Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Azpi
Postovi: 4458
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Azpi » 08 sep 2019, 01:51

Chillout je napisao/la:Hvala na info. Svakako se moram riješiti iPhonea 7 tako da pratiću. Mislio sam iPhone X uzeti ali ovi kinezi su odlučni da pobrkaju tržište izgleda.
Ma lahko ces iPhone prodati :mrgreen:

Ma super mobiteli, a ovaj K20 tj. MI 9t za nase trziste bas je zvjerka, jos puni ekran bez notcha pa cak i one kapi kako je zovu

Ma minimalna razlika je za Pro tj. On ima bas najbolji procesor, mozda kasnije se nekad bude vise osjetilo, ali sve sto sam gledao i citao i Obicni je trenutno zvijer
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Sage
Postovi: 5327
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sage » 08 sep 2019, 11:38

Uzeo sam Samsung A70...mobitel je extra. 128gb, 6gb rama. Baterija extra, a punjenje Super fast charging. Za sad vrh
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
StrikeWarzone
Postovi: 2561
Pridružen/a: 09 okt 2018, 10:53
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la StrikeWarzone » 08 sep 2019, 11:57

Iskustva i savjeti za mijenjanje displeja ? Gledao sam preko yt, ne izgleda ništa komplikovano, zagrij odlijepi, stavi novi displej zalijepi i tjt :lol:
Displej je plaćen 16 dolara, ispravan je , pa vrijedi pokušat.
Htjeli su da te gase, yeb'o si im mater!

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Papastathopoulos » 08 sep 2019, 23:51

e hebo majku ja se nisam prije toliko bakc'o xiaomi telefonima, nisam imao misljenje da su losi "jer su kinezi", znao sam da su na dobrom glasu, ali sam nekako samo samsung gledao i nosao...gledam sad, ove cijene su im haos, pa duplo su jeftiniji od svakog iole dobrog samsunga...ev bas mi zapalo za oko par modela koji mogu na rate u onoj IQ mobile radnji i fakat ne znam za koji bi se odlucio, prvenstveno jer ne poznajem nikog ko njih nosa: redmi note 7 (4/64), note 6 pro (4/64), mi a2 (4/64) i mi 9t (6/64) koji mi se najvise svidja i koji je i najskuplji ali mi se ne svidja ona kamera na izvlacenje, vec sam procitao na YT na jednom klipu da se ljudima ono sjebaje a telefon izasao prije 3 mjeseca...jel ima neko da koristi neki od ovih modela, valjaju li cemu ?
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
anonimni
Postovi: 10125
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 09 sep 2019, 00:05

Koristim ja Note 7 vec 4 mjeseca, odlican telefon za svoju cijenu (ali ne u iq mobile :D ), baterija mi traje 2 dana uz 7-8h SOT-a, doduse ne igram igrice pa sem drustvenih mreza nema sta da mi trosi vise bateriju :) i opcenito sam zadovoljan telefonom, sto se kamere Mi 9T tice ona je testirana na 100000 izvlacenja tako da se ne bi trebala pokvariti tokom par godina, koliko se telefoni danas koriste :mrgreen:

Inace, sto ne pogledas aliexpress? Note 7 i Mi A2 (a vjerovatno i Note 6, nisam gledao njega tamo) kostaju manje od 300 KM pa na njih ne idu dadzbine drzavi, ako bi uzeo neki od ta 3 telefona na aliju prosao bi daleko bolje nego u iq mobile, oni su najskuplji prodavaci Xiaomija ovdje
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1522
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Illmatic09 » 09 sep 2019, 00:36

