FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

Avatar
tm01hzne
Postovi: 5508
Pridružen/a: 06 jan 2019, 23:34
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la tm01hzne » 20 okt 2019, 11:24

MortemHz je napisao/la:''Također, Andrej Đoković propušta meč Slobode i Sarajeva.''
:rol:

Avatar
ledesma
Postovi: 4984
Pridružen/a: 28 feb 2016, 14:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ledesma » 20 okt 2019, 11:26

Koe prvi?
"Znaš kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijaš za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Želju. Hvala Bogu ja nisam među njima". Dino Merlin

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54313
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 20 okt 2019, 11:27

tm01hzne je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:''Također, Andrej Đoković propušta meč Slobode i Sarajeva.''
:rol:
Sad sam provjerio, i dalje im tako stoji. :D
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

belosevic28
Postovi: 9888
Pridružen/a: 03 feb 2015, 02:09
Lokacija: trEbina
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la belosevic28 » 20 okt 2019, 11:48

Igre Fanima ove sezone su mi u rangu igara Milanovica iz prosle. Znaci odskace u svom timu i automatski ga zeli pola lige, s druge strane nista nije garant da ce iste igre ponoviti u dresu zeljeznicara, Zrinjskog ili Sarajeva.
Tako da nezz bas sto ste toliko 'zapeli' za njega...
''Neka povreda, to znaci da Slavko ispravno radi...''

Avatar
BordoSarajevo
Postovi: 7232
Pridružen/a: 20 dec 2017, 17:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la BordoSarajevo » 20 okt 2019, 11:53

Zna li neko ko ima dva žuta u ekipi Slobode pred ovaj večerašnji duel?
FK Sarajevo
Husref Musemić - legenda FK Sarajeva, najvećeg bosanskohercegovačkog kluba!

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 20 okt 2019, 11:54

belosevic28 je napisao/la:Igre Fanima ove sezone su mi u rangu igara Milanovica iz prosle. Znaci odskace u svom timu i automatski ga zeli pola lige, s druge strane nista nije garant da ce iste igre ponoviti u dresu zeljeznicara, Zrinjskog ili Sarajeva.
Tako da nezz bas sto ste toliko 'zapeli' za njega...
jer je brz, ima tehniku i dribling i počeo je karijeru u w.hamu tako da mu pritisak(i očekivanja) ne može biti stran....
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Sarajlijaaa46
Postovi: 351
Pridružen/a: 19 avg 2019, 01:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Sarajlijaaa46 » 20 okt 2019, 11:57

bordobijeli je napisao/la:
Sarajlijaaa46 je napisao/la:Na zimu bi bilo dobro par pojacanja dovesti..Prije svega ciljao bi na Pecu i Fanima,Peco mi je odlican igrac,Fanimo je isto super,mogli bi mozda napraviti zamjenu,da Crnicki ostane u MDK a nama Fanimo..Desnog beka trebamo isto..Hodzic out,Hebib onako,Sabanovic toplo/hladno,znaci ostajemo na Sabanovicu koji igra nekad lose nekad dobro..
Edit:ja debil mislio Fanimo spic :damn: ,nista onda,na zimu dovesti Fanima i mozda desnog beka i ja sam presretan.. :opaopa:
Fanimo sve odgovorio sa Osimom on je vjerovatno vec od januara na grbavici.
Ma ne znam vala..Moze se tu svasta desiti,na kraju ce otici u zrinjski dok se zeljo i mi skontamo :rol:

Sarajlijaaa46
Postovi: 351
Pridružen/a: 19 avg 2019, 01:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Sarajlijaaa46 » 20 okt 2019, 11:59

Denchi je napisao/la:
belosevic28 je napisao/la:Igre Fanima ove sezone su mi u rangu igara Milanovica iz prosle. Znaci odskace u svom timu i automatski ga zeli pola lige, s druge strane nista nije garant da ce iste igre ponoviti u dresu zeljeznicara, Zrinjskog ili Sarajeva.
Tako da nezz bas sto ste toliko 'zapeli' za njega...
jer je brz, ima tehniku i dribling i počeo je karijeru u w.hamu tako da mu pritisak(i očekivanja) ne može biti stran....
Ja bi se slozio i sa jednim i drugim,moze biti bum i da igra dobro,a moze doci i nista da ne pokaze,ne znam,ja bi pokusao pa cemo viditi

Avatar
skoroalen
Postovi: 12883
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la skoroalen » 20 okt 2019, 12:04

belosevic28 je napisao/la:Igre Fanima ove sezone su mi u rangu igara Milanovica iz prosle. Znaci odskace u svom timu i automatski ga zeli pola lige, s druge strane nista nije garant da ce iste igre ponoviti u dresu zeljeznicara, Zrinjskog ili Sarajeva.
Tako da nezz bas sto ste toliko 'zapeli' za njega...
Ma kažem ti, Purić, Okić i slični. Kad je nama igrač iz lige unaprijedio igru? Osim onda kad smo očerupali Slobodu, al tad je Sloboda za nas bila Juventus, znači doveli smo igrače iz bolje ekipe. Ovo ostalo nula, sindrom "prvi u selu, zadnji u gradu" (bez namjere da manje klubove zovem selima, nego poredim razliku u očekivanjima u Mladosti i Sarajevu).

