Edin Atić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Edin Atić

Post Postao/la Federer17 » 22 sep 2019, 21:26

Ata kapiten ekipe, a ovdje ga se svako malo prozivalo za neozbiljnost, ludu glavu i sl. :mrgreen:

Takodjer se nadam da bi ovo mogla biti njegova godina, samo da mu Bog dadne zdravlja i da ne bude nikakvih povreda. Kvalitet i talenat su uvijek bili prisutni, ali je on primjer kako to nista ne mora znaciti ako ne treniras, ili glavom nisi prisutan. Doveo se gotovo do dna, ali evo hvala Bogu dobrim koracima se vraca gdje mu je i mjesto.

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Chstal » 22 sep 2019, 21:57

Federer17 je napisao/la:Ata kapiten ekipe, a ovdje ga se svako malo prozivalo za neozbiljnost, ludu glavu i sl. :mrgreen:

Takodjer se nadam da bi ovo mogla biti njegova godina, samo da mu Bog dadne zdravlja i da ne bude nikakvih povreda. Kvalitet i talenat su uvijek bili prisutni, ali je on primjer kako to nista ne mora znaciti ako ne treniras, ili glavom nisi prisutan. Doveo se gotovo do dna, ali evo hvala Bogu dobrim koracima se vraca gdje mu je i mjesto.
Kako nece biti kapiten kad je najstariji u ekipi

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Edin Atić

Post Postao/la Federer17 » 22 sep 2019, 22:45

Chstal je napisao/la: Kako nece biti kapiten kad je najstariji u ekipi
Kakve to veze ima? Plus, koliko znam, nije ni najstariji.

Nije li Beganovic kapiten Slobode, a nema ni 20 godina? Prvi mi pade na pamet, a primjera ima jos koliko hoces.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la lumani » 23 sep 2019, 16:26

Federer17 je napisao/la:
Chstal je napisao/la: Kako nece biti kapiten kad je najstariji u ekipi
Kakve to veze ima? Plus, koliko znam, nije ni najstariji.

Nije li Beganovic kapiten Slobode, a nema ni 20 godina? Prvi mi pade na pamet, a primjera ima jos koliko hoces.

Kakave veze imaju godine :) niti se bira po znanju niti po godinama :thumbup:on je najiskusniji igrač u ekipi.. Svaka ekipa ima neki svoj razlog Zvezda :arrow: Lazic. Efes :arrow: Balbay :salut:

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Chstal » 23 sep 2019, 20:39

lumani je napisao/la:
Federer17 je napisao/la:
Chstal je napisao/la: Kako nece biti kapiten kad je najstariji u ekipi
Kakve to veze ima? Plus, koliko znam, nije ni najstariji.

Nije li Beganovic kapiten Slobode, a nema ni 20 godina? Prvi mi pade na pamet, a primjera ima jos koliko hoces.

Kakave veze imaju godine :) niti se bira po znanju niti po godinama :thumbup:on je najiskusniji igrač u ekipi.. Svaka ekipa ima neki svoj razlog Zvezda :arrow: Lazic. Efes :arrow: Balbay :salut:
Najduze u klubu od igraca i najstariji igrac = kapitenska traka. Ali nema to nikakve veze.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la lumani » 23 sep 2019, 21:35

Najduže u klubu je ok, ako gledaju po tome. Kapiten u kosarci ni kao kapiten u Fudbalu.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Edin Atić

Post Postao/la Ghuraba » 23 sep 2019, 21:44

Nije ni najduze u klubu. Asceric je recimo i duze u klubu, a i malo stariji je od Atica. :mrgreen: Uzelo se tu vise parametara u obzir: starosna dob, iskustvo, kvalitet, uloga u ekipi i jos ponesto. U svakom slucaju, najbitnije je da on odigra sezonu karijere i da opravda ocekivanja.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la lumani » 23 sep 2019, 22:03

Ghuraba je napisao/la:Nije ni najduze u klubu. Asceric je recimo i duze u klubu, a i malo stariji je od Atica. :mrgreen: Uzelo se tu vise parametara u obzir: starosna dob, iskustvo, kvalitet, uloga u ekipi i jos ponesto. U svakom slucaju, najbitnije je da on odigra sezonu karijere i da opravda ocekivanja.

Atic je najiskusniji igrač u Ekipi on je prošao mnogo toga do sada.. Ovo gore se odnosi na Lazica.

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la AirRamiz » 24 sep 2019, 14:03

Misko je izgleda osjetio da je ovo sezona za naplatiti Atica,pa se ocekuju sve povlastice.Bitno je i da mu Milojevic vjeruje... igra sa loptom kao sekundarni kreator mu je jako oruzje, pa zasto onda da carapic cijedi svaki napad dok ostali cekaju u uglu??nije da svojim talentom Atic zasluzuje ista manje, sad kad je poslozio(valjda)neke stvari u glavi....kamo srece da je ranjje dosao u Megu, a ne trosio vrijeme sa Aekom...

misku zamjerka sto nije mogao naci minutazu za matkovica...u ovakvom rosteru i konkurenciji, mislim da je apsolutno mogao igrati minute rezervnog centra.

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Nemanja86 » 24 sep 2019, 15:14

pa nisam baš siguran... ovaj Simonović je imao odlične statitike u pripremnim utakmicama, neke KevinLoveovske dabl-dablove. On i Stanić djeluju zacementirani na 5.


