Mladi rukometni asovi BiH

Moderator/ica: Pasha

Civa
Postovi: 2979
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la Civa » 31 jul 2019, 01:32

Ima jos jedan perspektivan igrac i previse, al steta sto ne igra za nas ni u jednim kategorijama, i sto ga nisu pokusali ni kontaktirati, al na svu srecu nisu nam ga komsije klepile, nego Amerikanci za koje je nastupao na ovogodisnjem Svjetskom prvenstvu u selekciji U21 a ima samo 18 godina. Rijec je o mladom Amaru Amitovicu koji je na tom Svjetskom prvenstvu imao prosjek oko 5 golova protiv ekipa Slovenije, Tunisa, Srbije, Spanije protiv igraca starijih od njega i po 3 godine.

Njegovi potezi i par golova izabrani su za najljepse golove turnira i velika je steta sto momak nece nastupati za nas u buducnosti, a koliko je perspektivan i nadaren govori podatak da je vec imao ponuda i od par jakih Europskih ekipa, al do zavrsetka srednje skole ostat ce u Bosni.
Tako blizu, a tako daleko.

Jusko00
Postovi: 596
Pridružen/a: 27 jun 2018, 16:47
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la Jusko00 » 01 sep 2019, 00:30

Edin Klis postigao 15 golova protiv Celika na turniru u Zenici..nadat se da ce bit sta od njega u buducnosto

Redzo678
Postovi: 85
Pridružen/a: 29 avg 2019, 16:00
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la Redzo678 » 08 sep 2019, 18:50

Mislim da sustina problema i jest u tome sto se ovdje prica o igracima koji su proslost i koji su svoj put odabrali i drugim zemljama.To su momci koji se vise nikad nece vratiti i to sebi moramo usaditi u glavu.Zbog toga moramo se okrenuti drugim momcima nebitno koje nacionalnosti i vjere koji su voljni da ginu za drzavni dres.Po meni ako pricamo o rukometnim asovima to se gleda od selekcije 00 pa na dole jer su 98 i 99 vec ispali iz konkurencije omladinskog rukometa.Kao najvecu mladu nadu iz 00 godista stavio bih Klisa,Barakovica,Mehmedovica,Faljica i Kadrica.Naravno tu je jos puno sjajnih mladih momaka poput Hasica,Vuksica,Hadzica ili golmana Rikanovica.Kada se prica o selekciji 02 godista vidim da se spominju Trifunovic,Kos i Mandic kao momci koji su srecu potrazili u drugim zemljama sto je po meni bezmisleno.Trebamo se okrenuti nasim momcima, igrom slučaja bio sam gost na zavrsnici 02 godista u Maglaju gdje sam vidio da je opet Izvidac klasa iznad.Prosto tome je veliki razlog i rano ukljucivanje mladih igraca u prvi tim i samim time velik odraz u odnosu na momke koji jos nisu zakoracili u te vode.Osim Izvidaca kao 2 po meni najjace ekipe u tom godistu su daleko Maglaj i Bosna Visoko ciji ce momci sigurno ciniti okosnicu te reprezentacije(Lokomotiva Brcko takoder jako dobra ekipa).Za ovo godiste i sam ulazak u prvi tim je veliki uspjeh s obzirom da su to momci od 16,17 godina a kada ih vec niste naveli nego ste pisali samo o doticnim strancima(Trifunovicu,Mandicu i Kosu) ja cu vam dati informacije koji su se to momci preko ljeta prikljcuili seniorskom timu premijerligasa.Bosna Visoko:Adnan Jamakovic,Harun Sirčo,Hamza Karavdic,Berin Keso i Belmin Hrnjic.Maglaj:Benjamin Brkic,Tarik Suljakovic,Harun Čakrama,Omar Delic te Alan Mujkanovic.U Lokomotivi koliko znam to su samo Simic i Luka Dordevic a u Izvidacu su skoro svi ali oni nisu vrijedni pomena.U dobojskoj slogi su tu Nikola Lazic,Ristic i Dusan Milicevic.Banjalucki borac je prikljucio Nemanju Milovca,Luku Perica,Petra Grbica i golmana Zorana Radica i jos bih tu dodao 2 vrsna igraca iz mog Konjuha Adija Klopica i Adnana Becica koji takoder kucaju na vrata te reprezentacije.