Papastathopoulos je napisao/la:e hebo majku ja se nisam prije toliko bakc'o xiaomi telefonima, nisam imao misljenje da su losi "jer su kinezi", znao sam da su na dobrom glasu, ali sam nekako samo samsung gledao i nosao...gledam sad, ove cijene su im haos, pa duplo su jeftiniji od svakog iole dobrog samsunga...ev bas mi zapalo za oko par modela koji mogu na rate u onoj IQ mobile radnji i fakat ne znam za koji bi se odlucio, prvenstveno jer ne poznajem nikog ko njih nosa: redmi note 7 (4/64), note 6 pro (4/64), mi a2 (4/64) i mi 9t (6/64) koji mi se najvise svidja i koji je i najskuplji ali mi se ne svidja ona kamera na izvlacenje, vec sam procitao na YT na jednom klipu da se ljudima ono sjebaje a telefon izasao prije 3 mjeseca...jel ima neko da koristi neki od ovih modela, valjaju li cemu ?
I ovdje Redmi Note 7 korisnik, već 2 mjeseca. Odličan telefon, solidan mid-range, boljeg nema za te pare mislim. koristio sam ranije note 4x, 2 godine nikakvi problema nisam imao. RN7 ima solidnu kameru, a ako baš hoćeš bolje slike onda instaliraš gcam, što je jedan nivo iznad, ali i stock cam je solidna, evo neko poređenju.
Igrice vrti isto dobro, pubg radi bez neki veći problema, samo sam prestao igrati, dosadilo mi.
Baterija u Xiaomi telefonima je općenito jako dobra, isto kao kod kolege iznad, sot oko 8 sati, nekad i nešto više, nekad manje ovisno šta radiš telefonom. E sad ako hoćeš nešto bolje idi na 9T, gledao sam par recenzija i ljudi kažu da je dobar, a možeš i čekati da Note 8 dođe kod nas.
Zadnja izmjena: Illmatic09, dana/u 09 sep 2019, 00:43, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Papastathopoulos » 09 sep 2019, 00:42

anonimni je napisao/la:Koristim ja Note 7 vec 4 mjeseca, odlican telefon za svoju cijenu (ali ne u iq mobile :D ), baterija mi traje 2 dana uz 7-8h SOT-a, doduse ne igram igrice pa sem drustvenih mreza nema sta da mi trosi vise bateriju :) i opcenito sam zadovoljan telefonom, sto se kamere Mi 9T tice ona je testirana na 100000 izvlacenja tako da se ne bi trebala pokvariti tokom par godina, koliko se telefoni danas koriste :mrgreen:

Inace, sto ne pogledas aliexpress? Note 7 i Mi A2 (a vjerovatno i Note 6, nisam gledao njega tamo) kostaju manje od 300 KM pa na njih ne idu dadzbine drzavi, ako bi uzeo neki od ta 3 telefona na aliju prosao bi daleko bolje nego u iq mobile, oni su najskuplji prodavaci Xiaomija ovdje
Brate ja bi hljeb uzeo na rate da mogu :mrgreen: mislim fakat, meni je zao iskesirat za telefon, mozda i nije toliko zao koliko ne mogu, pa mene je ovaj A5 2017 sto sad nosam izasao 800km u telecomu, a u radnjama je bio sigurno bar 250km jeftiniji za kes, ali draze mi je davati svaki mjesec po 20-30 nego odjednom 500...nekom nije, meni vala jest...

Znaci taj note 7 valja ? kakve su mu kamere ?

EDIT: vidim ev da ga i @illmatic09 hvali, znaci da je dobar a poprilicno je jeftiniji od MI 9T, mada ja ne bi bjezao ni od njegove cijene koliko me je strah te kamere, nesto mi to nije pouzdano, dzaba...mislim, ja sam prezadovoljan i sa ovim A5 2017, znaci da nisam neki extra zahtjevan korisnik, pa valjda bi bio zadovoljan i sa ovim note 7...
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
Azpi
Postovi: 4458
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Azpi » 09 sep 2019, 00:56

Ma Mi 9T je vrh :ljepota: :ljepota:

Mislim jbg nisu ista klasa, ovo je ipak klasa iznad, kamera ne brini gledao sam testove 15 kila izdrzi :mrgreen: telefon je vrh bgm

Sto se tice ovih ostalih super su realno za cijenu koja im je predobri samo skontaj se koliko ti nije puno dati :mrgreen:

Samo IQ je poskup jbg 9T je preko stoje skuplji nego u ostalim radnjama
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
anonimni
Postovi: 10125
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 09 sep 2019, 01:00

Sto se kamera tice uopste nisu lose, pogledaj recenzije po netu i mozes se uvjeriti i sam, a kao sto @Illmatic rece s gcamom je jos bolje, nije neka razlika po danu ali jeste po noci.. nisu to sad slike gdje se vidi bas sve kao da je dan ali gcam fkt izvlaci maksimum iz kamere :mrgreen: Opcenito sam nosio flagshipe 3-4 godine, prvi Xiaomi sam uzeo prije otprilike 2 godine i to bukvalno slucajno, jer nije bilo telefona koji sam htio u crnoj boji nigdje u gradu a bio bez telefona pa mi bila hica, a eto sad koristim drugi i sasvim sam zadovoljan, za sta god se odlucis neces se pokajati, steta jedino sto moras na rate uzeti jer 250-300 KM za telefon danas nije puno ali necu o finansijama, svako se pokriva onoliko koliko mu je jorgan dug :)
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
harden
Postovi: 23489
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la harden » 09 sep 2019, 01:05

