Premijer liga BiH - općenito - ARHIVA POSTOVA

Koji bosanskohercegovački tim će dogurati najdalje u evropskim takmičenjima?

Borac
25
7%
Sarajevo
226
59%
Zrinjski
36
9%
Željezničar
95
25%
 
Ukupno glasova: 382

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Raonffa » 15 sep 2019, 21:34

BosniaBoston je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Ovo što se dešava Širokom zadnje dvije godine, izgleda mi kao sistematsko uništavanje kluba, po uzoru na neke klubove koji su nekada davno žarili i palili najvećim rangom, a sada ili su na marginama ili su ugašeni.
Jednostavno hrvatske firme su sve slabije,hrvata je sve manje i nema tu vise prostora za 2 hrvatska kluba koja ce biti redovni u europi,vec samo za Zrinjski
To sam i ja pomislio.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

fks74
Postovi: 9217
Pridružen/a: 14 jul 2016, 20:57
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la fks74 » 15 sep 2019, 21:36

Goosman je napisao/la:
fks74 je napisao/la:Tuzla svako kolo penal dobiju.
Pogledaj nekad i sarajevo, navijač.
Evo gledao Sarajevo. :tokralju: :ljepota: Samo iznosim cinjenice. Koji im je penal od pocetka?

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la LjoZee » 15 sep 2019, 21:49

Ode Coric
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

almir2018
Postovi: 2229
Pridružen/a: 07 nov 2018, 18:32
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la almir2018 » 15 sep 2019, 21:55

redbull93 je napisao/la:Zajebana tuzla, jes ti vidio to.
A mi se bunili kako tu Tuzlu ne pobijedismo :urnebes: :urnebes:

tuzla1983
Postovi: 612
Pridružen/a: 21 jun 2019, 18:20
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la tuzla1983 » 15 sep 2019, 22:08

Tuzla city će ove godine igrat Evropu. U zimskom roku Azmir će kupit sve što mu bude trebalo od pojačanja a ako se ukaže prilika zašto da ne i titula.

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Schlager » 15 sep 2019, 22:09

Raonffa je napisao/la:
BosniaBoston je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Ovo što se dešava Širokom zadnje dvije godine, izgleda mi kao sistematsko uništavanje kluba, po uzoru na neke klubove koji su nekada davno žarili i palili najvećim rangom, a sada ili su na marginama ili su ugašeni.
Jednostavno hrvatske firme su sve slabije,hrvata je sve manje i nema tu vise prostora za 2 hrvatska kluba koja ce biti redovni u europi,vec samo za Zrinjski
To sam i ja pomislio.
Ja nekako imam bas drugacije misljenje,mozda kolege ovo pisu pod uticajem Aluminija koje je trenutno trehnuo..Mislim da su Hrvati ubjedljivo najjaci ekonomski ovdje u BH.....Centrala moje firme je u Sarajevu,pa cesto idem iz Banjaluke u Sarajevo..I bez imalo poznavanja i geografije..i istorije....rata..kantona..bilo cega..tacno kad prolazis,znas koje mjesto je "bosnjacko" a koje "hrvatsko"..Cim vidis da je neka propast, kao 70 tih godina proslog vijeka,znas da su Bosnjaci (Donji Vakuf,Turbe,Travnik,Dolac,Kakanj)..a cim vidis uredjena dvorista..demit fasade,bijesna auta,opasne hale pored ceste (Vitez,Bila)..znas da su Hrvati..slicno je i u Sirokom,koji je kao Kalifornija...Ja mislim da Hrvati samo mnogo vise i galsnije kukaju ,a da zive od Banjaluke i Sarajeva..Zastupnici su od igle do lokomotive....Dal je to zato sto su sposobniji i vrijedniji od Bosnjaka i Srba...Ili jednostavno to sto su oni gradjani EU,i vec 20 godina idu sa pasosem gdje im padne na pamet,dok je nama bezvizni rezim bio misaona imenica,pojma nemam...Al znam da su prejaki,i da samo mnogo kukaju,a jedini realan handicap im je sto im Bosnjaci biraju Komsica,sto je takodje irelevantno,,Imamo mi Dodika gore,pa samo laje i puca iz prazne,niko ga ne dozivljava

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15717
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la BosniaBoston » 15 sep 2019, 22:11

Sistemski u tim bosnjacko-hrvatskim mjestima su uvijek hrvati imucniji.Dovoljno pogledati skolu u travniku.Ipak,centrala bosnjaka Sarajevo je bogatija od centrale hrvata Mostar
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Fareus1921
Postovi: 602
Pridružen/a: 13 jul 2019, 16:43
Lokacija: Nema je ni na vojnim mapama
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Fareus1921 » 15 sep 2019, 22:12

