Sport i TV

Avatar
Radmilo87
Postovi: 1604
Pridružen/a: 01 nov 2019, 03:36
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la Radmilo87 » 13 nov 2019, 16:29

Cijeli snimak utakmice ima, ali samo u videoteci Moja TV (korisnici Moja TV)

Na netu imas reportazu 1921.ba i izvjestaj NFSBIH


MIHAJLOVIĆ !

Avatar
tm01hzne
Postovi: 5508
Pridružen/a: 06 jan 2019, 23:34
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la tm01hzne » 13 nov 2019, 16:35

klasik je napisao/la:
13 nov 2019, 16:22

Imal gdje snimak utakmice, il bar izvjestaj njihov.
MojaTV videoteka
BHT je u pregledu kola prikazao svoj izvještaj sniman jednom kamerom

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15107
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la irfo » 13 nov 2019, 16:38

Radmilo87 je napisao/la:
13 nov 2019, 16:20
Zna li neko pouzdanije ko je radio prijenos utakmice, tehnička ekipa čija je? malo vjerovatno da su Hayat i Face TV., gledam upravo odjavnu špicu nakon utakmice i nije pisalo ništa, komentator i onaj reporter jesu sa tih tv kuca, ali ljudi vjerovatno honorarno radili

Ima u drzavi par firmi koje sa bave tim, jedna od njih radi i domace utakmice reprezentacije
Radili su ljudi koji ce raditi na mojoj tv od januara (od tad im pocinju zvanicno ugovori) Ovo sad je bila samo kao proba, mislim da je vecina njih radila na Face tv-u, ne znam hoce li nastavljati raditi i dalje tamo, ali s obzirom da znam kako im je sa platama i isplatama, sumnjam.
Bio je tender i ova ponuda njihova je pobijedila, bilo je jos 3-4 ponude, ovi su najisplativiji bili, cini mi se da je godisnji budzet za tu televiziju oko 4 miliona maraka, bice osim toga jos pet kanala, svima je budzet preko milion. Oko 15 miliona ulaze telecom u godini za nove kanale.
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Radmilo87
Postovi: 1604
Pridružen/a: 01 nov 2019, 03:36
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la Radmilo87 » 13 nov 2019, 16:54

irfo je napisao/la:
13 nov 2019, 16:38
Radmilo87 je napisao/la:
13 nov 2019, 16:20
Zna li neko pouzdanije ko je radio prijenos utakmice, tehnička ekipa čija je? malo vjerovatno da su Hayat i Face TV., gledam upravo odjavnu špicu nakon utakmice i nije pisalo ništa, komentator i onaj reporter jesu sa tih tv kuca, ali ljudi vjerovatno honorarno radili

Ima u drzavi par firmi koje sa bave tim, jedna od njih radi i domace utakmice reprezentacije
Radili su ljudi koji ce raditi na mojoj tv od januara (od tad im pocinju zvanicno ugovori) Ovo sad je bila samo kao proba, mislim da je vecina njih radila na Face tv-u, ne znam hoce li nastavljati raditi i dalje tamo, ali s obzirom da znam kako im je sa platama i isplatama, sumnjam.
Bio je tender i ova ponuda njihova je pobijedila, bilo je jos 3-4 ponude, ovi su najisplativiji bili, cini mi se da je godisnji budzet za tu televiziju oko 4 miliona maraka, bice osim toga jos pet kanala, svima je budzet preko milion. Oko 15 miliona ulaze telecom u godini za nove kanale.
Ko konkretno? nije mi bas najasnije, FACE TV dobio tender?

Ovaj potez telekoma je najbolji moguci potez koji su uradili od kada nude uslugu digitalne tv., isti potez sada pravi Telemach sa kanalon Nova Sport, na kraju Sport klub i Arenu nece niko gledati na tlu BIH jer ce oni otkupiti vecinu toga :lol:
MIHAJLOVIĆ !

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15107
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la irfo » 13 nov 2019, 17:01

Radmilo87 je napisao/la:
13 nov 2019, 16:54
irfo je napisao/la:
13 nov 2019, 16:38
Radmilo87 je napisao/la:
13 nov 2019, 16:20
Zna li neko pouzdanije ko je radio prijenos utakmice, tehnička ekipa čija je? malo vjerovatno da su Hayat i Face TV., gledam upravo odjavnu špicu nakon utakmice i nije pisalo ništa, komentator i onaj reporter jesu sa tih tv kuca, ali ljudi vjerovatno honorarno radili

Ima u drzavi par firmi koje sa bave tim, jedna od njih radi i domace utakmice reprezentacije
Radili su ljudi koji ce raditi na mojoj tv od januara (od tad im pocinju zvanicno ugovori) Ovo sad je bila samo kao proba, mislim da je vecina njih radila na Face tv-u, ne znam hoce li nastavljati raditi i dalje tamo, ali s obzirom da znam kako im je sa platama i isplatama, sumnjam.
Bio je tender i ova ponuda njihova je pobijedila, bilo je jos 3-4 ponude, ovi su najisplativiji bili, cini mi se da je godisnji budzet za tu televiziju oko 4 miliona maraka, bice osim toga jos pet kanala, svima je budzet preko milion. Oko 15 miliona ulaze telecom u godini za nove kanale.
Ko konkretno? nije mi bas najasnije, FACE TV dobio tender?

