ligu...

Zato me zasad samo drzi ova radost da IGRAMO..da smo glavna tema,pa i kad se kiksa,kao preksinoc...Sasvim su drugacije godine u kojima Borac igra,u odnosu na one kad ne igra (ja zaista smatram da ono lani i jos par puta nismo ni igrali,prevelik smo mi klub da bismo se za titule borili sa Gornjim crnjelovom,ili za bodove igrali na Predgradju protiv Zelje..to nije Borac)...Sasvim drugaciji vikendi..svoje obaveze planiram prema tome da pogledam,uzivo ili na tv....Ukrascu pjesmu jednog od konkurentskih klubova koja kaze " Sve dok igra Borac,ja znam da ima Boga" :D ....

U neke ozbiljnije rasprave oko rezultata,formacija,trennera,i ostalog,mozda se ukljucim nekad kasnije,kad me prodje ovo ushicenje da mi je dovoljno samo da Borac igra...

PS I da se ne zaboravi,najvise sam za zadnju godinu ljut na aktuelnu upravu,koja nas je prodala na relaciji Celik-Dzaja,iako smo na terenu izborili opstanak....To im ja mogu oprostit,ali zaboravit necu!!

Avatar
Schlager
Postovi: 2762
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 19 avg 2019, 17:17

Da pojasnim ovo sto napisah "prvi put u zivotu pobjedit u Mostaru",i zasto mi je taj Mostar najmrzi grad.....fudbalski,naravno....ja zaista Borac pratim 40+ godina,dobro pamtim pobjede u Beogradu protiv oba blizanca,i skoro svagdje,ali uopste se ne mogu sjetiti nijedne pobjede tamo u Mostaru,ni protiv jednog od ova dva kluba,ni u bivsoj drzavi ni sad u BH :twisted: :twisted: ..Bilo je nesto jednom nerjeseno,pa na Miljaniceve penale,ali sve je to q od ovce....I kad je Velez najgori u istoriji bio,osvajao manje od deset bodova u sezoni,ni tad ga nismo pobjedjivali u Mostaru....a Zrinjskog pogotovo....izgleda,da nasi igraci cim vide tablu Mostar,odmah skidaju gace :D

Jedino utjesno je sto ni oni ovdje u BL ne prolaze mnogo bolje,i uvijek se obradujem kad vidim da nam dolazi jedan od ta dva kluba :D ..To je pobjeda u preko 90% slucajeva,bez obzira dolazi li Zrinjski ili Velez

Najmrze mi je uvijek bilo vidjet da nam dolazi Siroki,i pokojni Olimpic :twisted: :twisted:

Avatar
ZaNjuBoriSe
Postovi: 972
Pridružen/a: 18 jul 2017, 16:52
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la ZaNjuBoriSe » 19 avg 2019, 17:46

Tacno je da smo jedna od glavnih tema uz kafu, na pauzama....opet.
Ali ta posjeta ce se odrzati samo ako se igra popravi. Vec su sad u subotu mnogi na istoku otisli razocarani igrom...jbs rezultat. Bolje da izgubimo 5:4 nego da igramo 0:0 sve tekme. Ne smijem ni zamisliti jos 2 losa vezana rezultata...ode to na ispod 2000.

Moramo se trgnuti i opravdati pare ulozene u tim.
Kad sam bio mali,
Poklone mi slali...

Otrovent
Postovi: 46
Pridružen/a: 12 avg 2019, 13:06
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Otrovent » 19 avg 2019, 18:36

