Formula 1 - ARHIVA POSTOVA

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Pobjednik Bahrain Grand Prix 2021 je:

Anketa je završila: 01 apr 2021, 15:13.

Alfa Romeo
0
Nema glasova.
AlphaTauri
1
3%
Alpine
0
Nema glasova.
Aston Martin
1
3%
Ferrari
5
13%
Haas
1
3%
McLaren
1
3%
Mercedes
16
41%
Red Bull
14
36%
Williams
0
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 39

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la BosniaBoston » 29 sep 2019, 20:07

Ferrari je najveci brend ubjedljivo u automobilskoj industriji,nisu mi dragi u F1 ali bi radije uzeo 90% ferarija nego bugatija veyrona da mi neko ponudi.Jedino bi se dvoumio oko nekog ferrarija i mclarenaF1.Veci su nego RM u fudbalu,Celticsi i Lakersi u kosarci,Federer u tenisu,Zeljo u nasoj ligi...
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
LEO10
Postovi: 1290
Pridružen/a: 03 dec 2013, 19:13
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la LEO10 » 29 sep 2019, 21:09

Ali stvarno ima istine u ovom sto ovaj lik napisa, kad citas ovaj pdf rekao bi Hamilton pobijedjuje samo kad Vettel mu i Ferrari poklone. Ne znam da li se mu i jedna pobijeda pripise zbog njegovog majstorluka. Ima mecka sigurno najbolji tim, ali brete i do vozaca je...

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Chstal » 29 sep 2019, 21:19

LEO10 je napisao/la:Ali stvarno ima istine u ovom sto ovaj lik napisa, kad citas ovaj pdf rekao bi Hamilton pobijedjuje samo kad Vettel mu i Ferrari poklone. Ne znam da li se mu i jedna pobijeda pripise zbog njegovog majstorluka. Ima mecka sigurno najbolji tim, ali brete i do vozaca je...
Znas u cemu je problem? Sto se ne sjecam kad je Hamilton prestigao posljednji put, mislim na ove top vozace i kad je to znacilo. Da ne bude zabune, on je fantastican vozac ali ima puno bolji bolid od konkurenata i pouzdaniji.

Rivaldinho
Postovi: 31
Pridružen/a: 30 jun 2019, 16:45
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Rivaldinho » 29 sep 2019, 22:09

BosniaBoston je napisao/la:Ferrari je najveci brend ubjedljivo u automobilskoj industriji,nisu mi dragi u F1 ali bi radije uzeo 90% ferarija nego bugatija veyrona da mi neko ponudi.Jedino bi se dvoumio oko nekog ferrarija i mclarenaF1.Veci su nego RM u fudbalu,Celticsi i Lakersi u kosarci,Federer u tenisu,Zeljo u nasoj ligi...

Pricam o komercijalnim autima, dostupnoj 90% masi. Ovo skaliranje sa zeljom, Federerom nema apsolutnog smisla. Formula 1 je ozbiljan multinacionalni sport, tacnije moglo bi se smatrat produzenom rukom industrijske grane, gdje opet kazem ferrari ima ulogu obicnig preprodavaca brenda.

Rivaldinho
Postovi: 31
Pridružen/a: 30 jun 2019, 16:45
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Rivaldinho » 29 sep 2019, 22:27

Chstal je napisao/la:
LEO10 je napisao/la:Ali stvarno ima istine u ovom sto ovaj lik napisa, kad citas ovaj pdf rekao bi Hamilton pobijedjuje samo kad Vettel mu i Ferrari poklone. Ne znam da li se mu i jedna pobijeda pripise zbog njegovog majstorluka. Ima mecka sigurno najbolji tim, ali brete i do vozaca je...
Znas u cemu je problem? Sto se ne sjecam kad je Hamilton prestigao posljednji put, mislim na ove top vozace i kad je to znacilo. Da ne bude zabune, on je fantastican vozac ali ima puno bolji bolid od konkurenata i pouzdaniji.

