Film i kinematografija - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Donnie Darko » 11 nov 2019, 20:18

Trunks je napisao/la:
11 nov 2019, 19:25
Ma ljudi moji niko ne misli ništa loše, naravno da nečija rasa nije presudna osobina kod izbora glumaca već kvalitet glumca, samo komentarišemo casting čisto zbog izgleda glumaca, odnosno zbog sličnosti sa datim likom.
Donnie Darko je napisao/la:
08 nov 2019, 23:36
...
Finn je napisao/la:
06 nov 2019, 19:47
...
Blejzer10 je napisao/la:
08 nov 2019, 20:39
Ispade glavna karakterna osobina svih tih stripovskih junaka to što su bijelci :roll:
Naravno da nije, samo diskutujemo zbog izgleda glumaca i sličnosti sa likom. Da li misliš da bi recimo uloge Bladea, Storm, Lucius Foxa, Nick Furya i drugih iko bolje odglumio od Wesley Snipesa, Halle Berry, Morgana Freemana, Jacksona i ostalih? Sve redom odlični glumci, a pri tome i liče na sve te likove koje su glumili ;). Jesi li me shvatio sada?

@Donnie Darko; @Finn
Na ovo sam ja ciljao.
misliš li da bi neko bio bolji wolverine od hugh jackmana? koji baš igrom slučaja ne liči na wolverina

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41212
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 11 nov 2019, 20:25

Donnie Darko je napisao/la:
09 nov 2019, 13:13
parazit je blago
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Trunks » 11 nov 2019, 21:04

Donnie Darko je napisao/la:
11 nov 2019, 20:18


misliš li da bi neko bio bolji wolverine od hugh jackmana? koji baš igrom slučaja ne liči na wolverina
Ko će znati, nisam baš siguran.

Avatar
Celtic
Postovi: 3334
Pridružen/a: 12 dec 2012, 19:39
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Celtic » 12 nov 2019, 00:31

Izašao vam je Joker sa boljom kvalitetom slike, neki je Rip, uglavnom nije iz kina snimak. Eto da znate, ja odoh gledati ponovo, jer ono što sam zadnji put gledao, osjećao sam se da gledam stare VHS kasete iz videoteke gdje je pola snimaka bilo baš "kino" :D

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Derdiyok » 12 nov 2019, 00:46

Celtic je napisao/la:
12 nov 2019, 00:31
Izašao vam je Joker sa boljom kvalitetom slike, neki je Rip, uglavnom nije iz kina snimak. Eto da znate, ja odoh gledati ponovo, jer ono što sam zadnji put gledao, osjećao sam se da gledam stare VHS kasete iz videoteke gdje je pola snimaka bilo baš "kino" :D
Taman reko da se zavalim i kontam šta ću gledati kad pročitah ovo.

:salut:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
SonVolt
Postovi: 1611
Pridružen/a: 25 avg 2015, 09:20
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la SonVolt » 12 nov 2019, 15:08

https://www.imdb.com/title/tt0070948/?r ... f_=nv_sr_1

Preporuka za one koji su odgledali „redovne“ klasike. Iako je prepun nenamjernog humora, loših efekata, neubjedljive glume i nekoliko nevjerovatnih WTF scena, ideja iza filma je interesantna i vjerovatno bi se u rukama sposobnijeg režisera sa većim budežetom mogao napraviti dosta bolji film. Ako ništa onda je vrijedno pogledati samo zbog Sean Connery-a u crvenom kostimu #nohomo
slika
https://www.youtube.com/watch?v=5Gprcg0jUdU

filip13
Postovi: 38007
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la filip13 » 12 nov 2019, 15:12



:thumbup:

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la ReX » 12 nov 2019, 15:21

Sta je poenta sa ovim crtama preko ociju na posterima Parasitea? Ako nije spoiler za film (otkud znam haha) :D
@igrajlopte 🐦

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la ReX » 12 nov 2019, 15:23

slika

Not great, not terrible. :D
@igrajlopte 🐦

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9834
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Nail for Real » 13 nov 2019, 19:14

Kanye je napisao/la:
11 nov 2019, 20:05
Nail for Real je napisao/la:
09 nov 2019, 23:19
Joj j.ebo vas Joker :mrgreen: .

A kako vidim dje ove liberalne struje idu, vise postujem odluku Christophera Tolkiena da ne da prava na Silmarillion.

