Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

qaa18
Postovi: 3103
Pridružen/a: 10 avg 2018, 23:28

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la qaa18 » 29 okt 2019, 21:49

VolimTz je napisao/la:
29 okt 2019, 21:00
green29 je napisao/la:
29 okt 2019, 16:45
]

Ima Jezerca, stapova i tisine i vani jarane :D
Uzalud kad u dusi znas da nije tvoje. Nagledao sam se jezera i mora vani, dzaba.
qaa18 je napisao/la:
29 okt 2019, 17:07

pa mogo si jaro i ovamo studirati, u travniku bi završio za dvije godine sve što to tamo studiraš i plus jezerce, štap i tišina- što se bezze mučiš tamo- nema logike da te toliko nostalgija puca.
Ovo sto ja studiram nema u Bosni. A nisam nesto bio vezan za nju dok nisam shvatio kako je bez nje. Ubili me u pojam ovi sto depresiju sire.
Saurman je napisao/la:
29 okt 2019, 20:12


Vrati se što prije i sa faxom radi za 700 KM.Taman ti može biti za štap i jezero a dobićeš i tišinu. :bih:
Ima na Ljubacama na stolariji, pocetna milja. :bih:
ma šta studiraš jaro, de reci da otvorimo u travniku, biće biznis dobar ako mi to nemamo.
9.10.23. Tema:epl
Rosicky: "drago mi je da jos netko mrzi arape i taj dio svijeta"
Marsal: " nema glupljih ljudi nadaleko".

Avatar
Pantelija
Postovi: 12850
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Pantelija » 30 okt 2019, 11:42

Cisto da se zna, da ne bude da je samo crnjak...
Danas sam predao za vizu i sadaa cekam da dobijem istu abd. Fascinantno je sljedece... u neformalnom razgovoru, dnevno se izda 200 termin, odnosno 200 podnosilaca zahtjeva dobije termin na jedan dan. Pa izvolite mnozite i sabirajte i oduzmite.
Prema mojim proracunima, mjesecno oko 3000 ljudi pokusa doci do vize, od toga mislim da bas 70% ili cak 80% dobije istu.
Znaci svaki mjesec nas samo preko radne vize za njemacku napusta oko 2000+ osoba... gdje su ostale zemlje, nprbljudi iz bl i krsjine najvise idu prvo slovenija 6mj pa njemacka... , gdje su plave karte, hrvatski pasosi itd.....

Dok sttojis u redu, svi jedva cekaju da odu, svi imaju vec gore rodbine... jedan momak je dosao kaze buraz mu gore a on, otac mati i jos jedan brat predali za vize, on danas ima termin a oni ostali za 7 dana...
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
Sveti
Postovi: 10177
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sveti » 30 okt 2019, 12:10

gaston je napisao/la:
28 okt 2019, 18:13
Sveti je napisao/la:
gaston je napisao/la:
Mozda glupo pitanje, al' sto si u ambulantnoj njezi? :mrgreen:
Jer je to light verzija njege u svakom smislu. Nikad vise nazad na station, ono je robovlasnistvo
Ma ne mislim na kliniku, daleko bilo. :mrgreen:

Intensivpflege, jednog pacijenta imas i sa njim si smjenu cijelu. Kucna njega, variraju pacijenti od wah kome do onih sa kojima ides gledat Frankfurt-Benfika jer imaju karte dzaba. :ljepota: :mrgreen:
Jest da se radi 12h, al' su satnice dosta bolje nego na klinikama. Ugovor na 15 smjena mjesecno, dodaci naravno imaju i et..
Otrni ti nekad paksu od sjedenja vazdan, al serija i filmova ces vagon izgledat. :mrgreen:
Zar ne treba neki Weiterbildung za to
naprijed rejal

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16504
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la gaston » 30 okt 2019, 15:39

Sveti je napisao/la:
30 okt 2019, 12:10
gaston je napisao/la:
28 okt 2019, 18:13
Sveti je napisao/la: Jer je to light verzija njege u svakom smislu. Nikad vise nazad na station, ono je robovlasnistvo
Ma ne mislim na kliniku, daleko bilo. :mrgreen:

Intensivpflege, jednog pacijenta imas i sa njim si smjenu cijelu. Kucna njega, variraju pacijenti od wah kome do onih sa kojima ides gledat Frankfurt-Benfika jer imaju karte dzaba. :ljepota: :mrgreen:
Jest da se radi 12h, al' su satnice dosta bolje nego na klinikama. Ugovor na 15 smjena mjesecno, dodaci naravno imaju i et..
Otrni ti nekad paksu od sjedenja vazdan, al serija i filmova ces vagon izgledat. :mrgreen:
Zar ne treba neki Weiterbildung za to
Ma jok.
Nezz kako je u drugim firmama, al' kod nas imas svakih par mjeseci Schulunge za Higijenu, Kanilu, Beatmung itd.

Malo kad se ustelis salju te u skolu za Pflegeexperta koja traje 3 sedmice, raspodjeljeno na 3 mjeseca. Na kraju dobijes certifikat samo, nema polaganja i bubanja mucnog. :mrgreen:
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
Kaunas
Postovi: 13278
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 31 okt 2019, 13:55

Gastone kakva ti je familija pacijenta, ovi moji teski do zla Boga. :mrgreen:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Sveti
Postovi: 10177
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sveti » 31 okt 2019, 18:50

gaston je napisao/la:
30 okt 2019, 15:39
Sveti je napisao/la:
30 okt 2019, 12:10
gaston je napisao/la:
28 okt 2019, 18:13


Ma ne mislim na kliniku, daleko bilo. :mrgreen:

Intensivpflege, jednog pacijenta imas i sa njim si smjenu cijelu. Kucna njega, variraju pacijenti od wah kome do onih sa kojima ides gledat Frankfurt-Benfika jer imaju karte dzaba. :ljepota: :mrgreen:
Jest da se radi 12h, al' su satnice dosta bolje nego na klinikama. Ugovor na 15 smjena mjesecno, dodaci naravno imaju i et..
Otrni ti nekad paksu od sjedenja vazdan, al serija i filmova ces vagon izgledat. :mrgreen:
Zar ne treba neki Weiterbildung za to
Ma jok.
Nezz kako je u drugim firmama, al' kod nas imas svakih par mjeseci Schulunge za Higijenu, Kanilu, Beatmung itd.

Malo kad se ustelis salju te u skolu za Pflegeexperta koja traje 3 sedmice, raspodjeljeno na 3 mjeseca. Na kraju dobijes certifikat samo, nema polaganja i bubanja mucnog. :mrgreen:
zanimljivo. jel to 1:1 njega
naprijed rejal

Avatar
Vrebac
Postovi: 3060
Pridružen/a: 25 apr 2011, 20:47
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Vrebac » 31 okt 2019, 22:51

AshburtonG je napisao/la:
28 okt 2019, 23:18
Vrebac je napisao/la:
AshburtonG je napisao/la:
Pa 40 dana ima samo od zakonski odredjenog godisnjeg odmora. U Austriji je 5 sedmica na puno radno vrijeme, i 2 dana slobodno u sedmici. U principu ako radis kod normalnog poslodavca, i nisi dobrovoljni robot, ne bi trebao preci 220-230 radnih dana., pogotovo ako radis u nekim ustanovama koje ne rade za praznike.
Sta sve racunas u tih 40 dana?
Nista osim godisnjeg odmora od 5 sedmica. Dakle 35 dana. Plus minimalno 2 dana slobodno na sedmicnom nivou. Dakle, ne racunajuci urlaub, na tih 35 dana, jos 90-100 slobodnih dana. Eh sad, postoji mnogo onih koji rade samo 4dana a isto toliko i onih koji imaju prekovremene. Prvi imaju onda nesto vise radnih od neradnih, a ovi imaju veca primanja i manje odmora. Niko te ne tjera na nista. Sve dobrovoljno. Uslov je naravno ne radit za nase ljude. Njima pada kosa s glave kad treba isplatit 13. i(li) 14. platu, a da ne govorim o spojenim slobodnim danima(ako firma radi i vikendom), odnosno spojenom godisnjem(ako to radnik zeli) ili isplacivanju prekovremenih.
U Austriji imas 25 radnih dana godisnjeg neracunas vikende i par praznika!

