AC Milan - Arhiva postova

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
rope11
Postovi: 17654
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 04 nov 2019, 17:09

Ni Maldini ni Boban ni Fasone ni Mirabeli ni kinezi nisu ni 10% krivi onoliko koliko je kriv Berluskoni. Prvo klub dovedeš na najniže grane, pa kao da ni to nije bilo dovoljno, prodaš ga mutnom tipu radi čega je nastala nova serija problema. :roll:
Naravno, tu je i Galiani koji se još dodatno potrudio srozati klub lošim poslovanjem i pogrešnom transfer politikom.


Nekad sam možda i preoštar prema sadašnjoj upravi, znajući koliko se teško vaditi iz go.vana u koje ih je uvalio Berluskoni.
Ima i njima mahane, ali jako je teško u 2-3 godine ispraviti ono što se sistematski uništavalo čitavu jednu deceniju.


Još kad se sjetim da su vlasnici PSG-a prvobitno bili zainteresovani za Milan, a pedofil ih odbio (iako je već tad polako počeo dizati ruke od kluba tako da je bio savršen trenutak za prodaju), dođe mi da plačem. :oops:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Fantasista » 04 nov 2019, 17:26

Maldini i Boban su samo trebali dovesti vrhunskog trenera i dobro ga platit. Pare za njegovu platu imali bi da nisu doveli npr. Krunića i to je sva mudrolija. Plus imaju Bigliu koji se raspada a ima veliku platu. Super je što su se riješili hamelja poput Monta i goveda.

A ekipa se počela raspadat kada su prodali Ibru i Silvu.

Nije džaba Leonardo napustio ekipu, vidio lik šta će se desiti.

Avatar
milanist
Postovi: 12064
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 04 nov 2019, 17:44

Pa tako ispadne nekako. Dodje kao da nam je sad bolje. A mi se borimo za opstanak. Koliko godina prodje kako nas preuzese kinezi pa i ameri sad. Pa stanje u klubu gore nego i prije. Da se razumijemo, i zadnji par sezona pod berluom i galetom mi smo stekali, ali majka mu stara mi smo se sa jednim konstanton, bonerom, niangom i ostalim levatma borili za Lp. Sad be mozemo da se svrstamo niti medju konkurente za neku od tih pozicija.
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
rope11
Postovi: 17654
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 04 nov 2019, 18:00

Pa nije bolje, ali kako rekoh, nemoguće se ekspresno vratiti u život nakon što su ga uništili do temelja. Nema niko čarobni štapić da preko noći ispravi stvari, trebati će još minimum 5 godina da se stane na noge.


Te godine kad smo se borili za LŠ, imali smo jednog Alegrija na klupi, a i sama konkurencija u ligi je bila mizerna. Poslije one 2014-e kreće strmoglav pad, iako smo i prije već padali.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
muha milanez
Postovi: 5812
Pridružen/a: 13 dec 2010, 07:20
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la muha milanez » 04 nov 2019, 18:03

U kakvoj je banani liga bila tih godina sa ovom ekipom bi se za titulu borili.
... we are ac milan ...
⚫🔴⚫🔴

Avatar
milanist
Postovi: 12064
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la milanist » 04 nov 2019, 19:29

Et sad je to sve sbbkbb, a zar nemamo i sad roster za top 4 pa sta je belaj onda.
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
Beduin
Postovi: 16356
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 04 nov 2019, 19:33

Samo trener. I Leonardo, po mogucnosti.
Leonardo ganjao Olma i Evertona, a mi dovedosmo kurku na ljeto.

Bitno je nakon onakve lose utakmice protiv Lecea opet krenuti sa Hakan-Piatek-Samu, mrtvilo u napadu.

I cinjenica je da mi nemamo resurse kockati se sa igracima koji su bljesnuli pola sezone i bacati milione, nego ici na provjerene igrace. Real moze skrsiti pare na Jovica, ali nama je i Piatek luksuz kao nedokazan igrac. Vjerovat ne mogu da su svo kolektivno pali ovoliko, mislim da je sada u pitanju psiha, pritisak, a ne neznanje.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Zenga
Postovi: 1712
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Zenga » 04 nov 2019, 23:29

Ma opisali ste sve, pisao sam i ranije, noga Bigliji + Reini i eto ti 12M godišnje plate, taman koliko Conte prima.

