TV-all about

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Asteriks
Postovi: 14319
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: TV-all about

Post Postao/la Asteriks » 30 avg 2019, 12:48

Puma je napisao/la:Meni su smnajili upola brzinu, sad imam 6mbps, Moja TV net 1.
Moja TV full 1, od deklariranih 10+ /1+, prosjecna brzina je nekih 8.5/0.7.

Zadnja verzija modema telecoma (H267N), novi kablovi...

Prosle zime znalo je stekati oko 6.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Heller » 30 avg 2019, 13:04

Asteriks je napisao/la:
Puma je napisao/la:Meni su smnajili upola brzinu, sad imam 6mbps, Moja TV net 1.
Moja TV full 1, od deklariranih 10+ /1+, prosjecna brzina je nekih 8.5/0.7.

Zadnja verzija modema telecoma (H267N), novi kablovi...

Prosle zime znalo je stekati oko 6.
Ja sam postavio kako je kod mene na mob 11.7-13, dok kablom 15 ide bez prob.
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: TV-all about

Post Postao/la Federer17 » 30 avg 2019, 14:01

Koliko sam vidio, kod Telemacha u najjeftinijem paketu imaju prva 3 SK-a i to u HD-u, valjda tako i Telecom uradi. Ovi ostali uglavnom prenose manje zanimljive sportske dogadjaje.

Puma
Moderator
Postovi: 14276
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Puma » 30 avg 2019, 14:28

Asteriks je napisao/la:
Puma je napisao/la:Meni su smnajili upola brzinu, sad imam 6mbps, Moja TV net 1.
Moja TV full 1, od deklariranih 10+ /1+, prosjecna brzina je nekih 8.5/0.7.

Zadnja verzija modema telecoma (H267N), novi kablovi...

Prosle zime znalo je stekati oko 6.
Bilo je donedavno 9.6-9.7 brzina downloada jer non stop mjerom speedtestom. Sad mi je manja brzina i kanali na
TV cesto zatrzaju.
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
MirsoNi
Postovi: 1378
Pridružen/a: 11 jul 2012, 22:04
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la MirsoNi » 30 avg 2019, 14:34

Federer17 je napisao/la:Koliko sam vidio, kod Telemacha u najjeftinijem paketu imaju prva 3 SK-a i to u HD-u, valjda tako i Telecom uradi. Ovi ostali uglavnom prenose manje zanimljive sportske dogadjaje.
U najjeftinijem paketu dobiješ SK1 HD, SK2 HD, SK3 HD i SK HD (čak i SK Golf HD :D ), te ostale od SK4 do SK10 koji nisu HD + Arene od 1 do 4 dobiješ "gratis" prilikom potpisa ugovora u SD kvaliteti. Ukoliko želiš da dokupiš Arene u HD kvaliteti koštat će te 6 KM.

SK ima više kananala jasno, ali ne vidim razlog da im u BHT-u bubnu cijenu kroz tu dodatnu uslugu. Npr Arena koja ima Seriju A, Ligu prvaka, Evropsku ligu, a sada i NBA, da dokupiš u HD kvaliteti (u Telemachu) svega 6 KM. Znam da Telecom puca cijene, ali sve preko 10 KM je pljačka za dokupljivanje SK kanala po mom mišljenju :)
Sometimes it's only madness that makes us what we are.

tmirko3
Postovi: 34
Pridružen/a: 27 dec 2017, 15:06
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la tmirko3 » 30 avg 2019, 14:43

MirsoNi je napisao/la:
Federer17 je napisao/la:Koliko sam vidio, kod Telemacha u najjeftinijem paketu imaju prva 3 SK-a i to u HD-u, valjda tako i Telecom uradi. Ovi ostali uglavnom prenose manje zanimljive sportske dogadjaje.
U najjeftinijem paketu dobiješ SK1 HD, SK2 HD, SK3 HD i SK HD (čak i SK Golf HD :D ), te ostale od SK4 do SK10 koji nisu HD + Arene od 1 do 4 dobiješ "gratis" prilikom potpisa ugovora u SD kvaliteti. Ukoliko želiš da dokupiš Arene u HD kvaliteti koštat će te 6 KM.

SK ima više kananala jasno, ali ne vidim razlog da im u BHT-u bubnu cijenu kroz tu dodatnu uslugu. Npr Arena koja ima Seriju A, Ligu prvaka, Evropsku ligu, a sada i NBA, da dokupiš u HD kvaliteti (u Telemachu) svega 6 KM. Znam da Telecom puca cijene, ali sve preko 10 KM je pljačka za dokupljivanje SK kanala po mom mišljenju :)
Ma smijesno da se HD kanali uopce moru dokupljivati, svi bi trebali biti HD... vec se mogu kupiti 8k televizije a mi gledamo tv kanale u 560i, uzas.

