FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
desnibocni
Postovi: 326
Pridružen/a: 27 jun 2019, 18:32
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la desnibocni » 17 okt 2019, 07:30

HongKong je napisao/la:Ja ipak vjerujem da je jedini spas za nase klubove regionalna liga. Sto kazes braco mladi odlaze tako dodjemo do podatka da ovdje vise nema ni 3 miliona ljudi, posebno jer odlaze mladi tj. oni koji bi isli na utakmice, a ostaju penzioneri. Ne mogu se sjetiti niti jedne drzave s tako malo stanovnika da ima ozbiljnu fudbalsku ligu.
Po uefinom rankingu drzava prva koja ima ispod 10 miliona stanovnika je Austrija na 12.mjestu. Oni imaju nesto manje od 9 miliona. Kad se uvede jos varijabli poput opsteg zivotnog standarda, bdp-a, broja ozbiljnih kompanija koje su potencijalni sponozori bez kojih nema napretka onda tonemo sve dublje. Znamo svi kakvo je stanje u drzavi.
Dok bi regionalna liga imala vec jedno sasvim pristojno trziste i fin broj potencijalnih gledalaca. Posebno kakav bi to boom na pocetku donjelo i koliko starih rivalstava ozivjelo. Vecina stadiona bi bila popunjena do posljednjeg mjesta, te utakmice bi bile tema svih razgovora, medijska popracenost velika, sto bi na kraju i donjelo ono najvaznije, a to su sponozori i novac. Klubovi bi lakse placali igrace, a i mnogim bi bio izazov igrati u takvoj ligi. Nije isto kad Zvezda ponudi dobre pare igracu i jednu veliku utakmicu protiv Partizana te gostovanja u Donjem Sremu, Surdulici i slicno. Kad bi vec u ponudu usla gostovanja u Zagrebu, Splitu, Sarajevu, Mariboru, Ljubljani, Rijeci, Mostaru...bila bi druga prica.

Ipak to je tesko ostvarivo za sada, tako da nam ostaje da guramo ovako dokle moze. Sto se tice Zelje mi imamo posjetu bolju od ocekivane kada se sve stvari uzmu u obzir i kada se pogleda susjedstvo. Osim Hajduka i Zvezde niko nema bolju posjetu.
Prije par sezona: Zvezda prosjek: 10.758, Hajduk: 9.377, Zeljo: 6.969, Partizan; 6.400 i niko vise iznad 5.000.
Kad se jos uzme u obzir da Hajduk protiv Dinama moze primiti preko 30.000 ljudi, a igra dva puta kuci s njima, dva puta s Rijekom Jadranski derbi, Zvezda 50.000 protiv Partizana, Partizan preko 30.000 protiv Zvezde, dok mi i na derbiju jedva 10.000. Da imamo te dvije utakmice s pitarima pred nekih preko 15.000 ljudi razlika bi bila i manja.
Tesko, ili skoro nikako neces moci klubove poput Dinama, Zvezde, Partizana, Maribora nagovoriti da igraju bilo kakvu regionalnu ligu. Bio je dobar dokumentarni film na Al dzaziri, kada pitaju Zlatka Zahovica o toj ligi. Covjek lijepo kaze, uz duzno postovanje prema svima, mi smo okrenuti ka Bajernu, Totenhemu, Milanu, Ajaxu... I pravo je covjek rekao, koliko god neko zelio da bude drugacije. To su klubovi koji su daleko ispred nas, i nekako ne vidim da bi im to mogao biti neki plus...
...moja ljubav za sva vremena... FKŽ

Admir74
Postovi: 3449
Pridružen/a: 06 jun 2018, 11:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Admir74 » 17 okt 2019, 08:18

Alipasino je napisao/la:Treba bit oprezen u subotu.Zaboravit onih 6 komada i ozbiljno pristupit utakmici.
Ovo ce biti skroz druga utakmica, skroz drugi igraci, sve drugo. Moramo biti maksimalni.. Nadam se da će brko to sve spremiti. Vala moraju oprati ljagu sa partije iz BL, ako ništa u pristupu i htjenju.

Šal oko vrata, igračka u ruci i pravac dolina naša.

Ide vlak, ide vlak.......

Avatar
Goodman
Postovi: 903
Pridružen/a: 15 sep 2019, 08:28
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Goodman » 17 okt 2019, 09:05

Plavo proljeće?
Jednom Željezničar, uvijek Željezničar.

