Film i kinematografija - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Saurman
Postovi: 29435
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Saurman » 22 okt 2019, 19:10

Francis Ford Coppola: Scorsese je preblag, Marvelovi filmovi su dostojni prezira

Poznati američki reditelj, scenarist i producent Francis Ford Coppola odlučio se pridružiti kritikama Martina Scorsesea na račun Marvelovih filmova, komentarišući kako je Scorsese preblag i kako su ti filmovi vrijedni prezira.
U kratkoj izjavi za novinare u Lyonu Coppola se dotakao teme Marvelovih filmova.

"Kada je Scorsese rekao da Marvelovi filmovi nisu 'pravi filmovi' bio je u pravu, jer od pravih filmova možemo nešto naučiti, dobiti, oni nas mogu prosvijetliti i uliti nam znanje i inspiraciju", rekao je 80-godišnjak.

Dodao je kako mu nije jasno šta ljudi dobijaju od ovakve vrste filmova.

"Scorsese je bio preblag u svojoj izjavi. Ovakvi filmovi su dostojni prezira, to je moje mišljenje", zaključio je.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la ReX » 22 okt 2019, 19:18

Feige be like

slika
@igrajlopte 🐦

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la jestamaji » 22 okt 2019, 19:24

Saurman je napisao/la:
Francis Ford Coppola: Scorsese je preblag, Marvelovi filmovi su dostojni prezira

Poznati američki reditelj, scenarist i producent Francis Ford Coppola odlučio se pridružiti kritikama Martina Scorsesea na račun Marvelovih filmova, komentarišući kako je Scorsese preblag i kako su ti filmovi vrijedni prezira.
U kratkoj izjavi za novinare u Lyonu Coppola se dotakao teme Marvelovih filmova.

"Kada je Scorsese rekao da Marvelovi filmovi nisu 'pravi filmovi' bio je u pravu, jer od pravih filmova možemo nešto naučiti, dobiti, oni nas mogu prosvijetliti i uliti nam znanje i inspiraciju", rekao je 80-godišnjak.

Dodao je kako mu nije jasno šta ljudi dobijaju od ovakve vrste filmova.

"Scorsese je bio preblag u svojoj izjavi. Ovakvi filmovi su dostojni prezira, to je moje mišljenje", zaključio je.
potpisujem!

Avatar
Finn
Postovi: 9054
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Finn » 22 okt 2019, 19:47

Milione je ljudi koji dobiju inspiraciju i nauce nesto i od ovog, ne stoji mu izjava.

Da ne govorim kako je ovo moderna i napredna verzija onih glupavih blockbustera iz 90ih punih eksplozija i nerealnih radnji koji su zaradjivali brdo para. A njih niko ne blati. Plus sto su Marvelovi objektivno bolji.

Ali shvatam donekle da ih ne mogu Scorsese i Coppola, ipak su iz nekog drugog vremena. Kao i nasi roditelji sto ne mogu podnijeti modernu muziku. I njihovi roditelji onu prijasnju.

Licno, uzivam i u Scorseseu i u Gunnu. I u Coppoli i u Waititiju. Darker je gore iznad najbolje napisao.

Avatar
UrbyEmanuelson
Postovi: 4878
Pridružen/a: 14 avg 2012, 13:52
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la UrbyEmanuelson » 23 okt 2019, 23:44

Nisam čest ovdje i nisam neko ko je dovoljno stručan da rangira filmove. Odgledao Joker u Zenici večeras. Film je odličan po meni ali neću to pominjati više.
Samo sam htio da podjelim scenu sa vama u toku filma,zvoni nekom liku u sali mobitel i frajer se javlja i početak razgovora ide nešto: "Halo,evo me u kinu brate reci...." i razgovor nastavlja kao da je sam kod kuće bukvalno. Zaostajemo mi puno,pogotovo što se kulture tiče. Mislim i ja sam opušten tip i sve,ali zna se gdje se zahtjeva mir i tišina. :oops:

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Pivopija » 23 okt 2019, 23:59

UrbyEmanuelson je napisao/la:Nisam čest ovdje i nisam neko ko je dovoljno stručan da rangira filmove. Odgledao Joker u Zenici večeras. Film je odličan po meni ali neću to pominjati više.
Samo sam htio da podjelim scenu sa vama u toku filma,zvoni nekom liku u sali mobitel i frajer se javlja i početak razgovora ide nešto: "Halo,evo me u kinu brate reci...." i razgovor nastavlja kao da je sam kod kuće bukvalno. Zaostajemo mi puno,pogotovo što se kulture tiče. Mislim i ja sam opušten tip i sve,ali zna se gdje se zahtjeva mir i tišina. :oops:
Nema veze, reci brate :D
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Avatar
Fowl95
Postovi: 2268
Pridružen/a: 03 apr 2019, 19:59
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Fowl95 » 24 okt 2019, 00:37

UrbyEmanuelson je napisao/la:Nisam čest ovdje i nisam neko ko je dovoljno stručan da rangira filmove. Odgledao Joker u Zenici večeras. Film je odličan po meni ali neću to pominjati više.
Samo sam htio da podjelim scenu sa vama u toku filma,zvoni nekom liku u sali mobitel i frajer se javlja i početak razgovora ide nešto: "Halo,evo me u kinu brate reci...." i razgovor nastavlja kao da je sam kod kuće bukvalno. Zaostajemo mi puno,pogotovo što se kulture tiče. Mislim i ja sam opušten tip i sve,ali zna se gdje se zahtjeva mir i tišina. :oops:
Ko ona scena iz nadrealista kad se kamerman javlja nekom liku za naftu :lol:
Let's talk about SIX baby!

