Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Koja reprezentacija će se okititi zlatom na predstojećem SP-u ?

Anketa je završila: 11 sep 2019, 12:22.

1. SAD
71
47%
2. Srbija
44
29%
3. Grčka
7
5%
4. Španija
8
5%
5. Francuska
4
3%
6. Australija
8
5%
7. Kanada
2
1%
8. Litvanija
0
Nema glasova.
9. Turska
3
2%
10. Neko deseti
4
3%
 
Ukupno glasova: 151

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la dscile » 16 sep 2019, 15:10

A ti bas suprotno, koliko "znas".

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Drape » 16 sep 2019, 15:21

Rudy Fernandeza mnogi ne vole ali mora mu se odati priznanje da iako je već osvojio sve u košarci osim olimpijskog zlata(ali jeste 2 srebra), iako ima 34 godine i povrede iza sebe zbog kojih bi neki drugi igrači davno završili karijeru našao je motivaciju da odigra ovakav turnir. Nije on puno manja priča od Scole, jeste mlađi ali Argentinac je cijelu karijeru zdrav a Rudy vjerovatno vikende provodi kod fizijatara i seoskih stručnjaka što namještaju kosti.

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Justin » 16 sep 2019, 15:27

Kristijan je napisao/la:Unoff imaš pp... da ne pomisliš kako je trol. Nije za javnost. ;)
Dobra ta tajna kad vas nekoliko na forumu zna. :rol:
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Nail for Real » 16 sep 2019, 15:29

Drape je napisao/la:Rudy Fernandeza mnogi ne vole ali mora mu se odati priznanje da iako je već osvojio sve u košarci osim olimpijskog zlata(ali jeste 2 srebra), iako ima 34 godine i povrede iza sebe zbog kojih bi neki drugi igrači davno završili karijeru našao je motivaciju da odigra ovakav turnir. Nije on puno manja priča od Scole, jeste mlađi ali Argentinac je cijelu karijeru zdrav a Rudy vjerovatno vikende provodi kod fizijatara i seoskih stručnjaka što namještaju kosti.
Rudy je jedan od onih igraca koje volis imati u svom timu ali mrzis igrati protiv njega, ili ga volis ili mrzis, sredine nema :mrgreen: .
Svakako legenda spanske kosarke i nesvakidasnja pojava u svijetu sporta :kafa: .
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la filip13 » 16 sep 2019, 16:07

Kristijan je napisao/la:
filip13 je napisao/la:i još na sve to,jedan drugi forumaš tvrdi da je ovaj u pravu,iako nije napisano zbog čega je u pravu,zbog čega je pametno da za to javnost ne sazna
@krlekapiten je potvrdio priču koju sam znao na pp. Ništa vam čovjek ružno nije napisao, osim da ne znate o čemu se radi i šta je glavni problem. I umjesto da to prihvatite na normalan način, vi odmah počeli u fazonu vidi ovih ložiona što hoće da budu bitni, kao oni nešto znaju i slično ... ;)


ja počeo???

on ne odgovori,mislim na @krleta,a valjda će,što spomenu zdovca

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la alan_kardec » 16 sep 2019, 16:42

Svi oni koji sad okreću pilu naopako i pričom kako je Srbija bila favorit br. 1 u Kini, pokušavaju da dokaažu nešto, a ni sami ne znaju ni šta ni kome, nek prvo ovdje postave svoje postove od prije pročetka turnira gdje su Srbiju nazivali prvim favoritom, pa ćemo dalje diskutovati.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Justin » 16 sep 2019, 16:51

Znaci Raduljica i Guduric se potukli, te Bjelica i jos neko, zaboravio sam sada. Je li jos fajtova bilo? :kafa:
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Clutch » 16 sep 2019, 16:58

Justin je napisao/la:Znaci Raduljica i Guduric se potukli, te Bjelica i jos neko, zaboravio sam sada. Je li jos fajtova bilo? :kafa:
Nije tacno..ne znas..ja znam..i par odabranih..ali necemo reci..
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

dark44
Postovi: 2103
Pridružen/a: 27 jun 2017, 13:35
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la dark44 » 16 sep 2019, 17:09

Hahahaha kakva sorta ljudi, cuj to potvrdjuje koliko ne znas

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Justin » 16 sep 2019, 17:10

Clutch je napisao/la:
Justin je napisao/la:Znaci Raduljica i Guduric se potukli, te Bjelica i jos neko, zaboravio sam sada. Je li jos fajtova bilo? :kafa:
Nije tacno..ne znas..ja znam..i par odabranih..ali necemo reci..
Ma najsmjesnije je sto se nije nista desilo. Izgubili od boljih i to je to. Samo je njima lakse da jos uvijek misle da su najjaci pa traze opravdanje. :kafa:
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la alan_kardec » 16 sep 2019, 17:21