Meni otisla baterija na Xiaomi Redmi 5 Plus, ostao mi na suncu u autu kad sam bio na moru i napuhala se... odnio u servis syebali se ljudi, jos nisu culi da se kvari baterija :mrgreen: kazu da se Xiaomi bas rijetko kvari, a prodaje se sve vise i vise.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 09 sep 2019, 01:24

harden je napisao/la:Meni otisla baterija na Xiaomi Redmi 5 Plus, ostao mi na suncu u autu kad sam bio na moru i napuhala se... odnio u servis syebali se ljudi, jos nisu culi da se kvari baterija :mrgreen: kazu da se Xiaomi bas rijetko kvari, a prodaje se sve vise i vise.
ja baš nedavno kupio preko pika bateriju za redmi 5 plus i zamjenio

mogao syebati telefon, vadio ga iz okvira pola sata, da bi nakon toga skontao da nisam izvadio sim tray.

a staru bateriju jedva izvadio, ona traka sto koriste za ljepljenje baterija za telefon, skroz se osušila, cinilo se kao da su sekundarnim ljepilom zaljepili.

srecom pa sam mjenjao bateriju pa nisam morao paziti na nju, da je za nesto drugo trebalo, morao bi naknadno uzimati novu bateriju

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1522
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Illmatic09 » 09 sep 2019, 01:48


Avatar
Illmatic09
Postovi: 1522
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Illmatic09 » 09 sep 2019, 02:10

Stock vs Gcam


Avatar
jelle
Postovi: 5598
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la jelle » 09 sep 2019, 11:23

Ja ev vec godinu koristim MI 8 lite 6/128 ....i mogu reci da je telefon zvjerka ...nikad jos nije zabagovo ....a nea sta ne radim od njega ...imao sam prije njega samsung J5 koji je u istom cjenovnom rangu ....sto je apsurdno koliko Samsung je precjenjen telefon ...uglavnom od sad samo cu xiomi i ganjat nisam lud da dajem duple pare za isti telefon sam zat sto se zove Samsung il Iphone

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la VGS » 09 sep 2019, 13:03

Ma nema sanse da dobijes bolji telefon od Redmi Note 7 4/64 za 280 KM koliko sam ga ja platio na GearBest. Strasan telefon, baterija mi zna i 4 dana izdrzati, doduse ne koristim ga vise od 2 sata dnevno. Sa GCamom nocne slike predobre. Brz, fluidan, estetski lijep, staklo naprijed i nazad bas osjecaj u ruci dobar kao da je visestruko skuplji. Preporuka svima.

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Papastathopoulos » 10 sep 2019, 15:54

E znaci izbor je pao na redmi note 7 aBd, posto vidim da ga svi toliko hvalite a ipak je poprilicno jeftiniji od onog mi 9t...mogao bi ja njega uzeti i online preko tih stranica ali me strah da ne budem neki peh pa da mi podju naplacivati carine i ona sranja i da me izadje duplo skuplji...

Ali evo dok to ne skontam, da mi probate pomoci u vezi jednog problema na ovom A5 2017 sto sad nosam, pa ako je iko imao slican problem na ovom ili nekom drugom telefonu da mi pomogne...naime, ne mogu napuniti telefon preko 68% ...znaci, stavim ga svaku noc pred spavanje na punjac i ujutro kad se probudim uvijek 68% ...i kad ga skinem sa punjaca jos mozda neko vrijeme, bubam 5-10 min stoji ono kao da je prikopcan na punjac a nije...znaci samo ide do 68% ...probao i sestrin punjac, opet isto....zna li iko u cemu je problem ? telefon sam uzeo u telecomu 15.9.2017. znaci da imam jos par dana garancije...da li da ga nosim njima ili se moze nekako rijesiti ? nije mi drago da ga ikom utalim u ovakvom stanju...
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la VGS » 10 sep 2019, 16:38

Papastathopoulos je napisao/la:E znaci izbor je pao na redmi note 7 aBd, posto vidim da ga svi toliko hvalite a ipak je poprilicno jeftiniji od onog mi 9t...mogao bi ja njega uzeti i online preko tih stranica ali me strah da ne budem neki peh pa da mi podju naplacivati carine i ona sranja i da me izadje duplo skuplji...

