2019-20 NBA Preseason

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la BernardBarnjak » 18 okt 2019, 21:35

slika
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15661
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la BosniaBoston » 18 okt 2019, 22:04

BernardBarnjak je napisao/la:slika
Collin Sexton ove draft klase.Dobar scorer,ocajan playmaker
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la Bassha » 18 okt 2019, 23:46

#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la filip13 » 19 okt 2019, 13:05

Bassha je napisao/la:

avdić trecinu podcasta se smije ko lud,nevjerovatno sta sve znaju o nba

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la SiamoNoi » 20 okt 2019, 14:34

NEZALAGANJE je napisao/la:
SiamoNoi je napisao/la:
Chinaglia je napisao/la:vidim da rat nezalaganja i ostalih navijaca spursa ne jenjava :kafa:
Nezalaganje ima preružičast pogled na Spurse kao organizaciju.

Meni se recimo vec koju sezonu ne sviđa što rade od toga kako se i kome produzuju ugovori,na šta se troše pickovi pa na dalje.Al eto.

Nisam baš ni u ovom optimizmu da se moze biti top 4 ekipa zapada.
Pa ne moze ti se svidjati kad ne razumijes nacin funkcionisanja SA.Ovo je fransiza koja itekakvu paznju poklanja svojoj kulturi i gradnji iste.Lojalnost se izuzetno cijeni,karakter se izuzetno cijeni i generalno odnos prema fransizi i svojim saigracima.Ne kaze se dzaba "Spurs family" i to se zaista i njeguje.To u SA ima pravo znacenje i ne izgovara se tek tako.Nemali put se dovodio ili draftovao igrac koji mozda nije toliko talentovan kao neki drugi koji je bio dostupan,ali se karakterom i svojim razmisljanjem uklapao u grupu.To svaki navijac,koji godinama prati ovu fransizu,zna i to je tako i to ce tako i biti.

Primjera radi,Patty Mills vjerovatno nije zasluzio dobiti 40+mil za 4 god na trzistu,ali ne vidim da iko pominje kako je taj isti Mills bukvalno igrao za sicu kad se osvajala titula,a imao je bitnu ulogu.Pored toga,nema igraca u timu,novog ili koji je vec tu,koji ga nece pomenuti kao jednog od lidera,kao nekog ko je uvijek tu za druge i bitan za kulturu.Takav covjek ce uvijek biti placen u SA,dok god ima,pored navedenog,pristojnu produkciju na terenu.

Sve ovo igraci itekako vide, cijene i znaju uzvratiti kad fransizi to treba.LMA kad potpisa prije 2 god,ne uze max.,pristade cak i negarantovanu zadnju godinu.Nadji mi jednog aktuelnog All stara u ligi koji ima takav ugovor.Nema ga.Sad se evo prica i o produzenju DDRa i ako dodje do istog,budi siguran da nece biti za max.,a svaki iole poznatiji igracic to danas trazi.

Brine te trosenje pikova?SA nema u lutriji vec 22 godine.Samo malo razmisli o tom broju.DVADESET DVIJE GODINE!Logicno je onda da je fransiza razvila odlican staff za razvoj mladih igraca i da se na piku koji je njima dostupan,pored pomenutog karaktera,bira igrac koji ima upside i koji bi mogao za par sezona biti neki nosilac,a ne neko ko ce biti solidan role igrac odmah.Sa nekima se uspije u tome,sa nekima ne.

Nadalje,znas li ti da je SA vjerovatno jedina fransiza u ligi koja igra PO(ne drzi me za rijec,jer nisam provjerio,ali sam 99% siguran) koja nema max.igraca na svom rosteru??

I za kraj,sve ovo nabrojano i ovakvo djelovanje je omogucilo da je fransiza REKORDNIH 22 godine zaredom u POu,da je uzela 5 titula i da ima najbolji win% u tom periodu sveukupno.I ti meni onda kazes da gledam preruzicasto na sve?Pa normalno da gledam kad su mi cinjenice ispred nosa!Sve dok se ne dokaze suprotno,dok ekipa ne bude gubila i bila u lutriji,vjerovacu u postojeci sistem.I kako napisah nesto ranije,da se nije desilo ovo sra.nje sa Kawhiem,ekipa bi i dalje bila top kandidat za titulu.Sad je to samo solidna PO ekipa(dok se ne dokaze suprotno) sto je izuzetan uspjeh u "tranzicijskom periodu".
Toliko.
Eto ja ne razumijem koji pratim Spurse vec godinama.