Zamisli naprave Turin Turambara geja ili Feanora non-binary osobu, pa glave bi padale :mrgreen: .
Pa vec si u Hobitu imao boy band patuljke.

GOT spin off navodno otkazan jer je too woke sta god to znacilo. :mrgreen:
Naaaah, nije to nista vjeruj mi, dobar je Peter po tom pitanju, jbg morao je neko zensko ubaciti ali generalno to nije sjebao.

Liberali su obicne pijavice koje uzimaju tudji materijal i na silu sprovode svoju agendu jer nisu talentovani da napisu nesto svoje.

Hoces trans, gej, muslimane, crnce, ove one u jednom filmu? Napravi svoj **** film.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

filip13
Postovi: 38007
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la filip13 » 14 nov 2019, 12:08



:thumbup:

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Derdiyok » 14 nov 2019, 13:00

Nail for Real je napisao/la:
13 nov 2019, 19:14


Hoces trans, gej, muslimane, crnce, ove one u jednom filmu? Napravi svoj **** film.
Bonus : cetnik, ustasa, siptar

slika
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
cala
Postovi: 3299
Pridružen/a: 15 maj 2010, 20:01
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la cala » 14 nov 2019, 18:20

Nail for Real je napisao/la:
09 nov 2019, 23:19
Joj j.ebo vas Joker :mrgreen: .

A kako vidim dje ove liberalne struje idu, vise postujem odluku Christophera Tolkiena da ne da prava na Silmarillion.

Zamisli naprave Turin Turambara geja ili Feanora non-binary osobu, pa glave bi padale :mrgreen: .
Ma prvo Silmarilion je nezamisliv i nemoguc za snimiti, barem meni. Previse je opsirna prica ali imali bi za jedne sadrzajne trilogije, ako nista.

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9834
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Nail for Real » 14 nov 2019, 18:22

cala je napisao/la:
14 nov 2019, 18:20
Nail for Real je napisao/la:
09 nov 2019, 23:19
Joj j.ebo vas Joker :mrgreen: .

A kako vidim dje ove liberalne struje idu, vise postujem odluku Christophera Tolkiena da ne da prava na Silmarillion.

Zamisli naprave Turin Turambara geja ili Feanora non-binary osobu, pa glave bi padale :mrgreen: .
Ma prvo Silmarilion je nezamisliv i nemoguc za snimiti, barem meni. Previse je opsirna prica ali imali bi za jedne sadrzajne trilogije, ako nista.
Pa da, ako bi se radilo o filmovima. Za neku seriju od 6,7 sezona ima smisla.

Mada, svi ovi problemi i dalje stoje. Serije se prave za trziste i realno dosta bi se izgubilo na kvalitetu kada bi poceli da se prilagodjavaju istom.

Zato ja namjeravam kupiti Book of Lost Tales gdje imas vise detalja o pricama iz Silma, to mi niko ne moze pokvariti :) .
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
cala
Postovi: 3299
Pridružen/a: 15 maj 2010, 20:01
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la cala » 14 nov 2019, 18:28

Nail for Real je napisao/la:
14 nov 2019, 18:22
cala je napisao/la:
14 nov 2019, 18:20
Nail for Real je napisao/la:
09 nov 2019, 23:19
Joj j.ebo vas Joker :mrgreen: .

A kako vidim dje ove liberalne struje idu, vise postujem odluku Christophera Tolkiena da ne da prava na Silmarillion.

Zamisli naprave Turin Turambara geja ili Feanora non-binary osobu, pa glave bi padale :mrgreen: .
Ma prvo Silmarilion je nezamisliv i nemoguc za snimiti, barem meni. Previse je opsirna prica ali imali bi za jedne sadrzajne trilogije, ako nista.
Pa da, ako bi se radilo o filmovima. Za neku seriju od 6,7 sezona ima smisla.

Mada, svi ovi problemi i dalje stoje. Serije se prave za trziste i realno dosta bi se izgubilo na kvalitetu kada bi poceli da se prilagodjavaju istom.

Zato ja namjeravam kupiti Book of Lost Tales gdje imas vise detalja o pricama iz Silma, to mi niko ne moze pokvariti :) .
Turgon bi bio crnac :rol:

Ja sam trenutno na Fall of Gondolin, uzivancija za citat.