Onda imas kratko pamcenje. Ali hajmo ovako Hamilton je u svojoj prvoj sezoni titulu izgubio samo iz razloga jer se nije znalo ko je prvi vozac meklarena, pa je "sadakaski" ferari hajrovo u vozackom poretku. Svjesno necu da kimija stavljam u losu konotaciju, jer je to jedna legenda i mrlja mu je jer je vozio za zalizane. Ujedno to je i posljedna vozacka ferarija, napominjem "SADAKASKA" kako ovi kompleksasi etiketiraju hamiltona. Nakon povlacenja prevarnta Todta, sumi je prvi ispalio iz ferarija i na kraju zavrsio karijeru u timu za ciju marku je tvrdio da moze konzumirati samo ako naruci taxi (stariji znaju o cemu govorim). Velik i je i volim ga zbog humanitarne note i srce me boli zbog ovog sto mu se desilo u zivotu, ali kao sportista.. sve najbolje o bivsem sampionu.

Hamilton mi je malo ganci, ali **** je sampion. Rjetki su bolji od njega. U zadnjih 20.godina niti jedan. Njegova glava je brutalna, sjecam se kako je bio histerican prije 10.tak godina, te kako je artikulisao svoj potencijal i pregazio sve. Btw, hamilton je vozac sa ubjedljivo najvise preticanja u zadnjih 20ngodina. On je valentino rossi ovog sporta. Pored njegove statistike, se glupo raspravljat. Licno meni je drazi karakter verstapena 100 puta i navijam za njega u trenutnoj postavci, ali su ovo cinjenice da ce on vjerovatno preteci sumahera iako nema u toj mjeri todta iza ledja.

Avatar
darker10
Postovi: 10803
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la darker10 » 29 sep 2019, 22:36

Ma Hamilton je u prvoj sezoni imao svu potporu tima,posebno nakon Hungaroringa i zato je lik i zavrsio tu gdje je zavrsio.Mclaren je izgubio vozacku titulu te godine zato sto nisu u potpunosti poduprli dvostrukog svjetskog sampiona.Zamisli tu situaciju,imas friskog covjeka sa dvije svjetske titule zaredom a ti guras nekog klinju tamo ka tituli i to iskljucivo zato sto je Englez :rol: I sta se desi,covjek im uleti u sljunak i tako sebi okonca titulu.A zasto,pa zato sto je imao haman 20g i to mu je bila prva sezona :rol: a Ferrari je to tad znalacki iskoristio jer nisu imali ovako retardiran tim,a odnos snaga je tad bio slican recimo ovom sadasnjem Ferrarija/Mercedesa.

Meni je Hamilton recimo dosta bolji vozac od Vettela,al najbolja stvar koju je on uradio u karijeri se desila van staze pa tek onda dolazi sve ovo na stazi.Valjalo je bit spreman otic u prosjecan tim Mercedesa i vjerovat u projekat i na kraju da taj projekat uspije da dodjes do ovog sada.Isto tako kod njega cijenim sto ne pamtim da je neku sezonu ono zestoko flopovo,osim ajmo rec te 2007. al tu ne krivim njega jer nije ni trebao bit u toj poziciji.Sve ostale je odradio apsolutno maksimalno.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la BosniaBoston » 29 sep 2019, 22:40

Hamilton se zadnji put pozdravio sa Scherzinegerkom 2014.
Vettel se ozenio 2013.
Coincidence?I think not
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
darker10
Postovi: 10803
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la darker10 » 29 sep 2019, 22:45

BosniaBoston je napisao/la:Hamilton se zadnji put pozdravio sa Scherzinegerkom 2014.
Vettel se ozenio 2013.
Coincidence?I think not
Ma nema to veze.Vettel u Ferrariju ima istu nesrecu kao i Alonso kad je bio tu.Jednostavno imas drugi tim koji je bolji i brzi i tako vec godinama.Jedino sto uzimam Vettelu za grijeh za sve ove godine u Ferrariju jest to sto je haman samo jednom uspio zavrsit sezonu na pedesetak bodova iza Hamiltona,a prosjek mu je vjerovatno negdje oko 90 iza sto je prelose.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la BosniaBoston » 29 sep 2019, 22:47

darker10 je napisao/la:
BosniaBoston je napisao/la:Hamilton se zadnji put pozdravio sa Scherzinegerkom 2014.
Vettel se ozenio 2013.
Coincidence?I think not
Ma nema to veze.Vettel u Ferrariju ima istu nesrecu kao i Alonso kad je bio tu.Jednostavno imas drugi tim koji je bolji i brzi i tako vec godinama.Jedino sto uzimam Vettelu za grijeh za sve ove godine u Ferrariju jest to sto je haman samo jednom uspio zavrsit sezonu na pedesetak bodova iza Hamiltona,a prosjek mu je vjerovatno negdje oko 90 iza sto je prelose.
Ma zezancija.Vettelu je ekipa ukrala titulu 2017. sa nerazvijanjem bolida poslije ljetne pauze i nepouzdanosti.Cak i kad je seb pogrijesio u Singapuru to je bio trkacki incident.2018 je sam kriv
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
darker10
Postovi: 10803
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la darker10 » 29 sep 2019, 22:53

