Zenske selekcije

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

djonla
Postovi: 402
Pridružen/a: 26 maj 2009, 20:45
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la djonla » 04 nov 2019, 11:07

Opet nema Brčaninović....kvalitet ili rat sa savezom?

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Bassha » 04 nov 2019, 11:12

Okupljanje naših reprezentativki zakazano je za 10. novembar u ruskom Orenburgu, gdje će se naša ekipa pripremati za utakmicu koja se igra 14. novembra protiv domaće selekcije Rusije, nakon čega slijedi povratak u Sarajevo, gdje nas čeka susret sa selekcijom Švicarske 17. novembra 2019. godine u dvorani Skenderija.

Selektor reprezentacije BiH Goran Lojo saopštio je spisak 12 košarkašica: Nikolina Džebo, Nikolina Babić , Irena Vrančić, Jovana Marković, Nikolina Delić, Jonquel Jones, Marica Gajić, Marina Džinić, Milica Deura, Miljana Džombeta, Anđela Delić i Tamara Kapor.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4223
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Ghuraba » 04 nov 2019, 13:15

djonla je napisao/la:
04 nov 2019, 11:07
Opet nema Brčaninović....kvalitet ili rat sa savezom?

Prije 3-4 mjeseca je Mara izjavila da joj Lojo i Colan nisu dozvolili pristup treninzima nasih pionirki, ako se dobro sjecam. Melisa je bila na sirem spisku, ali je po meni nepravedno izostavljena s ovog finalnog. Bez obzira sto smo sad s ovom Amerikankom dosta jaki na tim visokim pozicijama, vjerujem da je bilo mjesta i za nju. Ponekad bacim pogled na statistiku Brcaninovicke u Italiji i ona tamo bas razvaljuje u ovoj sezoni.

djonla
Postovi: 402
Pridružen/a: 26 maj 2009, 20:45
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la djonla » 04 nov 2019, 13:32

Apsolutno mislim da je bilo mjesta za nju....mada i ovako sasvim korektan spisak...mada sumnjam da će se Amerikanka pojaviti, previše lijepo da bi bilo istinito

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la KK_Bosna » 04 nov 2019, 16:33

djonla je napisao/la:
04 nov 2019, 13:32
Apsolutno mislim da je bilo mjesta za nju....mada i ovako sasvim korektan spisak...mada sumnjam da će se Amerikanka pojaviti, previše lijepo da bi bilo istinito
ma pojavit ce se, u rusiji je ionako :mrgreen:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Bassha » 11 nov 2019, 12:49

slika
Dvije najbolje igračice košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine, Jonquel Jones i Marica Gajić sudjelovale su u unakrsnom intervjuu gdje su jedna drugoj postavljale zanimljiva pitanja.

Prva je pitanja postavljala Jonquel Jones koja je između ostalog košarkašicu turskog Hatayja pitala o kvalifikacijama za Eurobasket.

Da li je ovo tvoja najbolja sezona u karijeri?

– To je teško pitanje jer je tek početak sezone, no zasad sam zadovoljna sa svojim igrama i igrama moje ekipe. Moramo nastaviti raditi jako, ali ja mislim da moja karijera ne ovisi samo od mene već i od mog tima, no nadam se da će biti.

Očekivanja od kvalifikacija za Eurobasket?

– Mislim da je sve osim kvalifikacije na Evropsko prvenstvo loše za nas. Mislim da smo to zaslužili nakon 20 godina bez nastupa na Evropskog prvenstva. Imamo dobre igračice, imamo tebe, siguran sam da će svaka djevojka dati sve od sebe da se plasiramo na Evropsko prvenstvo.

Kada će Marica u WNBA ligu?

– Draftovana sam, ali kao što sam rekla mnogo puta kada budem spremna fizički i psihički, igraću u WNBA. Ne znam kada će to biti, možda sljedeće godine, možda za dvije godine, no igraću kada budem spremna.

O njenim kolegicama u reprezentaciji?

– Nisam vidjela kako djevojke igraju ove sezone, no znam kako su igrale ranije. Djevojke u reprezentaciji su sjajne osobe, mlade i talentovane tako da mislim da će biti interesantno ih vidjeti na utakmicama u reprezentaciji. Čula sam da su se neke djevojke razvile tako da će ih biti zadovoljstvo gledati.

Nakon što je Jonquel postavila pitanja, red je došao na Maricu koja je svoju reprezentativnu saigračicu između ostalog pitala i kako je ona izabrala naš nacionalni tim.

Očekivanja od reprezentativnih utakmica?

– Moja očekivanja su da dam sve od sebe i da pobijedim mnogo utakmica u dresu reprezentacije BiH. Nadam se da ćemo u prvoj utakmici protiv Rusije ostvariti pobjedu.

O njenim kolegicama u reprezentaciji?