Ili Donnarumma x 2 eto ti još više, ne treba tu nikakvih 5 godina da se klub digne na noge. Faktički je quick fix moguć, prodaj Dollarummu za 50M, dovedi Spallettija/Mourinha/Allegrija i veznjaka koji zna lopte i da poveže redove, i to je već drastično jača ekipa. Serie A ako išta ima, to je bezbroj kvalitetnih golmana, za sitnu lovu.

Ne treba praviti rocket science od fudbala, eh sad drugo je što romantiziraju Gigioa kao da je novi Baresi/Maldini, pa se nadaju i žele da provede cijelu karijeru u klubu. Yebat ga. S njim neka odyebu Rebić i Borini i eto ti plate za Ibru. Da, "mrtvog" Ibru, koji bi i dan danas 15ak golova utrpao s osmijehom na licu. Ako su mogli birvaktile Dario Hubner, Luca Toni i ekipa, ili nedavno Di Natale, odnosno lani Quagliarella, može i Ibrakadabra.
Pun nam je K ovih invalida iz Hrvatistana, Strinić, Halilović, Pašalić, Kalinić... sad Krunić s njima, kojeg će ti K igrač u rosteru koji uopšte nije standardni repr. prosječne BiH? Kako on može pomoć? Nikako....

Dovedite T.Silvu iz PSG-a besplatno na ljeto, neka bude mentor Romagnoliju, koji još uvijek može postat wc - ali ni blizu toga kad on mora učiti 5god starijeg Musaku, Duarte i sl. polovnjake kako se igra....

Gattuso je profesor za seoskog trenera GP-a te Piolija koji je nešto bolji, ali opet mediokritet. Najkonkretniji primjeri su užasni nastupi Contija/Calabrije, propuh na sve strane, a ofanzivno 1gol/utakmici, Piatek totalno izgubljen. Yebeni Ćiro Immobile je dao 13 golova, a čitava ekipa Milana 11.

Kada nijedan igrač ne pruža partije ni blizu onih lanjskih ili iz bivših klubova, naravno da je to trenera. Kada ista ekipa, još pojačana, nije ni blizu one lanjske, naravno da je do trenera. To je svima jasno zato je i bilo #PioliOut čim je potpisao. Da su došli Mourinho ili Spalletti, također bivši treneri Intera, bili bi rado viđeni....

Avatar
meskalin
Postovi: 2507
Pridružen/a: 18 okt 2010, 14:26
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meskalin » 05 nov 2019, 08:40

Fantasista je napisao/la:
04 nov 2019, 17:26
Maldini i Boban su samo trebali dovesti vrhunskog trenera i dobro ga platit. Pare za njegovu platu imali bi da nisu doveli npr. Krunića i to je sva mudrolija. Plus imaju Bigliu koji se raspada a ima veliku platu. Super je što su se riješili hamelja poput Monta i goveda.

A ekipa se počela raspadat kada su prodali Ibru i Silvu.

Nije džaba Leonardo napustio ekipu, vidio lik šta će se desiti.
Krunic doveden za 8 mil eura, plata vrhunskog stopera nije ispod 5 mil, sto znaci da godisnje bi kostalo klub minimum 10 mil eura, a na 3 godine to je 30 mil eura. Sad mi nije jasno kako si ti ovo zamislio? :hmmmmm:
Zadnja izmjena: meskalin, dana/u 05 nov 2019, 10:13, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Riziko
Postovi: 5861
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Riziko » 05 nov 2019, 09:13

Ponekad gledam Milana, ne redovno ko vi, ali onako, mislim da se ne zna ni ko pije ni plaća ni na terenu, a izgleda ni uprava.

