Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Raonffa » 07 nov 2019, 18:28

Vala Mehremić se u Želji nije nešto pokazao, čak ga je i publika dosta uzela na zub, tako da ne znam baš da on ima taj kvalitet, ali eto nekako je dogurao do Portugala, igrao je i u Ukrajini, prilično solidna karijera.

Dok je igrao u Želji uvijek je bio onako rastrčan, fizički prilično spreman (vidi se da je igrao po Europi barem po tome) ali je bio nekakav nespretan, dosta pogrešnih pasova, kikseva i ostalih stvari.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Sabinho » 07 nov 2019, 22:56

Ima li neki nas da igra u Slovanu iz Bratislave? Cini mi se Bajric govori komentstor, udesio ga Raul Jimenez nogom u glavu, jedva ga spasise, u bolnici je :thumbdown:
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

SanaBosna
Postovi: 761
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la SanaBosna » 08 nov 2019, 01:33

Raonffa je napisao/la:
07 nov 2019, 18:28
Vala Mehremić se u Želji nije nešto pokazao, čak ga je i publika dosta uzela na zub, tako da ne znam baš da on ima taj kvalitet, ali eto nekako je dogurao do Portugala, igrao je i u Ukrajini, prilično solidna karijera.

Dok je igrao u Želji uvijek je bio onako rastrčan, fizički prilično spreman (vidi se da je igrao po Europi barem po tome) ali je bio nekakav nespretan, dosta pogrešnih pasova, kikseva i ostalih stvari.
Sve to stoji samo nerazumijem kako moze Kovacevic biti ispred Mehremica? Igra u dosta losiju ligu, gdje protivnici nisu na kaliber kao sto su u Portugalu.

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la gruezi » 08 nov 2019, 03:45

Fazon sa mehremicem je taj sto nije bolji od kole civica niti burekovica nije puno ni slabiji od zadnje dvojice ali ne bi bio upgrade na ono sto sad imamo...drugo kovacevic je stoper a mehremic lijevi bek...realno ni kovacevic nebi trebao biti tu jer dzumic i mihojevic igraju u daleko jacoj ligi i bolji su igraci generalno...cvajta je premiership za poljsku ligu..hsv i sttutgart bi osvojili poljsku ligu sa 20 bodova prednosti..

SanaBosna
Postovi: 761
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la SanaBosna » 08 nov 2019, 04:25

Za mene ovi igraci su jako interesantni

Anel Ahmedhodzic - Hobro IK
Age: 20
Height: 1,92m
Position: Centre Back
Value: 350k€

Elvir Muminovic - FC Sion
Age: 18
Height: 1,77m
Position: Right Back
Value: 500k€

Dennis Hadzikadunic - Rostov
Age: 21
Height: 1,86m
Position: Centre Back
Value: 800k€

Becir Omeragic - FC Zürich
Age: 17
Height: 1,87m
Position: Centre Back
Value: 500k€

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la gruezi » 08 nov 2019, 05:23

SanaBosna je napisao/la:
08 nov 2019, 04:25
Za mene ovi igraci su jako interesantni

Anel Ahmedhodzic - Hobro IK
Age: 20
Height: 1,92m
Position: Centre Back
Value: 350k€

Elvir Muminovic - FC Sion
Age: 18
Height: 1,77m
Position: Right Back
Value: 500k€

Dennis Hadzikadunic - Rostov
Age: 21
Height: 1,86m
Position: Centre Back
Value: 800k€

Becir Omeragic - FC Zürich
Age: 17
Height: 1,87m
Position: Centre Back
Value: 500k€
Svi navedeni su ozbiljne ribe ...muminovic koliko znam igra za nas ...trenutno je u 2gom timu siona ali jos je junior....ovaj ahmedhodzic je standardan u danskoj ligi koja je jaca od poljske recimo....ako izgubimo bilo koga od ovih igraca begica i debelog treba objesit....ovi navedeni plus demirovic catic gojak burnic i eto okosnice repke za slhedecih 10 godina