Šta bi jedan Bertans rekao na lojalnost?Ove priče mozes nekom drugom prodavat.Kao sto rekoh,previše su ti ruzicaste naočale dok gledaš na Spurse.Ja svaku ekipu u ligu pokusavam realno sagledat pošto generalno nemam ništa protiv nijedne sve dok se dobro radi i ne zanimaju me ta tobožnja rivlastva.Spursi su zadnjih godina imali i previše upitnih poteza,ne vidim zbog čega je problem tako nešto priznati.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la SiamoNoi » 20 okt 2019, 15:30

Justin je napisao/la:Meni je White bolji igrac od Murraya.
:thumbup: Iskupljuješ se za Graysona i Collinsa :mrgreen:
SiamoNoi je napisao/la:Lajkam sve osim Portera.Ako bi ga i morao ubacit negdje ovdje kod mene bi išlo:

1.Clarke
2.Alexander-Walker
3.Williams
4.Herro
5.Porter Jr.

Plus Porter je prošlogodišnji rookie.Ubacit ovdje Bitadzea i to odmah na drugu poziciju.Ne bi se čak iznenadio da Goga i bolji od Clarkea ispadne.

Herro će biti jedan od najboljih izvođača slobodnih bacanja u ligi.On i Williams bi mogli i zamijeniti pozicije ovdje,ali za sada prednost Grantu.
Vidiš ovo moj Grejvise.Herro vec izbacio Waitersa,Goga natjerao Pacerse da ispituju trade opcije za Sabonisa.NAW upada u rotaciju otpadanjem Ziona.Clarke odličan u predsezoni,Jonas na aparatima.

Chinaglia je napisao/la:buddy hield je najbolji kosarkas sacramento kingsa, zasluzuje bolji ugovor
:hmmmmm:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la NEZALAGANJE » 20 okt 2019, 16:00

SiamoNoi je napisao/la: Eto ja ne razumijem koji pratim Spurse vec godinama.

Šta bi jedan Bertans rekao na lojalnost?Ove priče mozes nekom drugom prodavat.Kao sto rekoh,previše su ti ruzicaste naočale dok gledaš na Spurse.Ja svaku ekipu u ligu pokusavam realno sagledat pošto generalno nemam ništa protiv nijedne sve dok se dobro radi i ne zanimaju me ta tobožnja rivlastva.Spursi su zadnjih godina imali i previše upitnih poteza,ne vidim zbog čega je problem tako nešto priznati.
Mozda pratis,ali pratis povrsno,sto dokazuje i tvoje upucivanje na Bertansa.Taj decko je dobio i previse sansi da bi ista mogao reci na organizaciju.Uostalom i sam je izjavio nedavno kako shvata da nije odigrao onako kako se od njega ocekivalo.Nikada nije postao niti solidan defanizvac,niti skakac niti pouzdan u napadu izvan situacija koje mu se kreiraju,a bio je tu nekoliko godina.Pored svega toga,dobio je 14mil za 2 god plus bonuse.Ja bih rekao da je lojalnost tu itekako iskazana.

Nadalje,ako fransiza cijeni lojalnost,to NE ZNACI da ne znaju raditi posao.

Da cujem te upitne poteze?Gasola sam jedno 16 puta objasnio tako da o tome ne zelim slusati.Nadji moj post o tome ako te zanima.Millsa objasnih u tom postu koji si citirao.Koje su jos upitne odluke?
Pricalo se da je greska svojevremeno pustanje Simmonsa,a evo lik vise nije ni u ligi.Naravno,to niko ne pominje kao dobar potez.

Zivo me zanima taj tvoj "realni pogled" na poteze iz zadnjih godina,a da ujakov mali nije napravio sra.nje SA bi sad bio favorit br.1 za titulu.S lakocom. Samo pogledaj roster i ove mlade igrace.Savrseno krojen za njega.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la SiamoNoi » 20 okt 2019, 16:04

Lojalno se šutnulo Bertansa radi ovoga:

Sve da bi se na kraju ostalo bez ičega.
DeMarre Carroll.
Nemoj.

Zasto bi spominjao nekakvog Simmonsa koji osim par PO utakmica nikad nije bio bitan faktor.

Eto ga na,opet ujak napravio sranje.A blaženi Spursi nikakve krivice nisu imali :lol:

Ne vrijedi sa tobom uopce o ovakvim stvarima pričat.

A mlade talente tek trebamo vidjeti.Popovich za sad nešto glumi sa Whiteom i ne koristi ga kako bi trebalo,a Walker je mislim svakako precijenjen.A i rekoh ti da ne vidim kako će mu nastup za reprezentaciju pomoci (Whiteu).Sudeci prema predsezoni prije da mu je odmogao.Od njega očekujem ogroman korak naprijed ove sezone,za sada ne obecava.O Šamaniću sam već sve rekao.No vidjet ćemo,ima se za igrati.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la NEZALAGANJE » 20 okt 2019, 16:19

SiamoNoi je napisao/la:Lojalno se šutnulo Bertansa radi ovoga:

Sve da bi se na kraju ostalo bez ičega.
DeMarre Carroll.
Nemoj.