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6332
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la AshburtonG » 01 nov 2019, 00:47

Vrebac je napisao/la:
31 okt 2019, 22:51
AshburtonG je napisao/la:
28 okt 2019, 23:18
Vrebac je napisao/la:
Sta sve racunas u tih 40 dana?
Nista osim godisnjeg odmora od 5 sedmica. Dakle 35 dana. Plus minimalno 2 dana slobodno na sedmicnom nivou. Dakle, ne racunajuci urlaub, na tih 35 dana, jos 90-100 slobodnih dana. Eh sad, postoji mnogo onih koji rade samo 4dana a isto toliko i onih koji imaju prekovremene. Prvi imaju onda nesto vise radnih od neradnih, a ovi imaju veca primanja i manje odmora. Niko te ne tjera na nista. Sve dobrovoljno. Uslov je naravno ne radit za nase ljude. Njima pada kosa s glave kad treba isplatit 13. i(li) 14. platu, a da ne govorim o spojenim slobodnim danima(ako firma radi i vikendom), odnosno spojenom godisnjem(ako to radnik zeli) ili isplacivanju prekovremenih.
U Austriji imas 25 radnih dana godisnjeg neracunas vikende i par praznika!
Imas 5 sedmica(radnih) godisnjeg, i podrazumijeva se da neces radit ni ta 2 dana u sedmici(kao sto vec stoji u boldiranom). Barem, kod svih poslodavaca gdje sam ja bio. Ako vec trazis iglu u plastu sijena, umanji onda od ostalih slobodnih dana 10 i opet dodjes na isto. Poenta je da imas preko 120 slobodnih dana u godini, u najmanju ruku.

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16504
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la gaston » 01 nov 2019, 06:49

Kaunas je napisao/la:
31 okt 2019, 13:55
Gastone kakva ti je familija pacijenta, ovi moji teski do zla Boga. :mrgreen:

Ma ne moze bit savrseno jbg, ili ne valja pacijent, ili ne valja porodica. :mrgreen:
Trenutno sam kod pacijentice u komi, bez Betreuera, tako da se samo mi mijenjamo na poslu. Nema nikoga da ti smeta.
Ugl. visim na PS4 po cijelu smjenu. :mrgreen:

@sveti jess
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la VelaHavle » 01 nov 2019, 12:20

Nije to intenzivna njego nego obicni Wachkoma Station il‘ sta vec.

:kafa:
Aljegri, out!

Avatar
alex1991
Postovi: 5144
Pridružen/a: 23 feb 2014, 17:37
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la alex1991 » 01 nov 2019, 16:03

Pozdrav, da li neko zna kako ide procedura za egipatsku vizu ?
Iz rukava ON svakoga dana izvuce nekog keca..

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16504
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la gaston » 01 nov 2019, 16:34

VelaHavle je napisao/la:
01 nov 2019, 12:20
Nije to intenzivna njego nego obicni Wachkoma Station il‘ sta vec.

:kafa:
Jah.
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
redbull93
Postovi: 14401
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la redbull93 » 01 nov 2019, 17:39

Od ovih sto su u njemackoj duze vremena pitanje jedno. Kada se odlucim na kupovinu auta, koji je najpovoljniji nacin?
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Sarrifufna
Postovi: 1635
Pridružen/a: 16 jun 2019, 15:32

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sarrifufna » 01 nov 2019, 18:03

redbull93 je napisao/la:
01 nov 2019, 17:39
Od ovih sto su u njemackoj duze vremena pitanje jedno. Kada se odlucim na kupovinu auta, koji je najpovoljniji nacin?
AutoScout24 - lizing, sto manja inicijalna i sto veca zadnja rata, za 2-3 godine das to auto za prvu ratu slijedeceg, itd svakih par godina ;)
pocasni precjednik @ FK Formula

