Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Kaunas
Postovi: 13316
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 11 sep 2019, 01:04

shaman7 je napisao/la:Donekle je vezano za odlazak u inostranstvo, pa da vidim neka vasa misljenja. Odradio kurs B1 iz njemackog, prijavio polaganje za 21.9 pa evo ima koja sedmica to temeljito spremam. Nisam blecak, znam osnove, zivio sam prije par godina u Becu nekih 6-7 mjeseci, uglavnom u tom sam fazonu, ali jos nisam isao formalno da polazem ista. Posto B1 nivo (kazu) da slovi za vec ozbiljniji stepen poznavanja jezika, zanima me da li je to na polaganju neki bauk , na sta bi trebalo najvise obratiti paznju, sta se najvise vrijednuje, da li su teme za pisanje i pricanje astronomske ilj neato iz svakodnevnice. Svakako planiram na konsultacije kod ove sto drzi polaganja, samo eto uhvatih vremena pa ako ima neko s takvim iskustvom da me prosvijetli hahah. Moze i privatno da ne spamamo ovdje ukoliko jos nesto zatreba. Hvala :)
Obrati paznju na hören, za ostalo ne sikiraj. ;)
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41243
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 11 sep 2019, 09:17

Osim13 je napisao/la:Odlazak u inostranstvo je ko kad cheat upališ
A u Bosni sve na hard levelu :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Sage
Postovi: 5333
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sage » 11 sep 2019, 10:47

rio_Ferdy88 je napisao/la:
Osim13 je napisao/la:Odlazak u inostranstvo je ko kad cheat upališ
A u Bosni sve na hard levelu :mrgreen:
Uvijek sam taj nivo bir'o
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
Sarrifufna
Postovi: 1635
Pridružen/a: 16 jun 2019, 15:32

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sarrifufna » 11 sep 2019, 10:51

rio_Ferdy88 je napisao/la:
Osim13 je napisao/la:Odlazak u inostranstvo je ko kad cheat upališ
A u Bosni sve na hard levelu :mrgreen:
Zato je ovdje sve na professional. :kafa:
pocasni precjednik @ FK Formula

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la BosniaBoston » 11 sep 2019, 11:17

U drzavnim institucijama semi-pro at worst
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Saurman
Postovi: 29504
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Saurman » 11 sep 2019, 11:28

Varg je napisao/la:
povraća mi se od tog pitanja jer moram postavit tonu dodatnih :D sve je individualno, dal nesto znas dal ne, hoces li ici na kurs (i tu jel ides standardan, intenzivan, extraintenzivan) ili ides kod nekog prof privatno, da li ti je cilj samo polozit ispit ili stvarno uciti, i hoce li ti to sve ići jer znam ljude koji su za 4-5 mjeseci polozili a i neke po godinu, ali b1 stvarno nije tezak... skoro sam covjeka koji je a2 zavrsio ali bas se trudio i savlado dobro, za b1 ga pripremio u roku 2 sedmice i frajer ga razvalio... u januaru naucio prve rijeci njemackog, junski rok je polozio b1
Ono znam nešto osnovno predstaviti se, odakle si čime se baviš i tako. :D Cilj je položiti b1 u što kraćem roku intezivan kurs ili privatni časovi, doduše ovo prvo teško uklopiti sa radnim obavezama pa razmišljam uzeti privatne časove.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41243
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 11 sep 2019, 11:40

Varg je napisao/la:
Saurman je napisao/la:
Varg je napisao/la:
ja sam goethe ispitivač, bujrum u pp

b1 ti je usmeno picckin dim, ako ne zablokiras i ne fulas temu a znas svaku foliju da prosiris za recenicu bez brutalnih gramatickih gresaka prosao si

a i z usmeno i pismeno mozes navjezbati nekih 25-30 tema i bices spreman na neke varijacije u naslovu
Koliko vremenski je potrebno do b1 ?
povraća mi se od tog pitanja jer moram postavit tonu dodatnih :D sve je individualno, dal nesto znas dal ne, hoces li ici na kurs (i tu jel ides standardan, intenzivan, extraintenzivan) ili ides kod nekog prof privatno, da li ti je cilj samo polozit ispit ili stvarno uciti, i hoce li ti to sve ići jer znam ljude koji su za 4-5 mjeseci polozili a i neke po godinu, ali b1 stvarno nije tezak... skoro sam covjeka koji je a2 zavrsio ali bas se trudio i savlado dobro, za b1 ga pripremio u roku 2 sedmice i frajer ga razvalio... u januaru naucio prve rijeci njemackog, junski rok je polozio b1
Radiš li online, preko skypa ili tako nešto :D
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Varg
Postovi: 2621
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Varg » 11 sep 2019, 12:25

Saurman je napisao/la:
Varg je napisao/la:
povraća mi se od tog pitanja jer moram postavit tonu dodatnih :D sve je individualno, dal nesto znas dal ne, hoces li ici na kurs (i tu jel ides standardan, intenzivan, extraintenzivan) ili ides kod nekog prof privatno, da li ti je cilj samo polozit ispit ili stvarno uciti, i hoce li ti to sve ići jer znam ljude koji su za 4-5 mjeseci polozili a i neke po godinu, ali b1 stvarno nije tezak... skoro sam covjeka koji je a2 zavrsio ali bas se trudio i savlado dobro, za b1 ga pripremio u roku 2 sedmice i frajer ga razvalio... u januaru naucio prve rijeci njemackog, junski rok je polozio b1
Ono znam nešto osnovno predstaviti se, odakle si čime se baviš i tako. :D Cilj je položiti b1 u što kraćem roku intezivan kurs ili privatni časovi, doduše ovo prvo teško uklopiti sa radnim obavezama pa razmišljam uzeti privatne časove.
pa jeste onda privatne da uzmes najbolje, samo trazi nekog ko radi i pripremu za ispite jer takvi obično znaju sta hoda po ispitima i nece te smarat nebitnim stvarima
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 11 sep 2019, 12:26

Najbolje privatne, ali sa dobrom grupom od 5-6 osoba.
Dobru grupu je jako teško naći jer bih rekao da 95% što uče njemački to oče samo da dobiju papir, da nešto nauče ih ne zanima.
Varg je napisao/la:.
Što ne kreneš s učenjem nekog jezika?

