FK Tuzla City

Moderator/ica: staragarda

tuzla1983
Postovi: 612
Pridružen/a: 21 jun 2019, 18:20
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzla1983 » 29 sep 2019, 20:08

Ako odlazi zbog preuzimanja Gorkog onda je ispao skroz nekorektan. Ako je pak, po srijedi da nije on sastavljao ekipu već drugi onda nije dobro. U svakom slučaju ovo mu je odskočna daska i postao je trenersko ime Pl. Nije on za žalit, situiran - penzioner, ima i privatni biznos idemo dačje. To je PL i nažalost treneri se smjenjuju kao na traci.

Avatar
CityCity
Postovi: 1409
Pridružen/a: 21 apr 2019, 20:24
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la CityCity » 29 sep 2019, 20:23

tuzla1983 je napisao/la:Ako odlazi zbog preuzimanja Gorkog onda je ispao skroz nekorektan. Ako je pak, po srijedi da nije on sastavljao ekipu već drugi onda nije dobro. U svakom slučaju ovo mu je odskočna daska i postao je trenersko ime Pl. Nije on za žalit, situiran - penzioner, ima i privatni biznos idemo dačje. To je PL i nažalost treneri se smjenjuju kao na traci.
Ma naravno,takav je to posao i tako se radi svugdje u Evropi.Nekad te smijeni klub tj vlasnici,nekad sam odeš jer ti nešto smeta (mala autonomija u bitnim odlukama,nametanje igrača,transfer politika kluba,mala plata itd) ali klub ostaje,navijači ostaju,a igrači i treneri se mijenjaju.Koliko je trenera promijenjeno zadnjih nekoliko godina u Realu,Barceloni,Chelsea,Man Unitedu,Juventusu,Interu,Romi i ostalim evropskim klubovima ? Pa odlazili su veliki i najveći (Guardiola,Klopp,Mourinho,Ancelotti i ostali) nekad zbog rezultata a nekada zbog ličnog nezadovoljstva.Npr u Barci bitno odlučuje Messi ko će igrati,ko će se angažovati tj kupiti da igra sa njim i trener mora da se uklopi u to.Ako neće ide pedala a Messi ostaje.A Bošnjaković nije Messi.

tuzlac
Postovi: 7837
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 29 sep 2019, 20:44

tuzla1983 je napisao/la:Ako odlazi zbog preuzimanja Gorkog onda je ispao skroz nekorektan. Ako je pak, po srijedi da nije on sastavljao ekipu već drugi onda nije dobro. U svakom slučaju ovo mu je odskočna daska i postao je trenersko ime Pl. Nije on za žalit, situiran - penzioner, ima i privatni biznos idemo dačje. To je PL i nažalost treneri se smjenjuju kao na traci.
JUČERAŠNJA UTAKMICA JE NAMJEŠTENA.EVO GLEDO SAM JE I UŽIVO I DVA PUTA SNIMAK . AŠIĆARE SE VIDI KO MJESEC 15 NOĆ.
HAJDE DA MALO EGLENIŠEMO.MILENKO JE KRIV NEGO ŠTA.

tuzla1983
Postovi: 612
Pridružen/a: 21 jun 2019, 18:20
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzla1983 » 29 sep 2019, 21:32

tuzlac je napisao/la:
tuzla1983 je napisao/la:Ako odlazi zbog preuzimanja Gorkog onda je ispao skroz nekorektan. Ako je pak, po srijedi da nije on sastavljao ekipu već drugi onda nije dobro. U svakom slučaju ovo mu je odskočna daska i postao je trenersko ime Pl. Nije on za žalit, situiran - penzioner, ima i privatni biznos idemo dačje. To je PL i nažalost treneri se smjenjuju kao na traci.
JUČERAŠNJA UTAKMICA JE NAMJEŠTENA.EVO GLEDO SAM JE I UŽIVO I DVA PUTA SNIMAK . AŠIĆARE SE VIDI KO MJESEC 15 NOĆ.
HAJDE DA MALO EGLENIŠEMO.MILENKO JE KRIV NEGO ŠTA.
Milenko kako si ga ti zvao "Komandir straže" je po meni kriv jer nije dozvolio da 15-16 igrača igraju već se stalno oslanjao na iste. Rezerve su mu katastrofa. Hvala mu al ja ga neću žaliti. Volio bih vidjeti na klupi Matu Neretljaka ili Slavka Petrovića a ponajviše onog Bašića. Mada uvjeren sam da je Azmir već našao zamjenu.

