FC Internazionale Milano

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25685
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la SiamoNoi » 13 sep 2019, 17:01

60+ tisuća ljudi ponovno.Meazza.Sutra od 20:45 :salut:

Puma
Moderator
Postovi: 14276
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Puma » 23 sep 2019, 20:52

:salut: :bow:


slika
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Osim13 » 23 sep 2019, 20:58

Puma je napisao/la::salut: :bow:


slika
Kaže Jose da im je još aktivna grupa na WhatsAppu :mrgreen:


Stvarno je ova ekipa Intera bila posebna. Nisam neki fan Mourinha ali iskreno bila mi je draga ova ekipa, imali su neki poseban šmek.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Jericho
Postovi: 5300
Pridružen/a: 27 nov 2012, 18:35
Lokacija: I can see the bottom
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Jericho » 24 sep 2019, 14:04

Predstavljena 2 projekta za Novi San Siro.
1. Populous projekt,
slika
Video prezentacija


2. Manica-cmr projekt,
slika
Video prezentacija im je nekad ovih dana..

Puno ljudi je oduševljeno prvim projektom. :crazy: Meni osobno katastrofa stadion, pogotovo iznutra sa odvojenim tribinama. :puke:
#SuningOUT

Avatar
arminz
Postovi: 5426
Pridružen/a: 31 jul 2012, 10:28
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la arminz » 24 sep 2019, 19:00

Taj prvi iz ovog ugla izgleda ekstra

slika
We all have a past. We have ours and we're proud of it.

Avatar
Biscione
Postovi: 4590
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Biscione » 24 sep 2019, 20:30

slika
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Puma
Moderator
Postovi: 14276
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Puma » 24 sep 2019, 21:48

Kad vidim da neko pominje Scudetto, ospem se sav. Sa ovako ogranicenim rosterom realnost je top3. Kad se malo krenes precjenjivati dobijes samar u vidu Slavie Prag.

Trebaju zaganjati kup da osvoje, nemamo nikakav trofej vec 100 godina.
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
Biscione
Postovi: 4590
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Biscione » 24 sep 2019, 22:41

Tačno to
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
Vrebac
Postovi: 3060
Pridružen/a: 25 apr 2011, 20:47
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Vrebac » 24 sep 2019, 22:47

Samo scudeto (al septembarski)

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25685
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la SiamoNoi » 25 sep 2019, 20:44

I prvi i drugi stadion mi imaju nedostatke ovako na brzinu bacivši oko.Drugi ima valjda 500 prolaza na jednoj tribini.Idu četiri reda sjedala i onda prolaz jbt.

Avatar
Tritolone
Postovi: 12326
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Tritolone » 26 sep 2019, 13:35

slika

slika

Ovo su dva sluzbeno predstavljena projekta. Ovako na prvi pogled mi ovaj drugi izgleda bolji, moderniji. Ne izgleda kao ovaj prvi klasicno "kockasti".
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Puma
Moderator
Postovi: 14276
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Puma » 26 sep 2019, 13:40

Dobra oba. Daj samo nek krenu sa gradnjom.
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
Jericho
Postovi: 5300
Pridružen/a: 27 nov 2012, 18:35
Lokacija: I can see the bottom
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Jericho » 26 sep 2019, 14:58

https://www.nuovostadiomilano.com/en

Prvi projekt (The Cathedral) je sveukupno bolji, al ova odvojena centralna tribina mi previše bode oči..
slika

Nadam se da će ovaj pobjedit.. :salut:
slika
#SuningOUT

Shogun
Postovi: 1265
Pridružen/a: 09 maj 2010, 23:24
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la Shogun » 26 sep 2019, 16:36

Meni se licno vise svidja ovaj prvi prijedlog jer me podsjeca vise na Meazzu. Volio bih da novi stadion bude nesto kao obnovljena, modernija verzija trenutnog stadiona. Ovaj drugi prijedlog je takodjer jako lijep ali mi nije unikatan. Podsjeca me na svaki noviji stadion koji je izgradjen u zadnjih 5/6 godina.

Avatar
IlProfessore
Postovi: 1790
Pridružen/a: 20 jan 2014, 00:37
Lokacija: Piazza del Duomo
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la IlProfessore » 27 sep 2019, 00:38

Ali ja se nikada neću pomiriti sa činjenicom da Milan i Inter prave stadion skupa, pogotovo ne u 21. stoljeću. Mogu komotno onda napraviti i fuziju, ovo mi je zaista besmisleno i onog trenutka kada se ode sa San Sira u meni će umrijeti i jedan dio zaljubljenika u crveno-crne boje.
“Čuvajte i očuvajte svoju naciju i ime Bošnjak, vjeru i tradiciju. Gubitak identiteta plaća se ropstvom i poniženjem.”

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25685
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la SiamoNoi » 27 sep 2019, 01:30

Ne mogu se odlučiti koji mi se više sviđa.Mozda prvi,podsjeca me na engleske stadione.Sa drugim imam malo ovaj osjecaj o kojem Shogun piše.Iako je generalno mozda i bolji drugi.Oba su realno dobra.