Iz ove lige treba dovodit talente, igrače do 20 godina, pa ih kalit'. A igru nam može baš unaprijedit samo neko ko se oprobao vani. Sad, Fanimo jest igrao i vani i sve to, ima smisla da se fajtamo za njega, al nisam baš siguran da će pocijepat kod nas kao tamo.
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54313
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 20 okt 2019, 12:05

Brandao bi bio bolja investicija po meni.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Sarajlijaaa46
Postovi: 351
Pridružen/a: 19 avg 2019, 01:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Sarajlijaaa46 » 20 okt 2019, 12:18

HeraklitMracni je napisao/la:
Sarajlijaaa46 je napisao/la:Na zimu bi bilo dobro par pojacanja dovesti..Prije svega ciljao bi na Pecu i Fanima,Peco mi je odlican igrac,Fanimo je isto super,mogli bi mozda napraviti zamjenu,da Crnicki ostane u MDK a nama Fanimo..Desnog beka trebamo isto..Hodzic out,Hebib onako,Sabanovic toplo/hladno,znaci ostajemo na Sabanovicu koji igra nekad lose nekad dobro..
Edit:ja debil mislio Fanimo spic :damn: ,nista onda,na zimu dovesti Fanima i mozda desnog beka i ja sam presretan.. :opaopa:
Jucer sam sjedio u jednom restoranu blizu Musije i Rahimica , odmah sto do stola i koliko sam mogao cuti , nekog igraca trazi i Zeljo i mi , Musija Rahimicu govori ma nece on tamo jer cu ga ja u Rusiju prodat , onda Rahimic govorio ja sam mu rekao da ce biti cetvrta opcija ko Guzina i td i td sad ne znam o kojem igracu je rijec ...
Ma nema ko drugi nego Fanimo,i zelji skripe krila..A nema niko poseban u MDK pored njega a da nama treba,majku mu hebem valjda imamo vise para nego zeljo. .Nadam se da ne lazes,a ako lazes dobro lazes :lolno:

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8146
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Stroj1946 » 20 okt 2019, 12:21

skoroalen je napisao/la: sindrom "prvi u selu, zadnji u gradu" (bez namjere da manje klubove zovem selima, nego poredim razliku u očekivanjima u Mladosti i Sarajevu).

Iz ove lige treba dovodit talente, igrače do 20 godina, pa ih kalit'. A igru nam može baš unaprijedit samo neko ko se oprobao vani. Sad, Fanimo jest igrao i vani i sve to, ima smisla da se fajtamo za njega, al nisam baš siguran da će pocijepat kod nas kao tamo.
To se nama dešava zadnjih godina. Iz manjih sredina kad dođe ovdje, izgubi se. Zaboravio si i Kuzmanovića. Ista priča kao i Milanović recimo.

Samo igrače do 21, 22 godine dovodit, sve preko je već kasno. Fanimo zna igrati, dobar igrač. Samo je pitanje bili se uklopio. Nekim igračima jednostavno odgovora manja sredina. Ja bi Brandaa volio prije Fanima, jer zna mentalitet, jezik, igra u klubu gdje je pritisak konstantan.
Zadnja izmjena: Stroj1946, dana/u 20 okt 2019, 12:23, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 20 okt 2019, 12:22

skoroalen je napisao/la:
belosevic28 je napisao/la:Igre Fanima ove sezone su mi u rangu igara Milanovica iz prosle. Znaci odskace u svom timu i automatski ga zeli pola lige, s druge strane nista nije garant da ce iste igre ponoviti u dresu zeljeznicara, Zrinjskog ili Sarajeva.
Tako da nezz bas sto ste toliko 'zapeli' za njega...
Ma kažem ti, Purić, Okić i slični. Kad je nama igrač iz lige unaprijedio igru? Osim onda kad smo očerupali Slobodu, al tad je Sloboda za nas bila Juventus, znači doveli smo igrače iz bolje ekipe. Ovo ostalo nula, sindrom "prvi u selu, zadnji u gradu" (bez namjere da manje klubove zovem selima, nego poredim razliku u očekivanjima u Mladosti i Sarajevu).