– Nisam vidjela mnoge igračice, nisam ni igrala sa njima, ali sam uzbuđena jer sam čula da su vrhunske osobe. Uzbuđena sam što ću igrati sa njima, budućnost nam je svjetla.

Zašto je izabrala reprezentaciju Bosne i Hercegovine?

– Zaljubila sam se u Sarajevo, u ćevape. Ovdje mi je bilo prelijepo, dobro sam prihvaćena i zato sam odabrala reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

Koja igračica iz naše reprezentacije bi mogla igrati u WNBA ligi?

– Mislim da bi djevojka prekoputa mene trebala igrati u WNBA, uzbuđena sam što ću igrati sa tobom. Ne znam šta budućnost nosi, ali se nadam da ćeš igrati u WNBA da li sa mnom ili protiv mene, no mislim da imaš kvalitet.

Dodajmo da je Jonquel Jones izabrana kao šesti pick na NBA draftu 2016. godine gdje i dalje igra za Connecticut Sun dok je u pauzama u WNBA sezoni nastupala za ekipe Asan Woori Bank Wibee, Shanxi Flame, te ruskog UMMC Ekaterinburga.

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine će kvalifikacije za Eurobasket 2021. godine otvoriti gostujućom utakmicom u Rusiji koja se igra 14. novembra dok je susret sa Švicarskom, tri dana kasnije u dvorani Skenderija.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

djonla
Postovi: 402
Pridružen/a: 26 maj 2009, 20:45
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la djonla » 14 nov 2019, 07:41

Fkt se pojavi WNBA, ali sto rece kolega.....u komsiluku joj je.....s ovim sastavom smo i vise nego favoriti za to drugo mjesto

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la AirRamiz » 14 nov 2019, 11:46

ko god je doveo ovu amerikanku svaka mu cast( znamo da mirza nije)...cini mi se da je lojo inicirao kontakt

njen status u americi govori za sebe...samo jos da se uklopi i podredi timu

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Bassha » 14 nov 2019, 12:42

BHT1 prenosi
U 16h je utakmica danas
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Raonffa » 14 nov 2019, 15:49

Šta su ovo Ruskinje ovolike favoritkinje po kladionicama jbt, kao da naše igraju bez jedne ruke :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Bassha » 14 nov 2019, 15:58

Opet pustise samo pola himne
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Raonffa » 14 nov 2019, 16:45

Lojo još nije skontao da mu ne mogu tri igračice igrati po 40 minuta bez sekunde odmora.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
guillermo
Postovi: 2305
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la guillermo » 14 nov 2019, 16:46

Mi u svim kategorijama sistemski igramo sa 7 igracica u rotaciji :crazy:

Avatar
SantiCazorla08
Postovi: 962
Pridružen/a: 22 dec 2016, 08:18
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la SantiCazorla08 » 14 nov 2019, 16:53

Raonffa je napisao/la:
14 nov 2019, 16:45
Lojo još nije skontao da mu ne mogu tri igračice igrati po 40 minuta bez sekunde odmora.
Stvarno nevjerovatno. Marica i Džons sekunde nisu izašle.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Raonffa » 14 nov 2019, 16:56

Ma levat, ovako nam je sjebao i prošle kvalifikacije tj. pobjedu u Slovačkoj, Deura i Gajić su igrale 50 minuta (msm da je ta tekma imala dva produžetka).
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

TrueBlue
Postovi: 50
Pridružen/a: 19 mar 2008, 13:14
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la TrueBlue » 14 nov 2019, 17:04

Rezultat?

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la ReX » 14 nov 2019, 17:09

TrueBlue je napisao/la:
14 nov 2019, 17:04
Rezultat?
46-42 RUS
@igrajlopte 🐦

Kompromis
Postovi: 2644
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Kompromis » 14 nov 2019, 17:14

Ova Bahamka ili kao da je covjek vec zove nosi na terenu... ova bi sigurno imala mjesta i u zenskoj reprezentaciji Amerike... jbgnema bez razloga onolike osvojene nagrade po WNBA ligi....

Covjece 1,01 je bila kvota na Ruskinje i opet se nase odlicno drze dosad...

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61446
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Virtu4l » 14 nov 2019, 17:18

-3 na kraju treće, nije loše... ako dobro uđu u četvrtu, moglo bi biti gutavo
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la irfo » 14 nov 2019, 17:18

Kompromis je napisao/la:
14 nov 2019, 17:14
Ova Bahamka ili kao da je covjek vec zove nosi na terenu... ova bi sigurno imala mjesta i u zenskoj reprezentaciji Amerike... jbgnema bez razloga onolike osvojene nagrade po WNBA ligi....

Covjece 1,01 je bila kvota na Ruskinje i opet se nase odlicno drze dosad...
Odlicna Jones, mislim da bi rezultat puno bolji bio da je bilo malo rotacije, da je bar pet minuta odmorila, strah me da ce skroz pasti u finisu...
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 28 gostiju.