Avatar
mohikanac12
Postovi: 2842
Pridružen/a: 19 jun 2019, 08:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mohikanac12 » 17 okt 2019, 11:07

Prvo Mladost. Ima jos dosta do kraja da bi pricali o proljecu. Sto vise bodova skupiti, drzati egal sa konkurentima do zime.
Mi smo Željini Željo je naš!

Biće Željo opet Šampion!

Avatar
kerimatomic1921
Postovi: 3966
Pridružen/a: 14 maj 2018, 20:21
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la kerimatomic1921 » 17 okt 2019, 11:30

Ne stizem otici do treninga. Hoce li Brko mozda malo promijesati karte?

Volio bi i da Ermin zabije u subotu. Malo nam je ostao duzan ove sezone, ipak sam dosta vise ocekivao. Hajde zekooooo
ŽELJEZNIČAR ZA ŽIVOT CIJELI.

Avatar
Mamlaz
Postovi: 1315
Pridružen/a: 12 avg 2019, 19:16
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Mamlaz » 17 okt 2019, 12:36

Ovo kolo nam je odlicna prilika da se vratimo na vrh. Moguci su kiksevi Zrinjskog i Sarajeva.

Avatar
UBIPITAR
Postovi: 2014
Pridružen/a: 21 mar 2018, 18:37
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la UBIPITAR » 17 okt 2019, 12:46

Mamlaz je napisao/la:Ovo kolo nam je odlicna prilika da se vratimo na vrh. Moguci su kiksevi Zrinjskog i Sarajeva.
Kakve veze ima Zrinjski ?
MIGRANTI iz METROPOLE!
Strah je neizlječiva bolest....

Avatar
mohikanac12
Postovi: 2842
Pridružen/a: 19 jun 2019, 08:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mohikanac12 » 17 okt 2019, 12:53

UBIPITAR je napisao/la:
Mamlaz je napisao/la:Ovo kolo nam je odlicna prilika da se vratimo na vrh. Moguci su kiksevi Zrinjskog i Sarajeva.
Kakve veze ima Zrinjski ?
Bez obzira na tabelu, Zrinjski je ozbiljniji rival od Citya. Bar za mene. Sumnjam da Celik moze prirediti neko iznenadjenje.
Mi smo Željini Željo je naš!

Biće Željo opet Šampion!

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 17 okt 2019, 15:12

slika
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
Mamlaz
Postovi: 1315
Pridružen/a: 12 avg 2019, 19:16
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Mamlaz » 17 okt 2019, 15:28

UBIPITAR je napisao/la:
Mamlaz je napisao/la:Ovo kolo nam je odlicna prilika da se vratimo na vrh. Moguci su kiksevi Zrinjskog i Sarajeva.
Kakve veze ima Zrinjski ?
Cuj kakve veze ima Zrinjski, Bgm kao da zaostaju 20 bodova. Oni i pitari su uvijek konkurenti za titulu, sto vise bodova im bjezimo to je bolje

Avatar
Mamlaz
Postovi: 1315
Pridružen/a: 12 avg 2019, 19:16
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Mamlaz » 17 okt 2019, 15:30

mohikanac12 je napisao/la:
UBIPITAR je napisao/la:
Mamlaz je napisao/la:Ovo kolo nam je odlicna prilika da se vratimo na vrh. Moguci su kiksevi Zrinjskog i Sarajeva.
Kakve veze ima Zrinjski ?
Bez obzira na tabelu, Zrinjski je ozbiljniji rival od Citya. Bar za mene. Sumnjam da Celik moze prirediti neko iznenadjenje.
Ma samo ubleha moze otpisati Zrinjski, a vjerujem u iznenadjenje na Kosevu

Avatar
kerimatomic1921
Postovi: 3966
Pridružen/a: 14 maj 2018, 20:21
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la kerimatomic1921 » 17 okt 2019, 15:30

Malo se zivnulo izgleda. Vidim bilborde i plakate.