Ovaj potez telekoma je najbolji moguci potez koji su uradili od kada nude uslugu digitalne tv., isti potez sada pravi Telemach sa kanalon Nova Sport, na kraju Sport klub i Arenu nece niko gledati na tlu BIH jer ce oni otkupiti vecinu toga :lol:
Ne znam ti sad tacno ko i kako, ako saznam vise napisat cu. Znam ove jedne sto su se prijavili na to, radili su na drzavnim televizijama, znaci skupina ljudi napravila idejni projekat za to sve kako bi izgledalo, valjda su i ovi radnici sa Face tv-a isto tako uradili i mislim da nije FACE kao tv ukljucen u to.
Telekom ulaze ogromne pare, a sve su kvalitetni ljudi dobili poslove, po prvi put nakon ko zna kolko godine stele vise nisu bile moguce. Bice osim sportskog kanala i gejming kanal, onda filmski, dokumentarni, serijski itd.
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la Osim13 » 13 nov 2019, 17:07

irfo je napisao/la:
13 nov 2019, 15:11
Uskoro moja tv sport kanal(ne znam jos hoce li ime mjenjati) ce da preuzme neke utakmice od ovoga sto ima arena sport, i nba ce biti ukljucen. A sljedecih godina ce ekskluzivno otkupljivati ove svjetske lige za podrucje BiH, Bundesliga je prvi pik.
Pocet ce se s jednim kanalom, a onda ce ih biti vise.
Vrijeme je da i mi imamo sportski kanal više. Nek izvale keš i pokušaju otkupiti prava na sve živo, pa da nabijemo SK i Arene na kardan :kafa:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
tm01hzne
Postovi: 5508
Pridružen/a: 06 jan 2019, 23:34
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la tm01hzne » 13 nov 2019, 17:10

Osim13 je napisao/la:
13 nov 2019, 17:07
irfo je napisao/la:
13 nov 2019, 15:11
Uskoro moja tv sport kanal(ne znam jos hoce li ime mjenjati) ce da preuzme neke utakmice od ovoga sto ima arena sport, i nba ce biti ukljucen. A sljedecih godina ce ekskluzivno otkupljivati ove svjetske lige za podrucje BiH, Bundesliga je prvi pik.
Pocet ce se s jednim kanalom, a onda ce ih biti vise.
Vrijeme je da i mi imamo sportski kanal više. Nek izvale keš i pokušaju otkupiti prava na sve živo, pa da nabijemo SK i Arene na kardan :kafa:
Odavno ih nisi popljuvao :mrgreen:

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15107
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la irfo » 13 nov 2019, 17:19

Osim13 je napisao/la:
13 nov 2019, 17:07
irfo je napisao/la:
13 nov 2019, 15:11
Uskoro moja tv sport kanal(ne znam jos hoce li ime mjenjati) ce da preuzme neke utakmice od ovoga sto ima arena sport, i nba ce biti ukljucen. A sljedecih godina ce ekskluzivno otkupljivati ove svjetske lige za podrucje BiH, Bundesliga je prvi pik.
Pocet ce se s jednim kanalom, a onda ce ih biti vise.
Vrijeme je da i mi imamo sportski kanal više. Nek izvale keš i pokušaju otkupiti prava na sve živo, pa da nabijemo SK i Arene na kardan :kafa:
To je plan, vidjeli su da nema vise nista od privatizacije, to je gotova prica. Sad je stalo sa urusavanjem vrijednosti firme i sad je bukvalno spasvaj sta se spasit moze dok nije kasno.
Milion nekakvih projekata planiraju u naredne dvije godine, preko 50 miliona ce ulozit.
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Radmilo87
Postovi: 1604
Pridružen/a: 01 nov 2019, 03:36
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la Radmilo87 » 13 nov 2019, 17:20

Ima priča smisla, jer pouzdano znam da je Face TV odnosno Senad Hadzifejzovic u klinču sa telekomom oko neke opreme koju su uzeli pocetkom godine od njih pa htjeli vratiti na kraju, tako da oni kao tv kuca sigurno nisu ukljuceni u taj projekat, a realno mislim ni oni ni Hayat nemaju te kapacitete ljude ni opremu da rade tako zahtjevne stvari, Hayat na kraju uzima i placa privatnu firmu za određene poslove produkcije i snimanja van studija a da rade prijenos jedne utakmice na tako visokom nivou