Btw, u kontekstu BiH reprezentacije, je l iko pominjao Stanića? Ne vjerujem da on ima budućnost u Njemačkoj gdje je veća konkurencija.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Edin Atić

Post Postao/la Ghuraba » 24 sep 2019, 16:13

Milojevic je u nekim mecevima pocinjao sa Simonovicem i Stanicem, ali mislim da ce se njih dvojica mijenjati na poziciji petice. Cetvorka je rezervisana za Miskovica, koji bi trebao imati veliku minutazu. Njegova rezerva bi trebali biti Macura i Tanaskovic. Obojica su tek dosli u Megu i vjerovatno su najslabije karike medju tim visokim igracima. Medjutim, stariji su od Matkovica 2 odnosno 4 godine (ako se ne varam) i logicnije je da njih ostavi s prvim timom, mada mislim da kvalitetom nisu bolji od Karla. Neka ga jednu sezonu u Beogradu, sumnjam da ce ista izgubiti igrajuci tamo.

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la AirRamiz » 26 sep 2019, 18:22

mislim da se misko malo zahebao sto nema postenog veterana....asceric i miskovic ne daju lopte ocu rodjenome.ljudi uopste ne gledaju da izbace loptu ka drugima, samo daj da se sutne... atic ako fuli tri suta, vise i ne uzima tricu...oscilacije kao i uvijek. na sve to problemi s faulima....hajd valjda se opusti do pocetka sezone, ovo danas zaboravit

za mene je carapic najgori igrac u ligi bez gledanja ostalih....frapantno los igrac. ne znam d ali je neki miskov rod,ali drzat onakvog igraca mi je potpuno nejasno :crazy: ....pored sve stete koju radi, slobodna sutira 1/6

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Edin Atić

Post Postao/la Ghuraba » 26 sep 2019, 18:46

Megi treba jedam dobar playmaker, kojem bi prvenstveni cilj bio da razigra saigrace. Asceric nema nikakve organizacijske sposobnosti, ne moze biti ni sekundarni kreator, a on im pocinje kao prvi playmaker. Takodjer, i Carapic koji ga mijenja je u 5 deka.

Aticevom igrom danas nisam pretjerano zadovoljan, mada je on daleko najkompletniji igrac u Megi. Igru 1na1 uopste nije unaprijedio i cesto djeluje bezidejno kad krene u prodor, a za sut je jos uvijek tesko reci je li ga popravio.

BIHpatriota
Postovi: 2538
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la BIHpatriota » 26 sep 2019, 18:55

Atic toplo-hladno, ali treba sačekati jos utakmica. Cijela ekipa je bila stegnuta, profulali su bruku bacanja, čudna utakmica.

Loptu trebaju dati Trifunovicu kad je organizacija napada u pitanju, ima najbolji pregled igre tamo i smisleniji su napadi kad on kreira.

Avatar
firefirefirely
Postovi: 3156
Pridružen/a: 22 dec 2013, 00:11
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la firefirefirely » 26 sep 2019, 19:03

11 poena 8 skokova 3 ass i 2 ukradene, s tim da 4/4 nije nikako igrao, nije ni lose, s obzirom da je cijela ekipa odigrala generalno losu utakmicu. Ne znam jesam li ikad vidio da neko ofula ravno 20 slobodnih :facepalm:

Simonovic samo efikasniji od njega.

Carapic je Bogu plakat, šta je ono ljudi moji ... Svidja mi se ova mladjahna ekipa Mege, na trenutke se moglo vidjeti kakav potencijal imaju, ali samo na trenutke :mrgreen:

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Edin Atić

Post Postao/la Federer17 » 04 okt 2019, 20:45

Djeluje haos krut, lose vodjenje lopte po meni glavni razlog sto svaki napad krene u dribling pa se vraca, ili baca nekakve cigle (pokusaje od floutera) koji samo sto tablu ne otkinu... Ne vidim nikakav ofanzivni napredak u odnosu na proslu godinu.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Edin Atić

Post Postao/la Ghuraba » 04 okt 2019, 21:47

Skakacki odlican, defanzivno dobar i suterski katastrofalan. Nijedna ozbiljna ekipa ne bi trpjela ovakvo ciglarenje. Sut s distance ocajan, sut na obrucu krut i takodjer ocajan. Lahko je u Megi uzeti sesti sut nakon sto si pet prethodnih profulao, jer cijela ekipa ima 2 i po postena kosarkasa, ali ni u jednoj drugoj ekipi s iole ozbiljnim rosterom se to ne tolerise. Odes na klupu, tamo prespavas ostatak meca i kraj price...

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la AirRamiz » 04 okt 2019, 22:00

uvijek ima spor ulazak u sezonu pa bih sacekao bar mjesec-dva sa kritikom...ono sto je jasno da nema rijesenja na ulazu i da je tu dosta krut ako nema cistu situaciju...trebao bi vise tijelo koristit kad probije,da se ubaci.... pa bi mozda dobio neko bacanje

tesko je skupiti i asistencije kad nema postenog sutera....bar 3-4 situacije je fino izbacio ali dzaba kad ne moze niko pogodit

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la lumani » 11 okt 2019, 21:21

dobar danas,moze do TD :thumbup:

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Edin Atić

Post Postao/la Federer17 » 11 okt 2019, 21:39

Lik igra bukvalno sve, dobro ima snage hodati koliko ga svugdje ima. Steta sto nema s kim igrati. Davno sam rekao da su oni i Krka vjerovatno glavni kandidati za ispadanje.

Neka ovako nastavi, pumpati statistiku, sticati samopouzdanje i ne sumnjam u sve bolje partije, a onda ko zna gdje bi se mogao 'otisnuti'.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], BIHpatriota, theKuPuS i 29 gostiju.