FK Borac - Banja Luka - ARHIVA POSTOVA

Moderator/ica: vlakanje

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 06 nov 2019, 20:02

Tako i treba...i u nedjelju bi,bez ikakvog vjetra u leđa,da se samo igralo,bilo ,4-2 za Borac otprilike..to je taj odnos viđenog..Bolja smo ekipa,i da su i jednom ili dvaput izjednačili, ili poveli,mi bi ih stisli i to bi bio taj rez otprilike..

Avatar
Riziko
Postovi: 5805
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Riziko » 06 nov 2019, 20:07

Handžić slobodan od januara, idealan napadač za nas, ako mu Koreja propadne.
Još da se Vujaklije kurtalisati.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 06 nov 2019, 20:12

Kad stignem pročitam i teme ovih ostalih klubova,pa sam tako prije 15 dana na temi FK Sarajevo pročitao post jednog momka koji navija za FKS,i koji je napisao da mu je Haris rekao da je nezadovoljan tretmanom u FK Sarajevo,i ako mu se izjalovi ovo u Koreji,za 500 000 dolara godišnje,da će u Bosni samo se u Borac vratiti..stoji taj post i sad...ismijali su tog momka na njihovoj temi,ali meni to nije smiješno bilo.

Avatar
ZaNjuBoriSe
Postovi: 972
Pridružen/a: 18 jul 2017, 16:52
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la ZaNjuBoriSe » 06 nov 2019, 21:13

Handzic je kod nas dosao poprilicno mlad ali ga pamtim kao pravog gospodina, smeker na terenu i van njega. Sjecam se da je samo polusezonu igrao kod nas i otisao u Ufu i oprostio je dug koji mu je klub dugovao.

Kajkut na kraju sezone zavrsava karijeru, pa vec na zimu treba razmisljati o rješenjima u napadu.

PS: ako se situacija sa Subom ne popravi (a Kruna gura Ćosića na stopera neznamzasto) treba zaganjati onog lijevog beka Radnika Radovića...momak je najbolji asistent lige, 26 god.
Kad sam bio mali,
Poklone mi slali...

Fighter1926
Postovi: 760
Pridružen/a: 21 avg 2019, 00:41
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Fighter1926 » 07 nov 2019, 00:43

Previse se dizemo, sad kad nas kakanj dobije :/
U zivotu je vazno biti BORAC!!!

Avatar
Riziko
Postovi: 5805
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Riziko » 07 nov 2019, 09:46

Pa to bi ličilo na Borac, na koji smo navikli :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ako ne izađemo napadački u Kaknju, i budemo čekali nekave kontre, mogli bi se loše provesti, i njima je prebitna utkamica, pogotovo ako Čelik kaznu oduzimanjem 3 boda.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 07 nov 2019, 11:29

Pa ja i ne vjerujem da će Borac biti favorit na kladionici,to će biti ravnopravno postavljene kvote,al druga je stvar što smo mi u naletu i vjerujemo u pobjedu...Meni bi i nerješeno bilo kao poraz.
Ali to je više navijački.

Pobjednički mentalitet je nešto što se ne stiče za dva mjeseca,već se stvara godinama...Ovako nešto kao FK Sarajevo,koje na Koševu ima svih 8 pobjeda,a možda je samo dvije ekipe nadigralo...Ali to je njihov ogroman kvalitet,gdje i kad ne igraš dobro,pobjeđuješ zahvaljujući tom pobjedničkom mentalitetu....Mi smo ga imali možda od 2010-2014,gdje smo uredno pobjeđivali skoro sve utakmice u Banjaluci,bez obzira kako igrali...ali otad se izgubio..
Trebaće vremena za to da ovakve ekipe kao Mladost rutiniramo,i da steknemo taj pobjednički mentalitet...Ni u BL ih nismo pobjedili,ali napredovali smo otad.

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2838
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la vlakanje » 07 nov 2019, 12:23

Nismo pobijedili jer smo bunarali i lupali visoke lopte a isakovic i kompanija sa visinom sve odnijeli ispred vujaklije. Plus sto su se valjali od 37.minute :D

Avatar
Tristan
Postovi: 1785
Pridružen/a: 31 okt 2015, 23:25
Lokacija: Vladike Platona 6, Banja Luka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Tristan » 07 nov 2019, 13:32

Ko zna kakvo ce biti sudjenje u nedjelju nakon ove hajke na Borac. Prije dvije godine kad smo zasjeli na prvo mjesto poslije 2 kola, bas protiv Mladosti u Banjaluci smo pokradeni. Ne kazem da su oni krivi nesto, ali eto slucajnosti da opet igramo protiv njih kad se o Borcu prica vise nego inace.
Java, dobio sam vizu,
java, pobjede u nizu,
java, igramo sa stilom,
java, na Gradskom sa Aston Vilom.