Ako je bilo te neke tuče ili bilo kakvih sukoba unutar ekipe, to nije nikakvo opravdanje (niti ko to smatra opravdanjem) za loš rezultat, naprotiv. A vrlo moguće da je bilo toga, jer se već petnaestak dana po medijima spekuliše o tome.
Sukob na relaciji Pešić-Radmanović se desio i 2002. u Indijanapolisu pa je ipak uzeto zlato na kraju.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Rokoko87 » 16 sep 2019, 17:29

Al koja je Jokić kukavica, nabrijava Guduru na Raduljicu, a Raduljica dao više od obojice u repstaciji
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la alemsa » 16 sep 2019, 17:43

alan_kardec je napisao/la:Ako je bilo te neke tuče ili bilo kakvih sukoba unutar ekipe, to nije nikakvo opravdanje (niti ko to smatra opravdanjem) za loš rezultat, naprotiv. A vrlo moguće da je bilo toga, jer se već petnaestak dana po medijima spekuliše o tome.
Sukob na relaciji Pešić-Radmanović se desio i 2002. u Indijanapolisu pa je ipak uzeto zlato na kraju.
Tad si imao Peju Stojakovica, najboljeg nba igraca s prostora ex yu :kafa: Sad imas Jokica :kafa:
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la filip13 » 16 sep 2019, 18:04

Clutch je napisao/la:
Justin je napisao/la:Znaci Raduljica i Guduric se potukli, te Bjelica i jos neko, zaboravio sam sada. Je li jos fajtova bilo? :kafa:
Nije tacno..ne znas..ja znam..i par odabranih..ali necemo reci..
:mrgreen:

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la Justin » 16 sep 2019, 18:31

alan_kardec je napisao/la:Ako je bilo te neke tuče ili bilo kakvih sukoba unutar ekipe, to nije nikakvo opravdanje (niti ko to smatra opravdanjem) za loš rezultat, naprotiv. A vrlo moguće da je bilo toga, jer se već petnaestak dana po medijima spekuliše o tome.
Sukob na relaciji Pešić-Radmanović se desio i 2002. u Indijanapolisu pa je ipak uzeto zlato na kraju.
Ne treba traziti opravdanje i krivca. Srbija je kvalitetnija od Argentine, ali ne toliko da ih ovi ne mogu dobiti u jednoj utakmici. A nerealno je da se ovdje igra best of 7 kao u NBA pa da realno jaci uvijek prodje.
Australci su jedno slobodno bacanje na kraju bili udaljeni da igraju za zlato, a na kraju ostadose bez medalje. Jednostavno je bilo dosta reprezentacija pribliznog kvaliteta gdje je i sreca odlucivala.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜


Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la alan_kardec » 16 sep 2019, 18:48

Justin je napisao/la:Ne treba traziti opravdanje i krivca. Srbija je kvalitetnija od Argentine, ali ne toliko da ih ovi ne mogu dobiti u jednoj utakmici. A nerealno je da se ovdje igra best of 7 kao u NBA pa da realno jaci uvijek prodje.
Australci su jedno slobodno bacanje na kraju bili udaljeni da igraju za zlato, a na kraju ostadose bez medalje. Jednostavno je bilo dosta reprezentacija pribliznog kvaliteta gdje je i sreca odlucivala.
Opravdanje niko i ne traži niti opravdanja može biti u situaciji kada sa ovakvom generacijom igrača, umjesto borbe za medalje i finale, igraš za 5. mjesto sa Češkom. Igrači imaju svoj dio odgovornosti, ali glavna odgovornost je na selektoru i stručnom štabu. Isti nivo odgovornosti je i za sve prethodne uspjehe, dakle selektor/stručni štab pa onda igrači.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović


benjo34
Postovi: 105
Pridružen/a: 31 okt 2014, 01:23
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la benjo34 » 16 sep 2019, 21:41

alemsa je napisao/la:
benjo34 je napisao/la:Izvinjavam se što upadam ovako na temu kao padobranac, nisam aktivni član foruma ali pratim unose kolega, mislim da u ovom dijelu rasprave mogu da doprinesem.

Kao neko ko detaljno prati američku srednjoškolsku košarku i NCAA, mogu samo reći da će se u budućnosti itekako stvoriti veći gap između Amera i ostatka svijeta.