Avatar
redbull93
Postovi: 14401
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la redbull93 » 01 nov 2019, 18:07

Sarrifufna je napisao/la:
01 nov 2019, 18:03
redbull93 je napisao/la:
01 nov 2019, 17:39
Od ovih sto su u njemackoj duze vremena pitanje jedno. Kada se odlucim na kupovinu auta, koji je najpovoljniji nacin?
AutoScout24 - lizing, sto manja inicijalna i sto veca zadnja rata, za 2-3 godine das to auto za prvu ratu slijedeceg, itd svakih par godina ;)
Ne bi ja nista skupo previse, gledao sam malo do 10tak k eura, moze se naci fin golf 7 ili audi a3. Pa najvise me interesuje to finansiranje.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Sarrifufna
Postovi: 1635
Pridružen/a: 16 jun 2019, 15:32

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sarrifufna » 01 nov 2019, 18:20

redbull93 je napisao/la:
01 nov 2019, 18:07
Sarrifufna je napisao/la:
01 nov 2019, 18:03
redbull93 je napisao/la:
01 nov 2019, 17:39
Od ovih sto su u njemackoj duze vremena pitanje jedno. Kada se odlucim na kupovinu auta, koji je najpovoljniji nacin?
AutoScout24 - lizing, sto manja inicijalna i sto veca zadnja rata, za 2-3 godine das to auto za prvu ratu slijedeceg, itd svakih par godina ;)
Ne bi ja nista skupo previse, gledao sam malo do 10tak k eura, moze se naci fin golf 7 ili audi a3. Pa najvise me interesuje to finansiranje.
Neki Golf 7 od 10k. Pa finansiranjem bi te izaslo oko 11,5k. Zavisi, zna bit dobrih akcija cak i sa 0,99% kamatom.

Recimo, jedna od opcija financiranja:
inicijalna rata, tj. ucesce: 2.000 €
na 5 godina: 60x100 €/mj
zadnja rata: 3.500 €

Onda za 5 godina, zadnju ratu ne dajes vec ti procijene auto i dajes ga kao inicijalnu ratu za slijedece auto.

Zavisi od dilera do dilera, ali vecina je fleksibilna i moze se dogovoriti rata kako tebi najbolje odgovara. :thumbup:
pocasni precjednik @ FK Formula

Avatar
redbull93
Postovi: 14401
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la redbull93 » 01 nov 2019, 18:36

Hvala puno na informacijama. Samo ne znam je li bolje ako na kraci period se uzme ili da ne osjetim ratu nikako na 5 godina, pa nek ide.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Sarrifufna
Postovi: 1635
Pridružen/a: 16 jun 2019, 15:32

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sarrifufna » 01 nov 2019, 18:54

Eh, to zavisi od tebe licno i od kupovne moci. :)

Prvo auto, moj savjet - sto manja inicijalna, a sto veca zadnja rata, i na sto duzi period. Kad se usteka neka kinta lahko je promijeniti dogovorene uslove finansiranja za par stotina dodatnog troska. ;)
pocasni precjednik @ FK Formula

Avatar
redbull93
Postovi: 14401
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la redbull93 » 01 nov 2019, 18:59

Sarrifufna je napisao/la:
01 nov 2019, 18:54
Eh, to zavisi od tebe licno i od kupovne moci. :)

Prvo auto, moj savjet - sto manja inicijalna, a sto veca zadnja rata, i na sto duzi period. Kad se usteka neka kinta lahko je promijeniti dogovorene uslove finansiranja za par stotina dodatnog troska. ;)
Ma tako ce i biti :D

Imaju li neki uslovi oko vize i toga, planirao sam tamo poslije nove godine mozda za auto, dok i vizu produzim, malo se i ustedi da imam neku sigurnost.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Sarrifufna
Postovi: 1635
Pridružen/a: 16 jun 2019, 15:32

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sarrifufna » 01 nov 2019, 19:04

Uglavnom nisu rigorozni, ne mozes ga izvuc iz Njemacke preko Lukavice i Pala da ga ****. :mrgreen:
pocasni precjednik @ FK Formula

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.