Avatar
Varg
Postovi: 2621
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Varg » 11 sep 2019, 12:32

rio_Ferdy88 je napisao/la:
Varg je napisao/la: povraća mi se od tog pitanja jer moram postavit tonu dodatnih :D sve je individualno, dal nesto znas dal ne, hoces li ici na kurs (i tu jel ides standardan, intenzivan, extraintenzivan) ili ides kod nekog prof privatno, da li ti je cilj samo polozit ispit ili stvarno uciti, i hoce li ti to sve ići jer znam ljude koji su za 4-5 mjeseci polozili a i neke po godinu, ali b1 stvarno nije tezak... skoro sam covjeka koji je a2 zavrsio ali bas se trudio i savlado dobro, za b1 ga pripremio u roku 2 sedmice i frajer ga razvalio... u januaru naucio prve rijeci njemackog, junski rok je polozio b1
Radiš li online, preko skypa ili tako nešto :D
ako mi vratite Moggija :mrgreen: nisam dosad nikad a razmišljao sam, ako pocnem javim ti
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41243
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 11 sep 2019, 17:49

Varg je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:
Varg je napisao/la: povraća mi se od tog pitanja jer moram postavit tonu dodatnih :D sve je individualno, dal nesto znas dal ne, hoces li ici na kurs (i tu jel ides standardan, intenzivan, extraintenzivan) ili ides kod nekog prof privatno, da li ti je cilj samo polozit ispit ili stvarno uciti, i hoce li ti to sve ići jer znam ljude koji su za 4-5 mjeseci polozili a i neke po godinu, ali b1 stvarno nije tezak... skoro sam covjeka koji je a2 zavrsio ali bas se trudio i savlado dobro, za b1 ga pripremio u roku 2 sedmice i frajer ga razvalio... u januaru naucio prve rijeci njemackog, junski rok je polozio b1
Radiš li online, preko skypa ili tako nešto :D
ako mi vratite Moggija :mrgreen: nisam dosad nikad a razmišljao sam, ako pocnem javim ti
Vazi, ako budes racunaj da imas klijenta, samo javi da se dog za termin.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Varg
Postovi: 2621
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Varg » 11 sep 2019, 17:54

ASD je napisao/la:
Varg je napisao/la:.
Što ne kreneš s učenjem nekog jezika?
ma damije nac neku svrhu prvo kao motiv :D
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 11 sep 2019, 18:04

Varg je napisao/la:
ASD je napisao/la:
Varg je napisao/la:.
Što ne kreneš s učenjem nekog jezika?
ma damije nac neku svrhu prvo kao motiv :D
Kao lingvist da bolje razumiješ jezike općenito. :bih:

Avatar
ItsRamiz
Postovi: 1825
Pridružen/a: 05 apr 2019, 21:37
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ItsRamiz » 11 sep 2019, 18:07

Moggi uci neki programski jezik
Prolaznoscu svojom Tebe svjedocim
stvorio Si mene prvo nemocnim
pa mi snagu dao, sad je uzimas
Ti si tvorac, Ti sve tajne znas

Avatar
Kaunas
Postovi: 13316
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 12 sep 2019, 08:16

Kakva je situacija sa guzvom na Goetheu u Sarajevu, koliko se ceka termin za B1 :think:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Sarrifufna
Postovi: 1635
Pridružen/a: 16 jun 2019, 15:32

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sarrifufna » 12 sep 2019, 08:26

Kaunas je napisao/la:Kakva je situacija sa guzvom na Goetheu u Sarajevu, koliko se ceka termin za B1 :think:
B1 termini u Sarajevu:
19.09.2019.
13.10.2019.
03.11.2019.
20.11.2019.
08.12.2019.
pocasni precjednik @ FK Formula

Avatar
Kaunas
Postovi: 13316
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 12 sep 2019, 22:13

Sarrifufna je napisao/la:
Kaunas je napisao/la:Kakva je situacija sa guzvom na Goetheu u Sarajevu, koliko se ceka termin za B1 :think:
B1 termini u Sarajevu:
19.09.2019.
13.10.2019.
03.11.2019.
20.11.2019.
08.12.2019.
Znaci nema guzve ko prije par mjeseci. :thumbup:

Kad ces ti ovamo, Metropola ceka. :mrgreen:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Saurman
Postovi: 29504
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Saurman » 12 sep 2019, 22:16

Nema gužve jer OSD opet jaše. :)
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Varg
Postovi: 2621
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Varg » 12 sep 2019, 22:54

ide sad opet lagano, samo sto se certifikat ceka po 2-3 mjeseca kad se polozi, barem u tuzli
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Avatar
Sarrifufna
Postovi: 1635
Pridružen/a: 16 jun 2019, 15:32

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sarrifufna » 13 sep 2019, 00:42

Kaunas je napisao/la:Kad ces ti ovamo, Metropola ceka. :mrgreen:
Ovdje sam u domovini, ali Frankfurt. :bih:

Stuttgart/Fellbach vrlo moguce pocetkom novembra posjeta rodbini i Metropoli. :mrgreen:
pocasni precjednik @ FK Formula

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: alemsa, Judd i 28 gostiju.