Iz ove lige treba dovodit talente, igrače do 20 godina, pa ih kalit'. A igru nam može baš unaprijedit samo neko ko se oprobao vani. Sad, Fanimo jest igrao i vani i sve to, ima smisla da se fajtamo za njega, al nisam baš siguran da će pocijepat kod nas kao tamo.
igrač iz lige koji je unaprijedio igru?
Ahmetović,Duljević,Trivunović :hmmmmm:

iz ove lige ne treba dovoditi "mlade" od 20! godina(nego zaista mlade 15-18)
1.jer to nisu mladi
2.jer nisu došli iz OP koji je baziran na tehnici
3.takvi igrači idu u niže/slabije klubove da lakše upadnu u prvih 11 i baš se tu kale(ne obrnuto)

logika nalaže da se dobri igrači još bolje i lakše mogu pokazati sa dobrim saigračima, npr. sad Fanimo dobija lopte od Vazde ili Bibera, a sutra će npr. dobiti od Gavrića,Oremuša,Rahmanovića ? da li će takve lopte biti upotrebljivije za njega? trebalo bi, tako bi i trebalo da on može onda i praviti više prilika i biti više opasan...naravno niko nije vidovita Džemila i igračima treba period adaptacije i na stil igre i okruženje...ali kvalitetnim igračima ne treba puno vremena jer se na bolje lakše navići...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 20 okt 2019, 12:30

Stroj1946 je napisao/la:
skoroalen je napisao/la: sindrom "prvi u selu, zadnji u gradu" (bez namjere da manje klubove zovem selima, nego poredim razliku u očekivanjima u Mladosti i Sarajevu).

Iz ove lige treba dovodit talente, igrače do 20 godina, pa ih kalit'. A igru nam može baš unaprijedit samo neko ko se oprobao vani. Sad, Fanimo jest igrao i vani i sve to, ima smisla da se fajtamo za njega, al nisam baš siguran da će pocijepat kod nas kao tamo.
To se nama dešava zadnjih godina. Iz manjih sredina kad dođe ovdje, izgubi se. Zaboravio si i Kuzmanovića. Ista priča kao i Milanović recimo.

Samo igrače do 21, 22 godine dovodit, sve preko je već kasno. Fanimo zna igrati, dobar igrač. Samo je pitanje bili se uklopio. Nekim igračima jednostavno odgovora manja sredina. Ja bi Brandaa volio prije Fanima.
Šišić i Kuzmanović su ekstremno loše poređenje, to su limitirani fudbaleri koji osim brzine nemaju puno drugih sposobnosti....no s obzirom da su bekovi ove lige koji su defanzivno dobri nepostojeći...tako i takva krnja krila dođu do izražaja(vidi pod : Hebibović)....

Fanimo je kompletan igrač i baš što nije mlad znači i da mu forma ne oscilira puno....što se i vidi...Milanović je po mom mišljenju malo predugo se zadržao u lošem klubu koji se ne bori nizašta i uvijek je autsajder....mada je dobar igrač i vjerujem da će na proljeće biti bolji dok se malo navikne na tatičke postave i stajanje(pritisak, stil igre - on nikad nije igrao na posjed)...ali se vidi da zna, samo je još mu previše zadataka a ima i konkurencije :D

plus dodatno, koliko se nazire, tražimo moderna krila koja ulaze u sredinu i šutiraju, takav je i Tatar i Milanović(dešnjak po lijevoj strani) a u to se uklapa i Fanimo(lijevak po desnoj strani)...to obično ide uz špica koji razigrava kao naš Ahmet ili lažnu 9-ku....znači taktički se uklapa...
Zadnja izmjena: Denchi, dana/u 20 okt 2019, 12:44, ukupno mijenjano 1 put.
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 20 okt 2019, 12:32

MortemHz je napisao/la:Brandao bi bio bolja investicija po meni.
ali apsolutno nerealno, prije bi Feđu pustili :rol:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

HeraklitMracni
Postovi: 5342
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la HeraklitMracni » 20 okt 2019, 12:45

Omladinci u Vijetnamu treba i cruza Poslat ima 19-20 god
Ako sam dobro prevedeno naši će tamo potpisat ugovor sa akademijom gdje ćemo moći razmijenjivat igrače i td ...

https://thethao.thanhnien.vn/bong-da-vi ... 06595.html

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 20 okt 2019, 12:49

HeraklitMracni je napisao/la:Omladinci u Vijetnamu treba i cruza Poslat ima 19-20 god

https://thethao.thanhnien.vn/bong-da-vi ... 06595.html
turnir ništa specijalno

ali ovo jeste:
from October 29 to November 6 and sign a strategic and technical cooperation with the Training Center. Young football PVF. The two sides will exchange players, take Vietnamese players to kick Bosnia & Herzegovina and vice versa, bring Bosnia & Herzegovina players to V-League football); bring the teams of PVF (or the Vietnamese team) to Bosnia & Herzegovina for training and vice versa.
hadžo moj kad nam puknu pripreme tamo :rol:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
skoroalen
Postovi: 12883
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la skoroalen » 20 okt 2019, 12:50