Fighter1926
Postovi: 760
Pridružen/a: 21 avg 2019, 00:41
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Fighter1926 » 09 nov 2019, 01:08

Ma realno jesmo u naletu pozitivna atmosfera, ali se bojim da nas oni ne spuste, a i ne leze nam nikako, samo smo ih jednom dobili u gostima od tri tekme, a kuci isto jednom od 4 tekme...bas sjebana ekipa
U zivotu je vazno biti BORAC!!!

Avatar
ZaNjuBoriSe
Postovi: 972
Pridružen/a: 18 jul 2017, 16:52
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la ZaNjuBoriSe » 09 nov 2019, 21:03

Сутра је $ неуспјех!

' $, јер је важно $ на ову паузу $ у ' ? $ $ ".
Kad sam bio mali,
Poklone mi slali...

davorr3
Postovi: 17
Pridružen/a: 18 mar 2018, 12:38
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la davorr3 » 10 nov 2019, 07:26

Ma što se tiče igre, ne sikiram se, duplo smo bolji od Mladosti.
Jedino što me brine je u kakvom je stanju teren, jedino nas to može ukočiti, gledao sam sinoć prenos iz Mostara, ono je katastrofa na šta je travnjak ličio.

amar009
Postovi: 427
Pridružen/a: 07 okt 2013, 18:27
Lokacija: kakanj
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la amar009 » 10 nov 2019, 08:02

davorr3 je napisao/la:
10 nov 2019, 07:26
Ma što se tiče igre, ne sikiram se, duplo smo bolji od Mladosti.
Jedino što me brine je u kakvom je stanju teren, jedino nas to može ukočiti, gledao sam sinoć prenos iz Mostara, ono je katastrofa na šta je travnjak ličio.
Teren je jedan od boljih u BIH...dobro nam došli...neka pobijedi bolji..lp

HeraklitMracni
Postovi: 5339
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la HeraklitMracni » 10 nov 2019, 16:25

amar009 je napisao/la:
10 nov 2019, 08:02
davorr3 je napisao/la:
10 nov 2019, 07:26
Ma što se tiče igre, ne sikiram se, duplo smo bolji od Mladosti.
Jedino što me brine je u kakvom je stanju teren, jedino nas to može ukočiti, gledao sam sinoć prenos iz Mostara, ono je katastrofa na šta je travnjak ličio.
Teren je jedan od boljih u BIH...dobro nam došli...neka pobijedi bolji..lp
Ako je ono jedan od najbolji terena onda stvarno liga nam je u k....

davorr3
Postovi: 17
Pridružen/a: 18 mar 2018, 12:38
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la davorr3 » 10 nov 2019, 16:46

Prvo poluvrijeme smo dominirali iako nismo bili baš pravi.
U drugom raspad sistema. I još na to sve u 70.minutu mijenjamo jedinog špica na terenu, i igramo sa 6 veznih bez špica do kraja.
Umjesto da to lagano pobijedimo, Mladost dolazi do zasluženog boda.

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 10 nov 2019, 16:53

Moralo se pobjediti ovo...Nije tolika sramota rezultat,ali sramota je protiv ovakve ekipe zavrsiti utakmicu sa 0 spiceva :(

Ako se misli boriti za vrh,ovdje se moralo postaviti autoritativno,i rjesiti ovo rutinski sa 3-1,4-2...A ne ovako,nesto kao "zatvarati" utakmicu,kao da igras sa sebi ravnim,a ne prezadnjom ekipom koja ima samo jednog igraca starijeg od 25 godina,a pocela danas sa pet igraca mladjih od 21 godinu.

Na ovom stadionu su svi konkurenti za vrh ove jeseni pobjedili sa 2 ili 3 gola razlike,i Zrinski i Sarajevo i Zeljeznicar,i nece sigurno gubiti bodove ovdje ni ako ponovo budu igrali.

Steta sto na reprezentativnu pauzu nismo otisli u pobjednickom raspolozenju,ali svaka cast igracima i treneru na ovom ciklusu od prosle reprezentativne pauze do danas.
Sudjenje jako lose,prvo nije sudio penal za Mladost,a kasnije im priznao gol iz cistog faula...Vidi se na snimku da su i Jovanovic i Cosic stali potpuno,ocekujuci cist faul..