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12689
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Mig_Mig » 30 avg 2019, 16:49

MirsoNi je napisao/la:
Federer17 je napisao/la:Koliko sam vidio, kod Telemacha u najjeftinijem paketu imaju prva 3 SK-a i to u HD-u, valjda tako i Telecom uradi. Ovi ostali uglavnom prenose manje zanimljive sportske dogadjaje.
U najjeftinijem paketu dobiješ SK1 HD, SK2 HD, SK3 HD i SK HD (čak i SK Golf HD :D ), te ostale od SK4 do SK10 koji nisu HD + Arene od 1 do 4 dobiješ "gratis" prilikom potpisa ugovora u SD kvaliteti. Ukoliko želiš da dokupiš Arene u HD kvaliteti koštat će te 6 KM.

SK ima više kananala jasno, ali ne vidim razlog da im u BHT-u bubnu cijenu kroz tu dodatnu uslugu. Npr Arena koja ima Seriju A, Ligu prvaka, Evropsku ligu, a sada i NBA, da dokupiš u HD kvaliteti (u Telemachu) svega 6 KM. Znam da Telecom puca cijene, ali sve preko 10 KM je pljačka za dokupljivanje SK kanala po mom mišljenju :)
Od jucer telemach daje sve kanale u okviru bilo kojeg eon paketa.
Max Allegri 300 💪💪💪

bob
Postovi: 4422
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la bob » 30 avg 2019, 17:29

arelinho je napisao/la:
bob je napisao/la:
VGS je napisao/la:Ljudi saberite se cuj 10 Mbs brzina pa nije 2010 :lol: i to nekome normalno. Meni stari paket HS kablovske, nisam prelazio na Telemach tako da mi nisu povecavali brzinu neta i jos uvijek nakon 5-6 godiba brzina mi 20 a ovi nude 10 ili u ovom malo jacem 25
A nude i vise ... recimo kod mene je telemach po ugovoru trebao bi imati brzinu do 120 a realno ona bude oko 40, cijena 61 km (tv+net), bht koliko vidim nude paket ...brzina 100, cijena 64 (tv+net+telefon) ...
Vjerovatno mjeriš preko wi fia i oni ti tada nisu dužni isporučiti maksimalnu brzinu jer nije preko kabla. Preko kabla se dobija maksimalna brzina interneta.
Tako i ja preko wi fia na 2,4 GHz na mobitelu dobijem oko 40, na 5 GHz dobijem oko 90. Preko kabla dobijem maksimalnu brzinu, a sliku sam postavio par postova ranije.

Meni jedino što me nervira kod telemacha, a meni se dešava jeste povremena pikselizacija na Arenama. Zvao sam ih da mijenjaju spliter pa su i to odradili, radili su update iz centrale. Opet mi se dešava pikselizacija. Vidio sam da i na eon apk na računaru se isto desi. Pa mislim da je to ipak do signala koji dobijaju za Arene.
Upravu si ;) ... skroz smetno s uma da wifi samo koristim u stanu .... isto mi se desava (povremeno) sa arenama tj primjetim kad stari gleda tv al njemu to ne smeta tako mi se mrsko peglati na laptopu je ok ... ma jedino sto me odbija da vec sad odem pa da se prebacim na bht je eon aplikacija, plus hbo go :) ... ovako placam mozda cvaju vise nego sto bi u bht ...mozda pricekam jos malo pa da vidim da li ce jos popravljati i ond def odlucim ... realno koliko god raja na bht pizdila i srala radi ovog/onog razloga krenuli su nesto raditi te se popravljati sto je za nas korisnike dobra stvar jer se i telemach uobrazio pa malo malo cijena gore po meni je njihov veci kiks sto su ukinuli exstra popuste za mobitele preko moje tv - to npr je njima prednost u odbosu na telemach i tako mogu korisnike jos vise privuci..

