BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Koliko ćemo bodova osvojiti u ove 2 utakmice?

0
52
19%
1
41
15%
2
19
7%
3
15
6%
4
30
11%
6
112
42%
 
Ukupno glasova: 269

Avatar
Varg
Postovi: 2609
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Varg » 15 okt 2019, 08:39

IlProfessore je napisao/la:
Justin je napisao/la:
Nije to nista cudno. Sigurno bi i za Srbiju radije igrao. Ali nemas im sta zamjeriti. I nas dvojica bi bili isti takvi da smo od tamo i odgajani kao oni. Opet igra za nas najbolje sto moze.

Imas i "nasih" kojim smo rezervna opcija bili. Eto Medunjanin i Hajrovic.
Svejedno, meni je to itekako za zamjeriti jer postoje neke stvari u životu koje su mi važnije od fudbala. Ne kažem da ne bi, njihova mitologija i indoktrinacija od kolijevke su čudo, ali definitivno onda ne bi imali šta tražiti u ovoj državi i sipati so na ranu stotinama hiljada ljudi koji su prolpatili zbog te ideologije.
Za Medunjanina nisam upućen, ali za Hajrovićevu odluku i želju da igra za Švicarsku jesam, a tek kada ga je Ottmar Hitzfeld izlevatio nakon debija i kad je vidio da će biti klupa klupi, onda je došao igrati za nas priuštivši kolektivni nacionalni orgazam i masturbaciju nakon gola protiv Slovačke. Pogledaj samo sastav Kosova i pogledaj njihove dosadašnje rezultete i smjer u kojem idu.

Dobro je rekao Ivica Osim kada je rekao da imamo top svjetske igrače ali da nemamo značajniji iskorak zato jer nemaju patriotizma. Niko ne smije očekivati ozbiljnije rezultate niti se smije nadati nečemu većem sve dok nam za državu igraju oni koji jedva čekaju da ona nestane i kojima je ona samo sredstvo da se prodaju i odskočna daska u karijeri. Kad budu išli srcem, glavom na krampone, možemo se nadati nečemu, do tada će zbog ravnogoraca igrači kalibra Ibiševića i slični biti daleko od reprezentacije iako bi mogli biti ubojiti džokeri sa klupe, zbog njihovih fašističkih ispada.
kad te jedan igrac iz Srebrenice 2x pravi budalom da dobije poziv svedske, a drugi koji je jos i rodjen u Srebrenici uslovljava time sto bi mozda igrao i za mađarsku, iluzorno je pricati o bilo kakvom patriotizmu
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la ASD » 15 okt 2019, 08:42

IlProfessore je napisao/la:
Justin je napisao/la:
Nije to nista cudno. Sigurno bi i za Srbiju radije igrao. Ali nemas im sta zamjeriti. I nas dvojica bi bili isti takvi da smo od tamo i odgajani kao oni. Opet igra za nas najbolje sto moze.

Imas i "nasih" kojim smo rezervna opcija bili. Eto Medunjanin i Hajrovic.
Svejedno, meni je to itekako za zamjeriti jer postoje neke stvari u životu koje su mi važnije od fudbala. Ne kažem da ne bi, njihova mitologija i indoktrinacija od kolijevke su čudo, ali definitivno onda ne bi imali šta tražiti u ovoj državi i sipati so na ranu stotinama hiljada ljudi koji su prolpatili zbog te ideologije.
Za Medunjanina nisam upućen, ali za Hajrovićevu odluku i želju da igra za Švicarsku jesam, a tek kada ga je Ottmar Hitzfeld izlevatio nakon debija i kad je vidio da će biti klupa klupi, onda je došao igrati za nas priuštivši kolektivni nacionalni orgazam i masturbaciju nakon gola protiv Slovačke. Pogledaj samo sastav Kosova i pogledaj njihove dosadašnje rezultete i smjer u kojem idu.

Dobro je rekao Ivica Osim kada je rekao da imamo top svjetske igrače ali da nemamo značajniji iskorak zato jer nemaju patriotizma. Niko ne smije očekivati ozbiljnije rezultate niti se smije nadati nečemu većem sve dok nam za državu igraju oni koji jedva čekaju da ona nestane i kojima je ona samo sredstvo da se prodaju i odskočna daska u karijeri. Kad budu išli srcem, glavom na krampone, možemo se nadati nečemu, do tada će zbog ravnogoraca igrači kalibra Ibiševića i slični biti daleko od reprezentacije iako bi mogli biti ubojiti džokeri sa klupe, zbog njihovih fašističkih ispada.
U kom to smjeru ide Kosovo.
Većinom su im igrači dijasporci koji po Evropi nemaju mjesta. Ovi bolji tipa Mustafi, Xhaka, Shaqiri itd. su mogli igrati da su htjeli, ali nisu.