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2838
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la vlakanje » 10 nov 2019, 18:24

Schlager je napisao/la:
10 nov 2019, 16:53
Moralo se pobjediti ovo...Nije tolika sramota rezultat,ali sramota je protiv ovakve ekipe zavrsiti utakmicu sa 0 spiceva :(
zasto je to tako?!
jednostavno! mi nominalno imamo 3 napadaca, Kajkuta, Vujakliju i Markovica.
e sad, zbog ogranicenog broja stranaca, neko nije imao mjesta u ekipi jer nasi "stranci" su Jovanovic, Miric, Ziljkic, Vujaklija, Volkov!
Ako je trener vec procijenio da mu "najmanje treba" Vujaklija (sa cime se ne slazem), morao je ostaviti makar malog Markovica na klupi a na tribine poslati Runica ili Comora a pogotovo Cavica. sami sebi smo uskratili mogucnost da nesto napravimo sa rezevama jer osim Crnova, nismo imali nijednog rezervnoh igraca da je izuzetno ofanzivan.
opet, nisam siguran da li je Markovic zdrav, ali za njega je na ovakvoj bezopasnoj klupi moralo biti mjesta.

Avatar
Riziko
Postovi: 5805
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Riziko » 10 nov 2019, 19:23

Nakon pauze se skupiti, probati što više bodova iz ove tri utakmice donjeti, što su ostale do zimske pauze.
Nije bod sam po sebi katastrofa, koliko Krunićeve tamne minute u ovoj utakmici.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2838
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la vlakanje » 10 nov 2019, 19:38

te crne rupe u igri su nam postale trade mark!
uvije u isto doba, drugo poluvrijeme nakon sto povedemo, protivnik pravi izmjene oko 55-60 minute! i tu se gasimo na 10-15 minuta. to se desilo i protiv radnika i danas. pozitivna stvar je ta sto je Krunic ovaj put pravio izmjene i na taj nacin odgovarao na promjenu za razliku od ranijih utakmica.
losa stvar je sto nije imao adekvatne izmjene i sto se mali Danilovic povrijedio jer je bio sasvim dobar do momenta povrede. izvukao je faulova umjesto Kajkuta (kojem nista nije svirano) i osvojio dosta lopti. i druga stvar, osim nedostatka napadaca na klupi je izmjena kada je Crnov usao. tu je trebao Miric da ide vani a ne Ziljkic (mada ni on nije bio sjajan danas) jer Miric se ne daje maksimalno. svaku loptu koja mu ne ide na nogu ili u noge on pusta. ako je pola metra dalje, on se ne trza uopste. jbga, ako se cuva zbog povrede, nije posteno! majstore, tebi se dosta i redovno placa da dajes maksimum a ne da igras sa rezervom. lik bjezi od duela i stratova, to je evidentno.

ova Mladost nam nikako ne lezi. pobijedili smo samo jednom i to iz nicega u DK zahvaljujuci jednom momku za kojeg mi je zao sto se nije duze ostao kod nas!
al' nismo izgubili ako nista drugo. treci smo na tabeli sto je odlicno!

Avatar
Tristan
Postovi: 1785
Pridružen/a: 31 okt 2015, 23:25
Lokacija: Vladike Platona 6, Banja Luka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Tristan » 10 nov 2019, 19:52

Ako je Markovic zdrav, morao je biti danas u Kaknju i uci umjesto Kajkuta.
Ako je povrijedjen, moralo se naci mjesta za Vujakliju na klupi, a da ne putuje Miric.
Ili da idu oba, a da Comor igra u tandemu sa Jovanovicem, bez Volkova znaci.

Kod Krunica je los izbor par igraca u prvih 11, los izbor klupe, izmjene koje ulaze u igru, tajming... Svaku utakmicu zaseere, cak i kad smo pobjedjivali imao je glupih poteza. Protiv Radnika je kasnio sa izmjenama, protiv Tuzle u vec rjesenoj utakmici nije dao sansu mladjima, da ne pricam protiv Sarajeva itd...

Turanjanjinu u 7. kolu protiv Celika dao 20 minuta da odigra, a poslije ga nije bilo ni u protokolu?!
Markovica koji je kucao na vrata prve postave pred Vujalijijn dolazak ni da uvede u igru.
Cavica, kojeg nije bilo nigdje, uvede proslu utakmicu.
Cudan odnos prema mladim igracima, mozes biti starter pa da te nema u protokolu 10 utakmica, a moze i da zaigra neko koga do sad nisi htio ni u protokolu. Krunic ne zna gdje udara po pitanju toga da se izgura bar jedan mladi igrac.

Sjecam se kad su stasavali Grahovac, Subic... Tacno se znalo da su na klupi i da sigurno ulaze, svaku utakmicu. Malo po malo, svaki put malo vise minuta dok nisu postali starteri i na kraju odlicni fudbaleri. A ne kao Danilovic, gurnut u vatru sa 17 godina da izgori... Ali on nije sad tema. Nejasan mi je odnos prema mladjim igracima, mi poslije Fedora koji je '95, nismo stvorili igraca. 96,97,98,99,00... Gdje su!?
Java, dobio sam vizu,
java, pobjede u nizu,
java, igramo sa stilom,
java, na Gradskom sa Aston Vilom.

Zaključano

Natrag na “FK Borac”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.