Rano je govoriti ko će u Europu a ko će titulu osvojit.Tek je 8. kolo prošlo.Svašta se može izdešavat do kraja.Rano je i za Tuzlu govorit.Tako je i Mladost u sezoni 2016/2017 10 kola bila jedina neporažena i bili su 2. i na kraju 8. ako se nevaram završili.Realno najviše šansi za titulu imaju Željo i Sarajevo.Malu prednost dajem Sarajevu jer nisu kompletni al vidićemo.Zrinjski ove godine je preslab s obzirom da su jedva mrtvu Mladost pobijedili i Borca.Radnik po meni za sad najozbiljniji kandidat za 3. mjesto.Imali su dosta teži raspored u odnosu na Tuzlu.Moguće je i da će se i Velež s vremenom sve više i više popravljat tako da će borba za Europu bit neizvjesna dosta!!!
Mi smo Željini,Željo je naš!!!
2.8.2019.Semir Štilić potpisao za Željezničar

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Schlager » 15 sep 2019, 22:14

BosniaBoston je napisao/la:Sistemski u tim bosnjacko-hrvatskim mjestima su uvijek hrvati imucniji.Dovoljno pogledati skolu u travniku.Ipak,centrala bosnjaka Sarajevo je bogatija od centrale hrvata Mostar
ma ne znam te detalje,ali u konkretnom slucaju NK Siroki Brijeg,sigurno ekonomija nije uzrok....Samo da jedan od tamosnjih Mepasa,Feal-a i slicnih,odvoji 3% ciste zarade u sponzorstvo,Evropa im je zagarantovana...Ne vjerujem da zbog para steka

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Schlager » 15 sep 2019, 22:19

O kadionicama da ne pricam..skoro sve su odozdo

Avatar
Fareus1921
Postovi: 602
Pridružen/a: 13 jul 2019, 16:43
Lokacija: Nema je ni na vojnim mapama
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Fareus1921 » 15 sep 2019, 22:22

Ja nekako imam bas drugacije misljenje,mozda kolege ovo pisu pod uticajem Aluminija koje je trenutno trehnuo..Mislim da su Hrvati ubjedljivo najjaci ekonomski ovdje u BH.....Centrala moje firme je u Sarajevu,pa cesto idem iz Banjaluke u Sarajevo..I bez imalo poznavanja i geografije..i istorije....rata..kantona..bilo cega..tacno kad prolazis,znas koje mjesto je "bosnjacko" a koje "hrvatsko"..Cim vidis da je neka propast, kao 70 tih godina proslog vijeka,znas da su Bosnjaci (Donji Vakuf,Turbe,Travnik,Dolac,Kakanj)..a cim vidis uredjena dvorista..demit fasade,bijesna auta,opasne hale pored ceste (Vitez,Bila)..znas da su Hrvati..slicno je i u Sirokom,koji je kao Kalifornija...Ja mislim da Hrvati samo mnogo vise i galsnije kukaju ,a da zive od Banjaluke i Sarajeva..Zastupnici su od igle do lokomotive....Dal je to zato sto su sposobniji i vrijedniji od Bosnjaka i Srba...Ili jednostavno to sto su oni gradjani EU,i vec 20 godina idu sa pasosem gdje im padne na pamet,dok je nama bezvizni rezim bio misaona imenica,pojma nemam...Al znam da su prejaki,i da samo mnogo kukaju,a jedini realan handicap im je sto im Bosnjaci biraju Komsica,sto je takodje irelevantno,,Imamo mi Dodika gore,pa samo laje i puca iz prazne,niko ga ne dozivljava[/quote]
Kakanj je drugaćiji neg što ti misliš!U Kaknju ima Hrvata koji imaju lijepe kuće al su to sve ratne izbjeglice koje su se vratile pa napravile kuće.To je izraženo u Kraljevoj Sutjesci.Najjaći privatnici u Kaknju Trgošped,Moj San,Vodokom,Nova Trgovina S,Hotel Kakanj,MGM vode sve Bošnjaci ...Ni prije rata nije bilo u Kaknju nekog jaćeg privrednika a da je Hrvat.
Mi smo Željini,Željo je naš!!!
2.8.2019.Semir Štilić potpisao za Željezničar

Avatar
CityCity
Postovi: 1411
Pridružen/a: 21 apr 2019, 20:24
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la CityCity » 15 sep 2019, 22:23