Zasto bi spominjao nekakvog Simmonsa koji osim par PO utakmica nikad nije bio bitan faktor.

Eto ga na,opet ujak napravio sranje.A blaženi Spursi nikakve krivice nisu imali :lol:

Ne vrijedi sa tobom uopce o ovakvim stvarima pričat.

A mlade talente tek trebamo vidjeti.Popovich za sad nešto glumi sa Whiteom i ne koristi ga kako bi trebalo,a Walker je mislim svakako precijenjen.A i rekoh ti da ne vidim kako će mu nastup za reprezentaciju pomoci (Whiteu).Sudeci prema predsezoni prije da mu je odmogao.Od njega očekujem ogroman korak naprijed ove sezone,za sada ne obecava.O Šamaniću sam već sve rekao.No vidjet ćemo,ima se za igrati.
Mislim da samo slijepcu nakon ovoljetosnjeg potpisa Kawhia za LAC nije bio jasan njegov plan. ;)

Morris je bolji igrac od Bertansa,posebno nakon zadnja 2 PO nastupa u BOS.Zasto se ne bi unaprijedio roster,ako se bila otvorila sansa??Fransiza nije kriva sto je on izradio.

Carroll?Bio bi obican MLE potpis da nije bilo ove situacije sa Morrisom.Ovako se morao uraditi S&T,a tad ugovor moze samo na 3 god.Opet si neupucen.

Sto se tice mladih,Murray je dokazani All NBA defanzivac,makar nista vise izvan toga ne uradio.White predvodi 2.petorku.Ima Manuovu ulogu.Sto se tice ostalih,vidicemo sta ce biti!?Ne bavim se SBBKBB pricama.

P.S.E taj Simmons se itekako pominjao,vjerovao ili ne.Samo procesljaj temu,mada bi ti to trebao znati ako nas vec godinama pratis,zar ne?

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la Justin » 20 okt 2019, 16:38

SiamoNoi je napisao/la:
Justin je napisao/la:Meni je White bolji igrac od Murraya.
:thumbup: Iskupljuješ se za Graysona i Collinsa :mrgreen:
SiamoNoi je napisao/la:Lajkam sve osim Portera.Ako bi ga i morao ubacit negdje ovdje kod mene bi išlo:

1.Clarke
2.Alexander-Walker
3.Williams
4.Herro
5.Porter Jr.

Plus Porter je prošlogodišnji rookie.Ubacit ovdje Bitadzea i to odmah na drugu poziciju.Ne bi se čak iznenadio da Goga i bolji od Clarkea ispadne.

Herro će biti jedan od najboljih izvođača slobodnih bacanja u ligi.On i Williams bi mogli i zamijeniti pozicije ovdje,ali za sada prednost Grantu.
Vidiš ovo moj Grejvise.Herro vec izbacio Waitersa,Goga natjerao Pacerse da ispituju trade opcije za Sabonisa.NAW upada u rotaciju otpadanjem Ziona.Clarke odličan u predsezoni,Jonas na aparatima.
Ma Spursi su losi. Ne bi me cudilo da prekinu niz playoffa ove godine.

Clarke je trenutno bolji igrac od Jacksona. Ovaj drugi mi se iskreno ne svidja pretjerano i imam osjecaj da je precijenjen. Ali i mlad je jako i ima mnogo prostora za napredak.
Herro bi trebao da starta u Miamiu zbog spacinga.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la Kanye » 20 okt 2019, 16:58

Just to remind you da su Spursi pustili Dedmona koji je idealan backup centar za danasnje kosarke i zadrzali Gasolovo truplo na vecem ugovoru.
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la NEZALAGANJE » 20 okt 2019, 17:23

Uh mocni Dedmon je ta velika greska.

Usput,sezonu nakon Dedmonovog odlaska,obojica u prosjeku imaju virtuelno isti broj minuta na parketu,isti broj poena i skokova,s tim da "truplo" Gasola ima vise asistencija,vise blokada i 15 VISE odigranih utakmica od mladog Dedmona koji u svojoj dosadasnjoj karijeri redovnom propusta po 20+ tekmi po sezoni.

Oh ti mocni role igraci.

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la BuffonGigi » 22 okt 2019, 14:28

Upotrijebiti tako odvratan izraz za jednog Hall of Famera, docenta kosarke, moze samo neko bez kucnog odgoja, fan jale i bube korelija.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la jose » 22 okt 2019, 14:32

Mogla bi se danas zaključati ova tema.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
Azpi
Postovi: 4457
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la Azpi » 22 okt 2019, 19:06

Sta bi u medjuvremenu :hmmmmm:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la BernardBarnjak » 22 okt 2019, 19:25

jose je napisao/la:Mogla bi se danas zaključati ova tema.

Neka je jos par sati...
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Zaključano

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Maestro^^ i 4 gosta.