Varg, mogao bih dosta dodati na to ali otićemo u politiku.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Vucevich » 15 okt 2019, 09:00

U smjeru da vjerovatno idu na evropsko prvenstvo u prvom pokušaju

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la darker10 » 15 okt 2019, 09:08

Mi nasli nekom govorit da su im igraci uglavnom iz dijaspore :D

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Osim13 » 15 okt 2019, 09:09

Pa to je naš brend, šta se sad Metohija qurči
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la ASD » 15 okt 2019, 09:18

Vucevich je napisao/la:U smjeru da vjerovatno idu na evropsko prvenstvo u prvom pokušaju
Vjerovatno nije adekvatna riječ jer idu Češkoj na noge.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61404
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Virtu4l » 15 okt 2019, 09:22

Vucevich je napisao/la:U smjeru da vjerovatno idu na evropsko prvenstvo u prvom pokušaju
Njima je to od nacionalnog interesa i u ovom trenutku je mnogo više od fudbala. Plasman na EP bi im donio sve, ali baš sve, jer sigurno više od pola planete ne zna da uopšte postoje, što je za njih veoma bitno.

Sastavili su dobru ekipicu, nacionalni naboj je na najvišem mogućem nivou, ali opet su daleko od EP. Kroz ovu grupu će se teško plasirati, a u ligi nacija će imati Makedoniju koja nije ništa slabija od njih.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Amarinho
Postovi: 1163
Pridružen/a: 07 mar 2013, 11:13
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Amarinho » 15 okt 2019, 09:25

ASD je napisao/la:
U kom to smjeru ide Kosovo.
Većinom su im igrači dijasporci koji po Evropi nemaju mjesta. Ovi bolji tipa Mustafi, Xhaka, Shaqiri itd. su mogli igrati da su htjeli, ali nisu.

Varg, mogao bih dosta dodati na to ali otićemo u politiku.
Nisu mogli.

Sjecam se da su im oni oduzeli tu odluku (doduse ne znam kako bih se odlucili) ali naravno FIFA je u Cirihu, Gianni Infantino je Svicarac i to je bilo jasno da ce naci neki razlog zbog kojeg nece moci igrat, i tako je i bilo.

Uglavnom oni se odmah odluce i nema tu dileme - golman sto igra za Manchester City onaj mladig je odmah rekao da ce za Kosovo, nije licemjer cekao priliku u Svicarskoj ili vagao interese dal ce bit stranac u Cityu ili da li mu pada vrijednost ako igra za Kosovo a ne za Svicu... dok recimo kod nas cujes za gluposti tipa "Ma pusti Burnicu on je najveci patriota, samo nek igra momak!" "Zasto da se opterecuje sad s tim momak je mlad!" itd...

Isto kao da nam igrac Dynamo Dresdena sad znaci bog zna sta...

Avatar
Miske01
Postovi: 1076
Pridružen/a: 07 jan 2018, 00:29
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Miske01 » 15 okt 2019, 09:30

@Amarinho - nisu dali Xhaki, Shaqiriju i ostalim iz Švicarske da igraju za Kosovo jer su kao igrali na EP za Švicu 2016., a nakon što je Kosovo ušlo u UEFA-u/FIFA-u...

@Vucevich u smjeru da idu na EP iz prvog pokušaja? Čovječe idu na noge Češkoj koja je otresla Engleze, a isti Englezi im dolaze koji su rasuli Bugare sinoć 0:6, a s kojom je Kosovo X igralo. U baražu imaju Makedoniju, Gruziju i Bjelorusiju... Tako da teško, mada bih i ja volio stvarno da odu i mislim da imaju šanse kroz baraž.
BHF

Avatar
holyman
Postovi: 8219
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la holyman » 15 okt 2019, 09:32

Usitnilo
NEMA NAZAD

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la jasmin10 » 15 okt 2019, 09:33

Ovi igraci sto su igrali na SP na kraju i nisu mogli igrati za Kosovo.
Kosovo i da ne ode preko grupa na EP, otići ce kroz baraz. Ljudi rade strasan posao. Bili su amaterska reprezentacija koja je privukla nekoliko strasnih igraca i talenata da igraju za njih.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Asteriks » 15 okt 2019, 09:33

Plasman na EP bi im donio sve, ali baš sve, jer sigurno više od pola planete ne zna da uopšte postoje, što je za njih veoma bitno.
Do današnjeg dana nezavisnost Kosova je ukupno priznalo 115 država svijeta + nekoliko onih koje su povukle priznanje te naravno one tipa Rusije, Kine, Grcke sto ih nece nikada priznati.

