Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8119
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tracy3McGrady » 30 okt 2019, 00:14

Tesnjak1991 je napisao/la:
30 okt 2019, 00:11
Tracy3McGrady je napisao/la:
29 okt 2019, 23:52
Tesnjak1991 je napisao/la:
29 okt 2019, 19:26
The Brooklyn Nets have assigned Nicolas Claxton, Rodions Kurucs and Dzanan Musa to their NBA G league affiliate, the Long Island Nets, for today's practice.
Musa vraćen, Pinson poslan u G-League
Super, čak sam poslije razmišljao i dal' je ovo tačno, jer nisam provjeravao nego samo kopirao sa Brooklyn Nets Basketball grupe.
Bilo je tačno, ali ga zamjenili sa Pinsonom. Moglo bi ovo značiti da upada u rotaciju umjesto Kurucsa...
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tesnjak1991 » 30 okt 2019, 00:28

Ne znam šta se dešava sa Kurucsom, dal' i ti problemi oko suda, nije nikad bio nešto aman psihički stabilan i staložen, i poklopilo mu se dosta toga prošle sezone, al' ove je sve to jako tanko..

Samo da on dobije šansu, pa ćemo vidjeti kako će proći.
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Avatar
Federer17
Postovi: 7087
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Federer17 » 30 okt 2019, 01:12

Ja sam ubijedjen, ponajvise nakon utakmica u predsezoni i njegovog ociglednog napretka (prije svega tijelo i odbrana), da on ima sta ponuditi u NBA-u, pa cak i ove sezone u ovakvim Netsima. Problem je sto ce u ovakvim okolnostima (barem kako sada stvari stoje), imati neke minimalne prilike da se pokaze i osigura mjesto medju tih nekoliko igraca koji mogu racunati na minute. Ako dobije priliku i zaigra, ko garantuje da ce je takav (mozda bez ikakvog samopouzdanja zbog svega) iskoristiti? On nije formiran igrac i najvise od svega mu je potrebno povjerenje trenera, koji ga nece otpisati nakon dva promasena suta. Kakvu je priliku dobio dosad pa da se s pravom od njega ocekuje da ce u prvim minutima na parketu odmah pokazati da zasluzuje to mjesto u rosteru? Ipak je to momak od 20 godina, bez (gotovo) ikakvog iskustva na NBA parketima i duelima s najboljim igracima na svijetu.

Kako god, to je sve zivot, mnoge stvari ne budu kakve se zamisle i isplaniraju. Na njemu je da radi na sebi, svakodnevno napreduje, ne pada psihicki, i, kako vec rekoh, gotovo da sam ubijedjen da je njemu mjesto u NBA i da u istoj itekako ima sta ponuditi.

Avatar
bhpremierliga12
Postovi: 2302
Pridružen/a: 07 mar 2018, 16:20
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la bhpremierliga12 » 30 okt 2019, 01:48

Federer17 je napisao/la:
30 okt 2019, 01:12
Ja sam ubijedjen, ponajvise nakon utakmica u predsezoni i njegovog ociglednog napretka (prije svega tijelo i odbrana), da on ima sta ponuditi u NBA-u, pa cak i ove sezone u ovakvim Netsima. Problem je sto ce u ovakvim okolnostima (barem kako sada stvari stoje), imati neke minimalne prilike da se pokaze i osigura mjesto medju tih nekoliko igraca koji mogu racunati na minute. Ako dobije priliku i zaigra, ko garantuje da ce je takav (mozda bez ikakvog samopouzdanja zbog svega) iskoristiti? On nije formiran igrac i najvise od svega mu je potrebno povjerenje trenera, koji ga nece otpisati nakon dva promasena suta. Kakvu je priliku dobio dosad pa da se s pravom od njega ocekuje da ce u prvim minutima na parketu odmah pokazati da zasluzuje to mjesto u rosteru? Ipak je to momak od 20 godina, bez (gotovo) ikakvog iskustva na NBA parketima i duelima s najboljim igracima na svijetu.

Kako god, to je sve zivot, mnoge stvari ne budu kakve se zamisle i isplaniraju. Na njemu je da radi na sebi, svakodnevno napreduje, ne pada psihicki, i, kako vec rekoh, gotovo da sam ubijedjen da je njemu mjesto u NBA i da u istoj itekako ima sta ponuditi.
Najgore od svega je sto je izgleda zapao u tim u kojem sigurno nece dobiti priliku, a to je osnovna stvar. Pogledajmo Hezonju, Bendera, Gudurica, od kojih ova dva nista znacajno u karijeri nisu pokazali, poneki blijesak sa 15-20 poena, jednom u 20 utakmica, ali u 80% situaciju su utakmice sa 3,4 poena. Musa da je otisao u Knickse, Memphis, Chicago, Charlotte i jos dosta ekipa koje su u rebuildingu sigurno bi imao minutazu, cak i da je ne opravdava, ali to u Netsima sigurno nece dobiti. Ja sam uvjeren da sljedecu utakmicu igra 10 min i zabije 15 poena, da bi ponovo bio zakucan za klupu utakmicu poslije toga, jer je trener finalizirao svoju rotaciju i Musa moze dobiti samo garbage time ili u nekom po njemu sretnom slucaju da se povrijede 2 igraca na njegovoj poziciji.
Na te ne dam, na te ne dam, na te ne dam Slobodo,
ja te volim, ja te volim, to uvijek reci cu ponosno!

