Zenske selekcije

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

BIHpatriota
Postovi: 2536
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la BIHpatriota » 14 nov 2019, 18:24

Uspjeh bi bio četvrtfinale, za nesto vise fali nam dobrih spoljnih igračica.


Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la ASD » 14 nov 2019, 18:37

Čestitke curama, prije svih Marici i Tamari. :D

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Raonffa » 14 nov 2019, 18:54

Virtu4l je napisao/la:
14 nov 2019, 18:18
Nego recite mi, vi što ozbiljnije pratite košarku, možemo li se mi nečemu nadati od ove generacije?
Pa kada bi ovom rosteru dodali još Brčaninović i Zubac (ne znam zašto Nikolina ne igra?) mislim da bi imali jedan vrlo vrlo pristojan roster za 'potući' se sa svakom reprezentacijom na svijetu, a faktor sreće je uvijek bitan kada su u pitanju svi ženski sportovi znaš kako to ide (žene halalite mi, nisam šovinista :mrgreen: ). Mislim da bi to četvrtfinale bilo realan domet, a ono što je najvažnije većina djevojaka je mlada i mogli bi ostvariti neki kontinuitet plasmana na velika takmičenja što je i najbitnije za dalji razvoj ženske košarke :D

Brčaninović se ignoriše zbog idiotskih sukoba na relaciji između njene majke i ljudi koji su glavni u našoj ženskoj košarci, uglavnom djevojka džaba ispašta, isto kao i reprezentacija, znaš kako to ide kod nas u sportu, vazda nekakav javašluk.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Heller » 14 nov 2019, 19:01

Gara igra za Prvaka Evrope i finalistu WNBA. Kako je zajebaše da dođe u BiH 🤔 Pare vjerovatno.
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Raonffa » 14 nov 2019, 19:08

Ma sumnjam da je hajrovala para od našeg saveza, prije će biti da su neka poznanstva u pitanju, možda je Raza šta urgirala nekako.

Mislim možda je i dobila neku lovu, ali mislim da je to simbolično, kakvi mi i naše pare da kupujemo sportiste, nismo Katar :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
effe_sa
Postovi: 7506
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la effe_sa » 14 nov 2019, 19:16

Marica i Jones razvaljuju...A Jones fenomenalna i kako samo meka ruka.
Ali generalno ove cure imaju petlje i igraju hrabro. Šteta što i u prošlim kvalifikacijama nisu prošle i tada je bilo blizu.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

ovisnik
Postovi: 1113
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la ovisnik » 14 nov 2019, 19:27

Velika je šteta što Melisa Brčaninović ne igra, nemamo puno kvaliteta da takav talenat ignorišemo, za nadati se da će se ti nesporazumi riješiti i da će u narednim utakmicama Melissa biti tu gdje joj je mjesto, ovakvo stanje šteti i njoj i reprezentaciji. Ako bi i ona mala iz Amerike što je napustila pripreme došla tobe i pridružila se reprezentaciji, imali bi strašnu unutrašnju liniju.

Kompromis
Postovi: 2642
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Kompromis » 14 nov 2019, 19:41

Igra za nas jer joj je vazno da ima evropski pasos zbog pravila u zenskoj euroligi gdje ima ogranicen broj igraca van evropskog podrucja... tako da joj bude lakse nalaziti angazmane po Evropi jer se ne vodi kao strani igrac... a s tim u vezi moze uzimati i veci kes od klubova nego sto bi uzela kao neevropski igrac... to je razlog sto igra za nas... svakako nije nikakve pare uzela od nas...

Ali poenta citave price kojim cudom je nisu uzele neke druge evropske drzave koje su jace od nas, a koje koriste naturalizovanog igraca (prva Srbija npr koja koristi tri puta losiju kosarkasicu)...

U ovom trenutku ova je sigurno medju 10 najboljih u svijetu u ženskoj kosarci (mozda i bolja od toga)...

benjo34
Postovi: 105
Pridružen/a: 31 okt 2014, 01:23
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la benjo34 » 14 nov 2019, 19:47

Ovakve ekipe treba podržavati i napunit tribine a ne one šminkere od fudbalera koji su iz nekog razloga zasticena ko međedi bez ikakvog osnova.

Avatar
FoxMulder
Postovi: 1639
Pridružen/a: 29 avg 2019, 21:31
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la FoxMulder » 14 nov 2019, 20:29

Jones sestra naša, porijeko joj iz Teočaka. Pradjedovi emigrirali na Bahame početkom 20. stoljeća, ali nije zaboravila svoje korijene!

Inače, ima šut indentičan kao Durant.
Ko ne voli Želju, jadna mu majka.

