BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Koliko ćemo bodova osvojiti u ove 2 utakmice?

0
52
19%
1
41
15%
2
19
7%
3
15
6%
4
30
11%
6
112
42%
 
Ukupno glasova: 269

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la gruezi » 10 sep 2019, 01:27

rijesenje za desnog beka imamo i to rjesenje je jednostavno i on se zove emir dilaver kojem je to prirodna pozicija i to je ubjedljivo najbolje sto imamo u ovom trenutku za tu poziciju....on nije vrhunski igrac ali je za todorovica izmislio fudbal i za klasu je na toj poziciji bolji od bicakcica...e sad zasto raspala debela gnjida i pascad u savezu na celu sa begicem nisu ovom momku rjesili papire a imali su cijelo **** ljeto za to meni nije niti ce mi ikad biti jasno,,,,ja sam za todorovica jos nakon koreje kad su ga ovdje mnogi hvalisali i dizali u nebesa goovrio da je prevara i mnogu su me pravili budalom...evo sad se potvrdzuje...danas desni bek mora imati dobru kontrolu lopte i tehniku tj mora biti u stanju predriblat igraca...on to nema niti je u stanju i zato sjedi na tribinama osrednjeg svabskog drugoligasa,...cak je i kadusic bolji igrac od njega.... zukanovic niti bilo koji igrac iz talibanskih liga nema sta da trazi u ovoj reprezentaciji...abnormalno spor uz jucerasnje katastrofalno pozicioniranje i postavljanje a tako iskusan igrac dobijes osjecaj da je covjek zalutao u ozbiljan fudbal..bicakcic sunjic i zukanovic nemogu biti skupa na terenu jer su prespori tj bilo ko od ove trojice u paru..ja bi iskreno besica vratio na stopera jer je daleko brzi i dinamicniji od ova 3 letargicara... debelom krmku se nepravedno izostavljanje begovica hajrovica prcica vrancica odbija od glavu ...nisu ni oni vrhunski igraci ali su medzu 15 najboljih sto trenutno imamo...gojak je jako skolovan igrac i onaj takozvani offensive allrounder i moze igrati i poluspica i 8cu i krilo i sa duljevicem i hajrovicem i eventualno milosevicem i hajradinovicem mi uopste nismo tu uskraceni za opcije na krilima...cak bi se usudio reci da je hajradinovic bolji od hajrovica...
pod hitno vratiti: begovica vrancica prcica hajrovica, srediti papire dilaveru,arslanagicu i burnicu, obavezno pozvati hajradinovica,arslanagica,jajala...

golmani: begovic , sehic buric
db:dilaver,kadusic + pratit razvoj gazibegovica i omeragica
lb:kola + civic burekovic nastic pidro tj ko god je u boljoj formi da bude back up
cb:bicakcic,besic,sunjic,arslanagic,memisevic,
3 vezne pozicije: pjanic, prcic,krunic,jajalo,burnic,vrancic plus pratit kozulj,loncar,hadziahmetovic tj ko god je u najboljoj formi da upadne...
krila: gojak,hajradinovic,duljevic,hajrovic ,milosevic plus pratit razvoj menala
napad: dzeko, + kodro bajic koljic ko god je u boljoj formi da bude back up...

ima ovdje opcija i ovo je daleko iznad prosjeka....

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la invincible1921 » 10 sep 2019, 01:30

Ja sam ubijedjen da dilaveru puca qurac za BiH a kamol repkom i da bi na prvi problem podvio rep. U izlogu je dinama ne znam sta ce mu repka...koja bi tacno bila njegova motivavija da se bori ma terenu
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Wandelanoite » 10 sep 2019, 01:43

Seha Jasin, Civa Karlos, Elva Kante i Visca Altintop nema zime za nasu repku cetvorka koja vodi BiH repku na EURO.

slika

Samo 11 golova primljenih u 6 utakmica, teska i neugodna grupa, odlicno 4. mjesto :bih: :bih:
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Derdiyok » 10 sep 2019, 02:03

Wandelanoite je napisao/la:Seha Jasin, Civa Karlos, Elva Kante i Visca Altintop nema zime za nasu repku cetvorka koja vodi BiH repku na EURO.
Zukanović Maldini, utefteri i to.
® GONGASHI POWERHOUSE ®