Avatar
UrbyEmanuelson
Postovi: 4878
Pridružen/a: 14 avg 2012, 13:52
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la UrbyEmanuelson » 24 okt 2019, 01:49

Fowl95 je napisao/la:
Ko ona scena iz nadrealista kad se kamerman javlja nekom liku za naftu :lol:
E baš, tragikomično hljeba mi :lol:
@pivopija film je za 10,gluma glavnog lika više nego fenomenalna. Ma sve kad saberes je za 10,da ne spojlam ništa :D

Avatar
Azpi
Postovi: 4457
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Azpi » 24 okt 2019, 02:14

Iskreno meni nije za desetke, on jeste odglumio svaka mu cast to jeste za desetke, ali film ko film mi nije :mrgreen:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
TonySosa
Postovi: 7194
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la TonySosa » 24 okt 2019, 02:28

7.5 od 10.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la ReX » 24 okt 2019, 17:48

Joker na pragu 800m zarade sa budzetom od 50m :lol: :bow:
@igrajlopte 🐦

Avatar
Finn
Postovi: 9054
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Finn » 24 okt 2019, 17:53

ReX je napisao/la:Joker na pragu 800m zarade sa budzetom od 50m :lol: :bow:
Potencijalno bi mogli i do 900. Svakako će srušiti R-rated rekord. Fali im još 40ak miliona da prestignu Deadpool. :tokralju:

Inače, izašla je priča da WB toliko nije vjerovao u ovaj film da su taj budžet od 50ak miliona podijelili sa još dva manja studija. I sad će dijeliti zaradu na tri dijela. :lol:

Avatar
VolimTz
Postovi: 3837
Pridružen/a: 20 avg 2011, 15:08
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la VolimTz » 24 okt 2019, 20:55

filip13 je napisao/la:slika
Kako je to strašan film. Traumiro se od njega ko mali.
"Brate, danas kad čuješ hardcore znaš da je begovska familija brate, begovska familija, Tvrtka kralja loza brate."

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la jestamaji » 24 okt 2019, 22:20

ko ne voli karanfile ne voli ni ljude :mrgreen:

p.s. nema tu ništa strašno, najobičnija šijanova zajebancija!

i legendarna scena na kraju kad špirica trči sa “maćehom” po plaži ... čovječe koji jednodijelni kupaći i to u laganom trku sa svim što uz to dolazi... wow! to smo vraćali nazad satima :mrgreen: :mrgreen:

EDIT: evo nađoh jedan screenshot ... mutan ali ipak :thumbup: :mrgreen:
slika

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Salih1984 » 25 okt 2019, 00:26

Jel iko gledo film Joker(2019),valjal icemu?
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la ReX » 25 okt 2019, 11:31

Finn je napisao/la:
ReX je napisao/la:Joker na pragu 800m zarade sa budzetom od 50m :lol: :bow:
Potencijalno bi mogli i do 900. Svakako će srušiti R-rated rekord. Fali im još 40ak miliona da prestignu Deadpool. :tokralju:

Inače, izašla je priča da WB toliko nije vjerovao u ovaj film da su taj budžet od 50ak miliona podijelili sa još dva manja studija. I sad će dijeliti zaradu na tri dijela. :lol:
Poslije Deadpoola, Logan i evo sad Jokera (ima tu jos primjera) ocigledno je da R-rated movie prolaze. Nadam se da cemo dobiti sto vise R filmova jer studiji valjda vide da mozes zaraditi hrpu para a da nemora biti PG. Znam da ameri ga bacaju na kinesko trziste i da im je to poslije njihovog najbitnija lokacija ali evo Joker zaraditi skoro fucking bilion dolara bez Kine. Nadam se da ce Sony izvuc glavu iz guzice i pustiti Venom 2 da bude R. E to bi vec bilo nesto.
@igrajlopte 🐦

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24165
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Derdiyok » 26 okt 2019, 00:04

Jel ovo do sad najbolji snimak Jokera ?
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41138
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 26 okt 2019, 08:07

Sad ce ti strucnjaci reci da je to film koji se gleda u kinu
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Rooney88 » 26 okt 2019, 08:51

Svaki film je bolje gledati u kinu, da se ne lazemo. :D

Ali ovaj mislim da mozes i kuci komotno kada izadje dobar snimak. Ne radi se o nekom SF spektaklu sa vrhunskim efektima pa da kino bude preporuka.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Blejzer10 » 26 okt 2019, 09:42

rio_Ferdy88 je napisao/la:Sad ce ti strucnjaci reci da je to film koji se gleda u kinu
:lol:

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: feniksptica, VivaLaStella i 9 gostiju.