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Captain4 » 14 nov 2019, 21:02

Nije ovo moja reprezentacija, nema muslimanke. :rol:

Svaka čast cure, ponosan sam.
"We need to suffer. And we need to fight."

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la AirRamiz » 14 nov 2019, 21:29

znao sam da je ova jones zvijer ali nisam znao da prangija tricu :shock: u drugom poluvremenu je bila jos dominantnija iako se ocekivao pad usljed umora


mirza hoce da se ogrebe o ovaj uspjeh i dovodjenje gare a imao je veze sa tim isto ko i ja :rol:
kamo srece da je upola radisan kao zemljak mu hasan koji po henesu radi i previse...
ghuraba, jel mozes postaviti statistiku melise iz italije??konto sam da je skrenula sa pravog puta
mi nemamo taj luksuz da se rjesimo igracice koja ima 10poena u rukama(a aBd nekad kasnije ce imati i znatno vise) + je jaka na skoku....
eto prilike mirzi da bar nesto doprinese
nije mi poznato zasto starije Zubac nije bilo

Avatar
Madal
Postovi: 3602
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Madal » 14 nov 2019, 21:38

Naredna utakmica u nedjelju, onda pauza od godinu dana i utakmice s Rusijom i Estonijom i zadnje okupljanje za ove kvalifikacije u februaru 2021god :shock:
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

UPRAVA NAPOLJE!

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Bassha » 14 nov 2019, 21:44

Švicarska (73) vs Estonija (63)
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4220
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Ghuraba » 15 nov 2019, 00:06

AirRamiz je napisao/la:
14 nov 2019, 21:29
ghuraba, jel mozes postaviti statistiku melise iz italije??konto sam da je skrenula sa pravog puta
mi nemamo taj luksuz da se rjesimo igracice koja ima 10poena u rukama(a aBd nekad kasnije ce imati i znatno vise) + je jaka na skoku....
eto prilike mirzi da bar nesto doprinese
nije mi poznato zasto starije Zubac nije bilo
http://www.legabasketfemminile.it/Playe ... id=247&rg=

(odaberi Iren Fixi Torino medju ponudjenim ekipama)

Obje sestre Zubac igraju odlicno u Rumuniji, gdje imaju dvocifren broj poena u prosjeku. Zaboravio sam koliko tacno, ali su ponajbolje u svojoj ekipi.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Drape » 15 nov 2019, 02:01

I Marica je nakon one povrede igrala šepajući :bih:
Sve je večeras oduševila Jonquel Jones, košarkašica s Bahama koja nosi dres BiH. Ona je ubacila 29 poena, uhvatila 16 skokova, a odigrala je svih 40 minuta.

Kako nam je rekao Lojo, pet puta ju je pitao da li želi izaći, a ona je svaki put govorila isto…

“Prije utakmice smo se dogovorili da zatraži izmjenu kad god se umori. Odigrala je svih 40 minuta. Pet puta sam je pitao da li želi izaći, samo je govorila: ‘Moramo ovo dobiti’. Ona je vrhunski profesionalac i veliki borac, vjerujem da ste se svi uvjerili kakvo će biti pojačanje”, rekao je Lojo.

Narednu utakmicu reprezentacija BiH igra u nedjelju (17. novembra) u Skenderiji, gdje će joj gostovati selekcija Švicarske.

Avatar
L-Train
Postovi: 18353
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la L-Train » 15 nov 2019, 02:32

Kompromis je napisao/la:
14 nov 2019, 19:41
U ovom trenutku ova je sigurno medju 10 najboljih u svijetu u ženskoj kosarci (mozda i bolja od toga)...
https://highposthoops.com/2019/06/20/wn ... -part-2/8/
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Kompromis
Postovi: 2642
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Kompromis » 15 nov 2019, 07:27

L-Train je napisao/la:
15 nov 2019, 02:32
Kompromis je napisao/la:
14 nov 2019, 19:41
U ovom trenutku ova je sigurno medju 10 najboljih u svijetu u ženskoj kosarci (mozda i bolja od toga)...
https://highposthoops.com/2019/06/20/wn ... -part-2/8/
Ma sjecam se da se negdje citao o njoj kao da je trebala biti MVP zenske NBA lige ali nije posto njena ekipa nije osvojila titulu iako je ona izdominirala play off (njeni su izgubili u finalu od washingtona)... i da ce ove sezone vrlo vjerojatno ona biti MVP regularne sezone, a kasnije zavisi od play offa njenog connecticuta.... uglavnom ozbiljna double double masina i na tom najvisem nivou... i sto je nama vazno igra na oba dijela parketa gdje je prosle godine proglasena i najboljim defanzivnim igračem lige...

Avatar
DamirT
Postovi: 13950
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la DamirT » 15 nov 2019, 12:47

Jones u timu prvog kola
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.