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6328
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la _dreamer_ » 30 okt 2019, 09:29

Ma pitanje hoce li koliko ce dobiti priliku da igra ovisi to o hiljadu faktora. Kurucs je dobio priliku u Netsima i igra redovno, a gledajuci broj picka i njegovu karijeru, dosao je objektivno kao manji potencijal. No eto pokazao se prosle godine u ljetnoj ligi i prije svega je ja mislim njegova agresivna igra u odbrani presudila.

Musi oni ove godine moraju dati odredjeni broj minuta da vide sta moze, jer u protivnom je jasno da ozbiljno ne racunaju na njega. Ja ne znam, mi kao armchair eksperti mozda ne vidimo nesto sto vidi atkinson kojem je on svaki dan pred nosom. Vjerovatno je odbrana problem...

No kako god okrenes, morace mu dati 5-6 utakmica ove godine, samo tad ce on imati nenormalan pritisak i nebi bilo cudo da podbaci. Ruzna situacija...
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4140
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Ghuraba » 30 okt 2019, 20:32

Najjaci su mu ovi sto glume nekakve strucnjake, pa dodju ovdje i pisu kako je Brooklyn idealna sredina za njega i kako oni tamo sve ovo u vezi Muse rade planski. Jasta nego, bas je planski gurati ciglarosa Templea, a Musa nek se kali u razvojnoj ligi. Ipak je za sve njihove pobjede kljucno tih 15-ak minuta odbrane koje im ovaj penzioner moze pruziti...

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6328
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la _dreamer_ » 30 okt 2019, 20:36

Ghuraba je napisao/la:
30 okt 2019, 20:32
Najjaci su mu ovi sto glume nekakve strucnjake, pa dodju ovdje i pisu kako je Brooklyn idealna sredina za njega i kako oni tamo sve ovo u vezi Muse rade planski. Jasta nego, bas je planski gurati ciglarosa Templea, a Musa nek se kali u razvojnoj ligi. Ipak je za sve njihove pobjede kljucno tih 15-ak minuta odbrane koje im ovaj penzioner moze pruziti...
Ma to su naravno gluposti. Za prvu godinu hajd i nekako, ali ako ove godine ne udje u rotaciju jasno je ko dan da na njega ne racunaju kao ozbiljnu opciju. Ne razvija se igrac sjedeci na klupi, a treninga svakako ima malo radi stalnih putovanja i utakmica. Dovoljno je samo uporediti njega i Kurucsa, obojica su dosli u slicnom stanju, jedan dobio sansu, drugi nije. Da oni razvijaju igrace sjedenjem na klupi, sjedio bi i Kurucs.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

mirzateletovicc
Postovi: 1629
Pridružen/a: 10 mar 2013, 00:22
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la mirzateletovicc » 31 okt 2019, 00:48

Federer17 je napisao/la:
30 okt 2019, 01:12
Ja sam ubijedjen, ponajvise nakon utakmica u predsezoni i njegovog ociglednog napretka (prije svega tijelo i odbrana), da on ima sta ponuditi u NBA-u, pa cak i ove sezone u ovakvim Netsima. Problem je sto ce u ovakvim okolnostima (barem kako sada stvari stoje), imati neke minimalne prilike da se pokaze i osigura mjesto medju tih nekoliko igraca koji mogu racunati na minute. Ako dobije priliku i zaigra, ko garantuje da ce je takav (mozda bez ikakvog samopouzdanja zbog svega) iskoristiti? On nije formiran igrac i najvise od svega mu je potrebno povjerenje trenera, koji ga nece otpisati nakon dva promasena suta. Kakvu je priliku dobio dosad pa da se s pravom od njega ocekuje da ce u prvim minutima na parketu odmah pokazati da zasluzuje to mjesto u rosteru? Ipak je to momak od 20 godina, bez (gotovo) ikakvog iskustva na NBA parketima i duelima s najboljim igracima na svijetu.

Kako god, to je sve zivot, mnoge stvari ne budu kakve se zamisle i isplaniraju. Na njemu je da radi na sebi, svakodnevno napreduje, ne pada psihicki, i, kako vec rekoh, gotovo da sam ubijedjen da je njemu mjesto u NBA i da u istoj itekako ima sta ponuditi.