ham19
Postovi: 656
Pridružen/a: 26 maj 2017, 20:17
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la ham19 » 10 sep 2019, 16:13

Redzo678 je napisao/la:Mislim da sustina problema i jest u tome sto se ovdje prica o igracima koji su proslost i koji su svoj put odabrali i drugim zemljama.To su momci koji se vise nikad nece vratiti i to sebi moramo usaditi u glavu.Zbog toga moramo se okrenuti drugim momcima nebitno koje nacionalnosti i vjere koji su voljni da ginu za drzavni dres.Po meni ako pricamo o rukometnim asovima to se gleda od selekcije 00 pa na dole jer su 98 i 99 vec ispali iz konkurencije omladinskog rukometa.Kao najvecu mladu nadu iz 00 godista stavio bih Klisa,Barakovica,Mehmedovica,Faljica i Kadrica.Naravno tu je jos puno sjajnih mladih momaka poput Hasica,Vuksica,Hadzica ili golmana Rikanovica.Kada se prica o selekciji 02 godista vidim da se spominju Trifunovic,Kos i Mandic kao momci koji su srecu potrazili u drugim zemljama sto je po meni bezmisleno.Trebamo se okrenuti nasim momcima, igrom slučaja bio sam gost na zavrsnici 02 godista u Maglaju gdje sam vidio da je opet Izvidac klasa iznad.Prosto tome je veliki razlog i rano ukljucivanje mladih igraca u prvi tim i samim time velik odraz u odnosu na momke koji jos nisu zakoracili u te vode.Osim Izvidaca kao 2 po meni najjace ekipe u tom godistu su daleko Maglaj i Bosna Visoko ciji ce momci sigurno ciniti okosnicu te reprezentacije(Lokomotiva Brcko takoder jako dobra ekipa).Za ovo godiste i sam ulazak u prvi tim je veliki uspjeh s obzirom da su to momci od 16,17 godina a kada ih vec niste naveli nego ste pisali samo o doticnim strancima(Trifunovicu,Mandicu i Kosu) ja cu vam dati informacije koji su se to momci preko ljeta prikljcuili seniorskom timu premijerligasa.Bosna Visoko:Adnan Jamakovic,Harun Sirčo,Hamza Karavdic,Berin Keso i Belmin Hrnjic.Maglaj:Benjamin Brkic,Tarik Suljakovic,Harun Čakrama,Omar Delic te Alan Mujkanovic.U Lokomotivi koliko znam to su samo Simic i Luka Dordevic a u Izvidacu su skoro svi ali oni nisu vrijedni pomena.U dobojskoj slogi su tu Nikola Lazic,Ristic i Dusan Milicevic.Banjalucki borac je prikljucio Nemanju Milovca,Luku Perica,Petra Grbica i golmana Zorana Radica i jos bih tu dodao 2 vrsna igraca iz mog Konjuha Adija Klopica i Adnana Becica koji takoder kucaju na vrata te reprezentacije.
Taj golman rikanovic je smjesan... Daleko je on toga da bude prosjecan golman premijer lige a kamoli nesto vise..
Adnan becic ne ispunjava osnovni uvjet da bude ozbijan golman... Nema visinu...

