Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Federer17
Postovi: 7124
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Federer17 » 29 okt 2019, 01:08

soko je napisao/la: Tetka umrla, tetak ostao sam. 82 mu godine, rodjak ga doveo sebi. Rodjak i zena citav dan na poslu a tetak sam ostane pa nije znao sta da radi sa sobom. I tetak i rodjak fino odluce da on ode u dom gdje je sebi nasao njegovu neku raju. Imaju vruce obroke, igraju karte uglavnom se ljudi druze. Pricaju, imaju neki stvari zajednicke.
Druga je stvar ako je covjek u svojoj kuci i ima komsije skojima se moze druziti i da mu djeca pomognu.
Ne znam, ali mislim da su rijetki takvi slucajevi. Obicno se nadje to neko drustvo, u dzamiji, na sahu, parku, itd. Kad neko tako jos prihvati dom, taman. Ja znam vise slucajeva gdje je osobama bas tesko palo sto se uopste pominje ta prica, osjecaju se odbaceno, bezvrijedno, a da ne pricam o strahu od tog neceg novog. Uglavnom su to osobe sa sela, ili su navikli zivjeti u kucama sa 200 m2.

Avatar
Sarrifufna
Postovi: 1635
Pridružen/a: 16 jun 2019, 15:32

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sarrifufna » 29 okt 2019, 01:31

HongKong je napisao/la:Neki bi sad da ubjede ljude koji su ostali da idu ili ovi da se vrate :lol:
Nisu svi isti, neko ne bi mogo bez nacina zivota koji je kod nas, neko ne funkcionise u tom sistemu.
Mnogo je tu faktora. Recimo moj jaran je u Svedskoj, dobio super ponudu za posao, ima bas dobru platu, ali zivi u nekom gradicu nema ni 10.000 stanovnika. Jest njemu blizu otici u bilo koji veci grad tamo, ali opet to mozes samo vikendom. Nema nekog drustva tamo, igra igrica, vozi bajk, nema djevojku, a i kako kaze u tom mjestu skoro da ih i nema :lol: Doduse kaze da vec po vecim gradovima trebe grme, svaka trenira i drzi do sebe. Onako kad vidim slike neke i tamo atmosfera, klima, izgleda uvijek neki mrak i tmurno. Tegobna atmosfera, ja ne bi mogo tako da me ****.
Dok bi recimo mogo bit konobar na nekim egzoticnim plazama :lol:
Najbitnije da je covjek sretan, jer cemu onda sve ostalo. Djeluje mi da dosta nekih koji se trude da sve tamo uslikaju, da se hvale kako su nesto postigli, da se trude da svakom momentu napomenu da je bolje tamo nego ovdje, zapravo nisu uopste sretni i prije bih rekao da su frustrirani svojim zivotom. Prodje i par dana ili sedmica na Majorci, prodje i vikend u Amsterdamu, realno dobro je i kad odes na kafu u Konjic jer si se pomjerio iz svog mjesta, ali sta kad se vratis medju svoja 4 zida?
Ljudi imaju prirodno uredjenu, genetski ukorjenjenu, tendenciju da brane svoje odluke i da okolinu ubjedjuju u ispravnost isith. Dalje, ljudi imaju egoisticnu potrebu da sa okolinom i drugima dijele svoja dostignuca i novosti (u vecini slucajeva samo dobre i lijepe!) svih oblika i vrsta. Dijete sa tri godine ce ti probit glavu dok ti ne pokaze kako se igra sa novom igrackom ili da ti kaze i pokaze sta je novo naucio. Svi to imaju urodjeno. To je ok i ljudski ako vremenom ne preraste u hranjenje ega tim postupcima.

Naravno da pare i materijalno nisu mjerilo za srecu. Dusa kad tad dodje po svoje, nekome sa 30, nekome u zadnjim danima zivota. Pomjeris se tamo gdje imaju predispozicije za kvalitetan, dostojanstven i sretan zivot. Ako je to nekome Konjic - super, to je to. Ima 7 milijardi otisaka prstiju na planeti, sto ne bi bilo i 7 milijardi misljenja i poimanja srece. :thumbup:

Ono sto ja mrzim u ovakvim raspravama je generalizacija i ekstremizacija. Svi znaju jedan ili par slucajeva, a koji obicno ne predstavljaju ni prosjek ni medijan, vec ekstrem na Gaussovoj krivulji. I onda krene rasprava koja rusi Dzennetske kuce. :mrgreen:
pocasni precjednik @ FK Formula