Avatar
CityCity
Postovi: 1409
Pridružen/a: 21 apr 2019, 20:24
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la CityCity » 29 sep 2019, 21:42

Može li Samir Muratović biti trener ? Ima li on kakvu diplomu i ambiciju u tom pravcu?

tuzla1983
Postovi: 612
Pridružen/a: 21 jun 2019, 18:20
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzla1983 » 29 sep 2019, 23:04

CityCity je napisao/la:Može li Samir Muratović biti trener ? Ima li on kakvu diplomu i ambiciju u tom pravcu?
Nisam siguran da Murat ima licencu. S druge strane ako planira u TC duze ostati nece preuzeti trenersku poziciju jer treneri se brzo mijenjaju.

Avatar
hule_barca
Postovi: 2403
Pridružen/a: 14 jan 2011, 13:24
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la hule_barca » 29 sep 2019, 23:36

Moram priznati da me ova današnja vijest o odlasku Milenka baš iznenadila. Da se razumijemo, nisam bio za njegovo dovođenje kada se popunjavala upražnjena i vruća stolica, ali ne mogu sporiti da je donio više nego Starčević i Varešanović zajedno. Rezultati su bili tu, tako da šta je u pitanju, teško ćemo saznati. Ono što znamo, to je da je Milenko osoba koja neće sigurno reći šta ga je nagnalo na odlazak ili otkaz, svejedno je već šta je u pitanju. Porodični problemi su priča za djecu, kao i Vojvodić kad je odlazio. Jedino je sigurno da ovog puta nije Kole otjerao trenera. :D Moje neko prvo nagađanje išlo je u smjeru da je ovo Azmir već odavno pripremio, da je imao nekog dobrog stručnjaka dogovorenog i da je bilo samo pitanje vremena kada će taj isti zasjesti na klupu. Tom mišljenju me ponovo vodio taj dio iz intervjua Milenka, kojeg sam spominjao, a u kojem je on rekao da je bukvalno konstantno na ivici otkaza, da se nakon svaka četiri kola radi rezime te se postavljaju zahtjevi za sljedeća četiri kola. Meni to sve djeluje u fazonu ostaćeš tu, ali čim napraviš neki kiks letiš. Iako znam da Azmir nije baš čovjek koji je dosad tako lako smjenjivao trenere (čak šta više, davao im je i više vremena), možda je ovaj put drugačije uradio. Eh sad, kad sam pročitao Azmirovu izjavu, a u kojoj se navodi da je Muratović otišao do Austrije i da mora odmah nazad, to mi je bacilo sumnju na moju sugestiju. Možda je i to predstava za javnost, ali ako su ga već htjeli otpustiti, onda ne vidim smisao da Murat ide do Austrije i da mora umjesto u utorak odmah nazad. Vidjet ćemo ko će sjesti na klupu. Ako se brzo imenuje neka trenerska bomba, onda ću biti siguran da je ipak riječ o toj mojoj pretpostavci.
FK "Mladost" Kikači

Avatar
VolimTz
Postovi: 3837
Pridružen/a: 20 avg 2011, 15:08
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la VolimTz » 29 sep 2019, 23:58