"Ja nekako imam bas drugacije misljenje,mozda kolege ovo pisu pod uticajem Aluminija koje je trenutno trehnuo..Mislim da su Hrvati ubjedljivo najjaci ekonomski ovdje u BH.....Centrala moje firme je u Sarajevu,pa cesto idem iz Banjaluke u Sarajevo..I bez imalo poznavanja i geografije..i istorije....rata..kantona..bilo cega..tacno kad prolazis,znas koje mjesto je "bosnjacko" a koje "hrvatsko"..Cim vidis da je neka propast, kao 70 tih godina proslog vijeka,znas da su Bosnjaci (Donji Vakuf,Turbe,Travnik,Dolac,Kakanj)..a cim vidis uredjena dvorista..demit fasade,bijesna auta,opasne hale pored ceste (Vitez,Bila)..znas da su Hrvati..slicno je i u Sirokom,koji je kao Kalifornija...Ja mislim da Hrvati samo mnogo vise i galsnije kukaju ,a da zive od Banjaluke i Sarajeva..Zastupnici su od igle do lokomotive....Dal je to zato sto su sposobniji i vrijedniji od Bosnjaka i Srba...Ili jednostavno to sto su oni gradjani EU,i vec 20 godina idu sa pasosem gdje im padne na pamet,dok je nama bezvizni rezim bio misaona imenica,pojma nemam...Al znam da su prejaki,i da samo mnogo kukaju,a jedini realan handicap im je sto im Bosnjaci biraju Komsica,sto je takodje irelevantno,,Imamo mi Dodika gore,pa samo laje i puca iz prazne,niko ga ne dozivljava"

Ovaj navedeni razlog za dobro ekonomsko stanje u "hrvatskim" sredinama je ključan. Njemačke,austrijske i druge zapadne firme preferiraju građane BiH hrvatske nacionalnosti kao zastupnike svojih firmi-brendova iz političkih i religioznih motiva.Ne zato što su pametniji ili sposobniji nego zbog politike i religijske solidarnosti.Naravno ne svi ali većina sigurno.

BocaJuniors1905
Postovi: 1700
Pridružen/a: 17 avg 2019, 23:20
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la BocaJuniors1905 » 15 sep 2019, 22:25

Problem je što su seljački nacionalni klub. Kontaju Baskija su pa imaju nepresušan bazen talenata. Seljačine ne dovode Bošnjake i Srbe u ekipu, zamisli ti kretenizma. Kako to nije problem Zrinjskom, Borcu da u ekipu imaju i igrače druge nacionalnosti? Takav klub je osuđen na propast, moraju politiku mijenjati. Imaju igrače od po 36 godina, igraju jer su Hrvati, umjesto da daju šansu nekom Bošnjaku ili Srbinu koji je mlađi i perspektiviniji pa ga mogu prdati, oni guraju po svom nacionalnom ključu.

Pa nisu titulu 15 godina osvojli debili
MANIJACI JUG 1987
MI SMO ONI ŠTO NE DAJU NA SVOJE!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Raonffa » 15 sep 2019, 22:33

Schlager je napisao/la:
Ja nekako imam bas drugacije misljenje,mozda kolege ovo pisu pod uticajem Aluminija koje je trenutno trehnuo..Mislim da su Hrvati ubjedljivo najjaci ekonomski ovdje u BH.....Centrala moje firme je u Sarajevu,pa cesto idem iz Banjaluke u Sarajevo..I bez imalo poznavanja i geografije..i istorije....rata..kantona..bilo cega..tacno kad prolazis,znas koje mjesto je "bosnjacko" a koje "hrvatsko"..Cim vidis da je neka propast, kao 70 tih godina proslog vijeka,znas da su Bosnjaci (Donji Vakuf,Turbe,Travnik,Dolac,Kakanj)..a cim vidis uredjena dvorista..demit fasade,bijesna auta,opasne hale pored ceste (Vitez,Bila)..znas da su Hrvati..slicno je i u Sirokom,koji je kao Kalifornija...Ja mislim da Hrvati samo mnogo vise i galsnije kukaju ,a da zive od Banjaluke i Sarajeva..Zastupnici su od igle do lokomotive....Dal je to zato sto su sposobniji i vrijedniji od Bosnjaka i Srba...Ili jednostavno to sto su oni gradjani EU,i vec 20 godina idu sa pasosem gdje im padne na pamet,dok je nama bezvizni rezim bio misaona imenica,pojma nemam...Al znam da su prejaki,i da samo mnogo kukaju,a jedini realan handicap im je sto im Bosnjaci biraju Komsica,sto je takodje irelevantno,,Imamo mi Dodika gore,pa samo laje i puca iz prazne,niko ga ne dozivljava
Istina je to sve što si napisao, samo ne kažem ja da su oni izgubili ekonomsku moć, nego da im jednostavno nije u interesu da imaju dva toliko jaka kluba.