Avatar
Edviin
Postovi: 2137
Pridružen/a: 21 apr 2012, 13:55
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Edviin » 08 nov 2019, 06:02

Sabinho je napisao/la:
07 nov 2019, 22:56
Ima li neki nas da igra u Slovanu iz Bratislave? Cini mi se Bajric govori komentstor, udesio ga Raul Jimenez nogom u glavu, jedva ga spasise, u bolnici je :thumbdown:
Kenan Bajric, momak iz Slovenije. Izgledalo je gadno, ali kazu da nije nista strasno, samo preventiva bila... Al bome Raul ga zakaci bas posteno, dobro je proso :shock:

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 08 nov 2019, 08:32

gruezi je napisao/la:
08 nov 2019, 05:23
SanaBosna je napisao/la:
08 nov 2019, 04:25
Za mene ovi igraci su jako interesantni

Anel Ahmedhodzic - Hobro IK
Age: 20
Height: 1,92m
Position: Centre Back
Value: 350k€

Elvir Muminovic - FC Sion
Age: 18
Height: 1,77m
Position: Right Back
Value: 500k€

Dennis Hadzikadunic - Rostov
Age: 21
Height: 1,86m
Position: Centre Back
Value: 800k€

Becir Omeragic - FC Zürich
Age: 17
Height: 1,87m
Position: Centre Back
Value: 500k€
Svi navedeni su ozbiljne ribe ...muminovic koliko znam igra za nas ...trenutno je u 2gom timu siona ali jos je junior....ovaj ahmedhodzic je standardan u danskoj ligi koja je jaca od poljske recimo....ako izgubimo bilo koga od ovih igraca begica i debelog treba objesit....ovi navedeni plus demirovic catic gojak burnic i eto okosnice repke za slhedecih 10 godina
!

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 08 nov 2019, 09:52

gruezi je napisao/la:
08 nov 2019, 05:23
SanaBosna je napisao/la:
08 nov 2019, 04:25
Za mene ovi igraci su jako interesantni

Anel Ahmedhodzic - Hobro IK
Age: 20
Height: 1,92m
Position: Centre Back
Value: 350k€

Elvir Muminovic - FC Sion
Age: 18
Height: 1,77m
Position: Right Back
Value: 500k€

Dennis Hadzikadunic - Rostov
Age: 21
Height: 1,86m
Position: Centre Back
Value: 800k€

Becir Omeragic - FC Zürich
Age: 17
Height: 1,87m
Position: Centre Back
Value: 500k€
Svi navedeni su ozbiljne ribe ...muminovic koliko znam igra za nas ...trenutno je u 2gom timu siona ali jos je junior....ovaj ahmedhodzic je standardan u danskoj ligi koja je jaca od poljske recimo....ako izgubimo bilo koga od ovih igraca begica i debelog treba objesit....ovi navedeni plus demirovic catic gojak burnic i eto okosnice repke za slhedecih 10 godina
Šta učiniti ako igrač ne želi igrati za nas?

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Tristan10 » 08 nov 2019, 10:30

Pa ako ne zele da igraju onda zoves igrace koji su manjeg kvaliteta a zele da igraju, kao sto se i trenutno radi. Ali nista ne kosta oprobati, samo se treba ozbiljno pristupiti. Tu pogotovo treba Misimovic da igra ulogu, kao licnost koja je rodjena i odrasla u Njemackoj.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 08 nov 2019, 10:56

Ma nije zgodna situacija nimalo kao što vi mislite.
Jedino je Muminoviću BiH prva opcija, ako je i njemu.
Ostalima je prije svega cilj odugovlačiti. Da se kod nas ne zatvore, a da čekaju tamo.

Sad za nas je najgora moguća opcija izvršiti pritisak i neki medijski linč. Tako ih gubimo.
Nama nažalost preostaje samo da čekamo da im karijere propadnu pa da im ostanemo jedina opcija.