Plisanog medu pod ruku i pravac Grbavica, Zeljo te treba!!!
ŽELJEZNIČAR ZA ŽIVOT CIJELI.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 17 okt 2019, 15:31

slika

slika

slika
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
Mamlaz
Postovi: 1315
Pridružen/a: 12 avg 2019, 19:16
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Mamlaz » 17 okt 2019, 15:33

mohikanac12 je napisao/la:Ja sam sto posto ubijeđen da Željo ima kapacitete za 10.000 gledalaca po utakmici u prosjeku. Nervira me kako klub godinama slabo radi na tom polju, uz povremene bljeskove sa posjetom koji zavise od pozitivnih desavanja a ne od strategije.
Eno i na marketingu se radi, plakati su po cijelome gradu. Vjeruj mi to nikakvog efekta nece imati opet ce doci isti broj gledaoca. Problem lezi u tome sto svi mogu DJABE gledati od kuce

Avatar
UBIPITAR
Postovi: 2014
Pridružen/a: 21 mar 2018, 18:37
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la UBIPITAR » 17 okt 2019, 15:49

Mamlaz je napisao/la:
UBIPITAR je napisao/la:
Mamlaz je napisao/la:Ovo kolo nam je odlicna prilika da se vratimo na vrh. Moguci su kiksevi Zrinjskog i Sarajeva.
Kakve veze ima Zrinjski ?
Cuj kakve veze ima Zrinjski, Bgm kao da zaostaju 20 bodova. Oni i pitari su uvijek konkurenti za titulu, sto vise bodova im bjezimo to je bolje
Prvo UBLEHO pročitaj šta si napisao,pričamo o narednom kolu,i opet te pitam,kakve veze ima Zrinjski?
Znaš li tabelu?
I gdje sam ja koga otpisao,nađi post,ja Radnik ne otpisujem a ne Zrinjski!
Sa obzirom na količinu gluposti u tvojim postovima,sumnjam da imaš veze sa ovom temom.
MIGRANTI iz METROPOLE!
Strah je neizlječiva bolest....

Avatar
braco
Postovi: 8714
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 17 okt 2019, 15:51

Polusezona brzo prolazi, već za mjesec i po je kraj ove polusezone i onda ide duga zimska pauza. Prošla su 3 mjeseca od početka sezone. Ima još 7 kola do kraja polusezone, a ova sa Mladosti nam je na papiru "najlakša" od svih preostalih. Imamo 4 domaće - Mladost, Čelik, Široki Brijeg i Velež. Gostujemo Zrinjskom, Slobodi i pitarima. Mislim da moramo kući uzeti 12 bodova jer smo već 2 puta kiksali kući, a ako želim biti šampioni moramo pobjeđivati na Grbavici. A i jači smo od svih ekipa koje nam dolaze.

Preostala gostovanja su već nezgodna budući da gostujemo protiv 2 ekipe koje su uz nas najjače u državi i nezgodnoj Slobodi koju smo posljednji put u prvenstvenoj utakmici na Tušnju dobili prije 3 i po godine. Jeste "raspad" u Slobodi ali i kad su na Grbavicu došli ove sezone su bili bez plata pa nam uzeše bod. Jeste sad nepoznanica ovo oko smjene uprave u Slobodi ali vjerujem opet da ćemo morat dobro oznojiti guzove da ih dobijemo dole. Kakva god da je kriza kod njih, što kaže Veseli dok sam igrao tamo oni žive da dobiju Želju i pitare.

Avatar
Mamlaz
Postovi: 1315
Pridružen/a: 12 avg 2019, 19:16
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Mamlaz » 17 okt 2019, 15:58

Ubipitar Djecace smiri se secer ces dobiti. Ti si se meni nakacio na temu, ja ti fino objasnio a ti glup pa glup. Ima veze jer igra sa Velezom u gostima i mogao bi zijaniti bodove

Avatar
mohikanac12
Postovi: 2842
Pridružen/a: 19 jun 2019, 08:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mohikanac12 » 17 okt 2019, 16:39

To je to @Braco. Svaki bod je bitan a posebno se paziti ovih "nagaznih mina" kao Sloboda i kuci pobjedjivati u kontinuitetu.

Za pohvalu je ova akcija sa plakatima. Mali ali znacajan korak. Ocekujem fakat super atmosferu u subotu, djecicu za ruku i na Grbavicu.
Mi smo Željini Željo je naš!

Biće Željo opet Šampion!

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 17 okt 2019, 17:32

Trening su obavili svi fudbaleri u punom intenzitetu i po trenutnom stanju svi će konkurisati za utakmicu izuzev kartoniranog Osmankovića. Plavi će sutra obaviti još jedan trening, a potom boraviti u karantinu u hotelu Novotel. Sutra će se održati i konferencija za medije pred susret sa ekipom Mladosti.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Rokoko87 » 17 okt 2019, 17:54

Bogiiiiiiii
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.