Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la AirRamiz » 04 sep 2019, 12:30

ja i ne slusam niti citam njegove intervje...covjeka ne zanima posao na koji ne postavljen i nece prstom maknuti kamoli zrtvovat svoj ego....kao da on zna ko su bolji treneri...oni ne garantuju nista ako nemaju materijal za raditi

doslo vrijeme da se zali za mahmutovicem....steta pa je kriminalac koji je samo gledao da se ugradi , ali njegova energija i zelja da trazi i obilazi mlade igrace, da ih privoli da igraju za BiH je neporeciva...mislite da mirza zna ko je radivanivic, ona braca iz viteza....o djevojcicama da ne govorim ....covjek je takav egoista da je nedavno popljuvao Nba samo zbog svog loseg iskustva...svi mu krivi sto je sjedio dvije godine na klupi

mirza daj ostavku i spasi to ugleda sto imas

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4175
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Ghuraba » 04 sep 2019, 13:10

Bassha je napisao/la:
Postoji li neki njegov intervju da nije spomenuo Sikirasa i Camparu ?

A niti jedne rijeci :
- Statusu Biberovica;
- Gordicu i zeli li igrati i dalje za reprezetaciju;
-Da li je netko razgovarao sa Garzom dok je ovaj bio u SA;
- Kako je savez popu##o ku##c Dodiku i pomilovao Igokeu
- Kad ce biti imenovan nasljednik Kovacevica
....
Problem je i sto mi imamo neupucene novinare, od kojih neki vjerovatno ne znaju ni pravila ove igre, a bez imalo ustrucavanja rade intervjue. Vidis i sam da konstantno pitaju za tu zlatnu generaciju kadeta, a od toga proslo vise od 4 godine. Svako ko je imalo pratio tu djecu, znao je da osim Muse jedino Campara i Sikiras imaju sansu da naprave nesto od kosarke, a da je svima ostalima je Liga12 plafon. Ono malo novinara koji nesto i znaju, jednostavno nemaju petlju da postave konkretnije pitanje.


Avatar
Sebulba
Postovi: 367
Pridružen/a: 05 okt 2015, 09:26
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sebulba » 05 sep 2019, 14:19

Sa samo 10 igrača:
4 S. SELESKOVIC
5 G. FIRIC
6 A. BECIRAGIC
8 S. BEGOVIC
9 I. MASNIC
10 M. PRIMORAC
11 S. AVDIC
12 E. MUTAPCIC
13 E. HALIMIC
14 S. BILALOVIC
Poteklih iz timova koji više ne postoje ili postoje samo na papiru.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Wandelanoite » 18 sep 2019, 11:59

Teletović je otkrio da je malo nezadovoljan sistemom u kojem djeluje KS BiH, a koji se ne može tako lagano promijeniti, pa je naveo primjer kako se može desiti da on predlaže Džavada Alihodžića za novog selektora juniorske reprezentacije, a da on uopšte ne bude izabran ispred komisije koja u konačnici odlučuje. Dodao je da samo uz kvalitetan rad kroz mlade selekcije možemo osigurati bolju budućnost.

Mirza ima veliki problem sa KS RS I KS HB ovaj drugi treba što.prije ugasiti jer nema osnovu da postoji i nanosi najveću štetu bh. košarci.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Bassha » 18 sep 2019, 12:54

Samo 20k kazne za Igokeu :thumbdown: :thumbdown:
Vise su ostali klubovi placali troskove gostovanja nego sto su ovi dobili kaznu ....
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la AirRamiz » 18 sep 2019, 14:53

da pretpostavimo da ce djedovic dobiti dvojno drzavljanstvo kao poseban sportista u interesu bavarske ili njemacke... kako vec to ide, znaci neka zackoljica koja ce mu omoguciti da zadrzi njemacko drzavljanstvo.....da li biste atica stavili da ulazi sa klupe ili pomjerili na nisko krilo....nasa ekipa nema profil igraca koji moze biti microwave scorer sa klupe...jedino ako ne mislite da je to campara :eh:
po meni bosnic treba da bude na stalnoj vezi sa aticem jer on treba ponijeti glavnu ulogu u kvalifiakcijama, kao igrac sa najvise poena u rukama kada ima svoj dan...mogu i halilovic i sulejmanovic zabijati iz drugog plana, ali oni ne sutiraju trice i tesko im je prevaliti granicu od 20 poena
vrlo je bitno da selektor odrzava vezu sa njim, ulijeva mu sampouzdanje i da ga bodri nakon losih partija u klubu...isto vazi za nas dvojac u slobodi koji ce imati bitnu ulogu u kvalama