Avatar
Edviin
Postovi: 2137
Pridružen/a: 21 apr 2012, 13:55
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Edviin » 08 nov 2019, 11:05

Pa bolje daj igrace iz nase drvarske lige, nego da se ceka nekoga da se nas smiluje ili da nas ima ko zadnju opciju spasa, treba popisat takve igrace pa makar bio kvalitet Edina.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 08 nov 2019, 11:23

U reprezentacije se pozivaju mladi igraci koji su u domacim, menadzersko/klupskim talovima ili stranci koji su spremni da plate poziv.
Talentovani igraci iz dijaspore ne spadaju niti u jednu kategoriju i zato nemaju mjesta u juniorskim selekcijama.

Zasto bi neko ko je cijenjen, ima perspektivu u klubu i aktuelnoj reprezentaciji, placao da ga pozovu konjokradice iz NFSBiH?
Oko takvih igraca se treba potruditi, a ne ostvaruje se nikakav licni interes, sto znaci da su potpuno neinteresantni mafiji u i oko NFSBiH.
Cilj je, s vremena na vrijeme, dovesti jednog talenta koji ce napraviti karijeru, da se kasnije na njega mogu "naslanjati" propaliteti i praviti sitne transfere.
Sve sto ne valja , ovdje se pokusava prikazati kao normalno, krivica za propast reprezentacija se pokusava prebaciti na navijace, izdajnike, mrzitelje Bih... samio da se problem ne bi adresirao na pravo mjesto. To vidimo i na forumu, svi su krivi osim NFSBiH i selektora.
**** ga, nas fudbal propada da bi menadzeri i lopovi iz saveza vozili Q7, a novinari i botovi zaradili po 100 eura.

Avatar
slusalica
Postovi: 1926
Pridružen/a: 18 apr 2018, 12:23
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la slusalica » 08 nov 2019, 11:31

Harise je napisao/la:
01 nov 2019, 00:25
Trenutno imamo probleme na štopersku poziciju, zasad nemamo dobru budućnost! Šunjic će još malo završit svoje u reprezentaciju. Bicakcic isto neće dugo igrati šta onda? Mujakic ne igra nikako u Belgiji, a Šerbecic igra sad u Sarajevo samo dok ne ide negdje inostranstvo da igra. Po meni bi trebali pod hitnom osim papire od Dilavera da rješemo. Što prije izganjati papire za Dennis Hadzikadunica iz Fk Rostov i Anel Ahmedhodzica iz IK Hobro. Obadvje igraju redovno za svoje ekipe. A u šveskoj trenutno samo za mladu reprezentaciju. Trebali bi nima ponuditi mijesto za A reprezentaciju pogotovo za Anel Ahmedhodzica, jer njegov otac več nešto jednom kritikovao na ****. Drugo trebamo jednog cvrstog štoper kao što je Dino Arslanagic. U Belgiji je među najbolim štoperima! Za 26 godine bi nama puno pomagao. Ima naše papire samo još treba promenit športsko državljanstvo i sve je to rješeno! Nikola Katic bi trebalo isto baciti oko i pratit kako će se odlućit, mada da mu je Hrvatska sve dala za karieru....
DeNNis :urnebes:
tz tz tz tz tz tz

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 08 nov 2019, 13:16

DrFilgud je napisao/la:
08 nov 2019, 11:23
U reprezentacije se pozivaju mladi igraci koji su u domacim, menadzersko/klupskim talovima ili stranci koji su spremni da plate poziv.
Talentovani igraci iz dijaspore ne spadaju niti u jednu kategoriju i zato nemaju mjesta u juniorskim selekcijama.