Eselamu alejkum brate. Fino si to napiso i slazem se.

mirzateletovicc
Postovi: 1629
Pridružen/a: 10 mar 2013, 00:22
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la mirzateletovicc » 31 okt 2019, 00:51

Eselamu alejkum. Prati li ko

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6328
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la _dreamer_ » 31 okt 2019, 01:03

ma sta ces pratiti, nece ulaziti...
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
hz1987
Postovi: 2075
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la hz1987 » 31 okt 2019, 01:05

mirzateletovicc je napisao/la:
31 okt 2019, 00:51
Eselamu alejkum. Prati li ko
Sta imas pratiti. Frajer cetvrtu zaredom istu rotaciju radi, izlazi Harris, ulazi Temple, a za njim izlazi LaVert i ulazi Nwaba. Izrotirao u prvi 10min 10igraca. Musa uredno moze trenerku do grla zakopcati, zavuci se u cosak i otkunjati do kraja. A za njim odoh i ja.

Avatar
Federer17
Postovi: 7087
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Federer17 » 31 okt 2019, 01:07

mirzateletovicc je napisao/la:
31 okt 2019, 00:51
Eselamu alejkum. Prati li ko
Alejkumusselam, brate.

Upalio stream da vidim ima li ikakvih promjena, ali nazalost nista. Nema njemu minuta dok debelo ne zakuju sa rezultatima (sto je manje vjerovatno), ili u garbage timeu.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8119
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tracy3McGrady » 31 okt 2019, 01:15

Ovaj Nwaba kao nešto i igra, ali Temple je taraba živa, ali nema njemu minuta dok se neko ne polomi ili Atkinson dobije otkaz.

Baš sam slušao intervju gdje Miličić priča kako to funkcioniše tamo, džaba ti sve kad je rotacija fiksna i nema promjene dok se neko ne povrijedi ili tražiš trade, treće nema.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4140
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Ghuraba » 31 okt 2019, 01:49

Prestao je i da se raduje poenima saigraca. Sad ih samo iz sjedeceg polozaja formalno proprati blagim aplauzom. Nema ko nekad da na svaku skace i izigrava budalu. :mrgreen:

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8119
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tracy3McGrady » 31 okt 2019, 02:39

Ghuraba je napisao/la:
31 okt 2019, 01:49
Prestao je i da se raduje poenima saigraca. Sad ih samo iz sjedeceg polozaja formalno proprati blagim aplauzom. Nema ko nekad da na svaku skace i izigrava budalu. :mrgreen:
Kasniš buraz, to je od prošle tekme počeo da radi :D

Evo ih opet gube, da Bog da, da će ovo na dobro, mora nešto mjenjati ovako ne može. Irving jedini igra odlično, LeVert tu i tamo, ostali slabi.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Torres_9
Postovi: 13423
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:11
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Torres_9 » 31 okt 2019, 02:40

tako ti je kad se klinjo pravi pamet ili sto slusa savjete dble oko sebe.Da bgdom nije izasao na draft prosle godine i samo ojacao tijelo u euroligi i ove bi bio bolji pik s dosta sanse za igranje.
Evo ti u gsw ovaj poole sto je biran koji vec 28 pik, prva tekma uzima panj 13 suteva i svaku ce ga forsirati jer nemaju gsw druge opcije vec nadu da razviju jednog od ovih na klupi barem za rotaciju

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8119
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tracy3McGrady » 31 okt 2019, 02:54

Evooooo gaaaaaa :D

Nije dotakao loptu, a nije je vala ni tražio :mrgreen:
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
L-Train
Postovi: 18099
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la L-Train » 31 okt 2019, 03:07

Znaci protiv Grizlija,Knicksa,Timberwolvesa i Pacersa na 1-3,fino finooo
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8674
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la anonymousHD » 31 okt 2019, 08:29

Minut po minut i biće to 48 minuta.

Avatar
AlphonseKauders
Postovi: 1001
Pridružen/a: 21 jul 2015, 15:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la AlphonseKauders » 31 okt 2019, 09:09

Frustrirajući početak sezone, ali ja ne mogu da zamislim da pored ovako skromnog učinka Temple-a i Nwabe i "sjajnog starta" Brooklyna (1-3), trener nešto u bližnjoj budućnosti ne promijeni u rotaciji.
Zasad LeVert ne igra ni blizu ono što u Brooklynu misle da može, Irving je odličan ali njemu je sopstveni učinak na prvom mjestu.

Musi je fakat prepreka što teško da može biti ćoškaroš. Imaš velike potrošače lopti u LeVErtu i Irvingu, a u drugoj postavi je to Spencer Dindwiddie, pa je teško tu doći do izražaja sa Musinim stilom igre (Harris i Prince su im šutači trica).
Dakle, jedino neke povrede ovih držača lopte mogu Musu izbaciti u neku shemu. A da ne govorimo kad se Durant vrati - tu niko od rotacijskih igrača lopte neće vidjeti više.


A onda pogledaš druge ekipe i vidiš sljedeće startere:

Tonny Snell i TIm Frazier (Detroit);
Treveon Graham (Minnesota);
Wayne Ellington (NYK);
Isaac Bonga (WAS);
Anthony Tolliver (POR);
Terrance Ferguson (OKC);
Royce O'Neal (UTA);
Glenn Robinson III (GSW);

Ali, eto i dalje vjerujem da Brooklyn ima neku ideju šta s njim. Da ne računaju nekako na njega, već bi ga tušnuli u G League opet.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.