Avatar
Interista02
Postovi: 1043
Pridružen/a: 05 maj 2013, 20:37
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Interista02 » 29 okt 2019, 14:08

Ima li neko da je u Finskoj ili da poznaje nekoga ko je tamo otišao? Čuo sam da je tamo standard odličan, pa me interesuju neke stvari.
Da li se može naći zaposlenje s poznavanjem samo engleskog (kažu da ih 95% priča engleski), a posao bi bio građevinskog inženjera hidrotehnike?
Onda na koji fazon da se ode tamo, gdje da pronađem ponude za posao? Inače s mojim zanimanjem sam sigurno poželjan, ali me interesuje način kako doći do tamo ako nemaš nikoga.
Kakav je stav Finaca prema strancima i tako to. Čuo sam da su najtolerantniji od svih Skandinavaca...

Avatar
VolimTz
Postovi: 3837
Pridružen/a: 20 avg 2011, 15:08
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la VolimTz » 29 okt 2019, 14:21

HZ_ilidzaa je napisao/la:
28 okt 2019, 22:00
Ma idite , ko zna šta donosi sutra, možda i ja odem... Ali svaki dan,svaka druga vijest odlasci,neke statistike, facebook statusi... E ovo zadnje me posebno iritira zbog čega sam prvi put jednu osobu unfollowao na fb. Nisam unfriend, nego samo ne želim njene statuse na news feedu.
Odselila se u Beč i k'o da je svu pamet svijeta popila.
Još kad mi krenu njeni komentari izlijetati "xx osoba commented a post of xx".
U Beču je ovako,a u Sarajevu onako...neki čovjek joj ustao u tramvaju jer je trudnica pa je i to podijelila sa nama i naravno na to nadovezala Sarajevo u negativnom kontekstu.
Imam osjećaj da pola dana razmišlja o Bosni dok "uživa" u Beču.
Pet godina studiram vani i zivim za dan kad cu se vratiti kuci. Tuđina je zlo. Haram bilo svakom ko siri depresiju među rajom.

Jezerce, stap i tisina. :bih:
"Brate, danas kad čuješ hardcore znaš da je begovska familija brate, begovska familija, Tvrtka kralja loza brate."

Avatar
Varg
Postovi: 2593
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Varg » 29 okt 2019, 14:36

VolimTz je napisao/la:
29 okt 2019, 14:21

Pet godina studiram vani i zivim za dan kad cu se vratiti kuci. Tuđina je zlo. Haram bilo svakom ko siri depresiju među rajom.

Jezerce, stap i tisina. :bih:
tako je, prof sam njemackog al odavde idem samo ako me se puskom otjera
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Avatar
Orton
Postovi: 1299
Pridružen/a: 09 feb 2015, 13:02
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Orton » 29 okt 2019, 14:38

Federer17 je napisao/la:
28 okt 2019, 23:56
Orton je napisao/la: Pa cinjenica da si iz čitavog teksta izvukao nešto potpuno iz konteksta valjda dovoljno govori za sebe.

Nije moj problem što je raji starački dom sinonim za ostavu starih. I zašto bi briga o roditeljima prestala sa odlaskom u dom? Recimo radiš a roditelji su ti nedaj bože nepokretni i ne mogu osnovne životne potrebe sami da organizuju, šta je humanije, ustanova ili da čekaju kući dok dodjes sa posla

Neće niko otići u starački dom, ako može sam o sebi da se brine i još je pri snazi i mozgu da sam prebrodi dan.
Valjda se zna ko ide u dom.
Izvukao sam upravo ono sto se prozima kroz tvoj cijeli post, a to je neko poluismijavacko posmatranje onih koji ne zastupaju stav da svoje roditelje trebaju poslati u kojekakve domove. Eto ovdje ne postoje oni koji su zaposleni, a vjeruj mi da postoje i da se trude sluziti roditelje bez obzira koliko su udaljeni i koliko dnevno provedu na poslu. Sama cinjenica da odlazak u staracki dom starijim osobama po prirodi ne ‘lezi’, dosta toga govori. Rijetko ko bi se tek tako odrekao onog svog u cemu je zivot proveo i onda zadnje dane treba provoditi sa onima od kojih mnogi samo iscekuju kad ce otkucati zadnji otkucaj. Pravo lijepo okruzenje, nema sta. Ali, tesko je dnevno odvojiti 2-3 sata za one koji su te othranili, jer, pobogu, euri ce negdje pobjeci. Haman je nemoguce naci osobu koja ce se o njima brinuti, pomagati u onome u cemu nisu sposobni, a svakako se potruditi da i sam budes tu za njih. Onaj ko kaze da, barem, 80% onih koji svoje roditelje smjeste u domove, ne smatra kako je time prema njima ispunio svaku obavezu, nema veze sa realnoscu.

