BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Koliko ćemo bodova osvojiti u ove 2 utakmice?

0
52
19%
1
41
15%
2
19
7%
3
15
6%
4
30
11%
6
112
42%
 
Ukupno glasova: 269

Avatar
holyman
Postovi: 8219
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la holyman » 16 okt 2019, 23:40

JohnCleese je napisao/la:
Salih1984 je napisao/la:
holyman je napisao/la:Mozda Nalicu dati priliku za utakmice u novembru, razmotriti kako ce ovi nezainteresovani igraci odigrati protiv italije, u slucaju nekog remija protiv njih te pobjede nad bravarima, ostavit ga da pripremi ekipu za baraz. Fudbalski obrazovan covjek koji ne bi bio marioneta saveza i koji po meni zasluzuje priliku.
Kakav bolan nalic :rol:
Sta je on napravio u svojoj karijeri?kakav ozbiljan rezultat?jel on bio trener i jednog ozbiljnog kluba?
Pa Blaz Sliskovic je za njega Pep Guardiola
Da li je tvoj jedini kandidat za eventualnu Robijevu zamjenu Nalic ? Holymane, a Salihov Sliskovic ?
Nije naravno jedini, imam jos 2, takodjer moje subjektivno misljenje.
Btw. Ovo sto pricate o sliskovicu, uspjesnom kladionicsru i kockaru, je li se zezate? :rol:
NEMA NAZAD

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Salih1984 » 16 okt 2019, 23:43

holyman je napisao/la:
Salih1984 je napisao/la:
holyman je napisao/la:Mozda Nalicu dati priliku za utakmice u novembru, razmotriti kako ce ovi nezainteresovani igraci odigrati protiv italije, u slucaju nekog remija protiv njih te pobjede nad bravarima, ostavit ga da pripremi ekipu za baraz. Fudbalski obrazovan covjek koji ne bi bio marioneta saveza i koji po meni zasluzuje priliku.
Kakav bolan nalic :rol:
Sta je on napravio u svojoj karijeri?kakav ozbiljan rezultat?jel on bio trener i jednog ozbiljnog kluba?
Pa Blaz Sliskovic je za njega Pep Guardiola
Kao prvo procitaj prvu rijec mog posta, MOZDA.
Kao drugo eto zuti krmak je napravio nesto u svojoj karijeri i kakve je postigao rezultate sa nasom reprezentacijom? Idi pogledaj ponovo nasu zadnju utakmicu ako imas zivaca pa mi javi kakav rezultat je debeli napravio s nama.
Je li moras igrati za real kako bi mogao biti dobar trener? Edukovanje po evropi i rad sa omladincima se samo kod bosnje ne cijeni.
Koga biste to vi za selektora?
Koliko god bio los zuti opet ima zasad bolju trenersku karijeru od Nalica.
Nalic bio asistent u21 svedske i bio jednu sezonu u slobodi tako da mi je smjesno to sto se on pominje kao potencijalni.
Ako vec gledas to "edukovanje po evropi" onda je Boro Primorac dobro rjesenje.
Lik je bio 21 godinu u Arsenalu tako da zna sigurno mnogo vise od Nalica.
A po mom misljenju najbolja opcija za trenera je Slavoljub Muslin.
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
holyman
Postovi: 8219
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la holyman » 16 okt 2019, 23:57

Bas mu uspjesna trenerska karijera daje rezultate, direktni je krivac za kiks protiv grcke, poraz od finske, armenije i italije, jedino ovaj zadnji poraz od grka ne ide njemu na dusu. Mogao je uzeti 30 ucl finala ali kada mi upropasti ovakvu generaciju moje drzave, ovakve kvalifikacije, nikad laksu grupu onda mu se pisam i na karijeru i prljavu zutu kosu.

Ovdje samo stranac pomaze, neko sa izgradjenim autoritetom i kome savez nece krojiti sastav. Medjutim, para za takvog nemamo pa cemo se morati zadovoljiti sa nekom domacom bijedom koji je u rangu sa kladionicarem vladom jagodicem ili nesto slicno. Samo bez chetalja pls.
NEMA NAZAD

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5723
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la JohnCleese » 16 okt 2019, 23:57

Ok momci ;)
Lijepo je citati sve vase kandidate za koje smatrate da bi mogli uspjesno zamijeniti trenutnog selektora.
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
holyman
Postovi: 8219
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la holyman » 17 okt 2019, 00:02