Ma kakvi sam kriv.Mercedes je bolji tim evo 5 godina i to tabele potvrdjuju.Bodovno Vettel nikad nije bio ni blizu Hamiltona.Eto spominjes tu 2017. a lik tu uzeo titulu dvije runde prije kraja i onda ladio jaja u Brazilu i Abu Dabiju dok je ovaj malko smanjio bodovnu prednost.Ista stvar je recimo bila i prosle godine.Nema tu neke borbe.

tiffoso
Postovi: 1213
Pridružen/a: 08 feb 2015, 00:47
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la tiffoso » 29 sep 2019, 23:01

Volim sto je Ferrari nabio komplekse likovima da ih i dan danas osjecaju :beba:

Sto se tice same trke, Ferrari nije uspio nametnuti Pace tj. Uspio jeste ali Vsc je pomogao mercedesu da dodje do pobjede u ovom slucaju- msm da ce se vecina ljudi sloziti. Da li je uopste bilo potrebe za taj VSC, eh to je sad veliko pitanje, zavisi ciji si navijac.. Ono sto raduje jeste da je crveni imaju bolid noji je pari sa Mercedesom.
Bas je interesantno gledati/citati da se ljudi javljaju samo kad ide jednom timu (kojeg se favorizira) i pri tome odmah govore najbolji je svih vremena top je i sl.
Ostajem pri tome da nijanse vozaca nisu te koje nuzno odlucuju ko je bolji, vec da je mehanizacija koja to odlucuje. Vjerujem da ih stavite sve u toyotu yaris na stazi sve, ne bi tu bilo neke izvanredne razlike, mozda stotinjka do dvije stotinjke u najtezem slucaju. Oni akteri sto ovdje glorifikuju koliko je hamilton velik vozac su prilicno veliki ideolozi, a zasto ? Pa nije lik mogao meda u raspalom McLarenu, i onu jednu sezonu u Mercedesu, iako je evo tvrsnjom nekih najvecih svih vremena. Da je ta elita to znamo svi, isto toliko je elita i Vettel, jer je i on u dominantnijem bolidu osvajao 4 god za redom -niko ne moze to ponistiti (moje licno misljenje je da nije dobar vozac ni blizu kao Alonso koji ima 2 titule, msm da je i Alo bolji i od Hamiltona).
Jos cu se jednom ponoviti, Alonso je uspio sa bolidom koji je pa jedno pola sekunde sporiji, kroz svoj talenat, konstantnost i iskustvo izvuci maksimalno i biti u utrci za titulu do zadnje trke. Dns niko nije ni blizu mercedesu, dokaz tome je da njihova dva vozaca vode borbu za titulu svake godine. Imati dominantan bolid, znati da si prvi vozac, tada moze i Grosejan osvojiti titulu a kamoli Hamilton- vidi primjer kad je imao protivnika u Rosbergu kad je on drugi vozac a ovaj prvi kako to ide, odjednom histericni potezi Hamiltona, svadja i slicno.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la BosniaBoston » 29 sep 2019, 23:05

F1 je jedini sport u kojem se ne moze sa sigurnoscu reci striktno ko je najbolji,samo ko je najuspjesniji
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Donnie Darko » 29 sep 2019, 23:32

Flopao je Hamilton zestoko 2011. Te godine je osim par izuzetaka bio prilicno nefokusiran i za njegove standarde los.

Najbolja stvar koja se njemu desila je Mercedes sto se tice stvari van staze, sto su ga pustili da privatno radi sta hoce i da bude sta zeli, sto je dovelo do toga da je opusten i fokusiran, i fakat rijetko grijesi. Jedinu titulu sto je izgubio je bilo u vrijeme kad je izgubio fokus, mada je i u toj sezoni bio objektivno bolji od Rosberga.

