Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Ahmed45
Postovi: 194
Pridružen/a: 26 sep 2019, 00:52
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Ahmed45 » 10 okt 2019, 19:51

Problem s Klisom je taj sto on daje po 12 al u iskr gdje jedini i moze igrat premijer ligu a zajedno s time j3dini i opaliti po golu. Meni je licno bolji igrac i veci potencijal Kadric iz Maglaja al se momak ne istice jer pored sebe ima Cickusica,Memisevica,Omahica...

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 11 okt 2019, 17:07

Rukomet nije samo šut. Ispali 20-25 lopti dadne 8-10 golova i misli-mislite da je majstor a ekipa na dnu tabele. Asistencije pravovremene a ne kad neznaš šta češ sa njom i odbrana čine kompletnog igrača. Da se digneš 20 puta i šutaš ii to na trokorak ima samo kod nas. U ozbiljnijim ligama to ne ide tako. Puno je teže. Nije do igrača kojji to rade nego do trenera koji im to dopuštaju .Zato su te ekipe predvidljive. Svi gledate broj pogodaka a ne statistiku koja zna biti porazavajuča. Vogošča nije uspjela jer je sve bilo podređeno Čiškušiču On ispali 22 lopte a dadne 8 golova i kažu majstor. Omahiča koji je došao kao bek šuter proglasili promašenim igračem što je daleko od istine jer nikada nije dobio pravovremenu loptu od Benje jel Benjo igra samo za sebe.Kolektiv treba biti ispred pojedinca.

ham19
Postovi: 656
Pridružen/a: 26 maj 2017, 20:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ham19 » 12 okt 2019, 13:19

zlatnidjecaci je napisao/la:Rukomet nije samo šut. Ispali 20-25 lopti dadne 8-10 golova i misli-mislite da je majstor a ekipa na dnu tabele. Asistencije pravovremene a ne kad neznaš šta češ sa njom i odbrana čine kompletnog igrača. Da se digneš 20 puta i šutaš ii to na trokorak ima samo kod nas. U ozbiljnijim ligama to ne ide tako. Puno je teže. Nije do igrača kojji to rade nego do trenera koji im to dopuštaju .Zato su te ekipe predvidljive. Svi gledate broj pogodaka a ne statistiku koja zna biti porazavajuča. Vogošča nije uspjela jer je sve bilo podređeno Čiškušiču On ispali 22 lopte a dadne 8 golova i kažu majstor. Omahiča koji je došao kao bek šuter proglasili promašenim igračem što je daleko od istine jer nikada nije dobio pravovremenu loptu od Benje jel Benjo igra samo za sebe.Kolektiv treba biti ispred pojedinca.
Sve na mjestu... :clap: :clap:

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 13 okt 2019, 18:26

Fagus501 je napisao/la:Suman je postavljen od Hrvata direktno u Mostaru,uslov je bio jasan pola igrača iz Hercegovine ostalo nek raspodjeli.
Predstavnici RS HB-a, koji vec 25 godina rade na max. stetu BH rukometa usljovljavali da igraci iz Ljubuskog, Sirokog, Gruda i ostalih hercegovackih vukojebina moraju igrati za repku koju bi oni najradije ukinuli iste sekunde? ... pa nedaju nam u repku ni jednog talentiranog koji bi nekad mogao zaigrati za Kauboje a da traze pola ... da si utipko da su bilo sta drugo uslovili pa hajde ali ovo mi bas zvuci kao naucna fantastika ... zar nije logicnije skroz da Maglajlija i ostala zdruzena menadjerska svita nam diktiraju spiskove a ne tamo neke hajducke ere ... :hmmmmm:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la gruezi » 13 okt 2019, 23:41

Ko je skutorima dao bilo kakvu moc u savezu je ono sto mene interesuje...

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 14 okt 2019, 00:41

Ma dao im Dejton i Ustav države, kao i u svakoj drugoj sferi života u državi, od sporta do politike, nema te sfere gdje se neko od konstitutivnih naroda ne pita ništa ili ne yebe druge narode.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la gruezi » 14 okt 2019, 05:31

Ma znam kolega ali ove retardirane sda turkbalije u savezu kao da nepostoje....kako je moguce da se suti kao mutanti na ocigledno unistavanje repke kako muske tako i zenske ako je uopste imamo....u zenskoj repci svaka druga igracica je skutorica.... A ova prica o menadzerskim talovima maglajlije sigurno ima smisla pored skutorskog uticaja ili maglajlija radi u talu s njima...ko ce ga znati samo molit boga da nakon eura dodze neko ko ce stati u kraj menadzerima i njihovim propalitetima...

ZenICx
Postovi: 82
Pridružen/a: 30 avg 2019, 22:38
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ZenICx » 20 okt 2019, 17:24

momci dali iko zna hoceli biti prijateljski pred prvenstvo ovo Evropsko u nasoj dezavi?