@Denchi
Dulja nam je i došao s 20 godina, a Trivunović je bio provjereno ime, naš bivši igrač i bivši reprezentativac. To je drugo. A Mersu sam gore naveo kao iznimku. Pogledaj ostale, evo redom da idemo:
Guzina, Milanović, Šišić, Kuzmanović, Hodžić, Lelić, Ivetić, Hebibović, Bekić, Bandović, Purić, Okić, Bandović, Oštraković...
Plus Sarić i Ahmetović koji su et bili prevaga (meni samo Merso, Sarić nikad nije kod nas igrao ni blizu kao u Slobodi ili sad u reprezentaciji). Plus mladi igrači, koje sam najavio da treba dovodit, tipa Mihojević, Adnan Kovačević, Cimirot, Duljević. Plus tih par povratnika koji UVIJEK u drugom mandatu budu slabiji nego u prvom, a i dolaze da budu klupa, tipa Said, Handžić itd. U prevodu, ogroman broj igrača iz lige se kod nas pogubio. Niko nije napravio boom ni ostao zapažen kao ovi koje smo doveli sa strane (Lazić, Šerbečić, Stanojević, Rahmanović, Adukor, Tatar, Benko, Jajalo, Barbarić...).
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ElCartel11 » 20 okt 2019, 12:52

Fanimo je i prosle sezone bio dobar u Mladosti ove je jos bolji cini mi se. 9 utakmica, 4 gola, 4 asistencije, sto mu daje epilog da na svakoj utakmici skoro ili zabije ili asistira, jos igra u Mladosti koja nije poznata po tome da daje puno golova.

Zatim nastupao za engleske selekcije U-16,17 i 18. Da ga yebes ne moze neki klinac bez perspektive doci u takvu repku, iako pricamo o mladjim kategorijama, a znamo svi kako jako i dobro takve repke selektiraju igrace.

Ugovor mu istice na ljeto 2021, ako nista na zimu ga dovesti na posudbu sa pravom otkupa na kraju sezone, da vidimo kako bi se snasao kod nas. Ne bi nas posudba puno kostala, a moglo bi dobiti dobrog krilnog igraca.

Sto se tice Brandaa, jeste ubica, ali tesko da ga mozemo dovesti sa obzirom, da Velez trazi za njega puno, a mi ne placamo niti cemo kad tolike cifre (300.000€ i vise) i jos je izjavio, da zeli ici vani igrati.

Jos jaci od Brandaa po meni je Ubiparip, ali takodje sisoje i njegovo nabijanje cijene, je sve samo ne lagan transfer.
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 20 okt 2019, 12:58

skoroalen je napisao/la:@Denchi
Dulja nam je i došao s 20 godina, a Trivunović je bio provjereno ime, naš bivši igrač i bivši reprezentativac. To je drugo. A Mersu sam gore naveo kao iznimku. Pogledaj ostale, evo redom da idemo:
Guzina, Milanović, Šišić, Kuzmanović, Hodžić, Lelić, Ivetić, Hebibović, Bekić, Bandović, Purić, Okić, Bandović, Oštraković...
Plus Sarić i Ahmetović koji su et bili prevaga (meni samo Merso, Sarić nikad nije kod nas igrao ni blizu kao u Slobodi ili sad u reprezentaciji). Plus mladi igrači, koje sam najavio da treba dovodit, tipa Mihojević, Adnan Kovačević, Cimirot, Duljević. Plus tih par povratnika koji UVIJEK u drugom mandatu budu slabiji nego u prvom, a i dolaze da budu klupa, tipa Said, Handžić itd. U prevodu, ogroman broj igrača iz lige se kod nas pogubio. Niko nije napravio boom ni ostao zapažen kao ovi koje smo doveli sa strane (Lazić, Šerbečić, Stanojević, Rahmanović, Adukor, Tatar, Benko, Jajalo, Barbarić...).
dobro nisu prije ni mogli manji klubovi nekog dovest iskreno, ali sjeti se npr. ko je igrao lijevo krilo prije Okića? Vušljanin? ko je bio na desnom beku prije Arsenijevića? ko na stoperu prije Vuleta? dosta je igrača iz lige poboljšalo kvalitet...to uopšte nije validan argument...

e sad drugo je što mi tražimo kvalitet za evropu, i sada i za Tanovog mandata...a tu je naša liga tanana...najbolje što možeš je klupu pojačati a i to nam zna dobro doći pogotovo prošle sezone sa duplom...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: nokee i 25 gostiju.