@Schlager
Zato me zasad samo drzi ova radost da IGRAMO..da smo glavna tema,pa i kad se kiksa,kao preksinoc...Sasvim su drugacije godine u kojima Borac igra,u odnosu na one kad ne igra (ja zaista smatram da ono lani i jos par puta nismo ni igrali,prevelik smo mi klub da bismo se za titule borili sa Gornjim crnjelovom,ili za bodove igrali na Predgradju protiv Zelje..to nije Borac)...Sasvim drugaciji vikendi.
Ne znam zašto stalno pominješ Željezničar Sport Team u negativnom kontekstu. Kakve veze imaju Sloga GC i Željezničar sa Predgrađa (tj. OFK Sport Team da budemo bliži istini)? Borac je Borac, treba da igra PL i Evropu, ali zna se odakle je Borac došao u Prvu ligu RS, a odakle Željezničar ST.
Borac treba da se u mnogo čemu ugleda na Željezničar ST, jer ako presuše pare za ovu skupu zabavu i interesantne vikende, biće opet velike glavobolje i nezadovoljstva.
Rad sa omladinskim kategorijama je ovdje ključ svega. Razvijanje svojih i dovođenje talenata iz manjih klubova i, naravno, obezbjediti način da oni najtalentovaniji dobiju realnu šansu i u seniorskoj konkurenciji.
Sve ostalo je bahaćenje i batrganje u živom blatu. Za naše uslove, ovo sad je kolosalno bacanje para. Volim i ja gledati Borac radije u PL, ali se ne mogu oteti utisku da opet ne gradimo zdravu i održivu priču.

Avatar
Schlager
Postovi: 2762
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 19 avg 2019, 18:47

Ma dobro,možda sam se slučajno dotakao Predgrađa banjalučkog,jer to je ovdje uvijek bio sinonim za najniži rang i rekreativce,priznajem,promjenilo se vrijeme....Vjerovatno sam pod uticajem jedne izjave Zdravka Mamića,koji je prije desetak godina izjavio da Dinamo nikad neće biti Dinamo,dok bude igrao protiv Mladosti iz Suhopolja za bodove :( ....otad su prepolovili ligu,i od sledeće godine će imari HR dva kluba u kval za LŠ...Željezničar sa Predgrađa mi je prvi pao na pamet u tom kontekstu,ali u pravu si,ima i mnogo eklatantnijih i boljih primjera..izvinjavam se

Avatar
Demi
Postovi: 1012
Pridružen/a: 14 mar 2019, 18:15
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Demi » 19 avg 2019, 19:21

Otrovent je napisao/la:Mislim da smo juče vidjeli nešto bolji protok lopte kroz sredinu, samo se pitam koji je razlog za to. Naši igrači srednjeg reda nisu, jer su pružili jednako mlaku partiju kao i ovih nekoliko prije. U svakom slučaju, defanzivno su potpuni promašaj. Mladost prolazi kroz sredinu kako hoće. Mirić i Crnov neefikasni i prema naprijed i prema nazad. Milutinović izgubi loptu zbog koje smo mogli primiti gol (stativa). Zar je igrao u Šnjegotini prije Borca?
Imamo previše nespremnih igrača. Pridružio im se sad i Subić.
Nisam optimista za nastavak. Prema do sada viđenom, mislim da bi srednji red trebali igrati Radulović-Bosančić. Ćosić može ostati na štoperu. Subić će valjda biti bolji iz utakmice u utakmicu. Kajkut u napadu, a Marković rezerva. Jakupovića u startnu umjesto sporih i nespremnih Mirića ili Crnova.
Slazem se pogotovo za Jakupovica umjesto ove dvojice.Opet smo tromi,neuigrani izgleda da nam treba jos 5 kola da proigramo kako valja.

Jeste lijepo cuti kako je Borac ponovo tema u gradu ali ce i to biti kratkog daha ako rezultati padnu jer rezultati kroje posjetu.Nakon ovog remija mnogi su nezadovoljni i krive Krunica prvog za ovakve igre tako da bi eventualan dolazak Starcevica docekali sa dobrodoslicom.Starcevic nam je cak i bolja opcija al sta ces kad igraci nisu svi svoji.Nemoguce je da nemaju kvaliteta koliko se to pokazuje na terenu ali nezalaganje ili sta li je vec
" "!
1926

Otrovent
Postovi: 46
Pridružen/a: 12 avg 2019, 13:06
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Otrovent » 19 avg 2019, 19:47