Mislim ima najbolji bolid, ali je i realno daleko najbolji vozac u ovo vrijeme otkad je u Mercedesu. Alonsa ne brojim. I kada je Ferrari bio bolji (a bilo je takvih perioda dosta u zadnje dvije godine), on je maksimizirao svoje bodove i nikad im nije pustio da se odvoje. Ferrari i Vettel su bili suprotno od toga.

Lik je jednostavno najbolji vozac u najboljoj ekipi, koliko god to neki osporavali i negirali.

I ostat ce upamcen kao najbolji svih vremena uz Sumahera, zasluzeno.

Kako bih volio da se Mercedes povuce iz sporta, i da on zavrsi karijeru tamo gdje je poceo, u McLaren Mercedesu kao tvornickoj ekipi. Taman da se pridruzi Vettelu kad ovaj potpise 2021. :pray:

tiffoso
Postovi: 1213
Pridružen/a: 08 feb 2015, 00:47
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la tiffoso » 30 sep 2019, 00:18

Mislim da ljudi ovdje pogresno definisu ovaj sport. Po meni je ovaj sport vise natjecanje inzenjera a ne vozaca, jer dobar vozac u losem bolidu je nista-vidi Alonso u Mclarenu, a prosjecan vozac u dobrom bolidu je veoma dobar- vidi bottas.
Evo klasicni primjer je da je Bottas ove sezone u vise navrata uzeo Hamiltona, a npr danas mu je cuvao ledja vecim dijelom utrke. Da se forsira Bottas vjerujem da bi on bio prvak umjesto Hamiltona, medjutim to ovaj drugi ne bi mogao istrpiti logicno. Previse se pridodaje paznje ovdje vozacima a premalo onome zbog cega je ovaj sport nastao.
Auto je ovdje ono sto donosi razliku jer ako imas 40-50 konja vise onda nije poenta da li je Vettel ili Hamiltonu u autu, to je kapitalna prednost, koju ce svaki vozac da iskoristi. Kazem vam meni su i Hamilton, Vettel, Leclerc i Verstappen svi u 5 deka vozaci, mozda je to stotinjka ili dvije. Klasicni primjer zadnje 3 4 utrke je ovo sto govorim. Cim je auto dobar odmah i Leclerc i Vettel uzimaju. Naravno gledaocima je u ocima vozac ali vecu ulogu imaju Inzenjeri koji su osmislili motore da budu jaci, dugotrajniji, ili sistem kocenja, bolje kvacilo i sl (ovo govorim jer sam i ja inzenjer :mrgreen: ).
Druga stvar je sad ko je Hamiltonu sve konkurencija bio ovih godina a ko Schumacheru. Od Hamiltonovih titula nijedna nema neku vrijednost, dok kod Schumachera 2 titule imaju ogromnu tezinu shodno protiv koga se borio. Hakinen takodjer, Alonso donokle. Nemojte kao tinejdzeri ovdje lupati sve i svasta, ovaj sport nije sport ovih vozaca vec sport razvojnog tima- vozaci samo imaju ogromne plate i iskoristavaju prednosti automobila ali ne mogu biti dobri u losem bolidu.

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la TonySosa » 30 sep 2019, 00:24

Pa ima Hamiltonu ona 2008. i one što je uzeo protiv Rosberga jer se Nijemac borio za sebe. Bottinu ne vrijedi komentarisati.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Donnie Darko » 30 sep 2019, 00:33

Bottas je bolji od samo prosječnog vozača, vozio je i prije Mercedesa, tri sezone protiv Masse i svaku je bio jasno bolji od njega. Šta je Massa onad? Loš vozač? Rekao bih čak i da je vrlo dobar vozač Bottas, postoji razlog što ga je Mercedes doveo i što ga drže. Druga stvar je što je Hamilton jedan od najboljih svih vremena i što je jednostavno klasu iznad. Nema tog forsiranja koja će stvoriti pola sekunde razlike između dva vozača, što je prečesto slučaj između njih dvojice.

