Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3098
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Slatinash_7 » 07 nov 2019, 15:11

kod nas je sve politički izrežirano i orkestrirano pa i taj popis, a realnost je drugačija skroz. Kao da se popis radi da se vidi koliko pasoša BiH ima, to je nebitan podatak a pošta ili koja ga je već institucija izdavala u određenom periodu bi taj isti podatak morala imati..popis se radi u privredne i demografske svrhe, iseljavanja,obrazovanje i slične stvari..koji ću đavo ja popisati svoju mater koja od 20001-e živi u inostranstvu ili oca koji je gore od 96-e,ti ljudi ne ŽIVE u BiH i neće vjerovatno ni živjeti..popis bi možda trebalo da se može ažurirati radi takvih ljudi a ne da se oni "preventivno" upisuju radi nekakve slike koliko je "nas" a koliko "njih"...
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Derdiyok » 07 nov 2019, 15:12

® GONGASHI POWERHOUSE ®

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sviuodbranu » 07 nov 2019, 15:18

Slatinash_7 je napisao/la:
07 nov 2019, 15:11
kod nas je sve politički izrežirano i orkestrirano pa i taj popis, a realnost je drugačija skroz. Kao da se popis radi da se vidi koliko pasoša BiH ima, to je nebitan podatak a pošta ili koja ga je već institucija izdavala u određenom periodu bi taj isti podatak morala imati..popis se radi u privredne i demografske svrhe, iseljavanja,obrazovanje i slične stvari..koji ću đavo ja popisati svoju mater koja od 20001-e živi u inostranstvu ili oca koji je gore od 96-e,ti ljudi ne ŽIVE u BiH i neće vjerovatno ni živjeti..popis bi možda trebalo da se može ažurirati radi takvih ljudi a ne da se oni "preventivno" upisuju radi nekakve slike koliko je "nas" a koliko "njih"...
Slazem se donekle, ali popis ima vise tacaka i ciljeva.
Znaci tvoja mater ako ima BiH pasos mora se popisati, jbg.
Ja kazem, pipisnice iz dijaspore Bosnjacima su izuzete i nisu usle u konacan zbir (po bilo kom osnovu)dok hrvatima i srbima jesu.
Kod nas je sve politika jbg
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".


Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 07 nov 2019, 15:23

Neka se popisuju kao dijaspora, a ne kao stanovnici Živinica, Lukavca ako ne žive tu.

Srebrenica je najbolji primjer izborbog inžinjeringa, gdje je SDA vrbovala ljude da se popisuju tamo, a ti isti ljudi ne dolaze na dan izbira jer je njihova stranka procijenika da su potrebniji u federaciji.
Zbog čeg su radili izborni inžinjering, niko živ ne zna.

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3098
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Slatinash_7 » 07 nov 2019, 15:26

Sviuodbranu je napisao/la:
07 nov 2019, 15:18
Slatinash_7 je napisao/la:
07 nov 2019, 15:11
kod nas je sve politički izrežirano i orkestrirano pa i taj popis, a realnost je drugačija skroz. Kao da se popis radi da se vidi koliko pasoša BiH ima, to je nebitan podatak a pošta ili koja ga je već institucija izdavala u određenom periodu bi taj isti podatak morala imati..popis se radi u privredne i demografske svrhe, iseljavanja,obrazovanje i slične stvari..koji ću đavo ja popisati svoju mater koja od 20001-e živi u inostranstvu ili oca koji je gore od 96-e,ti ljudi ne ŽIVE u BiH i neće vjerovatno ni živjeti..popis bi možda trebalo da se može ažurirati radi takvih ljudi a ne da se oni "preventivno" upisuju radi nekakve slike koliko je "nas" a koliko "njih"...
Slazem se donekle, ali popis ima vise tacaka i ciljeva.
Znaci tvoja mater ako ima BiH pasos mora se popisati, jbg.
Ja kazem, pipisnice iz dijaspore Bosnjacima su izuzete i nisu usle u konacan zbir (po bilo kom osnovu)dok hrvatima i srbima jesu.
Kod nas je sve politika jbg
A zašto se mora popisati? mislim nije mi jasno to,koji će đavo na popisu stanovništva BiH žena koja tu ne živi 20 godina? sta to mijenja,broj zaposlenih mozda,mati gore zaposlena i hiljade drugih i mijenja ti % zaposlenog stanovništva,nije mi to jasno nikako.. Druga stvar,ja pričam o ljudima koji su u BiH popisivali svoje roditelje ili djecu a takvih je sigurno puno više nego tih koji su se sami prijavili na popis u inostranstvu..
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sviuodbranu » 07 nov 2019, 15:31