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la gruezi » 10 sep 2019, 02:04

invincible1921 je napisao/la:Ja sam ubijedjen da dilaveru puca qurac za BiH a kamol repkom i da bi na prvi problem podvio rep. U izlogu je dinama ne znam sta ce mu repka...koja bi tacno bila njegova motivavija da se bori ma terenu
Na osnovu cega ubijedzen? Poznajes ga pa kazes da mu puca **** za bosnom? Kako mozes napamet ovako lupat...Sta ce ronaldu ili messiju repka kad su najbolji igraci koji su ikada hodali ovom planetom...sanse da mesi osvoji wc ili copa america sa argentinom su ravne sansama dilavera da osvoji euro sa bosnom...pa messi redovno leti da igra za argentinu...zasto bi dilaver bio drugaciji...

SanaBosna
Postovi: 762
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la SanaBosna » 10 sep 2019, 04:39

Mi samo moramo popraviti odbranu i ok smo, tu su

- Samir Memisevic
- Dino Arslanagic
- Dario Dumic
- Sead Kolasinac
- Emir Dilaver
- Silvije Begic (Pitati ovog momka da li zeli igrati za nas https://www.transfermarkt.com/silvije-b ... ler/290774 )
- Marko Mihojevic
- Nikola Katic ( I ovog momka pitati da li zeli igrati za nas
https://www.transfermarkt.com/nikola-ka ... ler/422051 )
- Rijad Sadiku

Din
Postovi: 210
Pridružen/a: 28 mar 2019, 14:26
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Din » 10 sep 2019, 08:26

Mokes je napisao/la:
Din je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:Ko ce iz nase lige ici na popunjavanje lige A, kojoj ce najverovatnije trebati dvije ekipe?
Najbolje plasirani (osim pobjednika grupa i onih koji se direktno plasiraju) ili najlosije plasirani u nasoj ligi?
Neće niko, retardirana pravila, ligu A ispunjava neko iz lige C...
Hoće, jer se liga A popunjava iz lige B. Ustvari ne popunjava, već ekipe iz lige B steču pravo na baraž, ako iz A ne bude 4. Koje repke će igrati, to će se odrediti izvlačenjem. S tim da pobjednici grupa (mi, Danska, Švedska, Ukrajina) se nećemo izvlačiti.

Evo ovdje objašnjeno kako će izgledati
slika
Za slučaj da sve iz A se plasiraju na EP
slika
Za slučaj da se ne plasiraju manje od 4, a više od 0.

Tek sad vidim ovo za drugi scenario, kakva smijurija :rol:

Znači samo se pobjednici grupe ne izvlače, ovi ostali svi. Da mi je znati koji mozak je ovo skontao ovako :tokralju:

EDIT. ipak ovaj drugi slučaj se može kootno otpisati, jer tek sad vidim da je ovo samo za slučaj da svo pobjednici grupa lige B odu na EURO.
Ok, Liga A se "popunjava" iz Lige B, ali samo ako u Ligi B bude više od 4 repke koje se nisu plasirale. A čini se da će baš tako i biti. Kako god bilo, nas to puno i ne zanima obzirom da smo prvi u grupi pa 100% nećemo popunjavati Ligu A.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Osim13 » 10 sep 2019, 09:55

Šteta onih dresova bgm
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
DamirT
Postovi: 13974
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la DamirT » 10 sep 2019, 10:40

Prema Uefinu pravilniku, u slučaju da neka liga nema dovoljno predstavnika u play-offu (to se u praksi odnosi samo na Ligu A), popunjavat će se reprezentacijom s najboljim plasmanom iz niže lige koja se nije kvalificirala na Euro.

Kako su i Poljska i Njemačka vodeće u svojim skupinama, dodatne kvalifikacije iz Lige A, da kvalifikacije sad završe, igrao bi i Island, ali i Bosna i Hercegovina, koja bi bila prebačena u play-off Lige A.