Avatar
arminz
Postovi: 5426
Pridružen/a: 31 jul 2012, 10:28
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la arminz » 27 sep 2019, 09:18

IlProfessore je napisao/la:Ali ja se nikada neću pomiriti sa činjenicom da Milan i Inter prave stadion skupa, pogotovo ne u 21. stoljeću. Mogu komotno onda napraviti i fuziju, ovo mi je zaista besmisleno i onog trenutka kada se ode sa San Sira u meni će umrijeti i jedan dio zaljubljenika u crveno-crne boje.
Procijenili su da gradu ne trebaju dva ovakva kompleksa a i zajednickim snaga se moze vise postic. Ja sam ok da nastavimo dijelit stadion, sta nam je falilo do sad?
We all have a past. We have ours and we're proud of it.

Avatar
IlProfessore
Postovi: 1790
Pridružen/a: 20 jan 2014, 00:37
Lokacija: Piazza del Duomo
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la IlProfessore » 27 sep 2019, 10:55

arminz je napisao/la:
IlProfessore je napisao/la:Ali ja se nikada neću pomiriti sa činjenicom da Milan i Inter prave stadion skupa, pogotovo ne u 21. stoljeću. Mogu komotno onda napraviti i fuziju, ovo mi je zaista besmisleno i onog trenutka kada se ode sa San Sira u meni će umrijeti i jedan dio zaljubljenika u crveno-crne boje.
Procijenili su da gradu ne trebaju dva ovakva kompleksa a i zajednickim snaga se moze vise postic. Ja sam ok da nastavimo dijelit stadion, sta nam je falilo do sad?
Do sada nije ništa falilo jer su to bila neka druga vremena, i u Italiji je to čest slučaj. Međutim, zašto nijedan od ova dva kluba nije krenuo stopama Juventusa? Ionako će kapacitet biti manji od San Sira, a 4-6 godina nije neki "aman-zaman" različit period gradnje/obnavljanja stadiona, a administracije klubova su to odbile. Postoji mnoštvo načina. Da ne govorim o razlici u cijeni između Juventusovog stadiona i ovog novog u Milanu.
A moderni fudbal, korporacije, marketinška prava, koncesije i sl, brzo bi se isplatila gradnja novog stadiona, dok mi je ovo besmisleno jer u suštini ni Milan ni Inter neće biti vlasnici stadiona u pravom smislu te riječi i jednostavno nije prirodno da klubovi koji su tobožnji gradski rivali, koji imaju historiju rivalstva dugu preko sto godina i sl pravi zajednički dom.
Ako jedan London može imati oko 15 stadiona, a od toga 5 minimalno prelijepih i modernih, vjerovatno i izrazito skupih, zašto ne bi grad Milano mogao imati 2 takva? Mislim nemam lično ništa protiv tvojih stavova i to, da ne misliš da udaram u kontru, nego jednostavno negdje moram ispuhati nezadovoljstvo, a kako ne mogu nikome iz dotičnih uprava ili grada sasuti u facu, mogu se makar na forumu ispuhati... :cry:
“Čuvajte i očuvajte svoju naciju i ime Bošnjak, vjeru i tradiciju. Gubitak identiteta plaća se ropstvom i poniženjem.”

atomac123
Postovi: 1612
Pridružen/a: 05 maj 2013, 21:24
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la atomac123 » 27 sep 2019, 11:10

I meni je besmisleno, slazem se sa IlProfesore.
TŽV!

Avatar
arminz
Postovi: 5426
Pridružen/a: 31 jul 2012, 10:28
Kontakt:

Re: FC Internazionale Milano

Post Postao/la arminz » 27 sep 2019, 14:03

Ova cijena nije cijena samo stadiona nego citavog kompleksa(Juventusov stadion je kostao ako se ne varam oko 150mil) i cisto sumnjam da bi se klubovi pojedinacno usudili pravit ovako nesto. Cilj je da se napravi kompleks koji ce radit i donosit zaradu 365 dana u godini i kad nema utakmica, a ne "samo" novi stadion. Obnova Meazze ne dolazi u obzir je je to stadion ciji su temelji udareni 20ih godina proslog stoljeca i jednostavno nije isplativo radit obnovu.

Ako vlasti odobre ovaj projekat bice zbog dodatnih stvari koje ce se pravit uz stadion, broja zaposlenih koji sa sobom donosi, turizam itd. i cisto sumnjam da bi odobrile gadnju "samo" dva stadiona, cak i jednog. Vidis koliko godina se natezu oko ovoga.

Kako u sustini nece bit vlasnici? Sve ovo ce svakako bit u vlasnistvu klubova, tako da ce bit ogromna dobit za klubove, vjerovatno i veca nego sto je Juventus ima cijim primjerom bi ti da idu klubovi, ne samo zbog veceg kapaciteta nego upravo zbog velicine i raznovrsnosti kompleksa.
We all have a past. We have ours and we're proud of it.

Odgovori

Natrag na “FC Internazionale Milano”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.