tuzla1983 je napisao/la:
VolimTz je napisao/la:Iskreno, ekipa koja je pocela dolaziti na tekme Tuzle je katastrofa. Izgubio se onaj normalan svijet iz Simin Hana u masi nekakvih ljudi koji veze s fudbalom nemaju. Ljepse je gledati na tv-u.
Šta to tebi smeta publika ja danas vodio jarana da se učlani preko 700 članova. To je za svaku pohvalu. Među članovima, tj. navijačima ima dosta djece koja treniraju u TC i drugim klubovima sa kantona sa kojima TC ima saradnju. Tu su i roditelji od djece majke očevi, sportski radnici iz ostalih gradova. Danas sam vidio i igrače futsala. I nije tačno da nema starih navijača iz S.Hana samo što sad utakmice prati po 2-3 hiljade. A što se tiče nekih isfrustriranih navijača kojih je pun Tušanj kada Gorki igra bolje da ih nema. Znači, imam sasvim suprotno mišljenje po pitanju navijača u odnosu na tebe.
Pricam o pojedincima koji su se slikali sa okrenutim grbom FKS, usput napravili Milenku problem. Vode skandiranje bice ovaj onaj **** sampion. Zalijecu ss na sektor sa gostujucim navijacima.

To su za sada pojedinci od kojih klub treba na vakat da se ogradi. Oni mogu prouzrokovati vise stete nego koristi. Steta je kvariti odnose sa svima zbog par cobana. A znas kakva je psihologija mase, nadam se da drugi nece krenuti za tim negativnim primjerima.
"Brate, danas kad čuješ hardcore znaš da je begovska familija brate, begovska familija, Tvrtka kralja loza brate."

plavac150
Postovi: 41
Pridružen/a: 27 jun 2019, 20:30
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la plavac150 » 30 sep 2019, 00:34

Cudna odluka Milenka, ali ko zna sta se krije iza toga. Mozda je ovako i bolje. Sad sjest, dovesti nekog vrhunskog strucnjaka i u nove pobjede :bih:

Takodjer, cuo sam da Amir Spahic uskoro prelazi u TC, sto bi bilo odlicno

emir012
Postovi: 499
Pridružen/a: 30 jun 2019, 10:25
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la emir012 » 30 sep 2019, 07:47

Zao mi je zbog odlaska Bosnjakovica, imali smo rezultate a u velikoj mjeri i igru, i kad je tako - onda je za mene nepotreban rizik nesto mijenjati.
Ali ne samo to, moze se reci da sam se 80-90% slagao sa njegovom selekcijom igraca za utakmice...

Sta sad treba - da dodje opet neki nesposobnjakovic tipa Jagodica ili Starcevica? Ova dvojica uvijek imaju spreman izgovor za svaki poraz - "mlada ekipa" ili "dobro smo igrali - zasluzili smo vise" a svakom ko je gledao utakmicu je jasno da nismo zasluzili nista vise nego da izgubimo. Ali eto Starcevic je volio da tako laze valjda sam sebe i sve nas...

Ne bih da nagadjam zasto je otisao jer ne znam prave razloge, a nesto sumnjam da cemo ikad i saznat pravi razlog...
Varesanovic kad je odlazio je u jednom intervjuu naveo da odlazi jer se njegova "vizija" ne poklapa sa Muratovicevom... I ja ga cijenim sto je tako rekao i ako je stvarno otisao iz tog razloga... Mozda je i ovdje u pitanju nesto slicno - ko zna...

Daj Boze da dodje neko bolji a ne neka prevara kojih ima gomila...

Ali generalno - zabrinjavajuce je ovo stalno mijenjanje trenera i kad ide i kad ne ide...

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la staragarda » 30 sep 2019, 15:08

Evo Spaha potvrdio da su ga kontaktirali iz Tuzle....strašan posao bi bio kad bi se on doveo....školovan, moderan i mlad trener za mlađe selekcije kluba koji normalno funkcioniše....u slobodi šta god da uradi to ode niz vjetar...il u sarajevo :urnebes:
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

tuzla1983
Postovi: 612
Pridružen/a: 21 jun 2019, 18:20
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzla1983 » 30 sep 2019, 20:07

:Azmir najavio da ima oko 10 kandidata koji se nude ali njegova zelja je zvucno ime iz Evrope. Mozda bude Sergej Barbarez. U svakom slucaju nama je potrebno ime kako bi klub dodatno dobio na rejtingu.

emir012
Postovi: 499
Pridružen/a: 30 jun 2019, 10:25
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la emir012 » 01 okt 2019, 08:29

Stvarno moram reci, nisam bio siguran u prvom trenutku, ali nakon sto sam pregledao snimke: Onaj penal za Zelju je tako smijesan - ovaj sudija bi trebao dobit godinu dana suspenzije.