Jer realno, svaki grad sa hrvatskom većinom može imati bar jedan sportski kolektiv koji će biti u vrhu u tom sportu, al' ono iz nekog razloga im to nije u interesu, da li političkom, da li ekonomskom, da li jednostavno što ljude u tom nekom xy gradu to jednostavno ne zanima.

Evo ti primjer Zrinjskog, oni su zadnjih par godina bili u vrhu u sva tri najpraćenija sporta u BiH (fudbal, košarka, rukomet), ove godine su rukomet ugasili, ne zato što nisu mogli to izdržati finansijski, nego jednostavno im se nije isplatilo, kao što se ne isplati 90% sportskih kolektiva u BiH al' eto opet životare, obično zbog nekakve tradicije i slično.

Sad što se tiče konkretno Širokog, možda je jednostavno došao momenat da malo stanu sa fudbalom, ima tu više razloga sigurno.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Zenicanin988
Postovi: 1846
Pridružen/a: 22 apr 2018, 00:00
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Zenicanin988 » 15 sep 2019, 22:40

BocaJuniors1905 je napisao/la:Husref kralj treći žuti :lol:

Umjesto Širokog upada Tuzla, i to je to što se Evrope tiče :bih:
zamisli jos da su gubili. Ma nije coek dobar
Čelik Zenica, bosanski gigant!!!

Sanjam sretno Bilinooo!!!

FoSte95
Postovi: 12622
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la FoSte95 » 15 sep 2019, 22:44

Ekonomija bi mogla da bude jedan od uzroka pada širokog, jer je evidentno da je sve manji broj Hrvata u BiH (jbt odoše za Hrvatsku) gdje su pali na jedva 15%, a za 20 godina možda i na ispod 10% padnu. Što manje ljudi imaš, manje ćeš radnika imati u fabrikama, manji obim proizvodnje, manje para u igri itd itd.
Sa Širokim se sigurno nešto dešava e sada šta tačno vidjećemo, ali ove godine oni meni više tiče na konkurenta za ispadanje nego za Evropu i ako ćemo sve to kroz naočale nacionalnosti gledati u BiH primat što se tiče fudbala počinju preuzimati većinski bošnjački klubovi. Slika i prilika stanja u RSu je liga kako prve tako i značaj klubova iz RSa u premijer ligi, hrvati su jedino imali zrinju i široki, sada samo zrinja, a sa treće strane imaš konstantno Sarajevo i Željo (logično iz glavnog grada klubovi), sada evo i TC, vjerujem u doglednoj budućnosti i Velež.
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la LjoZee » 15 sep 2019, 22:51

"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10169
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la prisonbreak » 15 sep 2019, 22:53

Ko sudio ovu tekmu?
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

Hans
Postovi: 954
Pridružen/a: 21 nov 2011, 16:55
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Hans » 15 sep 2019, 22:56

Samo pogledajte visini godišnjeg proračuna grada ŠB, vidjet ćete da ta ekonomija ne pada :D Osobno mislim da se ondje dobro lovi u mutbom, odnosno da se dobro kreću kroz sivu zonu ekonomije, pa zato je jako teško da privatne firme izgube značajnu vrijednost.
Razlog pada NK ŠB je jednostavno sport, čak i ako stojiš u mjestu, da ne stagniraš, netko te mora prestić. Oni će do kraja sezone popraviti rezultate i biti u borbi za Europu, a da li će je dohvatiti vidjet ćemo.
Nemojte previše suditi po pojedinačnim rezultatima, recimo Željo odigra nulu sa Borcem koji nekoliko kola kasnije primi 3 gola od ekipe koja nije trenirala 15 dana, a dadne 5 golova ekipi kojoj ni Celtic nije toliko uvalio (a nije da nisu pokušavali).
Liga je ove godine prezanimljiva i nema lake utakmice ni za koga, dogodit će se kriza svima u vrhu nekad, jednostavno ovdje igrači nisu sposobni držati dobar ritam u dužem kontinuitetu. Izađite na tribine vikendom i uživajte :D

BocaJuniors1905
Postovi: 1700
Pridružen/a: 17 avg 2019, 23:20
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la BocaJuniors1905 » 15 sep 2019, 22:56

Ma nije bitno, nije Željezničar u pitanju :mrgreen: Uključiće se naredene sedmice kada budemo igrali :mrgreen:
MANIJACI JUG 1987
MI SMO ONI ŠTO NE DAJU NA SVOJE!

Zaključano

Natrag na “Premijer liga BiH”