Ne bih sad mijenjao Krunića. Naravno da ima problema i da plaća danak neiskustvu. Ali ako Lampard može voditi Čelzi, a onaj lik koji je "diplomirao" kad i Krunić Tuzla Siti, onda trebamo imati malo strpljenja i sa njim. Napravljene su greške u dovođenju igrača. Za velike pare se mogao dovesti i spreman i dobar igrač kao Ubiparip, možda Toni Jović, ili neko sličan, a ne Mirić i Vujaklija.
Bez obzira na to, već sad smo, čini mi se, imali malo povezanije linije. Samo što pusti rekonvalescenti u timu ne mogu napraviti tempo i pritisak.
Ipak, mislim da ćemo ići uzlaznom putanjom što se igre tiče. Za mnoge naše igrače još uvijek traju pripreme.

Avatar
Demi
Postovi: 1012
Pridružen/a: 14 mar 2019, 18:15
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Demi » 19 avg 2019, 22:28

Pa ne bi trebali mijenjati Krunica jer svakako nije on kriv za neke stvari koje se ticu samih igraca,nije trener carobnjak da je sve do njega samo sto je kod nas praksa da cim nesto zakaze trenera prvog tjeramo. Uzlaznom putanjom bi trebali ici,to je dokazala i utakmica protiv Radnika samo sporo ovo ide.Sama sreca je razlog sto imamo 8 bodova i 4. smo na tabeli
" "!
1926

zeljko78
Postovi: 98
Pridružen/a: 31 jul 2009, 16:15
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la zeljko78 » 21 avg 2019, 11:34

Otrovent je napisao/la:@Schlager
Zato me zasad samo drzi ova radost da IGRAMO..da smo glavna tema,pa i kad se kiksa,kao preksinoc...Sasvim su drugacije godine u kojima Borac igra,u odnosu na one kad ne igra (ja zaista smatram da ono lani i jos par puta nismo ni igrali,prevelik smo mi klub da bismo se za titule borili sa Gornjim crnjelovom,ili za bodove igrali na Predgradju protiv Zelje..to nije Borac)...Sasvim drugaciji vikendi.
Ne znam zašto stalno pominješ Željezničar Sport Team u negativnom kontekstu. Kakve veze imaju Sloga GC i Željezničar sa Predgrađa (tj. OFK Sport Team da budemo bliži istini)? Borac je Borac, treba da igra PL i Evropu, ali zna se odakle je Borac došao u Prvu ligu RS, a odakle Željezničar ST.
Borac treba da se u mnogo čemu ugleda na Željezničar ST, jer ako presuše pare za ovu skupu zabavu i interesantne vikende, biće opet velike glavobolje i nezadovoljstva.
Rad sa omladinskim kategorijama je ovdje ključ svega. Razvijanje svojih i dovođenje talenata iz manjih klubova i, naravno, obezbjediti način da oni najtalentovaniji dobiju realnu šansu i u seniorskoj konkurenciji.
Sve ostalo je bahaćenje i batrganje u živom blatu. Za naše uslove, ovo sad je kolosalno bacanje para. Volim i ja gledati Borac radije u PL, ali se ne mogu oteti utisku da opet ne gradimo zdravu i održivu priču.
Potpis za ovo.

worchester
Postovi: 1192
Pridružen/a: 16 jun 2013, 13:06
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la worchester » 21 avg 2019, 11:53

Ako moze neko da napise koliko je taj zeljeznicar zaradio novaca za transfere svih tih mladih igraca i ako zna neko poimenicno te momke gdje je koji otisao?

Otrovent
Postovi: 46
Pridružen/a: 12 avg 2019, 13:06
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Otrovent » 21 avg 2019, 19:43

worchester je napisao/la:Ako moze neko da napise koliko je taj zeljeznicar zaradio novaca za transfere svih tih mladih igraca i ako zna neko poimenicno te momke gdje je koji otisao?
Može, ali nekako imam osjećaj da je pitanje retoričko i da im ne bi priznao ni milionske transfere.

Zaključano

Natrag na “FK Borac”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.