Arsenal - Chat - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Artetitis

Koje mjesto će Arsenal zauzeti na kraju sezone?

1.
13
22%
Prvo
10
17%
First
36
61%
 
Ukupno glasova: 59

Avatar
Harika
Postovi: 5022
Pridružen/a: 15 mar 2013, 22:40
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la Harika » 07 okt 2019, 10:31

hahaha, **** mu on mater
Arsenal FC, FK Željezničar, Damir Džumhur, Nikola "Niko" Kovač, Roger Federer

Avatar
Brokula
Postovi: 30532
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la Brokula » 07 okt 2019, 14:06

Kako me nervira ova priča "treći smo šta se žalite na igru". Bukvalno izgubimo i možemo skliznut na 7-8. poziciju. Sa ovakvom igrom to nije pitanje hoće li se desiti nego kad će se desiti.
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Murga
Postovi: 3114
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la Murga » 08 okt 2019, 05:44

Ma de ba ovo je vise sretno, nego spretno. Nadati se da ce Tierney, Holding, Chambers i Bellerin igrati stalno. Jos da je Xhaku sa bilo kim zamjenit, smio bi se kladiti da bi zavrsili u top 4 100%.
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Avatar
ItsRamiz
Postovi: 1825
Pridružen/a: 05 apr 2019, 21:37
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la ItsRamiz » 08 okt 2019, 06:02

Nema nijedan segment igre da je dobar pa da imas nekog optimizma.
Bukvalno na svakom dijelu terena sve djeluje nekako traljavo. Igraci daju i 200% od sebe jer valja se odbraniti ili zabiti uz ovaj nikakav sistem igre.
Prolaznoscu svojom Tebe svjedocim
stvorio Si mene prvo nemocnim
pa mi snagu dao, sad je uzimas
Ti si tvorac, Ti sve tajne znas

Avatar
Brokula
Postovi: 30532
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la Brokula » 08 okt 2019, 11:12

ItsRamiz je napisao/la:a sad pitanje ko ce se novi povrijediti
fino bi bilo da se kapiten zrtvuje za tim
Reiss Nelson set to spend three weeks on the sidelines. Underwent scan on Friday on a knee injury, **** close to the player tell me.
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
anell
Postovi: 21078
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la anell » 08 okt 2019, 19:20

Denilson igrač mjeseca.
Pld W D L
38 26 12 0

Avatar
Brokula
Postovi: 30532
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la Brokula » 08 okt 2019, 21:57

-Arsenal have made 65 interceptions this season - fewer than any other team in the top flight.
-The Gunners have the worst disciplinary record in the Premier League this season with 20 yellows and one red to their name.
-Arsenal have the joint-most yellow cards for time wasting - 4.

Kakvi rekordi za postavit.
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
AA23
Postovi: 16015
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la AA23 » 09 okt 2019, 02:03

Pa možemo se provlačiti jedan dio sezone, kao prošle godine, desiće nam se isto sranje do kraja i opet će nam uzeti ljudi koji igraju konstantan fudbal LP, recimo Čelzi, Lester djeluje mnogo ozbiljnije od nas, mi isto isprepadani klub koji je tu a ni on ne zna kako, eto kako nam trener postavlja igru.

Jedini segment koji je dobar je lijevi bek to jeste Tierney i Laca/Auba, ostalo je truba jer je Emery grozan trener, Junajted prosuti bodovi, Totenhem prosuti bodovi, Watford prosuti bodovi, jesmo mi ikoga dobili ubjedljivo ove sezone u ligi?

Villa 3-2
Bournemouth 1-0
Njukaš 1-0
Burnley 2-1

Sve na jedvite jade, od ovoga 3 su meča odigrana na Emiratima, na trećoj smo poziciji jer je ostatak jake konkurencije (totenhem, junajted) grozno, ovo je dno dna da se mi provlačimo kući kad igramo.

Protiv Višnjica u drugom poluvremenu nismo imali udarca na okvir gola (auba jedino stativa 89) i to je sve, Luizov gol i još jedan udarac, neće moći dugo da se provlačimo, natrpaće nas neko poštenski, Čelzi djeluje kao spejs šatl za nas

Avatar
Murga
Postovi: 3114
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la Murga » 09 okt 2019, 04:24

Eno Wenger rekao da podrzava klub, kao i Emerya, ali kako se od Arsenala ocekuje atraktivna igra. Neka je i rekao bas mi je drago. Emery ce vjerovatno na to odgovoriti sa tri utakmice po tri suta, od cega ce jedan biti na gol.