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4175
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Ghuraba » 18 sep 2019, 17:39

Ma kakav Djedovic, nema od toga nista. Ja licno nisam za to da se lize ono sto se pljuvalo, a on definitivno vise ne zasluzuje da obuce dres reprezentacije. Na stranu sto ce njemu prije pocetka tih kvalifikacija biti 30 godina i sto svakako nece moci igrati u kvalifikacijama jer nastupa u euroligi. Dobro bi nam dosao na prvenstvu (ako ga uopste izborimo), ali ja bih radije gledao Vrabca nego njega. Preko nekih stvari se jednostavno ne prelazi. Cinjenica je da nam fali bar jos jedan kvalitetan kosarkas na vanjskim pozicijama, ali i njegova karijera ce uskoro krenuti silaznom putanjom (ako vec nije).

Pomalo je zabrinjavajuce ovo sto je Colan govorio vezano za Amerikanca. Djeluje da se oni s njim uopste nisu culi od onog njegovog dolaska u Sarajevo, plus sto momak igra u dalekoj Australiji. Nadati se da je ipak u stalnoj komunikaciji s Bosnicem. Pitanje je koliko je ozbiljno to prvenstvo koje on igra, ali i mogucnost njegovog dolaska na kvalifikacione utakmice. Ne bih se iznenadio da savez izadje u javnost s informacijama da im se ne isplati placati mu avionske karte svaki put iz Australije i nazad. Meni i nije bas najjasnije sta njemu moze koristiti pasos evropske drzave u Australiji, osim ako se uskoro ne planira vratiti u Evropu (nemam pojma kad pocinje i zavrsava takmicarska sezona tamo).

U slucaju da izborimo to prvenstvo i da se Djedovic 'sredi' do tada, mogli bi imati dosta dobru vanjsku liniju u Robersonu i Gegicu kao playmakerima, Musi i Djedovicu kao suterima i Aticu i Lazicu kao niskim krilima.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la DaVinci » 18 sep 2019, 18:15

AirRamiz je napisao/la:da li biste atica stavili da ulazi sa klupe ili pomjerili na nisko krilo....
Jedva docekali sezonu da Shisha postane ozbiljan igrac i sad da ga se klupira radi njakih Zlatan lookalike-a koji su nas hraknuli usred navijacke face kad nam je bilo najsladje ... ma bjaziiii, Dzasmina mi ....
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

filip13
Postovi: 37917
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la filip13 » 18 sep 2019, 18:21

DaVinci je napisao/la:
AirRamiz je napisao/la:da li biste atica stavili da ulazi sa klupe ili pomjerili na nisko krilo....
Jedva docekali sezonu da Shisha postane ozbiljan igrac i sad da ga se klupira radi njakih Zlatan lookalike-a koji su nas hraknuli usred navijacke face kad nam je bilo najsladje ... ma bjaziiii, Dzasmina mi ....

ja bolan,trebamo se valjda još i izvinuti covjeku

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Drape » 18 sep 2019, 18:37

Koliko godina oni još misle spominjati na ovim rijetkim obraćanjima javnosti da rade na povratku Đedovića kao primjer svojih aktivnosti? Iz njihovog ugla bolje je pričati o tome nego o rezultatima koje su ostvarili juniori i kadeti.

filip13
Postovi: 37917
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la filip13 » 18 sep 2019, 18:39

Drape je napisao/la:Koliko godina oni još misle spominjati na ovim rijetkim obraćanjima javnosti da rade na povratku Đedovića kao primjer svojih aktivnosti? Iz njihovog ugla bolje je pričati o tome nego o rezultatima koje su ostvarili juniori i kadeti.

i prošle godine je nešto slično rečeno

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la AirRamiz » 18 sep 2019, 18:50

ja rekoh da vidim atica kao nositelja ovih kvala jer nema ko drugi...znaci lidera po kosgeterskom ucinku. moguce da je djedovic dimna bomba,ipak bi pritiskao savez svaki mjesec makar da pokazu da su lazljiva stoka koja ne radi nista osim supljaka....ne bi reko da je nihad u silaznoj putanji, igra zrelo,klikno je sa radonjicem, odigrao vrhunski playoff i bio mvp finala....toliko o njemu kao igracu...da bi valjao na euru,ne moze se poreci...sve ostalo je palac dole

ovo sa amerikancim se vrlo lako moze izjalovit....bice onda zivkanje miska da nam uvali neku svoju robu koja nicem ne vrijedi....sve u svemu nerad i javasluk....u kom svojstvu je ligata na konferenciji??smijesno