Vjerovatno da se radi o novoj firmi koja je osnovana samo za taj posao, ima tu svega, milioni u pitanju, a da idu tek tako drugom u džep, naša posla :D
MIHAJLOVIĆ !

jolicnikola
Postovi: 5410
Pridružen/a: 11 sep 2017, 02:31
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la jolicnikola » 13 nov 2019, 23:30

hoće li Moja TV otkupiti i grčku ligu... uups zatvoren sistem 😀

Avatar
mirgerr
Postovi: 3532
Pridružen/a: 29 nov 2016, 23:00
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la mirgerr » 13 nov 2019, 23:46

jolicnikola je napisao/la:
13 nov 2019, 23:30
hoće li Moja TV otkupiti i grčku ligu... uups zatvoren sistem 😀
Bas volis grcki fudbal :mrgreen:
"I wouldn't say I was the best manager in the business. But I was in the top one" - Brian Clough

Spamm

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la Raonffa » 14 nov 2019, 01:34

Pa bio je čini mi se i turski fudbal zatvoren do prije 2-3 sezone, onda je turska liga stigla na SK :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la Raonffa » 14 nov 2019, 01:38

irfo je napisao/la:
13 nov 2019, 15:11
Uskoro moja tv sport kanal(ne znam jos hoce li ime mjenjati) ce da preuzme neke utakmice od ovoga sto ima arena sport, i nba ce biti ukljucen. A sljedecih godina ce ekskluzivno otkupljivati ove svjetske lige za podrucje BiH, Bundesliga je prvi pik.
Pocet ce se s jednim kanalom, a onda ce ih biti vise.
To oni malo kopiraju Telemach sa Novom Sport, mada SK će ih opet sjebati ako sadržaj prebace na Novu Sport, u qurcu će to iko sa Moje TV moći gledati.

Dok recimo to što otkupi ta Moja TV Sport sa Arene će korisnici Telemacha moći regularno gledati na Areni, tako da je to čista kozmetička promjena, za razliku od Telemacha koji će pored kozmetike opet zguziti BH Telecom.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

jolicnikola
Postovi: 5410
Pridružen/a: 11 sep 2017, 02:31
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la jolicnikola » 14 nov 2019, 01:52

ima i Greek TV aplikacija na Google Playu al džabe to kad tamo nema Nove Sports GR i Cosmote Sport

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15107
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la irfo » 14 nov 2019, 10:35

Raonffa je napisao/la:
14 nov 2019, 01:38
irfo je napisao/la:
13 nov 2019, 15:11
Uskoro moja tv sport kanal(ne znam jos hoce li ime mjenjati) ce da preuzme neke utakmice od ovoga sto ima arena sport, i nba ce biti ukljucen. A sljedecih godina ce ekskluzivno otkupljivati ove svjetske lige za podrucje BiH, Bundesliga je prvi pik.
Pocet ce se s jednim kanalom, a onda ce ih biti vise.
To oni malo kopiraju Telemach sa Novom Sport, mada SK će ih opet sjebati ako sadržaj prebace na Novu Sport, u qurcu će to iko sa Moje TV moći gledati.

Dok recimo to što otkupi ta Moja TV Sport sa Arene će korisnici Telemacha moći regularno gledati na Areni, tako da je to čista kozmetička promjena, za razliku od Telemacha koji će pored kozmetike opet zguziti BH Telecom.
Vidjet cemo, bice zanimljivo sta ce se desavati u buducnosti, ako Bundeska bude nekad na mojojtv, to je vec ozbiljan udarac telemachu
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Federer17
Postovi: 7129
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Sport i TV

Post Postao/la Federer17 » 14 nov 2019, 12:40

irfo je napisao/la:
14 nov 2019, 10:35
Vidjet cemo, bice zanimljivo sta ce se desavati u buducnosti, ako Bundeska bude nekad na mojojtv, to je vec ozbiljan udarac telemachu
Iskreno bih volio da bude tako kako si u prethodnim postovima napisao. Novi kanali od strane Telecoma, bilo sportski (koji su vjerovatno najtrazeniji), bilo ostali, sigurno ce im donijeti nove korisnike. Djeluje da ovaj novi direktor itekako zna sta radi, Sport Klubovi su to vec potvrdili.