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 20 okt 2019, 19:21

ZenICx je napisao/la:momci dali iko zna hoceli biti prijateljski pred prvenstvo ovo Evropsko u nasoj dezavi?
Krajem oktobra igramo 2 prijateljske sa crnom gorom :bih:
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 20 okt 2019, 19:36

Valjda ce nam ovaj prolazak na prvenstvo otvorit vrata za 2 3 nova potencijalna igraca :kafa:
Poslije prvenstva organizovat oprostajnu utakmicu za:Prce,Karacica,Grahovca,Toromanovica.
Zahvalit im se za sve i dovidjenja.
Svaka im cast na svemu ali zaista ne mozemo do 2030 igrat sa njima,nakon eura je definitvno vrijeme za smjenu generacije
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 20 okt 2019, 22:30

ZenICx je napisao/la:momci dali iko zna hoceli biti prijateljski pred prvenstvo ovo Evropsko u nasoj dezavi?
Hoce protiv Bahreina, Kuvajta i mozda Sj. Makedonije ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 20 okt 2019, 22:33

Salih1984 je napisao/la:Poslije prvenstva organizovat oprostajnu utakmicu za:Prce,Karacica,Grahovca,Toromanovica.
Zahvalit im se za sve i dovidjenja.
Svaka im cast na svemu ali zaista ne mozemo do 2030 igrat sa njima,nakon eura je definitvno vrijeme za smjenu generacije
Kako stvari stoje oni ce igrati i baraz za SP u junu 2020 ... cilj je da se i on prodje i da se uvezu 2 prvenstva zaredom ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 20 okt 2019, 22:37

DaVinci je napisao/la:
Salih1984 je napisao/la:Poslije prvenstva organizovat oprostajnu utakmicu za:Prce,Karacica,Grahovca,Toromanovica.
Zahvalit im se za sve i dovidjenja.
Svaka im cast na svemu ali zaista ne mozemo do 2030 igrat sa njima,nakon eura je definitvno vrijeme za smjenu generacije
Kako stvari stoje oni ce igrati i baraz za SP u junu 2020 ... cilj je da se i on prodje i da se uvezu 2 prvenstva zaredom ...
Kad je izvlacenje grupa za kvale za svjetsko?
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Pasha » 20 okt 2019, 22:54

Ne idemo u kvalifikacije, nego cemo samo igrati baraz za SP...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 20 okt 2019, 23:02

Pasha je napisao/la:Ne idemo u kvalifikacije, nego cemo samo igrati baraz za SP...
To je zato sto smo prosli na euro?
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Pasha » 20 okt 2019, 23:06

Upravo
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 20 okt 2019, 23:11

Pasha je napisao/la:Upravo
Malo i glupo pravilo al ok
Dobijel nas savez novce za prolazak na prvenstvo sta mislis?
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Pasha » 20 okt 2019, 23:22

EFH i IFH su cudne organizacije, pa me ne bi cudilo, da ne dijele novac za plasman. Mada vjerovatno se dobije neka cifra. Ipak oni dobijaju novac od sponzora i tv prava, tako da bi bilo logicno, da dijele.

A sto se tice tog pravila da oni koji su se plasirali na EP, ne igraju kvalifikacije za SP. Realno jeste glupo pravilo. Samim tim neke reprezentacije nikad nece dobiti mogucnost da igraju zvanicni susret sa recimo Francuzima, Dancima itd. Mada ogromna je razlika u kvaliteti izmedju tih jacih i ovih koji igraju kvale. Mi cemo u vjerovatno bar 2 utakmice grupe na Europskom biti "topovsko meso"...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 20 okt 2019, 23:29

Pasha je napisao/la:EFH i IFH su cudne organizacije, pa me ne bi cudilo, da ne dijele novac za plasman. Mada vjerovatno se dobije neka cifra. Ipak oni dobijaju novac od sponzora i tv prava, tako da bi bilo logicno, da dijele.

A sto se tice tog pravila da oni koji su se plasirali na EP, ne igraju kvalifikacije za SP. Realno jeste glupo pravilo. Samim tim neke reprezentacije nikad nece dobiti mogucnost da igraju zvanicni susret sa recimo Francuzima, Dancima itd. Mada ogromna je razlika u kvaliteti izmedju tih jacih i ovih koji igraju kvale. Mi cemo u vjerovatno bar 2 utakmice grupe na Europskom biti "topovsko meso"...
I npr mi smo prosli na euro i samim tim smo na korak od svjetskog to jest u barazu ,koliko je to fer prema drugim reprezentacijama koje nisu prosli na euro ne znam.
Jel mi u barazu mozemo da dobijemo samo reprezentacije koje su kroz grupu prosli u baraz?ili mozemo i ove sto su igrale na euru?
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Pasha » 20 okt 2019, 23:52

Tu ce ulogu odigrati i rezultat koji cemo ostvariti na prvenstvu. Kako cemo vjerovatno odigrati lose. Odnosno biti 4, eventualno 3 u grupi. Tako cemo vjerovatno igrati baraz, sa ovima koji su bili bolji od nas na prvenstvu.

Da bi igrali protiv ovih koji ce igrati kvale, trebali bi najmanje proci u osminu finala...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.