Razlika između vrhunskog i prosječnog vozača se vidi na Red Bullu najbolje, koliko je Max iznad Gasyla i sada Albona. Jbt stavi njih dvojicu u Red Bull bili bi u rangu McLarena ne bi niko ni znao koliko je zapravo Red Bull iznad ovih srednjih timova. U rukama jednog je bolid koji osvaja utrke i koji je konkurentan (na nekima dominantan) na nekih 7,8 staza na kalendaru, u rukama drugog (Gaslya, Albon je tu premalo da ga se kritikuje) bolid koji se trka sa McLarenom za 6. mjesto.

Budžet, inžinjeri, uprava i vozači svi igraju ključnu ulogu. Mercedes bi popušio obje titule zadnje dvije godine da Hamiltona nije bilo, da se pitao Bottas recimo. Jednostavno nije šampionski vozač. Sve je bitno.
TonySosa je napisao/la:Pa ima Hamiltonu ona 2008. i one što je uzeo protiv Rosberga jer se Nijemac borio za sebe. Bottinu ne vrijedi komentarisati.
Ne broji se ta 2008. jer je imao sreće u zadnjoj utrci. Logično.

A te protiv Rosberga se ne broje jer je Rosberg qarina od vozača jel.

Avatar
harden
Postovi: 23564
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la harden » 30 sep 2019, 00:45

Reći da bi Bottas mogao dobiti Hamiltona može samo neki teški Lewisov hejter, ili još gore, teška neznalica.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
majestic24
Postovi: 17396
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la majestic24 » 30 sep 2019, 01:32

U pm,svi pisu vsc pomogao hamiltonu,bla,bla,bla...a niko da kaze da je covjek imao samo 2 sekunde zaostatka za leclerom a 5,5 iza vetela a bio je na tvrdjoj komponenti guma u odnosu na njih. Realno covjek bi opet bio prvi na kraju i da nije bilo svih tih desavanja (vsc,vetelovo odustajanja)
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16625
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la ronaldo99 » 30 sep 2019, 05:49

majestic24 je napisao/la:U pm,svi pisu vsc pomogao hamiltonu,bla,bla,bla...a niko da kaze da je covjek imao samo 2 sekunde zaostatka za leclerom a 5,5 iza vetela a bio je na tvrdjoj komponenti guma u odnosu na njih. Realno covjek bi opet bio prvi na kraju i da nije bilo svih tih desavanja (vsc,vetelovo odustajanja)
Hajd samo objasni da nije bilo vsc i da se nije to desilo Vettelu kako bi Lewis bio ispred, pa zaostatak Leclrca je tad bio 18 sec, i samo ga je jos smanjivao, a za prolazak kroz pit stop ti treba 25sec, pa eto ti sad objasni kako bi se on vratio na prvo mjesto

tiffoso
Postovi: 1213
Pridružen/a: 08 feb 2015, 00:47
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la tiffoso » 30 sep 2019, 08:01

:rol:
harden je napisao/la:Reći da bi Bottas mogao dobiti Hamiltona može samo neki teški Lewisov hejter, ili još gore, teška neznalica.
Vidim pogresno se tumaci sto sam rekao. Kazem ukoliko bi tim stao iza Bottasa 100% kao prvog vozaca i njega forsirao ne bi mogao Hamilton nista. Bolid je dominantan, pitanje je samo koga ce tim izabrati da ga jos forsira, klasicni primjer Rosberg-Hamilton. Tako je bilo i u Ferrariju za vrijeme Schumacher-Barichello, pa kasnije Vettel-Weber...tim dosta toga odlucuje.
Evo ja ti smijem odgovorno tvrditi da je Alonso po meni bolji vozac od Hamiltona, iako ovaj ima 6 titula a drugi 2. Dakle kao sto neko rece ovdje Formula je sport u kojem ne mozes reci ko je najbolji. Sto se tice Hamiltona, lik je fantastican vozac, tu valjda nema dileme ali malo precijenjujete konkurenciju njegovu. Tek sada nadolazi val mladih talentovanih vozaca koji ce ciniti nadam se ovaj sport zanimljivijim nego sto je bio. Onaj ko tvrdi da je ovo zanimljivo sto se gledalo prethodnih par godina nek onda se prebaci na sah.
Dovoljan dokaz da je do Auta i tima ti je sampion Jenson Button, vise nista ne moram reci.

Zaključano

Natrag na “Auto-moto”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.