Dakle ocito se radi o faulu u napadu, bez ikakve dileme, 100% jasna situacija.

Vidi se najbolje na ovom klipu koji su snimili ovi iz 1921 TV, negdje oko 12:50 je taj detalj:

[youtube][/youtube]

Mislim - katastrofa - smijesno....

tuzlac
Postovi: 7837
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 01 okt 2019, 12:21

plavac150 je napisao/la:Cudna odluka Milenka, ali ko zna sta se krije iza toga. Mozda je ovako i bolje. Sad sjest, dovesti nekog vrhunskog strucnjaka i u nove pobjede :bih:

Takodjer, cuo sam da Amir Spahic uskoro prelazi u TC, sto bi bilo odlicno
Znaš li šta je meni čudno? Zašto mi nismo tog "nekog vrhunskog strucnjaka" doveli ljetos?
Zadnja izmjena: tuzlac, dana/u 01 okt 2019, 13:18, ukupno mijenjano 1 put.

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la staragarda » 01 okt 2019, 13:14

tuzlac je napisao/la:
plavac150 je napisao/la:Cudna odluka Milenka, ali ko zna sta se krije iza toga. Mozda je ovako i bolje. Sad sjest, dovesti nekog vrhunskog strucnjaka i u nove pobjede :bih:

Takodjer, cuo sam da Amir Spahic uskoro prelazi u TC, sto bi bilo odlicno
Znaš li šta je meni čudno? Zašto mi nismo tok "nekog vrhunskog strucnjaka" doveli ljetos?
Dobro pitanje
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
slogash
Postovi: 251
Pridružen/a: 11 jul 2016, 10:12

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la slogash » 01 okt 2019, 16:10

Elvir Baljic

tuzla1983
Postovi: 612
Pridružen/a: 21 jun 2019, 18:20
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzla1983 » 01 okt 2019, 16:17

Dobrodoslica Elviru Baljicu. Nije trenersko ime al je u svakom slucaju osoba koja ce promovisati nas klub.

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la staragarda » 01 okt 2019, 16:26

No money no honey :D ...i kad mi neko krene o ljubavi :urnebes:
Čestitke Husicu....veliko fudbalsko ime, nema govora...e sad kako će se snaci u ovoj žabokrecini, vidjet ćemo...samo da ne bude kao sa Kodrom
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
CityCity
Postovi: 1409
Pridružen/a: 21 apr 2019, 20:24
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la CityCity » 01 okt 2019, 20:07

"Bola reci Balji da se ne zahebava". :D

Eto dobili smo Baljića što je neobičan i zanimljiv izbor trenera.U svakom slučaju treba biti pozitivan i dočekati ga sa poštovanjem,respektom i dobrim željama.Radi se o velikom igračkom ali ne i trenerskom imenu.Rizik svakako postoji,ali trenutno na tržištu i nema nekih slobodnih dobrih trenera.Dobro je da nismo dobili neke istrošene i islužene polovnjake tipa Vojvodića,ublehe tipa Jagodića itd.Baljić će sigurno imati motiv da se dokaže,a njegov izbor je donekle i marketinški i Azmir voli te "promo" ličnosti :) .(očekujem uskoro da nam portparol bude Adrijana Kurtišaj :D ).
Sve u svemu idemo dalje a vrijeme će sve pokazati.

tuzlac
Postovi: 7837
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 01 okt 2019, 20:19

Elvir Baljić novi trener Tuzla Cityja

"Proslavljeni bosanskohercegovački igrač Elvir Baljić novi je trener Tuzla Cityja, potvrdio je za portal ****čelnik ovog premijerligaša Azmir Husić.
"Naš sportski direktor Samir Muratović je s Baljićem obavio razgovore i sklopili smo dogovor. Elvir će biti naš trener u naredne tri godine ukoliko bude ispunjavao godišnje ciljeve. Za ovu sezonu je to borba za opstanak, sljedeće je plasman u evropska takmičenja pa ćemo za dalje vidjeti", rekao nam je kratko Husić."

Odgovori

Natrag na “FK Tuzla City”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.