Redzo678
Postovi: 85
Pridružen/a: 29 avg 2019, 16:00
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la Redzo678 » 12 sep 2019, 13:49

ham19 je napisao/la:
Redzo678 je napisao/la:Mislim da sustina problema i jest u tome sto se ovdje prica o igracima koji su proslost i koji su svoj put odabrali i drugim zemljama.To su momci koji se vise nikad nece vratiti i to sebi moramo usaditi u glavu.Zbog toga moramo se okrenuti drugim momcima nebitno koje nacionalnosti i vjere koji su voljni da ginu za drzavni dres.Po meni ako pricamo o rukometnim asovima to se gleda od selekcije 00 pa na dole jer su 98 i 99 vec ispali iz konkurencije omladinskog rukometa.Kao najvecu mladu nadu iz 00 godista stavio bih Klisa,Barakovica,Mehmedovica,Faljica i Kadrica.Naravno tu je jos puno sjajnih mladih momaka poput Hasica,Vuksica,Hadzica ili golmana Rikanovica.Kada se prica o selekciji 02 godista vidim da se spominju Trifunovic,Kos i Mandic kao momci koji su srecu potrazili u drugim zemljama sto je po meni bezmisleno.Trebamo se okrenuti nasim momcima, igrom slučaja bio sam gost na zavrsnici 02 godista u Maglaju gdje sam vidio da je opet Izvidac klasa iznad.Prosto tome je veliki razlog i rano ukljucivanje mladih igraca u prvi tim i samim time velik odraz u odnosu na momke koji jos nisu zakoracili u te vode.Osim Izvidaca kao 2 po meni najjace ekipe u tom godistu su daleko Maglaj i Bosna Visoko ciji ce momci sigurno ciniti okosnicu te reprezentacije(Lokomotiva Brcko takoder jako dobra ekipa).Za ovo godiste i sam ulazak u prvi tim je veliki uspjeh s obzirom da su to momci od 16,17 godina a kada ih vec niste naveli nego ste pisali samo o doticnim strancima(Trifunovicu,Mandicu i Kosu) ja cu vam dati informacije koji su se to momci preko ljeta prikljcuili seniorskom timu premijerligasa.Bosna Visoko:Adnan Jamakovic,Harun Sirčo,Hamza Karavdic,Berin Keso i Belmin Hrnjic.Maglaj:Benjamin Brkic,Tarik Suljakovic,Harun Čakrama,Omar Delic te Alan Mujkanovic.U Lokomotivi koliko znam to su samo Simic i Luka Dordevic a u Izvidacu su skoro svi ali oni nisu vrijedni pomena.U dobojskoj slogi su tu Nikola Lazic,Ristic i Dusan Milicevic.Banjalucki borac je prikljucio Nemanju Milovca,Luku Perica,Petra Grbica i golmana Zorana Radica i jos bih tu dodao 2 vrsna igraca iz mog Konjuha Adija Klopica i Adnana Becica koji takoder kucaju na vrata te reprezentacije.
Taj golman rikanovic je smjesan... Daleko je on toga da bude prosjecan golman premijer lige a kamoli nesto vise..
Adnan becic ne ispunjava osnovni uvjet da bude ozbijan golman... Nema visinu...
Istina je da nema visinu ali to moze nadomjestiti radom.Sto se tice Rikanovica ja sam ga gledao kad je bio u top formi sad ako kazes da nije golman za premijer lige ne znam mozda si i upravu nisam ga dugo gledao.Za ostale momke zaista ne mozes nista ni reci stvarno je svaki momak prica za sebe veliki talenti samo da ne podignu se brzo u visine zbog toga.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 24 sep 2019, 21:47

Naime, juniorska reprezentacije Bosne i Hercegovine okupit će se 29. septembra u Visokom, a sve u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo B divizije koje če se naredne godine igrati u Bugojnu.

Na spisku se nalaze: Ali Muhamed Omerović (Krivaja Zavidovići), Dejan Rikanović (Lokomotiva Brčko), Čabaravdić Ahmed (Bosna Visoko), Jovan Todorović (Borac Banja Luka), Omer Mehmedović (Gračanica), Kerim Torlaković (Sloboda Tuzla), Ante Dragičević (Maglaj), Luka Perić (Borac Banja Luka), Nikola Primorac (Izviđač Ljubuški), Klis Edin (Iskra Bugojno), Bekir Džemidžić (Vogošća), Šerif Baraković (Lokomotiva Brčko), Milan Vukšić (Izviđač Ljubuški), Luka Knežević (Borac Banja Luka), Damir Kadrić (Maglaj), Adis Halilović (Vogošća), Berin Keso (Bosna Visoko), Adin Faljić (Krivaja Zavidovići), Luka Grahovac (Borac Banja Luka), Gabriel Mišetić (Izviđač Ljubuški).