Kad bi kvalifikacije završile u ovom trenutku, evo kako bi izgledali parovi polufinala play-offa za Euro svake od liga koji će na koncu dati četiri predstavnika na završnom turniru:

Liga A:
Nizozemska - Bosna i Hercegovina
Švicarska - Island

Uglavnom yebani smo...Pisi dovidjenja EP
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Maestro » 10 sep 2019, 10:46

DamirT je napisao/la:Prema Uefinu pravilniku, u slučaju da neka liga nema dovoljno predstavnika u play-offu (to se u praksi odnosi samo na Ligu A), popunjavat će se reprezentacijom s najboljim plasmanom iz niže lige koja se nije kvalificirala na Euro.

Kako su i Poljska i Njemačka vodeće u svojim skupinama, dodatne kvalifikacije iz Lige A, da kvalifikacije sad završe, igrao bi i Island, ali i Bosna i Hercegovina, koja bi bila prebačena u play-off Lige A.

Kad bi kvalifikacije završile u ovom trenutku, evo kako bi izgledali parovi polufinala play-offa za Euro svake od liga koji će na koncu dati četiri predstavnika na završnom turniru:

Liga A:
Nizozemska - Bosna i Hercegovina
Švicarska - Island

Uglavnom yebani smo...Pisi dovidjenja EP
nije tacno. Pobjednike grupa ne pomjeraju prema gore. Gdje bi tu logika bila da pobjednika grupa hebu prema gore a gubitnike nagradzuju.
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la DrFilgud » 10 sep 2019, 10:53

DamirT je napisao/la:Prema Uefinu pravilniku, u slučaju da neka liga nema dovoljno predstavnika u play-offu (to se u praksi odnosi samo na Ligu A), popunjavat će se reprezentacijom s najboljim plasmanom iz niže lige koja se nije kvalificirala na Euro.

Kako su i Poljska i Njemačka vodeće u svojim skupinama, dodatne kvalifikacije iz Lige A, da kvalifikacije sad završe, igrao bi i Island, ali i Bosna i Hercegovina, koja bi bila prebačena u play-off Lige A.

Kad bi kvalifikacije završile u ovom trenutku, evo kako bi izgledali parovi polufinala play-offa za Euro svake od liga koji će na koncu dati četiri predstavnika na završnom turniru:

Liga A:
Nizozemska - Bosna i Hercegovina
Švicarska - Island

Uglavnom yebani smo...Pisi dovidjenja EP
Ma nije tako, pobjednici grupa ne popunjavaju visu ligu.
Ostaju u savojoj ligi i igraju play off sa onim koji su ostali u njihovoj ligi. Ako ne ostane dovoljno , popunjava se iz nize lige.

Nego ono sto je mene zanimalo, konkretno nasa grupa B, ako izuzmemo pobjednike grupa i ekipe koje su se plasirale kroz kvalifikacije, ko seli u ligu A?
Najbolje rangirani ili najlosuje rangirani koji su ostali?

Din
Postovi: 210
Pridružen/a: 28 mar 2019, 14:26
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Din » 10 sep 2019, 11:00

DrFilgud je napisao/la:
DamirT je napisao/la:Prema Uefinu pravilniku, u slučaju da neka liga nema dovoljno predstavnika u play-offu (to se u praksi odnosi samo na Ligu A), popunjavat će se reprezentacijom s najboljim plasmanom iz niže lige koja se nije kvalificirala na Euro.

Kako su i Poljska i Njemačka vodeće u svojim skupinama, dodatne kvalifikacije iz Lige A, da kvalifikacije sad završe, igrao bi i Island, ali i Bosna i Hercegovina, koja bi bila prebačena u play-off Lige A.

Kad bi kvalifikacije završile u ovom trenutku, evo kako bi izgledali parovi polufinala play-offa za Euro svake od liga koji će na koncu dati četiri predstavnika na završnom turniru:

Liga A:
Nizozemska - Bosna i Hercegovina
Švicarska - Island

Uglavnom yebani smo...Pisi dovidjenja EP
Ma nije tako, pobjednici grupa ne popunjavaju visu ligu.
Ostaju u savojoj ligi i igraju play off sa onim koji su ostali u njihovoj ligi. Ako ne ostane dovoljno , popunjava se iz nize lige.