Da još samo dodam da mi se Benaser jako sviđa, čak mislim da bi bio produktivniji da ga se malo više gurne naprijed.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Fantasista » 05 nov 2019, 16:10

meskalin je napisao/la:
05 nov 2019, 08:40
Fantasista je napisao/la:
04 nov 2019, 17:26
Maldini i Boban su samo trebali dovesti vrhunskog trenera i dobro ga platit. Pare za njegovu platu imali bi da nisu doveli npr. Krunića i to je sva mudrolija. Plus imaju Bigliu koji se raspada a ima veliku platu. Super je što su se riješili hamelja poput Monta i goveda.

A ekipa se počela raspadat kada su prodali Ibru i Silvu.

Nije džaba Leonardo napustio ekipu, vidio lik šta će se desiti.
Krunic doveden za 8 mil eura, plata vrhunskog stopera nije ispod 5 mil, sto znaci da godisnje bi kostalo klub minimum 10 mil eura, a na 3 godine to je 30 mil eura. Sad mi nije jasno kako si ti ovo zamislio? :hmmmmm:

Nigdje ja nisam spomenuo stopera, pričam o treneru. Nisu imali 5M za Spaletia a dali su za Krunića 8M i lik uopšte ne igra niti je bitna figura. Dakle to je više od 10M sa njegovom platom i plus porez državi od transfera . Plus ušteda na platama jer su otišli Abate, Zapata, Monto, Berto i još neka gamad.

Avatar
Beduin
Postovi: 16356
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Beduin » 05 nov 2019, 19:32

Fantasista je napisao/la:
05 nov 2019, 16:10

Nigdje ja nisam spomenuo stopera, pričam o treneru. Nisu imali 5M za Spaletia a dali su za Krunića 8M i lik uopšte ne igra niti je bitna figura. Dakle to je više od 10M sa njegovom platom i plus porez državi od transfera . Plus ušteda na platama jer su otišli Abate, Zapata, Monto, Berto i još neka gamad.
Mi smo na pocetku transfer roka u startu izgubili 3 veznjaka (Mauri, Monto i Bertolaci, ne sjecam se jel jos neko iz sredine ispao) + Bona se tek vratio nakon skoro godinu dana i ne znas na cemu si sa njim. Veznjaci su se MORALI dovesti tako da prica oko Krunica je neosnovana. Ispravnije razmisljanje je da se doveo ozbiljan veznjak umjesto Krunica, a neko od postojecih na klupu.

Te pare za trenera su se trebale namiriti od Duartea jer si vec imao Zapatu za jos godinu dana, ako vec gledas gdje ces ustediti.

Krunic je doveden na samom pocetku kao igrac za klupe, iskrsnuo kao jeftin veznjak i uzeo se. Nakon i Benacera nam je trebalo biti jasno da od boljeg nema nista, osim da se Bigla proda, koji je odbio otici sa smanjenom platom, klosarcina jedna. I oni mu kao takvom opet daju da igra, mozda jedino da ga osposobe i prodaju na zimu!?
Samo takodjer, nije ga se moglo prodati jbg, a pokusavalo se.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Fantasista » 05 nov 2019, 19:57

Kako god, pare su bačene na igrača od kojeg nema koristi. Isto tako Rebić nije bio potreban, koliko loš potez.

Avatar
rope11
Postovi: 17654
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 05 nov 2019, 19:58

Slažem se u vezi Krunića, pa mi i dan-danas nemamo poštene zamjene za veznjake osim poluraspadnutih Biglie i Jacka, a Krunić je iskrsnuo kao jeftino rješenje za backup poziciju. Da budemo fer prema njemu, iskoristio je bolje svoju minutažu nego 80% veznjaka.
Jbg, takva nam je nafaka, mi bolje igrače za klupe od Krunića ni ne možemo posjedovati trenutno. 😴😴

Ali neovisno o tome, MORALO se naći načina da se dovede Spaleti ili Marcelino (pod pretpostavkom da drugi nisu bili zainteresovani, iako to sad ne znamo).