JohnCleese je napisao/la:Ok momci ;)
Lijepo je citati sve vase kandidate za koje smatrate da bi mogli uspjesno zamijeniti trenutnog selektora.
Pa selektore moramo prilagodjavati savezu, svi mi znamo koliko duboko i gdje je problem. Ako mislis da ce se u savezu nekad nesto promjenit, nece. U vrijeme katastrofalnih rezultata, propalih kvala i jos gore igre, mi ispunimo bilino polje i time dajemo punu podrsku korumpiranom savezu. Dakle samo nam preostaje pricati o drugim selektorima. Poz
NEMA NAZAD

Avatar
Sheyi
Postovi: 12149
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Sheyi » 17 okt 2019, 00:02

Ima onaj sto vodi Regensburg u drugoj njemackoj, a i bivši je Željovac

Avatar
Miske01
Postovi: 1076
Pridružen/a: 07 jan 2018, 00:29
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Miske01 » 17 okt 2019, 01:28

Captain4 je napisao/la:
Miske01 je napisao/la:Fudbalska reprezentacija BiH sinoć je porazom u Atini ostala sa skoro nikakvim šansama za direktan plasman na EURO, te će put na to takmičenje tražiti u martu kroz baraž.

Danas, kada su se emocije koliko-toliko slegle, napravili smo spisak svih nastupa naše selekcije u ovom desetljeću, odnosno od početka 2011. godine.

Ukupno smo protiv 40 zemalja odigrali 80 utakmica u kojima imamo 40 pobjeda, 15 remija, te 25 poraza uz gol-razliku od 144:90.

UTAKMICE
Od tih 40 pobjeda, 26 smo ostvarili u kvalifikacijama, 8 u prijateljskim utakmicama, jednu na Svjetskom prvenstvu, 3 u Ligi nacija, te dvije na Kirin kupu u Japanu.

Remizirali smo 15 puta – 9 puta u kvalifikacijama, 5 puta u prijateljskim utakmicama i jednom u Ligi nacija.

Sinoć smo upisali 25. poraz – 14. u kvalifikacijama, 9 ih imamo u prijateljskim utakmicama i dva na Svjetskom prvenstvu.

GOLOVI (GOL-RAZLIKA)
Što se postignutih golova tiče, od 144, čak 105 smo postigli u kvalifikacijama, 26 u prijateljskim mečevima, 5 u Ligi nacija, te po 4 na Kirin kupu i Svjetskom prvenstvu.

Od primljenih 90, 59 smo primili u kvalifikacijama, 23 na prijateljskim utakmicama, 3 na Kirin kupu, četiri na Mundijalu u Brazilu i samo jedan u Ligi nacija.

ZANIMLJIVOSTI
Najviše utakmica smo odigrali protiv Grčke (7), te s Meksikom, Lihtenštajnom, Kiprom i Belgijom, po 4. Također, protiv Grčke imamo najviše remija, njih 5.

Najviše golova smo zabili Lihtenštajnu (20), te Kipru, Latviji i Gibraltaru, po 9, a najviše smo puta loptu vadili iz mreže protiv Belgije (12 puta), protiv Kipra (7), te Grčke i Portugala (6).

Najbolju gol razliku imamo, naravno, protiv Lihtenštajna (20:2), te Gibraltara (9:0), Latvije (9:1) i Luksemburga (8:0), a najlošiju protiv Belgije (5:12) i Portugala (2:6).

Najveću pobjedu ostvarili smo protiv Lihtenštajna (1:8) u Vaduzu 2012. godine, a slijede ju pobjede od 5:0 u Zenici nad Estonijom, Gibraltarom i Lihtenštajnom.

Najveće poraze doživjeli smo od Portugala (6:2), Belgije (4:0), te Rumunije i Izraela (3:0).

U Tuzli je Vedad Ibišević 4. septembra 2014. godine protiv Lihtenštajna postigao najbrži gol u historiji reprezentacije.

Na Bilinom polju pobijedili su samo Slovačka (0:1) i Kipar (1:2).

Porazna je statistika da nas je Kipar pobijedio dva puta u četiri utakmice i u njima nam zabio 7 golova, kao i da nam je Armenija zabila 5 u dvije utakmice, uz onu pobjedu od 4:2 u Jerevanu.

Vedad Ibišević je postao čovjek koji u svojoj kolekciji ima gol koji nas je odveo na Svjetsko prvenstvo, prvi gol na Svjetskom prvenstvu kao i najbrži gol u historiji reprezentacije. Također, jedini je naš igrač koji je zabijao i Argentini i Brazilu.