Po tebi svi ljudi u starackim domovima nepokretni. Nadam da nisi jos i zagovarac ‘prijateljice’ a jok supruge i kera u kolicima umjesto djece. Ako jesi, onda zaboravi ovo sve.
Još jednom, ljudima koja je potrebna intenzivnija njega je bolje u domu nego kući da budu sami.
U njemačkoj postoji i opcija da prestanes raditi i budeš uz roditelje/bračnog partnera kući ali nažalost novčana potpora nije dovoljna pa se finansijski jako osjeti to.

Meni su recimo dedo i nana do svoje smrti imali dvije žene koje su bile po 12 sati uz njih jer jednostavno nisu mogli sami a njihova djeca zbog vlastitih obaveza nisu mogli da budu uz njih konstantno. I onda reći da to nije bolje nego da su sami je nepromišljeno.

A što se tiče ovog prijateljice ili žene, još jedna stvar koja je isto tako nebitna.
Vezu između dvije osobe meni nikad neće definisati papir pred maticarom.
Kad shvatiš da većina ljudi u Njemačkoj ne živi život za mahalu nego za sebe mnoge stvari ti postanu jasnije.
Meni lično život bez djece i partnera bi bio prazan ali isto tako imam razumijevanja za ljude koji se na takav život odluče. Isključivo njihova stvar, a ne tvoja i moja.
Ako mene pitaš hoću li se ženit, reci ću ti da ne znam, bitnije mi je naći osobu sa kojom ću biti sretan

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7380
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la kraljttbvb » 29 okt 2019, 16:33

gaston je napisao/la:
28 okt 2019, 18:13
Sveti je napisao/la:
gaston je napisao/la:
Mozda glupo pitanje, al' sto si u ambulantnoj njezi? :mrgreen:
Jer je to light verzija njege u svakom smislu. Nikad vise nazad na station, ono je robovlasnistvo
Ma ne mislim na kliniku, daleko bilo. :mrgreen:

Intensivpflege, jednog pacijenta imas i sa njim si smjenu cijelu. Kucna njega, variraju pacijenti od wah kome do onih sa kojima ides gledat Frankfurt-Benfika jer imaju karte dzaba. :ljepota: :mrgreen:
Jest da se radi 12h, al' su satnice dosta bolje nego na klinikama. Ugovor na 15 smjena mjesecno, dodaci naravno imaju i et..
Otrni ti nekad paksu od sjedenja vazdan, al serija i filmova ces vagon izgledat. :mrgreen:
Od zene daidzic tamo radi, ima nekog starog sto ga cuva preko vikenda. Kaze ludilo, kod dede vazda cigara, kaze napusimo se nas dvojica ko veliki. Radim, idu sati, a dzaba cigare :mrgreen:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

green29
Postovi: 19
Pridružen/a: 30 avg 2019, 15:02
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la green29 » 29 okt 2019, 16:45

VolimTz je napisao/la:
29 okt 2019, 14:21

Pet godina studiram vani i zivim za dan kad cu se vratiti kuci. Tuđina je zlo. Haram bilo svakom ko siri depresiju među rajom.

Jezerce, stap i tisina. :bih:
Ima Jezerca, stapova i tisine i vani jarane :D

Avatar
Sarrifufna
Postovi: 1635
Pridružen/a: 16 jun 2019, 15:32

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sarrifufna » 29 okt 2019, 16:47

Ma nigdje zelenila, meraka i sevdaha ko u Bosni. :mrgreen:
pocasni precjednik @ FK Formula

qaa18
Postovi: 3102
Pridružen/a: 10 avg 2018, 23:28

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la qaa18 » 29 okt 2019, 17:07