Vise od pola planete zna da postoje, itekako.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Amarinho
Postovi: 1163
Pridružen/a: 07 mar 2013, 11:13
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Amarinho » 15 okt 2019, 09:34

Miske01 je napisao/la:@Amarinho - nisu dali Xhaki, Shaqiriju i ostalim iz Švicarske da igraju za Kosovo jer su kao igrali na EP za Švicu 2016., a nakon što je Kosovo ušlo u UEFA-u/FIFA-u...

@Vucevich u smjeru da idu na EP iz prvog pokušaja? Čovječe idu na noge Češkoj koja je otresla Engleze, a isti Englezi im dolaze koji su rasuli Bugare sinoć 0:6, a s kojom je Kosovo X igralo. U baražu imaju Makedoniju, Gruziju i Bjelorusiju... Tako da teško, mada bih i ja volio stvarno da odu i mislim da imaju šanse kroz baraž.
Ehhhh bravo. Bas sam trazio razlog ali sta god googlam tipa Xhaka Shaqiri Kosovo, dodje ono kad su suknuli Srbima na svjetskom za onim znakom :D

A u trenutku kad su Albanci igrali za Svicu na EP16, nisu znali da ce ih to kostat igranja za Kosovo. Dakle oduzeli su im oni odluku, vjerujem da bi bar jedan od ovih malo boljih "Svicaraca" presao. Najvjerovatnije Shaqiri, on ne hebe Svicarsku 1%. Dok ovaj drugi silji i ulizuje se stalno, ne bil uzeo kapitensku i povecao rejting svoj licni.

Avatar
Miske01
Postovi: 1076
Pridružen/a: 07 jan 2018, 00:29
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Miske01 » 15 okt 2019, 09:36

Amarinho je napisao/la:
Miske01 je napisao/la:@Amarinho - nisu dali Xhaki, Shaqiriju i ostalim iz Švicarske da igraju za Kosovo jer su kao igrali na EP za Švicu 2016., a nakon što je Kosovo ušlo u UEFA-u/FIFA-u...

@Vucevich u smjeru da idu na EP iz prvog pokušaja? Čovječe idu na noge Češkoj koja je otresla Engleze, a isti Englezi im dolaze koji su rasuli Bugare sinoć 0:6, a s kojom je Kosovo X igralo. U baražu imaju Makedoniju, Gruziju i Bjelorusiju... Tako da teško, mada bih i ja volio stvarno da odu i mislim da imaju šanse kroz baraž.
Ehhhh bravo. Bas sam trazio razlog ali sta god googlam tipa Xhaka Shaqiri Kosovo, dodje ono kad su suknuli Srbima na svjetskom za onim znakom :D

A u trenutku kad su Albanci igrali za Svicu na EP16, nisu znali da ce ih to kostat igranja za Kosovo. Dakle oduzeli su im oni odluku, vjerujem da bi bar jedan od ovih malo boljih "Svicaraca" presao. Najvjerovatnije Shaqiri, on ne hebe Svicarsku 1%. Dok ovaj drugi silji i ulizuje se stalno, ne bil uzeo kapitensku i povecao rejting svoj licni.
Shaqiri je i javno rekao da želi da igra i prozivali su ga tamo onda...
BHF

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la jasmin10 » 15 okt 2019, 09:36

Rosicky je napisao/la:Baš me zaboli ona stvar ko poštuje kojeg zlocinca ako branimo boje istog dresa.
Zato smo mi gdje jesmo a npr Španija diže trofeje iako su puno više podjeljeni međusobno.
I yebem ti zivot i razmisljanje. Ko to od Spanaca postuje i tetovira ratnog zlocinca ? Piquea zvizdali svi jer podrzava nezavisnost Katalonije. Ali pazi sad, to nije genocidna tvorevina, nego pokrajina.
Ozila linčovali jer se slikao sa Erdoganom.
I ti pricas kako nema slicnihe stvari na zapadu. Zamisli Kros istetovira Hitlera i proslavlja golove nacistickim pozdravom. Da li bi prosjecni Švaboe reagovao kao i ti ili bi odstranili iz repke ?