Zasto bi neko ko je cijenjen, ima perspektivu u klubu i aktuelnoj reprezentaciji, placao da ga pozovu konjokradice iz NFSBiH?
Oko takvih igraca se treba potruditi, a ne ostvaruje se nikakav licni interes, sto znaci da su potpuno neinteresantni mafiji u i oko NFSBiH.
Cilj je, s vremena na vrijeme, dovesti jednog talenta koji ce napraviti karijeru, da se kasnije na njega mogu "naslanjati" propaliteti i praviti sitne transfere.
Sve sto ne valja , ovdje se pokusava prikazati kao normalno, krivica za propast reprezentacija se pokusava prebaciti na navijace, izdajnike, mrzitelje Bih... samio da se problem ne bi adresirao na pravo mjesto. To vidimo i na forumu, svi su krivi osim NFSBiH i selektora.
**** ga, nas fudbal propada da bi menadzeri i lopovi iz saveza vozili Q7, a novinari i botovi zaradili po 100 eura.
Čuj nemaju mjesta. Daj ne brukaj se.
Mogu doći kad god žele ali neće ni pričati na tu temu.
Realno, nisu ludi.

Jednostavno, selekcija mladih igrača se vrši uglavnom preko podsaveza i prije samog poziva u reprezntaciju oni su već tamo u šemi.

Kod nas recimo imaš kantonalne reprezentacije iz kojih se ide u reprezentacijum to je selekcija i na to se dodaju ovi iz dijaspore.

Savez jeste kriminalan, ali u ovom slučaju koga god da dovedeš u savez si bespomoćan.

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Tristan10 » 08 nov 2019, 13:26

Samo u BiH se moze obavljati vise funkcija u isto vrijeme. Ne znam, meni nekako nema energije kod ljudi koji se pitaju za takve stvari, treba tu friske krvi, da se odredjene stvari pokrenu.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Wandelanoite » 08 nov 2019, 13:38

Cuj mogu doci i reci evo me ja sam tu :rol:

Prvi sam savjetovao bracu Omice da ne dolaze igrati za BiH mlađe selekcije jer znam sta se tu desava, a zvao ih je iz Bihaca pomocnik u19 tada zaboravio sam mu ime.

Zajedno smo gledali preko yt City TV je prenosio kvalifikacije iz Stanisica tada u19 cini mi se BiH - Andora kapiten je bio Celikovic iz Rijeke ta generacija. Djeca su vidjela svu jad i bijedu naseg fudbala i zajedno smo se slozili da je najbolje da oni svoju karijeru u oml. kategorijama provedu u Austriji.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 08 nov 2019, 13:56

Wandelanoite je napisao/la:
08 nov 2019, 13:38
Cuj mogu doci i reci evo me ja sam tu :rol:
Omeragića su zvali, on je rekao da neće ni da priča o tome.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Wandelanoite » 08 nov 2019, 13:59

ASD je napisao/la:
08 nov 2019, 13:56
Wandelanoite je napisao/la:
08 nov 2019, 13:38
Cuj mogu doci i reci evo me ja sam tu :rol:
Omeragića su zvali, on je rekao da neće ni da priča o tome.
Pa naravno da nece doci u selekcije bez sistema, da igra sa igracima iz 4,5 Njemacke lige, iz 3,4 Svedske.

Momak nema potrebu za igranjem u mladim selekcijama i zeli najbolje za svoju karijeru, a nista dobrog mu nece donijeti dolazak ovdje i igranje za smijesne i mesetarske BiH U selekcije.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 08 nov 2019, 14:00

Wandelanoite je napisao/la:
08 nov 2019, 13:59
ASD je napisao/la:
08 nov 2019, 13:56
Wandelanoite je napisao/la:
08 nov 2019, 13:38
Cuj mogu doci i reci evo me ja sam tu :rol:
Omeragića su zvali, on je rekao da neće ni da priča o tome.
Pa naravno da nece doci u selekcije bez sistema, da igra sa igracima iz 4,5 Njemacke lige, iz 3,4 Svedske.

Momak nema potrebu za igranjem u mladim selekcijama i zeli najbolje za svoju karijeru, a nista dobrog mu nece donijeti dolazak ovdje i igranje za smijesne i mesetarske BiH U selekcije.
Pa ja o tome i pričam.
Nije niko glup s konja na magarca.

Plus ti momci većinom imaju i menadžere, nije sve ni do njih.

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.