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9834
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Nail for Real » 14 nov 2019, 18:30

cala je napisao/la:
14 nov 2019, 18:28


Turgon bi bio crnac :rol:

Ja sam trenutno na Fall of Gondolin, uzivancija za citat.
Daa, Finrod vjerovatno gej jer svira dobro :mrgreen: .

Isplati li se kupiti to? Ja sam uzeo Beren and Luthien, tu je vise naglasak na evoluciju price.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
cala
Postovi: 3299
Pridružen/a: 15 maj 2010, 20:01
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la cala » 14 nov 2019, 19:17

Nail for Real je napisao/la:
14 nov 2019, 18:30
cala je napisao/la:
14 nov 2019, 18:28


Turgon bi bio crnac :rol:

Ja sam trenutno na Fall of Gondolin, uzivancija za citat.
Daa, Finrod vjerovatno gej jer svira dobro :mrgreen: .

Isplati li se kupiti to? Ja sam uzeo Beren and Luthien, tu je vise naglasak na evoluciju price.
Procitao sam i tu, nije mi bas najbolje legla. Knjiga je u formi neke poezije koju nisam najbolje kontao pa sam dosta dijelova 2 puta citao da skontam. Fall of Gondolin je klasicna prica. Procitao sam stotinjak strana dosad i svidja mi se, ne znam kakva ce biti kasnije.

Skupe su fakat, pogotovo ova hard cover izdanja. Ja sam 56KM placao, ne znam moze li se jeftinije naci. Na engleskom su knjige naravno.

Children of Hurin mi je ubjedljivo najbolje legla od svih.

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9834
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Nail for Real » 14 nov 2019, 19:58

cala je napisao/la:
14 nov 2019, 19:17
Nail for Real je napisao/la:
14 nov 2019, 18:30
cala je napisao/la:
14 nov 2019, 18:28


Turgon bi bio crnac :rol:

Ja sam trenutno na Fall of Gondolin, uzivancija za citat.
Daa, Finrod vjerovatno gej jer svira dobro :mrgreen: .

Isplati li se kupiti to? Ja sam uzeo Beren and Luthien, tu je vise naglasak na evoluciju price.
Procitao sam i tu, nije mi bas najbolje legla. Knjiga je u formi neke poezije koju nisam najbolje kontao pa sam dosta dijelova 2 puta citao da skontam. Fall of Gondolin je klasicna prica. Procitao sam stotinjak strana dosad i svidja mi se, ne znam kakva ce biti kasnije.

Skupe su fakat, pogotovo ova hard cover izdanja. Ja sam 56KM placao, ne znam moze li se jeftinije naci. Na engleskom su knjige naravno.

Children of Hurin mi je ubjedljivo najbolje legla od svih.
Skupe su, imas na bookdepository na engleskom malo jeftinije ali to je to uglavnom.

Meni poezija ne smeta, ali mi smeta fragmentacija, ima previse rastrkanih dijelova price, bukvalno je sin skupio sav materijal, ubacio malo konteksta i izdao knjigu.

Children of Hurin je laksa za pratiti definitivno jer nema tih prekida, eto vidis i Pad je isti takav. Mislim, u sustini tu nema nista novo, sve se to moze naci u Book of Lost Tales ili Historiji Srednje Zemlje, ali eto izgleda fancy ovako :mrgreen: .
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
cala
Postovi: 3299
Pridružen/a: 15 maj 2010, 20:01
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la cala » 14 nov 2019, 21:18

A dobro, Historija je zbirka od preko 5.000 stranica sa svim pricama, od Silmariliona do Gospodara. Jos sam daleko od nabavke.

Zanima me u kojoj knjizi su price koje su se desavale poslije Gospodara prstenova. Znam onako okvirno sta se desavalo ali volio bih detaljne price procitati.

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9834
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Nail for Real » 15 nov 2019, 00:04

cala je napisao/la:
14 nov 2019, 21:18
A dobro, Historija je zbirka od preko 5.000 stranica sa svim pricama, od Silmariliona do Gospodara. Jos sam daleko od nabavke.

Zanima me u kojoj knjizi su price koje su se desavale poslije Gospodara prstenova. Znam onako okvirno sta se desavalo ali volio bih detaljne price procitati.
Nema poslije Gospodara nista, poceo je on da pise knjigu nesto Shadow of Mordor cini mi se, o nekim obozavaocima lika i djela Saurona u Gondoru, ali je brzo batalio.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: CAGarfia i 9 gostiju.