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Heller » 30 avg 2019, 18:29

bob je napisao/la:[
Upravu si ;) ... skroz smetno s uma da wifi samo koristim u stanu .... isto mi se desava (povremeno) sa arenama tj primjetim kad stari gleda tv al njemu to ne smeta tako mi se mrsko peglati na laptopu je ok ... ma jedino sto me odbija da vec sad odem pa da se prebacim na bht je eon aplikacija, plus hbo go :) ... ovako placam mozda cvaju vise nego sto bi u bht ...mozda pricekam jos malo pa da vidim da li ce jos popravljati i ond def odlucim ... realno koliko god raja na bht pizdila i srala radi ovog/onog razloga krenuli su nesto raditi te se popravljati sto je za nas korisnike dobra stvar jer se i telemach uobrazio pa malo malo cijena gore po meni je njihov veci kiks sto su ukinuli exstra popuste za mobitele preko moje tv - to npr je njima prednost u odbosu na telemach i tako mogu korisnike jos vise privuci..
Pa nisu ukinuli popuste, kod mene sestra je prije 20 mjeseci telefon od 380 uzela za 100 i nešto + pdv

Ja baš juče gledao oko 700 za 400 dođe ovaj paket što sam planirao.
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14319
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: TV-all about

Post Postao/la Asteriks » 31 avg 2019, 09:46

Bilo je donedavno 9.6-9.7 brzina downloada jer non stop mjerom speedtestom. Sad mi je manja brzina i kanali na
TV cesto zatrzaju.
Pokusaj sa resetom modema (tj. iskljucis ga iz struje na pet minuta), iako oprema telecoma ne prati sve te nadogradnje, tacnije verzije router/modema dobijes onda kad ista vec bude zastrajela.

https://www.allnet-italia.it/sito/Items ... 0.2_EN.pdf

To im je zadnja dostupna verzija

Moze te cak zezat i flat kabal na kojem prave rez te ga prespajaju, kao i onaj splitter. Kod mene je sad stabilno upravo zbog nove opreme, a ljetos je prema izvjestajima bilo problema mada nisam bio doma da to regulisem na vrijeme. Naravno brzine izlaze na 10 + a donja granica je nekih 8 (gdje se cesto zadrzi), sto je ajmo rec nista vise do solidno. Ipak, nije fer zbog lopovluka par Mbps, al ebat ih.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Fantasista » 11 sep 2019, 21:51

Kakav je ovo Novasport kanal koji najavljuju da uskoro kreće? Neće valjda zaključavat SK i da moram slušat naše debilne komentatore.

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12689
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Mig_Mig » 11 sep 2019, 22:52

Fantasista je napisao/la:Kakav je ovo Novasport kanal koji najavljuju da uskoro kreće? Neće valjda zaključavat SK i da moram slušat naše debilne komentatore.
Vrlo moguce. Mozda nam puste isti audio, ali ocito je rijec o kanalu koji ce pustat program koji se emituje na SK i tako ponovo praviti problem Bh telecomu.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Fantasista » 12 sep 2019, 11:13

Prenosit će sve što prenosi SK. Dakle SK će da zatamne ili SK neće prenositi nikako. Opet će da yebu ljude. Pa dovoljno sam popizdio kolko su nas izyebali sa basketom.

Avatar
MElloo
Postovi: 13022
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la MElloo » 12 sep 2019, 11:44

Ybm im majku.Dabogda im arena sve uzela

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Osim13 » 12 sep 2019, 12:09

:urnebes: :tokralju:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12689
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Mig_Mig » 12 sep 2019, 12:19

Fantasista je napisao/la:Prenosit će sve što prenosi SK. Dakle SK će da zatamne ili SK neće prenositi nikako. Opet će da yebu ljude. Pa dovoljno sam popizdio kolko su nas izyebali sa basketom.
Pa sta si ti mislio? Da ce im u ovoj j.enoj drzavi neko stat u kraj??? Pogotovo neko iz telecoma gdje redom rade uhljebi koje je iz ove perspektive gledano su sve samo ne dobri. Sad nek neko objasni ljudima, kako je moguce platit nesto 16miliona na dvije godine a za to ne dobijes najbolje utakmice. Niko nije razmisljao o klauzulama i naravno da ih je Telemach prveslao kao zadnje budale. Ocekujemo brzo Novu sport 2 :kafa:
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Heller » 12 sep 2019, 12:24

Mećava stoljeća će to da bude ko što gledam :rol:
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Osim13 » 12 sep 2019, 12:29

Fantasista je napisao/la:Prenosit će sve što prenosi SK. Dakle SK će da zatamne ili SK neće prenositi nikako. Opet će da yebu ljude. Pa dovoljno sam popizdio kolko su nas izyebali sa basketom.
Fudbal i odbojka na pjesku, futsal..nije baš da neće ništa prenositi :kafa: :njanjanja:

Za boldirano smo svakako
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Fantasista » 12 sep 2019, 15:04

Kad nam Denis bude prenosio Engleze :urnebes:

Avatar
VGS
Postovi: 8860
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la VGS » 12 sep 2019, 15:53

Barem ce se mecevi Djokovica moci pratiti normalno bez komentatorske ejakulacije.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 32 gosta.