"I’m not here to judge coaches. I am a supporter of Arsenal Football Club so I just support [Emery] and hope that he can win games and plays a type of game that I like," said Wenger.
"I think a club like Arsenal is a huge responsibility and one of those responsibilities is to play attractive football. ‘After that, I think the most important thing is to support the team, the club and win games."


Legends of Football Hall of Fame

https://www.football.london/arsenal-fc/ ... ssion=true
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Avatar
Arnelv52
Postovi: 1529
Pridružen/a: 05 apr 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la Arnelv52 » 10 okt 2019, 12:18

Evo za one koji žele da vide:
slika
slika
slika
slika
U utakmicama koje su po procjeni Emerya i ekipe teže vezni red igraju Torreira, Xhaka i Guenduzzi, u utakmicama koje se smatraju lakšim namjesto Torreire igra još jedan ofanzivniji igrač (Ceballos najčešće).

Torreira u tim utakmicama igra visoko kad je lopta kod protivnika jer je naš najbolji igrač u čitanju protivničkih namjera pa zajedno sa trojcom napadača bi mogao iskonstruisati kakvu brzu kontru ili polukontru dovoljnu za 1:0 i tri boda Arsenalu.

U kup utakmicama se odmaraju glavni igrači. Tu ne postoji pattern. Igraju oni koji su inače rezerva, akademci, oni kojima fali minuta ili ako baš mora član prve postave.

* Dvije utakmice sa Torreirom su Tottenham i Man United, dvije bez njega su Aston Villa i B'mouth.

Avatar
Brokula
Postovi: 30532
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la Brokula » 10 okt 2019, 17:41

Torreira igra visoko jer dobro cita protivnicke namjere lol. Vjerovatno i Xhaka igra DM jer ima duge noge.

Treba li napomenuti da Arsenal uopste ne igra presing da Torreira koji cita protivnicke namjere ima ikakvu svrhu na desetci
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Arnelv52
Postovi: 1529
Pridružen/a: 05 apr 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la Arnelv52 » 10 okt 2019, 18:42

Ne igra se presing. Već sam opisao da Torreira igra utakmice gdje nismo izraziti favoriti pa se i taktika postavlja defanzivnije.

To je čisti pragmatizam - zaebi igru uzmi bodove. Kod donošenja odluka uvijek je situacija da ako jedno izabereš negdje drugo ćeš izgubiti.

U ekonomiji se to zove oportunitetni trošak - trošak izgubljene šanse. Tako je i ovde ako određeni igrači troše svježinu na odbranu onda ti isti igrači neće imati svježinu za napad. Zato se i ne igra visok presing.

Igra se strpljivo i čeka se svoja šansa. Sjedi pozadi i čekaj da protivniku padne koncentracija.

Imali smo mi prije te situacije gdje se umiralo u ljepoti a United je uzimao bodove. Mislim da je SAF negdje i opisao da je protiv nas uvijek igrao na ovakav način: nama igra njima bodovi.

Sad kad naša ekipa konačno pokazuje zrelost i da i sama može tako sad ne valja.
---
Torreiri je to i najbolja karakteristika. Nije kod Xhake stvar u dugim nogama nego u visini i karakteru. Drugačije je kad u golmanskom krilu sjedi on ili neko poput Torreire.

Kad se Torreira brani to izgleda poput zlostavljanja djece, drugačije je kad te Torreira napada. Tad izgleda k'o da te cuko ganja. Ne znam šta je tu oko njega teško za shvatit.

Avatar
Brokula
Postovi: 30532
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la Brokula » 10 okt 2019, 21:59

Kakvom bolan karakteru, pa Leno bi sve dao da mu je Torreira ispred odbrane umjesto Xhake. Samo zato što dobro čita igru treba da igra presing, i esencijalno desetku. Bože sačuvaj razmišljanja :bow:

Treba li opet da postavljam silne statistike koje pokazuju da Arsenal uopšte nije defanzivan tim, jer samo JEDAN tim u ligi je trpio više šuteva na gol od Arsenal, Norvič. Zapravo se slobodno može reći da smo jedan od najgorih defanzivnih timova u ligi. To nije pristup, to je bori se za sopstvenu kožu, jer imaš jedan od najstatičnijih veznih redova u ligi, sa vjerovatno najgorim DM-om na toj poziciji, i to se jasno održava i na terenu i u statistici.