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4175
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Ghuraba » 18 sep 2019, 23:10

Ma ni ne mislim da mu je trenutno karijera krenula padati, zato sam i napisao da bi nam koristio na eventualnom evropskom prvenstvu za dvije godine. Medjutim, to je vjerovatno sve sto bi mogli dobiti od njega, te iz tog razloga ja nikad ne bih volio da on ponovo zaigra za nas. Naredno veliko takmicenje je SP za 4 godine, kad ce on imati skoro pune 34, a nije Scola da i tad razvaljuje. :mrgreen: U svakom slucaju, mislim da nije vrijedno ponizavati se zbog njega, ako se uzme u obzir ono sto od njega mozemo dobiti, a to je jedno ili maksimalno dva prvenstva (ako ih uopste izborimo), jer on kvalifikacije svakako ne moze igrati.

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Lotus » 28 sep 2019, 13:15

Mirza me razocarao maksimalno, toliko sam ocekivao od njega i na kraju nista.Razglaba ovu pricu o Nihadu sto puta i kako treba pasos kako ovo,ono..Sta ga imas vracat koji, pa covjek bi jos jedne mozda kvalifikcaije odigrao i to je to, pa bolje se okreni braci Biberovic i vidi jednom o cemu se radi, otidji malo porazgovaraj, ponudi nesto, jer to su igraci koji bi sledecih deset godina mogli biti medju glavnim igracima u reprezentaciji, a ne samo, eto poslat je poziv itd itd.Mislim da je totalni promasaj na ovoj poziciji.

BIHpatriota
Postovi: 2485
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la BIHpatriota » 28 sep 2019, 13:26

Pa vodjene saveza je stvar menadzerskih sposobnosti. Plan, upravljanje, organizacija i realizacija. 90% bivsih sportista nemaju pojma o tim stvarima i shodno tome nisu u stanju da vode sportske organizacije.
Zadnja izmjena: BIHpatriota, dana/u 28 sep 2019, 18:06, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la DaVinci » 28 sep 2019, 17:29

BIHpatriota je napisao/la:Pa vodjenej saveza je stvar menadzerskih sposobnosti. Plan, upravljanje, organizacija i realizacija. 90% bivsih sportista nemoj pojma o tim stvarima i shodno tome nisu u stanju da vode sportske organizacije.
Upravo ... mi mislimo zato sto znaju sve s loptom da automatski znaju sve i oko lopte ... a 90% njih to oko lopte uopste neinteresuje dok sami loptaju ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

BIHpatriota
Postovi: 2485
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la BIHpatriota » 28 sep 2019, 18:04

Igranje lopte i vodjenje saveza su dvije potpuno različite stvari. Klasični menadzer moze da vodi savez bolje od 90% sportista. Recimo, kod Srba dok je na čelu KSS bio onaj političar Djilas, uzeli su zlato u ženskoj kosarci, medalje u muskoj kosarci, obje ekipe su im otisle na OI. A i u mladjim kategorijama su uzimali redovno medalje.
Na čelu nekih saveza (drugih sportova) su ljudi koji su funkcionalno nepismeni.

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Federer17 » 28 sep 2019, 18:16

Ja bih rekao da je u tom poslu prvenstveno potrebna zelja, volja, predan rad, a jok da je u pitanju neka visa matematika. Nadao sam se da ce Teletovic na samo ime nesto vise donijeti, ali po svemu sudeci, ovo prvo nabrojano u njegovom slucaju nije prisutno. Volio bih da grijesim i da me razuvjeri.

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la AirRamiz » 28 sep 2019, 18:28

traze sportskog direktora koji bi trebao raditi ovo sto smo ocekivali od teletovica...nama treba neko ko je patriota i voljan da zavrne rukave i ispita svaku mogucnost kako da nas kadar bude kvalitetniji, kako da sprijecimo odliv igraca pod tudje zastave, pa cak i onih koji su bosnjaci.
ne treba nam osoba opterecena egom koja misli ako ce otici u Istanbul i pokusati ispravit ono sto je lose,da je to cin saginjanja...hrvati su isli na noge danielu bilosu u argentinu,a bio je prosjecan igrac

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.