U ovom periodu viđena su tri hat-tricka, dva su djelo Edina Džeke (protiv Lihtenštajna i protiv Andore), a jedan Vedada Ibiševića (protiv Lihtenštajna).

Reprezentacije koje nam nisu zabile niti gol su Bjelorusije, Luksemburg, Litvanija, Vels, Andora, Gibraltar, Crna Gora, Bugarska, Senegal i Slovenija, a mi nismo uspjeli načeti mrežu Nigerije, Crne Gore i Senegala.

EURO 2020
Nadamo se da će nas Zmajevi u martu obradovati plasmanom na prvo Evropsko prvenstvo, a prvi meč baraža igramo u Zenici protiv Sjeverne Irske 26. marta 2020. godine!

NAPOMENA: U statistiku nisu ušle trening i revijalne utakmice protiv mlade reprezentacije BiH, FK Željezničar i U-21 ekipe Santosa.
Svaka čast na ovome, ali ima par grešaka.

Gol razlika protiv Portugala je 2-8, a i Estoniju smo 7-0 dobili 2008. čini mi se na Bilinom. Mada ove greške su mizerne za ostatak informacija.
Od pocetka 2011. brate. Portugal 0 0 u Zenici i 6 2 u Lisabonu, a Estonija 5 0 u Zenici i 1 2 u Talinu.

Ta dva od Portugala smo jos 2009. primili.
BHF

Avatar
pazzarac
Postovi: 533
Pridružen/a: 05 dec 2009, 18:36
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la pazzarac » 17 okt 2019, 01:37

Muslin ? Trenutno bez kluba

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la gruezi » 17 okt 2019, 01:49

pazzarac je napisao/la:Muslin ? Trenutno bez kluba
Custovic je daleko najbolja opcija...igrao prije za repku zna dzeku misketa i ekipu bio pomocnik ivesu vanderhegeu inace jednom od najboljih belgijskih trenera nekoliko godina bio trener u belgijskoj ligi par godina i imao ok rezultate...mlad ambiciozan razumije moderan fudbal i daleko je bolje on nego ovi ex yu propaliteti...

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Wandelanoite » 17 okt 2019, 01:52

Muslin je idealna opcija, ali zivimo u BiH gdje u savezu sjede deklarisani kriminalci i osobe koje nikada nisu sutnule loptu.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Zastone
Postovi: 1668
Pridružen/a: 10 okt 2013, 00:23
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Zastone » 17 okt 2019, 02:15

gruezi je napisao/la:
pazzarac je napisao/la:Muslin ? Trenutno bez kluba
Custovic je daleko najbolja opcija...igrao prije za repku zna dzeku misketa i ekipu bio pomocnik ivesu vanderhegeu inace jednom od najboljih belgijskih trenera nekoliko godina bio trener u belgijskoj ligi par godina i imao ok rezultate...mlad ambiciozan razumije moderan fudbal i daleko je bolje on nego ovi ex yu propaliteti...
:salut: :bih:

SanaBosna
Postovi: 761
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la SanaBosna » 17 okt 2019, 02:32

Koje promjene ja mislim da bi bile najbolje za Nas fudbal.

1. Dovesti ljude koje su fudbalske orijentirane u savez.

2. Smanjiti premier Ligu na 10 klubova gdje 3 ispadaju krajem sezone.

3. Prvu ligu federacije smanjiti na 10 Klubova kao prva liga RS, gdje prve plasirane ekipe u oba takmicenja idu direktno u premijer ligu, a ekipe koje su zavrsile u drugom mjestu u oba takmicenja igraju baraz za tu jednu poziciju u premijer ligu.

4. Formirati komitet gdje svaku godinu pravi analizu kako su klubove od financije do infrastrukture itd.. napredovali, npr novi vlasnik Sarajeva pogledati sta je ulozio koje su mu planove itd.. ako nista onda cao, i ne to samo za Sarajevo vec sve klubove premijer lige koje imaju bogat vlasnik/solidne financije, i pruziti pomoc manjim klubovima gdje god treba.

5. Formirati komitet navijaca ili savez navijaca gdje predloze svake probleme pred savezom u svim aspekte od juniore do infrastrukturu, financije itd..

6. Uvesti program za djecu, oni koji nazalost roditelje nemaju financije itd.. da podrzavaju svoju djecu.

7. Raditi prema tome da vise ne gubimo igrace i da igraju za susjedne drzave, trebamo imati ljude koje ce dati punu podrsku tim mladim igracima.