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 24 sep 2019, 21:53

Sigurni bi trebali biti: klis, kadric, vuksic, misetic, faljic i todorovic. Sta kazete za ostale, ima li jos talenta medju pozvanim?

ZenICx
Postovi: 82
Pridružen/a: 30 avg 2019, 22:38
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la ZenICx » 24 sep 2019, 23:40

edinjo-bih je napisao/la:Sigurni bi trebali biti: klis, kadric, vuksic, misetic, faljic i todorovic. Sta kazete za ostale, ima li jos talenta medju pozvanim?


Pitanje za prvenstvo to,da li je ako je U20 prvenstvo gleda se po broju godina do 20 godina ili godiste 2000 i mlađe?da preciziram,npr neko ima 20 godina,a 99 godiste je,da li ima pravo igrat?

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 29 sep 2019, 22:42

U Visokom se okupila juniorska reprezentacija BiH
Redakcija 10 sati ago Reprezentacija 116 Views

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine okupila se danas u Visokom gdje će odraditi dvodnevne pripreme, a u sklopu priprema pred nadolazeće Evropsko prvenstvo B divizije, koje će se naredne godine odigrati u Bugojnu.

Na pripreme se odazvalo 19 rukometaša, a obzirom da se radi o kratkim pripremama, nisu pozivani rukometaši koji igraju u stranim klubovima.

Domaćin priprema je Visoko i dvorana Franjevačke gimnazije.

ZenICx
Postovi: 82
Pridružen/a: 30 avg 2019, 22:38
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la ZenICx » 10 okt 2019, 00:03

Evo sada iz svake ekipe pozivam da napise neko nekoliko dobrih mladih igraca do 22/23 godine mislim na premijer ligu iz klubova u kojim je upucen.

Sloga GV-Amar ruspic,ismar kahric,Marijan saravanja(nisam siguran koliko godina ima)
Vogošća-Zlatko kreso,Haris buljina,adis Halilovic,Adi pasalic,bekir dzemidzic
Iskra-Edin Klis,Nedim Agic,Andrej Matosevic,Amir Bostan(nisam siguran koliko godina ima)

Znam da u Ljubuskom ima bar 6/7 dobrih ali imena ne pamtim nesto valjda ce nadovezat se

Jusko00
Postovi: 596
Pridružen/a: 27 jun 2018, 16:47
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la Jusko00 » 18 okt 2019, 18:42

Tri igraca Borca na spisku juniorske selekcije srbije..Lukic Knezevic i Jeremic :oops:

Avatar
ASD
Postovi: 26220
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la ASD » 18 okt 2019, 19:33

ZenICx je napisao/la:Evo sada iz svake ekipe pozivam da napise neko nekoliko dobrih mladih igraca do 22/23 godine mislim na premijer ligu iz klubova u kojim je upucen.

Sloga GV-Amar ruspic,ismar kahric,Marijan saravanja(nisam siguran koliko godina ima)
Vogošća-Zlatko kreso,Haris buljina,adis Halilovic,Adi pasalic,bekir dzemidzic
Iskra-Edin Klis,Nedim Agic,Andrej Matosevic,Amir Bostan(nisam siguran koliko godina ima)

Znam da u Ljubuskom ima bar 6/7 dobrih ali imena ne pamtim nesto valjda ce nadovezat se
Bostan (96) Matosevic (00) Agic (99) Klis (00)
Kreso (98) Buljina (98) Halilovic (01) Pašalić (99) Džemidžić (00)
Kahrić (00) ne znam za Rušpića i Šaravanju.

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la gruezi » 18 okt 2019, 21:23

Jusko00 je napisao/la:Tri igraca Borca na spisku juniorske selekcije srbije..Lukic Knezevic i Jeremic :oops:
Neka su ne trebaju nam ne zelimo ih....