Ali evo dok to ne skontam, da mi probate pomoci u vezi jednog problema na ovom A5 2017 sto sad nosam, pa ako je iko imao slican problem na ovom ili nekom drugom telefonu da mi pomogne...naime, ne mogu napuniti telefon preko 68% ...znaci, stavim ga svaku noc pred spavanje na punjac i ujutro kad se probudim uvijek 68% ...i kad ga skinem sa punjaca jos mozda neko vrijeme, bubam 5-10 min stoji ono kao da je prikopcan na punjac a nije...znaci samo ide do 68% ...probao i sestrin punjac, opet isto....zna li iko u cemu je problem ? telefon sam uzeo u telecomu 15.9.2017. znaci da imam jos par dana garancije...da li da ga nosim njima ili se moze nekako rijesiti ? nije mi drago da ga ikom utalim u ovakvom stanju...
Ne mozes drug biti peh nikakav, zna se cijena slobodno naruci ako hoces da prodjes povoljnije. Evo ti par linkova, na nekim je plavi jeftiniji a na nekim crni. Svi su 290 KM.

Avatar
harden
Postovi: 23489
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la harden » 10 sep 2019, 17:13

LG K40 na prodaju, skoro pa nov sa garancijom iz BH Telecoma. PP ako je neko zainteresovan.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

klasik
Postovi: 3975
Pridružen/a: 25 jan 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la klasik » 10 sep 2019, 18:00

Mobitel do 500km...
Kamera mi je nekako najbitnija.
Gledao sam p30 lite i djeluje mi dobar pa posto ne znam najbolje u tom cjenovnom rangu mogu li nac nesto bolje?
ᴛᴜᴢʟᴀɴꜱᴋᴀ ꜱʟᴏʙᴏᴅᴀ

Avatar
anonimni
Postovi: 10125
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 10 sep 2019, 18:27

Ako možeš ikako dodati 50-100 KM pa uzeti Pocophone ili Mi 9T valjalo bi ti pravo, oba su bolja od P30 lite i to dosta bolji telefoni, ako ne neka ti neko drugi predloži izbor za tih 500 KM, sve što meni na um pada je dosta jeftinije :)
Papastathopoulos je napisao/la:E znaci izbor je pao na redmi note 7 aBd, posto vidim da ga svi toliko hvalite a ipak je poprilicno jeftiniji od onog mi 9t...mogao bi ja njega uzeti i online preko tih stranica ali me strah da ne budem neki peh pa da mi podju naplacivati carine i ona sranja i da me izadje duplo skuplji...

Ali evo dok to ne skontam, da mi probate pomoci u vezi jednog problema na ovom A5 2017 sto sad nosam, pa ako je iko imao slican problem na ovom ili nekom drugom telefonu da mi pomogne...naime, ne mogu napuniti telefon preko 68% ...znaci, stavim ga svaku noc pred spavanje na punjac i ujutro kad se probudim uvijek 68% ...i kad ga skinem sa punjaca jos mozda neko vrijeme, bubam 5-10 min stoji ono kao da je prikopcan na punjac a nije...znaci samo ide do 68% ...probao i sestrin punjac, opet isto....zna li iko u cemu je problem ? telefon sam uzeo u telecomu 15.9.2017. znaci da imam jos par dana garancije...da li da ga nosim njima ili se moze nekako rijesiti ? nije mi drago da ga ikom utalim u ovakvom stanju...
Jesi li ga probao restartovati? Ako nisi pokušaj, ako opet neće nosi na servis, ne zamaraj se dok imaš garanciju, vjerovatno je do baterije ali dok je garancije nemaš se za šta brinuti :mrgreen:

I da, ako naručiš Note s ovih linkova koje ti je @VGS postavio sve dodatno što će ti doći je 1,80 KM koju naši bijednici iz pošte uzimaju za njihovu poštarinu, nema šanse da platiš išta više
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: BlackRiver1987, eldo, Felixians4, nerkolfc, numanumaye22, VivaLaStella i 12 gostiju.