Ako zelimo uspjeh i da napredujemo onda moramo insistirati na ovako nesto, nemoj te misliti da su sve tacke koje sam napisao tacne ili najbolje ali ovo je samo primjer sta mozemo da uradimo, volim bosnu ona je moja domovina kao sto je i vasa od dijaspore do domace mi svi volimo svoju domovinu, mi imamo nesto sto hrvatska i srbija nemaju a to je da kod nas igraju srbe hrvate i bosnjake, to nam je veliki plus i to moramo iskoristiti koliko god mozemo.

Samo da dodam kad bude robi otisao bilo bi fino da marinovicu sansu pruzimo ili custovicu, ili da rizik uzmemo pa damo sansu rahimicu, baljicu odlicno vodi fk tuzla city, mozda nalicu dati priliku, dusan bajevic.

Ovo vam sve kaze, Punto

Alipasino
Postovi: 7888
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Alipasino » 17 okt 2019, 07:12

Samo Lutvo nas moze odvest na Evropsko.Sve ostalo je kopija.Ili Ciro ali ostario.Gojak vec poceo glumit neku zvjezdu.Mali je prerano poletio.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Osim13 » 17 okt 2019, 08:23

Čemu ludost za Nalićem, samo bi to volio znat.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
emir79
Postovi: 8759
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la emir79 » 17 okt 2019, 09:16

Nalić?
:urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes:

Ode sve u strinu finu. :mrgreen:
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

SanaBosna
Postovi: 761
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la SanaBosna » 17 okt 2019, 09:33

Kazem mozda nalic, u naj naj extremnijoj situaciji. Kao sto je dalic mozda je nalic pa moze nalic biti nas dalic :lol:

Salu na stranu mi volimo odpisati prije nego sto smo pokusali to je isto problem s kojim se mucimo, mi sa trenutnom financiskom situacijom nismo u stanju boljeg dovesti.
Zadnja izmjena: SanaBosna, dana/u 17 okt 2019, 09:41, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Fudo
Postovi: 4276
Pridružen/a: 07 sep 2009, 10:29
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Fudo » 17 okt 2019, 09:37

Amar je 100x bolji izbor od Nalica, samo sto mnogi gledaju iz klubske navijacke perspektive pa nisu realni. Navijam za FKS a po meni je Amar boji od Nalica i mnogo boljo od ovog zute kolindine marijonete
BordoCrvena...Fk.Sarajevo i Liverpool

SanaBosna
Postovi: 761
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la SanaBosna » 17 okt 2019, 09:44

Fudo je napisao/la:Amar je 100x bolji izbor od Nalica, samo sto mnogi gledaju iz klubske navijacke perspektive pa nisu realni. Navijam za FKS a po meni je Amar boji od Nalica i mnogo boljo od ovog zute kolindine marijonete
Nista onda probati sa amarom dati mu sansu i vidjeti sta moze, mozda nama netreba takticar vec neko ko je lud poput cire da dovede igrace u red i spusti na zemlju.

Nikad neznas, mozda Amar bude hit, kazem netrebamo odpisati nikog dok neprobamo.

Avatar
holyman
Postovi: 8219
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la holyman » 17 okt 2019, 09:46

SanaBosna je napisao/la:Kazem mozda nalic, u naj naj extremnijoj situaciji. Kao sto je dalic mozda je nalic pa moze nalic biti nas dalic :lol:

Salu na stranu mi volimo odpisati prije nego sto smo pokusali to je isto problem s kojim se mucimo, mi sa trenutnom financiskom situacijom nismo u stanju boljeg dovesti.
Ma raja misli da ce im southgate doci za 15 milja eura i jos da ga begix vrti oko malog prsta :rol: :rol:
NEMA NAZAD

SanaBosna
Postovi: 761
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la SanaBosna » 17 okt 2019, 09:53

holyman je napisao/la:
SanaBosna je napisao/la:Kazem mozda nalic, u naj naj extremnijoj situaciji. Kao sto je dalic mozda je nalic pa moze nalic biti nas dalic :lol:

Salu na stranu mi volimo odpisati prije nego sto smo pokusali to je isto problem s kojim se mucimo, mi sa trenutnom financiskom situacijom nismo u stanju boljeg dovesti.
Ma raja misli da ce im southgate doci za 15 milja eura i jos da ga begix vrti oko malog prsta :rol: :rol:
Ovako meni nalic izgleda kao ozbiljna osoba s jakim karakterom i neko ko ima autoritet, moze biti da grijesim.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 30 gostiju.