Nego ono sto je mene zanimalo, konkretno nasa grupa B, ako izuzmemo pobjednike grupa i ekipe koje su se plasirale kroz kvalifikacije, ko seli u ligu A?
Najbolje rangirani ili najlosuje rangirani koji su ostali?
Samo ne kontam da li je domaćin onaj ko je najbolje završio u Ligi Nacija, ili po FIFA rankingu. Ovo drugo mi apsolutno ne bi imalo smisla, tako da predpostavljam da je po Ligi Nacija, a i bolje po nas :D

Samo bih volio da se igra na Grbavici. Nekako do sada nismo imali loš rezultat u ove tri najsvježije utakmice. Da, protiv Belgije smo izgubili 4:3, ali razlika u kvaliteti je prevelika. Fanovi nisu pretjerano bučni, nekako prava ona Evropska kulturna pubilka, što ne mora ništa da znači ali eto :lol:

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la DrFilgud » 10 sep 2019, 11:07

Din je napisao/la: Samo ne kontam da li je domaćin onaj ko je najbolje završio u Ligi Nacija, ili po FIFA rankingu. Ovo drugo mi apsolutno ne bi imalo smisla, tako da predpostavljam da je po Ligi Nacija, a i bolje po nas :D

Samo bih volio da se igra na Grbavici. Nekako do sada nismo imali loš rezultat u ove tri najsvježije utakmice. Da, protiv Belgije smo izgubili 4:3, ali razlika u kvaliteti je prevelika. Fanovi nisu pretjerano bučni, nekako prava ona Evropska kulturna pubilka, što ne mora ništa da znači ali eto :lol:
Mislim da se ovdje sve mjeri unutar rezultata lige nacija.
I da, igra se po jedna utakmica polufinale i finale. Nema revansa, je li tako?

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Osim13 » 10 sep 2019, 11:58

Neće biti potrebe za revanšima
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Din
Postovi: 210
Pridružen/a: 28 mar 2019, 14:26
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Din » 10 sep 2019, 12:02

DrFilgud je napisao/la:
Din je napisao/la: Samo ne kontam da li je domaćin onaj ko je najbolje završio u Ligi Nacija, ili po FIFA rankingu. Ovo drugo mi apsolutno ne bi imalo smisla, tako da predpostavljam da je po Ligi Nacija, a i bolje po nas :D

Samo bih volio da se igra na Grbavici. Nekako do sada nismo imali loš rezultat u ove tri najsvježije utakmice. Da, protiv Belgije smo izgubili 4:3, ali razlika u kvaliteti je prevelika. Fanovi nisu pretjerano bučni, nekako prava ona Evropska kulturna pubilka, što ne mora ništa da znači ali eto :lol:
Mislim da se ovdje sve mjeri unutar rezultata lige nacija.
I da, igra se po jedna utakmica polufinale i finale. Nema revansa, je li tako?
Da da po jedna utakmica. Mi smo mislili da ova Liga Nacija neće uopšte biti bitna a evo ona nam donese baraž i prije kvalifikacija, a naredne godine tri od 12 najjačih evropskih repki igraće kod nas. Uključujući i nas :lol: Poslije ovih par poslijednjih utakmica čovjek se zapita kako smo mi ovdje zalutali :lol:

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Osim13 » 10 sep 2019, 16:45

PRAZNO BILINO POLJE!
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

bhfanatic14
Postovi: 4255
Pridružen/a: 24 avg 2011, 14:07
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la bhfanatic14 » 10 sep 2019, 16:49

Osim13 je napisao/la:PRAZNO BILINO POLJE!
Mario Vrancic - Osvajac engleskog Championshipa
Sanjin Prcic - Osvajac francuskog Kupa

SAVEZ NAPOLJE ! ! !

Avatar
mohikanac12
Postovi: 2842
Pridružen/a: 19 jun 2019, 08:54
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la mohikanac12 » 10 sep 2019, 16:51

Osim13 je napisao/la:PRAZNO BILINO POLJE!
Mi smo Željini Željo je naš!

Biće Željo opet Šampion!

Avatar
DamirT
Postovi: 13974
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la DamirT » 10 sep 2019, 16:57

mohikanac12 je napisao/la:
Osim13 je napisao/la:PRAZNO BILINO POLJE!
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Vucevich » 10 sep 2019, 16:58

Osim13 je napisao/la:PRAZNO BILINO POLJE!

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 25 gostiju.