Slatinash_7 je napisao/la:
07 nov 2019, 15:26
Sviuodbranu je napisao/la:
07 nov 2019, 15:18
Slatinash_7 je napisao/la:
07 nov 2019, 15:11
kod nas je sve politički izrežirano i orkestrirano pa i taj popis, a realnost je drugačija skroz. Kao da se popis radi da se vidi koliko pasoša BiH ima, to je nebitan podatak a pošta ili koja ga je već institucija izdavala u određenom periodu bi taj isti podatak morala imati..popis se radi u privredne i demografske svrhe, iseljavanja,obrazovanje i slične stvari..koji ću đavo ja popisati svoju mater koja od 20001-e živi u inostranstvu ili oca koji je gore od 96-e,ti ljudi ne ŽIVE u BiH i neće vjerovatno ni živjeti..popis bi možda trebalo da se može ažurirati radi takvih ljudi a ne da se oni "preventivno" upisuju radi nekakve slike koliko je "nas" a koliko "njih"...
Slazem se donekle, ali popis ima vise tacaka i ciljeva.
Znaci tvoja mater ako ima BiH pasos mora se popisati, jbg.
Ja kazem, pipisnice iz dijaspore Bosnjacima su izuzete i nisu usle u konacan zbir (po bilo kom osnovu)dok hrvatima i srbima jesu.
Kod nas je sve politika jbg
A zašto se mora popisati? mislim nije mi jasno to,koji će đavo na popisu stanovništva BiH žena koja tu ne živi 20 godina? sta to mijenja,broj zaposlenih mozda,mati gore zaposlena i hiljade drugih i mijenja ti % zaposlenog stanovništva,nije mi to jasno nikako.. Druga stvar,ja pričam o ljudima koji su u BiH popisivali svoje roditelje ili djecu a takvih je sigurno puno više nego tih koji su se sami prijavili na popis u inostranstvu..
Puno dijaspore uopste se nije uopste popisalo, ni u ambasadi niti ih je dole ko prijavio u popisu.
Siroka tema sada u normalnim zemljama sve ide drugacije, nazalost kod nas sve mi vi oni...jbg
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 07 nov 2019, 15:44

Jesu tebe popisali? :D

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sviuodbranu » 07 nov 2019, 15:46

ASD je napisao/la:
07 nov 2019, 15:44
Jesu tebe popisali? :D
Koje blesavo pitanje...da jesu.
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Osim13 » 07 nov 2019, 16:14

Čović i Izetbegović opet bez dogovora: Nema ničega novog, ali postoji dobra atmosfera
:rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sviuodbranu » 07 nov 2019, 16:16

Osim13 je napisao/la:
07 nov 2019, 16:14
Čović i Izetbegović opet bez dogovora: Nema ničega novog, ali postoji dobra atmosfera
:rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:
Naravno da je dobra atmosfera, pojelo se popilo ubilo vrijeme, hajmo dalje...jos malo pa izbori opet :rol:
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 07 nov 2019, 16:19

Smeta HDZ-u što SDA ima 2 člana predsjedništva, a oni nijednog.

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Barbarossa » 07 nov 2019, 16:26

Ma nema teoretske šanse da je samo 36000 nasih u Sloveniji
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sviuodbranu » 07 nov 2019, 16:29

Barbarossa je napisao/la:
07 nov 2019, 16:26
Ma nema teoretske šanse da je samo 36000 nasih u Sloveniji
Ima vise dva i pol puta, ali ne govorim o onima sa trajnom dozvolom boravka nego samo sezonci...
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Osim13 » 07 nov 2019, 16:32

Sweet Bunny <3333
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Justin » 07 nov 2019, 16:52

Osim13 je napisao/la:
07 nov 2019, 14:25


Tekbir
Ove ce srcani strefiti dok nastupaju. Vrijeme da se povuku.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Osim13 » 07 nov 2019, 17:27

Juicy Muff For A Jailbird
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 07 nov 2019, 18:28

Interesantno je vidjeti kako na stranici Anadolija agencije Bošnje veličaju jednog bivšeg njemačkog "političara".

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la BosniaBoston » 07 nov 2019, 18:57

ASD je napisao/la:
07 nov 2019, 18:28
Interesantno je vidjeti kako na stranici Anadolija agencije Bošnje veličaju jednog bivšeg njemačkog "političara".
https://www.klix.ba/vijesti/bih/macron- ... /191107145
Jesil u krugu porodice ispratio ovu vijest :mrgreen:
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 07 nov 2019, 19:13

BosniaBoston je napisao/la:
07 nov 2019, 18:57
ASD je napisao/la:
07 nov 2019, 18:28
Interesantno je vidjeti kako na stranici Anadolija agencije Bošnje veličaju jednog bivšeg njemačkog "političara".
https://www.klix.ba/vijesti/bih/macron- ... /191107145
Jesil u krugu porodice ispratio ovu vijest :mrgreen:
Ma jok, slabo pratim listove na engleskom jeziku, a na bosanskom još slabije. Tako da sam preskoćio i to na Economistu ali i na Klixu. :D
Politika me stvarno skoro i ne zanima ali eto iskoči sponzorisano od te anadolu agencije.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Giuseppe1 i 23 gosta.