Edit: Najgore od svega je što ovo nisu finese oko kojih se raspravljamo, ovo su fundamentalne stvari koje su potpuno pogrešne u Arsenalu, i apsulutno svaka utakmica zavisi od nevjerovatne doze sreće, i odličnih partija Lena koji nam spašava bodova. Treba li spominjati da tek u 8. kolu prvi put neko ko se ne zove Aubameyan nam donio bodove?
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
AA23
Postovi: 16015
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la AA23 » 10 okt 2019, 23:26

naravno da će gurati torreiru tu ili na klupu, drugačije xhaka ne bi mogao da igra

ja kazem obojica nek nastave, neće dugo, što prije otkaz bar

Torres_9
Postovi: 13426
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:11
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la Torres_9 » 11 okt 2019, 18:20

Arnelv52 je napisao/la:Evo za one koji žele da vide:
slika
slika
slika
slika
U utakmicama koje su po procjeni Emerya i ekipe teže vezni red igraju Torreira, Xhaka i Guenduzzi, u utakmicama koje se smatraju lakšim namjesto Torreire igra još jedan ofanzivniji igrač (Ceballos najčešće).

Torreira u tim utakmicama igra visoko kad je lopta kod protivnika jer je naš najbolji igrač u čitanju protivničkih namjera pa zajedno sa trojcom napadača bi mogao iskonstruisati kakvu brzu kontru ili polukontru dovoljnu za 1:0 i tri boda Arsenalu.

U kup utakmicama se odmaraju glavni igrači. Tu ne postoji pattern. Igraju oni koji su inače rezerva, akademci, oni kojima fali minuta ili ako baš mora član prve postave.

* Dvije utakmice sa Torreirom su Tottenham i Man United, dvije bez njega su Aston Villa i B'mouth.
pa ovo je jedan od najgorih postova gdje se neko umislja da je strucnjak.

Znaci 3 napadaca ne igraju presing na protivnika i toreira koji odlicno cita igru ce presjeci loptu i iskreirati kontru :tokralju: :tokralju:

Avatar
AA23
Postovi: 16015
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la AA23 » 11 okt 2019, 19:49

nema smisla iskreno, emery neće izboriti LP i dobiće otkaz, a mi ćemo samo ispušiti sezonu

ljudi moji jel ko gleda našu igru i rezultate? hajde da dobijamo 4-0 ili da dominiramo, ali mi se bukvalno provlačimo iz kola u kolo i mečeve koje MORAMO dobiti ne dobijamo, kući igramo kao tarabe, u gostima smo kao i inače, filozofije nemamo, da se Aubi ne igra qrac bi sad pušili i bili bi gori od Junajteda definitivno

samo čekam da dobijem otkaz, onda će biti zanimljivo vidjeti šta će drugi neko donijeti u klub, ovo što je emery donio je katastrofa i goli prosjek

mid table tim - mentalitet trenera a i kluba uskoro, fuj

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13431
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la QUARTERBACK » 11 okt 2019, 21:38

jel maj ili je oktobar, sve vam nesto negativno ccc
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
ItsRamiz
Postovi: 1825
Pridružen/a: 05 apr 2019, 21:37
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la ItsRamiz » 11 okt 2019, 21:49

jer gledamo utakmice za razliku od tebe
nizak udarac, halali :mrgreen:
Prolaznoscu svojom Tebe svjedocim
stvorio Si mene prvo nemocnim
pa mi snagu dao, sad je uzimas
Ti si tvorac, Ti sve tajne znas

Avatar
Rosicky
Postovi: 8263
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la Rosicky » 12 okt 2019, 05:53

Raul Sanllehi says that he has told Unai Emery he is expected to take Arsenal back into the Champions League in his second season in charge.

Avatar
Marsal
Postovi: 22609
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Arsenal - Chat

Post Postao/la Marsal » 12 okt 2019, 08:44

Rosicky je napisao/la:Raul Sanllehi says that he has told Unai Emery he is expected to take Arsenal back into the Champions League in his second season in charge.
:thumbup:

A on nek i dalje sere i izmišlja postave i formacije.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Zaključano

Natrag na “Arsenal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.