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la ASD » 15 okt 2019, 09:41

Mi imamo specifično uređenje i svako poređenje sa drugim državama nema smisla.

Avatar
Amarinho
Postovi: 1163
Pridružen/a: 07 mar 2013, 11:13
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Amarinho » 15 okt 2019, 09:45

jasmin10 je napisao/la: I yebem ti zivot i razmisljanje. Ko to od Spanaca postuje i tetovira ratnog zlocinca ? Piquea zvizdali svi jer podrzava nezavisnost Katalonije. Ali pazi sad, to nije genocidna tvorevina, nego pokrajina.
Ozila linčovali jer se slikao sa Erdoganom.
I ti pricas kako nema slicnihe stvari na zapadu. Zamisli Kros istetovira Hitlera i proslavlja golove nacistickim pozdravom. Da li bi prosjecni Švaboe reagovao kao i ti ili bi odstranili iz repke ?
Vrlo znas malo o Svabi onda.

Googlaj malo koja stranka (AfD) juri ka gore u zadnjih par godina. Bukvalno nasljednici NSDAP. Dakle prosjecni Svabo bi to podrzao. Ali ti primjer nije tacan.Ako Kroos istetovira, trebao bih se pitat jevrej u Njemackoj sta misli o tome, a ne Svabo neki.

Ja licno nisam ni cuo nikad za tog Vojvodu prije nego sto ga Vranjes nije istetovirao. Ne mislim da je on nacionalista, da mrzi Bosnu, muslimane itd. Ne bih se sa njim druzili likovi tipa Spahic. Ali nije bas pametan, vrlo lahko ga neko lozi...

Avatar
JonSnow
Postovi: 6168
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la JonSnow » 15 okt 2019, 09:46

IlProfessore je napisao/la:
JonSnow je napisao/la: Ma ja, patriote žive samo iznad 500 m.n.v. i glasaju za SDA. Zaboravio sam kako to ide.
Gdje vidiš da sam napisao da se mora glasati za SDA ili živjeti u Sarajevu da bi se bilo patriota? Ne izmišljaj, bezveze se pecaš na ovo, osim ako se zaista ne osjećaš članom ove većine.
I beduin me maloprije citirao a imam vrlo pozitivno mišljenje o njemu po njegovim umjerenim postovima i normalnim stavovima. Ako si normalan onda si u 1% ovih i mirna Bosna.
Justin je napisao/la: Kakva je to prica za Krunica?
Daje izjave za medije da bi volio igrati za reprezentaciju tzv. rs-a.
Napisao si da 99% Tuzle nema veze sa patriotizmom, nemoj se sad izvlačit. Ja sam iz Zenice i sa Tuzlom nemam nikakve veze, ali diže mi se kosa na glavi od takve pogane kategorizacije.
I boli mene **** šta ti misliš u kojem sam ja postotku tvog izmišljenog kriterija normalnosti.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la DrFilgud » 15 okt 2019, 09:48

Specificno uredjenje ne znaci da igraci imaju pravo tetovirati Drazu, Pavelica, Hitlera...
Sutra ce istetovirati noz-zica-srebrenica, pa ce neko reci da su to njegovi legitimni politicki stavovi :roll:
Inace, sama diskusija o ovome pokazuje u kolikom smo mentalnom k.urcu.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61404
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Virtu4l » 15 okt 2019, 09:49

Asteriks je napisao/la:
Plasman na EP bi im donio sve, ali baš sve, jer sigurno više od pola planete ne zna da uopšte postoje, što je za njih veoma bitno.
Do današnjeg dana nezavisnost Kosova je ukupno priznalo 115 država svijeta + nekoliko onih koje su povukle priznanje te naravno one tipa Rusije, Kine, Grcke sto ih nece nikada priznati.

Vise od pola planete zna da postoje, itekako.
Uopšte nisam govorio o formalnim priznanjima. Crnu Goru je priznalo 180 zemalja, pa opet isto tako pola planete ne zna da postoji.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 25 gostiju.