Zadnjih godina u FIBA U19 pa niže, amerikanci dominiraju i nije čak ni blizu. 2017 godine su doduše izgubili od kanade predvođene Berretom U19, ali zaista malo amerikanaca tog uzrasta je došlo na takmičenje, od poznatijih jedino možemo Reddisha izdvojit. O dolasku amera na buducim draftovima, ne teba trošiti riječi. Zapamtite Anthony Edwards, momka već porede sa Hardenom, dječko je zvijer, prebacio se u razred iznad da bi ranije došao u NBA, dominira. James Wiseman, Lamelo, RJ Hampton, njih očekujemo na draftu 2020, u međuvremenu će se već još igrača na koledžu pojaviti. Također, u srednjoj školi, trenutno najveći prospekt, pa veći i od Ziona i od Lebronovog sina je Emoni Bates, već povlači poređenja sa Durantom, ko pogleda neki full highlights njegovih utakmica biće mu jasno.

Ali nekako, ne mogu da se odvojim od utiska da je Amerikancima najviše falio Tatum, savršeno krilo za Fiba košarku, najviše je imao FIBA iskustva među amerima. On i Kuzma koji je otpao zbog povrede bi itekako doveli prevagu. Ne kažem da bi uzeli ali da bi prošli sigurno francusku, u to sam siguran
Ma pusti @ep-a buraz frajer lozionicar, dobar je lik ali se nalozi na momenat. Da je Jokic dao 40 poena u nekoj tekmi on bi ovdje govorio da je tu negdje sa Hakeemom. :kafa:
Ma ne mislim na njeg nego generalno primjetio sam da mnogi podcjenjuju potencijal i bazu američkih mladih košarkaša. Jednostavno imaju neograničen bazen iz kojeg godišnje proizvodr ogroman broj košarkaša.

Naravno u svijetu košarka postaje sve popularnija ali i u samoj americi postaje sve više sport broj 1 među mladim i istišće polako američki football sa te pozicije.

Amerikanci nemaju problem sa talentom, oni imaju problem sa tim, kako motivisati zvijezde, pa čak i mlade igrače da igraju za repku.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019

Post Postao/la MaGiCa » 16 sep 2019, 22:16

NEZALAGANJE je napisao/la:Jbt ba kvota.Sta si se svezao toga??To je za naivcine.
Ja ti pricam o ljudima koji prate kosarku.SAD ima 12 NBA igraca,ali su to mahom bili role igraci.Na to sve NIKAD nisu igrali zajedno.Da je ovaj sastav amera iza sebe imao makar kvalifikacije,ja bih rekao da ce i uzeti.Ovako se bukvalno skupili kao da idu na izlet,a nisu bili toliko kvalitetniji od drugih.To je poenta.Ova repka Srbije i sve druge u zavrsnici sto su bile, godinama igraju zajedno,selektor je tu vec godinama,mnogi igraci stasali u prave zvijezde svojih timova i to se nije kapitalizovalo.

Shvstas li da je ovo bila prilika kakva se mozda zadugo nece pruziti?Izgleda da ne.

P.S.Ti neki sto osporavaju bilo kakvu titulu su obicni provokatori.Titula je titula i niko nije kriv drugima sto nije bio u najjacem sastavu i sl.

:tokralju:

Role players su Walker, Tatum, Mitchell, Middleton...a franchise players su Guduric, Bobi, Bjelica ili Bogdan... :silent:

Da li su skupili da idu na izlet ili ne, to je druga stvar. Isto kao i navodna tucha u svlachionici Srbije - o kojoj se ovde (od nekih) pishe kao o 1/1 istini.

Poenta je: SAD su toliko nadmocne u basketu, da njihova postava od dvanaestorice top 50-60 igracha je jacha "na papiru" nego bilo koja druga reprezentacija sveta, buduci da niko sem Franaka i Canade ne mozhe da izvede 12 NBA igracha. Simple as that. Zashto favoriti uvek ne pobede i zashto bookmakeri nikada nishta ne poklanjaju - jbg, drugom prilikom. :kafa:

I u pravu je ovaj @alemsa, iako malo preteruje. Svaki turnir je USA favorit #1 dokle god dolaze NBA igrachi, jer za ravnopravnu utakmicu sa NBA rosterom je potrebna generacija exYU ili ovi ESP iz 2008-12, koje su 2 najjache neamerichke ekipe ikada sastavljene. To su pre izuzeci, nego pravilo u medjunarodnoj kosharci.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.