Nije mi jasno kojom logikom su došli do zaključka da je bolje dovesti jeftinog trenera koji će popušiti LŠ nego kvalitetnog, koji bi koštao više, ali koji bi nas zato uveo u LŠ što bi ti donijelo bar 70 miliona u kasu. :roll:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Rosicky
Postovi: 8329
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Rosicky » 05 nov 2019, 20:04

Npr kao Arsenal Emerya pa ovaj totalno podbaci i ostanes i bez LP i bez para a u potrazi za drugim trenerom.
Ne znam kako ne možete svarit da nitko nije garancija ničega.Pep je bio 5. Sa Cityem,Klopp sa Liverpoolom?
Sve je u projektu i vremenu kojeg želiš izdvojit za taj projekt.Milan to ne želi, želi neku ludu sezonu sa ludim rezultatima koji su plod momentuma.

Ako imaš jasan plan kao sto svi predstavljaju onda za takav plan dovodis ljude sa projektom a ne neke pacenike od kojih se ocekuje da u jednoj sezoni sve isprave tj kod vas je to u rolu 10 tekmi:D

Avatar
rope11
Postovi: 17654
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 05 nov 2019, 20:15

Nije niko garancija, ali ova ekipa pod kvalitetnim trenerom bi 90% završila u top 4 među trenutašnjom konkurencijom, koja je drugačija nego u EPL. Rizik i kocka koju vrijedi napraviti.
Ovu ekipu bi vjerovatno i Spaleti kao naknadna solucija uspio uvesti u LŠ, a da ne pričam šta bi bilo da se još na ljeto povukao pametan potez umjesto mrtvog Giampaola.

Ovako sa Piolijem imamo 0,1% šansi, čak su i najveći optimisti digli ruke. Uspjeli smo sezonu završiti još u oktobru.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Raonffa » 05 nov 2019, 20:34

Samo mi je krivo što će odletiti Pioli, Giampaolo je već odletio, a Boban i Maldini neće, skupa sa svim ljudima iz uprave.

Oni su direktni krivci za ovako katastrofalnu sezonu.

Svaki čovjek u Milanu snosi dio krivice za pad kluba, ali ovi trenutni su najodgovorniji za trenutno stanje.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
meecko
Postovi: 1524
Pridružen/a: 01 dec 2009, 22:25
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la meecko » 05 nov 2019, 20:35

Ako su planirali ovu sezonu da sravne račune trebalo je da to jasno kažu. Onako bi se znalo sa Mister GP, ako rezultati ne krenu, šta je razlog. Mada čovjek je djelovao izgubljeno. Pioli hm, ne znam šta da mislim, djeluje to bolje na terenu, ima malo mu.da i soli u glavi, za razliku od prethodnika (GP). E sada da je neki napredak u odnosu na Gatusa i nije. Ako su trenera mislili dovoditi onda je trebalo biti neko "ime" koje koliko toliko garantuje rezultat. U suprotnom su trebali ostaviti Gatusa bez obzira što me nervirao, uz nekog da mu objasni par stvari u vezi kreiranja napada i prilika. Odbrana i fizička priprema su nešto što ima u malom prstu
Crveno-crna boja krvi ACM
Sloboda do groba

Avatar
rope11
Postovi: 17654
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la rope11 » 05 nov 2019, 20:53

Eh, da smo bar imali mogućnost gledanja u budućnost, onda bi možda i ostavili Gatusa. :mrgreen:

Ili jednostavno malo pameti, s obzirom da su mnogi od nas pričali da Giampaolo nije nikakav upgrade u odnosu na Gatusa.

Mada da se ne zaboravi, sama odluka da se Gatuso smjeni je bila pametna, ako gledamo iz tog ugla da je i on sam prosječan trener koji nije kalibar da bude u klubu koji se bori za top 4 pozicije. Ali kolosalna pogreška se desila onda kada su ga odlučili zamjeniti jednim mediokritetom sa mediokritetskom karijerom, kojeg je i sam Gatuso u nekoliko navrata nadigrao i pobjedio. :roll:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: AC Milan

Post Postao/la Fantasista » 05 nov 2019, 20:54

Pioli ništa bolji nije od GP. Svaki klub doživi pozitivni šok promjenom trenera i krene pobjeđivat, samo naši stručnjaci igraju neriješeno. U klubu i oko njega je sve truhlo i dugo će se čekati na promjenu. Ovako ako nastave Serie B neće biti daleko.

Zaključano

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.