VolimTz je napisao/la:
29 okt 2019, 14:21
HZ_ilidzaa je napisao/la:
28 okt 2019, 22:00
Ma idite , ko zna šta donosi sutra, možda i ja odem... Ali svaki dan,svaka druga vijest odlasci,neke statistike, facebook statusi... E ovo zadnje me posebno iritira zbog čega sam prvi put jednu osobu unfollowao na fb. Nisam unfriend, nego samo ne želim njene statuse na news feedu.
Odselila se u Beč i k'o da je svu pamet svijeta popila.
Još kad mi krenu njeni komentari izlijetati "xx osoba commented a post of xx".
U Beču je ovako,a u Sarajevu onako...neki čovjek joj ustao u tramvaju jer je trudnica pa je i to podijelila sa nama i naravno na to nadovezala Sarajevo u negativnom kontekstu.
Imam osjećaj da pola dana razmišlja o Bosni dok "uživa" u Beču.
Pet godina studiram vani i zivim za dan kad cu se vratiti kuci. Tuđina je zlo. Haram bilo svakom ko siri depresiju među rajom.

Jezerce, stap i tisina. :bih:
pa mogo si jaro i ovamo studirati, u travniku bi završio za dvije godine sve što to tamo studiraš i plus jezerce, štap i tišina- što se bezze mučiš tamo- nema logike da te toliko nostalgija puca.
9.10.23. Tema:epl
Rosicky: "drago mi je da jos netko mrzi arape i taj dio svijeta"
Marsal: " nema glupljih ljudi nadaleko".

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 29 okt 2019, 17:22

Interista02 je napisao/la:
29 okt 2019, 14:08
Ima li neko da je u Finskoj ili da poznaje nekoga ko je tamo otišao? Čuo sam da je tamo standard odličan, pa me interesuju neke stvari.
Da li se može naći zaposlenje s poznavanjem samo engleskog (kažu da ih 95% priča engleski), a posao bi bio građevinskog inženjera hidrotehnike?
Onda na koji fazon da se ode tamo, gdje da pronađem ponude za posao? Inače s mojim zanimanjem sam sigurno poželjan, ali me interesuje način kako doći do tamo ako nemaš nikoga.
Kakav je stav Finaca prema strancima i tako to. Čuo sam da su najtolerantniji od svih Skandinavaca...
Moj drug otisao u Finsku. Svedski jezik je puno laksi za naucit od Finskog a oba su zvanična.
Standard fin, ljudi normala prema strancima. U ovom mjestu gdje je on ima fin broj nasih ljudi.

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16499
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la gaston » 29 okt 2019, 17:58

kraljttbvb je napisao/la:
29 okt 2019, 16:33
gaston je napisao/la:
28 okt 2019, 18:13
Sveti je napisao/la: Jer je to light verzija njege u svakom smislu. Nikad vise nazad na station, ono je robovlasnistvo
Ma ne mislim na kliniku, daleko bilo. :mrgreen:

Intensivpflege, jednog pacijenta imas i sa njim si smjenu cijelu. Kucna njega, variraju pacijenti od wah kome do onih sa kojima ides gledat Frankfurt-Benfika jer imaju karte dzaba. :ljepota: :mrgreen:
Jest da se radi 12h, al' su satnice dosta bolje nego na klinikama. Ugovor na 15 smjena mjesecno, dodaci naravno imaju i et..
Otrni ti nekad paksu od sjedenja vazdan, al serija i filmova ces vagon izgledat. :mrgreen:
Od zene daidzic tamo radi, ima nekog starog sto ga cuva preko vikenda. Kaze ludilo, kod dede vazda cigara, kaze napusimo se nas dvojica ko veliki. Radim, idu sati, a dzaba cigare :mrgreen:
Jbg, jedno je cuvat nekog, da si mu tu pri ruci za dodat nesto, a drugo gurat kateter u disajne puteve kroz rupu na vratu da bi mu usisao slajm jer ne moze disat kako treba. :mrgreen:
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7380
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la kraljttbvb » 29 okt 2019, 19:31

Sarrifufna je napisao/la:
29 okt 2019, 16:47
Ma nigdje zelenila, meraka i sevdaha ko u Bosni. :mrgreen:
Ti mi malo bacas na one sto su se ozenili i vidjeli da su se zeznuli, pa sad svima govore kako je dobro i kako se treba zeniti :mrgreen:

Ono kad sam ja zaglavio, daj da i ostale zavalim :D
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Sarrifufna
Postovi: 1635
Pridružen/a: 16 jun 2019, 15:32

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sarrifufna » 29 okt 2019, 19:36

kraljttbvb je napisao/la:
29 okt 2019, 19:31
Sarrifufna je napisao/la:
29 okt 2019, 16:47
Ma nigdje zelenila, meraka i sevdaha ko u Bosni. :mrgreen:
Ti mi malo bacas na one sto su se ozenili i vidjeli da su se zeznuli, pa sad svima govore kako je dobro i kako se treba zeniti :mrgreen:

Ono kad sam ja zaglavio, daj da i ostale zavalim :D
Kad budes u Dortmundu, javni se u pp, da castis pivom i kobasicama na SIP-u, pa cemo probuhabetit na ovu temu. :mrgreen:
pocasni precjednik @ FK Formula

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 29 okt 2019, 19:37

Ima li ko sjevernije ? :mrgreen:

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7380
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la kraljttbvb » 29 okt 2019, 19:54

Sarrifufna je napisao/la:
29 okt 2019, 19:36
kraljttbvb je napisao/la:
29 okt 2019, 19:31
Sarrifufna je napisao/la:
29 okt 2019, 16:47
Ma nigdje zelenila, meraka i sevdaha ko u Bosni. :mrgreen:
Ti mi malo bacas na one sto su se ozenili i vidjeli da su se zeznuli, pa sad svima govore kako je dobro i kako se treba zeniti :mrgreen:

Ono kad sam ja zaglavio, daj da i ostale zavalim :D
Kad budes u Dortmundu, javni se u pp, da castis pivom i kobasicama na SIP-u, pa cemo probuhabetit na ovu temu. :mrgreen:
Sa ženom i dvoje djece nisam nigdje prispio. Dok se nisam oženio, moglo se puno vise hodati, trebala samo jedna bus ili avio karta. Sad trebaju 4 :roll:
Puno brate mili :D

A ako sam odeš, odma je priča ostaviš mene da čuvam djecu, a ti lutas po svijetu...

Zato se zenite ljudi, šta čekate :mrgreen:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Saurman
Postovi: 29478
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Saurman » 29 okt 2019, 20:12

VolimTz je napisao/la:
29 okt 2019, 14:21

Pet godina studiram vani i zivim za dan kad cu se vratiti kuci. Tuđina je zlo. Haram bilo svakom ko siri depresiju među rajom.

Jezerce, stap i tisina. :bih:
Vrati se što prije i sa faxom radi za 700 KM.Taman ti može biti za štap i jezero a dobićeš i tišinu. :bih:
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37546
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la tuzlak1987 » 29 okt 2019, 20:29

Ulaz na Bistarac je 3 KM. :angel:

Avatar
VolimTz
Postovi: 3837
Pridružen/a: 20 avg 2011, 15:08
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la VolimTz » 29 okt 2019, 21:00

green29 je napisao/la:
29 okt 2019, 16:45
]

Ima Jezerca, stapova i tisine i vani jarane :D
Uzalud kad u dusi znas da nije tvoje. Nagledao sam se jezera i mora vani, dzaba.
qaa18 je napisao/la:
29 okt 2019, 17:07

pa mogo si jaro i ovamo studirati, u travniku bi završio za dvije godine sve što to tamo studiraš i plus jezerce, štap i tišina- što se bezze mučiš tamo- nema logike da te toliko nostalgija puca.
Ovo sto ja studiram nema u Bosni. A nisam nesto bio vezan za nju dok nisam shvatio kako je bez nje. Ubili me u pojam ovi sto depresiju sire.
Saurman je napisao/la:
29 okt 2019, 20:12


Vrati se što prije i sa faxom radi za 700 KM.Taman ti može biti za štap i jezero a dobićeš i tišinu. :bih:
Ima na Ljubacama na stolariji, pocetna milja. :bih:
"Brate, danas kad čuješ hardcore znaš da je begovska familija brate, begovska familija, Tvrtka kralja loza brate."

Avatar
Varg
Postovi: 2593
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Varg » 29 okt 2019, 21:04

Saurman je napisao/la:
29 okt 2019, 20:12
VolimTz je napisao/la:
29 okt 2019, 14:21

Pet godina studiram vani i zivim za dan kad cu se vratiti kuci. Tuđina je zlo. Haram bilo svakom ko siri depresiju među rajom.

Jezerce, stap i tisina. :bih:
Vrati se što prije i sa faxom radi za 700 KM.Taman ti može biti za štap i jezero a dobićeš i tišinu. :bih:
znam dosta ljudi sto rade za platu koja je ekvivalent tih 700 km ovde i zive ubjeđenju da im je bolje tamo

ne vrijedi ici ako nije za dobre pare, drzim se toga
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: numanumaye22, Pensioner26 i 18 gostiju.