Uzimanje prava prenosa Bundes lige i nije nesto na cemu bi zadali ozbiljan udarac Telemachu. Na ES vec imaju najbolje utakmice te lige, ali i liga kao liga nije ni blizu popularna engleskoj (pa i spanskoj) ligi koju jedino ima Telemach, te bi njihov novi kanal mogao ozbiljno zeznuti korisnike Telecoma (dzaba 10 SK kanala, kada ne mozes gledati City-Liverpool, naprimjer). Ista stvar i sa prenosom NBA koja svakako ima na Areni.

Medjutim, ako bi to bio samo pocetak njihovog ulaganja, onda bi se i Telemach definitivno uzdrmao (ako vec i nije zbog odredjenog broja ljudi koji se zbog SK vracaju na Telecom). Naravno, sve ovo pod uslovom da ne podizu cijene, koje ce vecini biti neisplative.

Druga stvar na kojoj, po mom misljenju, moraju raditi jeste infrastruktura, pogotovo ako se uzme u obzir da u mnogim mjestima ne mogu isporuciti vise od 10-20% brzine koju odredjeni paket nudi.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15107
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la irfo » 14 nov 2019, 13:01

Federer17 je napisao/la:
14 nov 2019, 12:40
irfo je napisao/la:
14 nov 2019, 10:35
Vidjet cemo, bice zanimljivo sta ce se desavati u buducnosti, ako Bundeska bude nekad na mojojtv, to je vec ozbiljan udarac telemachu
Iskreno bih volio da bude tako kako si u prethodnim postovima napisao. Novi kanali od strane Telecoma, bilo sportski (koji su vjerovatno najtrazeniji), bilo ostali, sigurno ce im donijeti nove korisnike. Djeluje da ovaj novi direktor itekako zna sta radi, Sport Klubovi su to vec potvrdili.

Uzimanje prava prenosa Bundes lige i nije nesto na cemu bi zadali ozbiljan udarac Telemachu. Na ES vec imaju najbolje utakmice te lige, ali i liga kao liga nije ni blizu popularna engleskoj (pa i spanskoj) ligi koju jedino ima Telemach, te bi njihov novi kanal mogao ozbiljno zeznuti korisnike Telecoma (dzaba 10 SK kanala, kada ne mozes gledati City-Liverpool, naprimjer). Ista stvar i sa prenosom NBA koja svakako ima na Areni.

Medjutim, ako bi to bio samo pocetak njihovog ulaganja, onda bi se i Telemach definitivno uzdrmao (ako vec i nije zbog odredjenog broja ljudi koji se zbog SK vracaju na Telecom). Naravno, sve ovo pod uslovom da ne podizu cijene, koje ce vecini biti neisplative.

Druga stvar na kojoj, po mom misljenju, moraju raditi jeste infrastruktura, pogotovo ako se uzme u obzir da u mnogim mjestima ne mogu isporuciti vise od 10-20% brzine koju odredjeni paket nudi.
Kad sam govorio o bundesligi, to je bilo u smislu da uzmu kompletna prava za podrucje BiH a ne samo neke utakmice od ES-a, nisam siguran koliko je to moguce i do kad ima ugovor eurosport.
A ne bih se slozio da nije ni blizu popularna sto se tice naseg trzista, kad je drzavna televizija prenosila i englesku i njemacku, tad je Bundeska bila gledanija i to ne malo, pretpostavljam da je to i pod utjecajem toga sto je ogroman broj nasih igraca tada igrao u Bundesligi, ima ta liga poseban draz za nase gledateljstvo.
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

sarajevo1982
Postovi: 43
Pridružen/a: 29 avg 2018, 11:10
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la sarajevo1982 » 14 nov 2019, 16:15

Nece ni SK sve to posmatrati ipak je BUNDES LIGA premium sadrzaj
Ako sam vas razumeo radi se o dogovoru dve kompanije oko ustupanja pojedinih prenosa koji bi isli na tom novom kanalu...

almir2018
Postovi: 2229
Pridružen/a: 07 nov 2018, 18:32
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la almir2018 » 14 nov 2019, 16:37

Da li ce taj novi kanal BH Telecoma biti i na satelitu posto imam Total TV a nemam tehnicke mogucnosti da Moju TV sebi prikljucim,najvise pitam radi nase lige posto ce vjerovatno na taj kanalu biti i nasa liga??

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15107
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Sport i TV

Post Postao/la irfo » 14 nov 2019, 16:45

almir2018 je napisao/la:
14 nov 2019, 16:37
Da li ce taj novi kanal BH Telecoma biti i na satelitu posto imam Total TV a nemam tehnicke mogucnosti da Moju TV sebi prikljucim,najvise pitam radi nase lige posto ce vjerovatno na taj kanalu biti i nasa liga??
Nece, samo moja tv.
Bice ona opcija da kupis na mjesec dana mojawebtv, mislim da je nekih 10 maraka
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.