Redzo678
Postovi: 85
Pridružen/a: 29 avg 2019, 16:00
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la Redzo678 » 19 okt 2019, 00:47

Jusko00 je napisao/la:Tri igraca Borca na spisku juniorske selekcije srbije..Lukic Knezevic i Jeremic :oops:
I opet kad bude okupljanje nase reprezentacije bit ce pozvani i doci ce pa ce ih opet zvat i srbije i opet ce otici tamo i tako ce ic tamo vamo dok ne dodu u seniorsku konkurenciju kad moraju birat za koga ce igrat izabrat ce srbiju kao sto ce i hrvati hrvatsku i eto izvisi bosna ali izvisise jos vise momci koji nisu pozvani zbog ovih cetnika i ustasa

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la gruezi » 19 okt 2019, 05:49

Jake akademije u bosnjackim rukometnim gradovima tipa gornji vakuf zavidovici gracanica itd je jedini spas za bh rukomet...plus skauting po njemackoj...sve ostalo je laganje samog sebe....

Avatar
ASD
Postovi: 26220
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la ASD » 19 okt 2019, 10:21

Nešto ne viđam puno rukometnih asova koji haraju po Njemačkoj našeg porijekla.

Redzo678
Postovi: 85
Pridružen/a: 29 avg 2019, 16:00
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la Redzo678 » 19 okt 2019, 12:14

gruezi je napisao/la:Jake akademije u bosnjackim rukometnim gradovima tipa gornji vakuf zavidovici gracanica itd je jedini spas za bh rukomet...plus skauting po njemackoj...sve ostalo je laganje samog sebe....
Sta ti pricas bolan i visoko i maglaj i zavidovici imaju bolju skolu rukometa od borca i banjaluke

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la gruezi » 19 okt 2019, 17:12

Redzo678 je napisao/la:
gruezi je napisao/la:Jake akademije u bosnjackim rukometnim gradovima tipa gornji vakuf zavidovici gracanica itd je jedini spas za bh rukomet...plus skauting po njemackoj...sve ostalo je laganje samog sebe....
Sta ti pricas bolan i visoko i maglaj i zavidovici imaju bolju skolu rukometa od borca i banjaluke
To nije nikakav uspjeh jer borac nemoze pretkola u ehf kupu da prodze...pricam o akademijama koje bi vodili ljudi tipa doborca i koji bi bili troduplo bolji i jaci nego sada...

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 04 nov 2019, 20:48

Juniori saznali protivnike na Evropskom prvenstvu B divizije
Redakcija 5 sati ago Reprezentacija 55 Views

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je saznala protivnike u grupnoj fazi Evropskog rukometnog prvenstva B divizije, koje je na rasporedu naredne godine u julu mjesecu..

Naša reprezentacija nalazi se u grupi A zajedno sa reprezentacijama Poljske, Farski Ostrva, Slovačke i Finske.

Podsjetimo, Bugojno će naredne godine u julu mjesecu biti domaćin U-20 evropskog rukometnog prvenstva, B divizije.

Nakon juniora i kadeti saznali protivnike za Euru
Redakcija 4 sata ago Reprezentacija 42 Views

Kadetska reprezetnacija Bosne i Hercegovine, selekcija U-18, saznala je protivnike na Evropskom prvenstvu B divizije koje se naredne godine odigrava u Makedoniji.

Naša selekcija nalazi se u grupi B sa Švicarskom, Ukrajinom i Gruzijom.

Na ovom Evropskom prvenstvu učešće će uzeti i selekcije Poljske, Sjeverne Makedonije, Estonije i Grčke, koje su smještene u grupi A.

Redzo678
Postovi: 85
Pridružen/a: 29 avg 2019, 16:00
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la Redzo678 » 04 nov 2019, 23:44

Kadeti igraju kao neko europsko nisu 2 godine imali okupljanja,nemaju selektora ne znaju vise ni ko je dobar ni ko nije dobar pola momaka od tog zadnjeg okupljanja je mozda i prestalo se bavit rukometom a i ako nije boga pitaj jesul vise ta kvaliteta za reprezentaciju il nisu.

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.