Forum

Kako koristiti portal SportSport.ba i sve njegove dijelove?
Avatar
coelho41
Postovi: 12584
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la coelho41 » 06 nov 2019, 00:13

messilla je napisao/la:
05 nov 2019, 23:50
Imate tamo u postavkama obavijesti opciju: Novi post u temi na koju si se pretplatio/la - samo to isključite
Hvala ti legendo :salut: #ValverdeOut

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la Derdiyok » 06 nov 2019, 06:58

Mokes je napisao/la:
05 nov 2019, 21:39
Napišem post na nekoj temi i ona automatski uključi opciju Pretplati me i onda mi stižu obavijesti kada neko napiše post.

Još su se neki žalili na istu stvar. Mislim, može se isključiti, ali je iritantno raditi za svaku temu.

Ja se syebo, kontam kad sam se pretplatio jbt :rol:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la Derdiyok » 06 nov 2019, 13:46

Kako preko mobitela da vidim arhivu komentara na aplikaciji ? Na računaru je sve okej što se tiče stranice.
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
harden
Postovi: 23492
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la harden » 06 nov 2019, 14:01

Automatski se pretplati cim ostavim post na nekoj temi, svaki put moram iskljuciti to
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la Derdiyok » 06 nov 2019, 14:01

harden je napisao/la:
06 nov 2019, 14:01
Automatski se pretplati cim ostavim post na nekoj temi, svaki put moram iskljuciti to
Isključi u postavkama. Evo @messilla je gore objasnio.
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
harden
Postovi: 23492
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la harden » 06 nov 2019, 14:03

Derdiyok je napisao/la:
06 nov 2019, 14:01
harden je napisao/la:
06 nov 2019, 14:01
Automatski se pretplati cim ostavim post na nekoj temi, svaki put moram iskljuciti to
Isključi u postavkama. Evo @messilla je gore objasnio.
:thumbup:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

almir2018
Postovi: 2225
Pridružen/a: 07 nov 2018, 18:32
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la almir2018 » 06 nov 2019, 14:10

Moze li mi ko pomoci da mi kaze kako se mogu slati slike u privatne poruke na forumu,nikako nemogu skontat.Mozete mi i pisat i u pp sa pojasnjenjem.Zahvaljujem se unaprijed.

Avatar
Azpi
Postovi: 4458
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la Azpi » 06 nov 2019, 14:27

almir2018 je napisao/la:
06 nov 2019, 14:10
Moze li mi ko pomoci da mi kaze kako se mogu slati slike u privatne poruke na forumu,nikako nemogu skontat.Mozete mi i pisat i u pp sa pojasnjenjem.Zahvaljujem se unaprijed.
Upload negdje sliku pa link posaljes
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la Raonffa » 06 nov 2019, 20:50

Meni vala bezveze ovaj novi dizajn foruma, doduše nisam puno vremena proveo od kako se redizajnirao, ali eto preletim svaki dan po par puta i nikako da se naviknem.

A još veći fazon je što ne znam šta mi smeta :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Sarrifufna
Postovi: 1635
Pridružen/a: 16 jun 2019, 15:32

Re: Forum

Post Postao/la Sarrifufna » 06 nov 2019, 20:53

Raonffa je napisao/la:
06 nov 2019, 20:50
A još veći fazon je što ne znam šta mi smeta :mrgreen:
Strah od promjene, forma psihološkog straha koja ponekad uspijeva obuzeti i fizičku i mentalnu razinu čovjeka, javlja se i u drugim vidovima: strah od nepoznatog, strah od rizika, strah od gubitka stvari, pa i strah od ishoda.

Mnogo je puta rečeno da je čovjek “životinja s navikama” i u tome ima istine. Čovjek ima mnogo “gospodara” koji se brinu o tome da ga nauče određenim navikama koje mu daju osjećaj sigurnosti unutar skupine. Ti se isti “gospodari” brinu i o tome da razviju strah od gubitka tih istih navika, barem dok to odgovara namjerama spomenutih “poučavatelja”.

Mi rastemo u društvu oblikovanom različitim motivacijama: neke od njih su prirodne i svojstvene povijesnim potrebama, dok su druge potpuno umjetne, potaknute interesima i modama koje tijekom nekog vremena upravljaju pokretima velikih masa.

Upravo su umjetne potrebe ili one koje su obojene neprirodnošću, one koje najviše sputavaju ljude i sprječavaju promjenu u bilo kojem smislu. Objasnimo to na sljedećem primjeru: voljeti i osjećati se voljeno prirodna je potreba svakog čovjeka. No, pomodni društveni zahtjevi vezuju uz ljubav cijeli niz uvjeta koji je čine umjetnom i gotovo nemogućom živjeti. Tako, osim osjećaja, treba imati materijalna dobra i utjecajan položaj, a to zatvara vrata iskrenom zajedničkom životu.

Čovjek promatra što čine ostali i ponavljanjem tih postupaka postiže određeni psihološki mir koji mu omogućava da se dostojno smjesti unutar zajednice. On se bori kako bi stekao stvari koje se smatraju neophodnima, a kad ih jednom stekne, ne smije ih zapustiti jer bi time izgubio vlastitu stabilnost koja se nažalost oslanja na vanjske osnove.

Na isti način mode nameću određene stilove ponašanja, izražavanja, ljudskih odnosa, mišljenja i vjerovanja koji osiguravaju “normalnost”, barem neko vrijeme. Treba biti u toku da bi se slijedila ova nametnuta strujanja i mijenjati se s njima kako se ni za jedan korak ne bi udaljili od stada.

Otuda potječe strah od promjene. Svaka promjena, ako je istinska, podrazumijeva izdvajanje bilo u dobrom ili lošem smislu, napuštanje općeprihvaćenih normi, riskiranje da se bude različit i da se izgube neke od cijenjenih vrijednosti ustanovljenih upravo onom neprirodnošću.

Moguć je i nestanak lažne naklonosti onih koji su nas malo ili nimalo voljeli, kao i nestalnog ugleda postignutog vezivanjem uz prolaznu pomodnost.

Za one koji nastoje postati filozofi, koji vole mudrost, prva i osnovna promjena koju moraju pokrenuti je buđenje svijesti. Čim izroni iz amorfne mase vlastitih potreba i fizičkih, psihičkih i mentalnih prohtjeva, ona istovremeno pokreće cijeli niz promjena.

Dok se živi naslijepo, malo znači usvojiti ovaj ili onaj oblik ponašanja i u njemu se učvršćivati, ali aktivna svijest obavezuje na ponovno preispitivanje mnogih aspekata života koji prije toga nisu imali nikakvu važnost.

Filozof se prije svega navikava postavljati duboka pitanja o životu, o sebi samome, o sudbini… Njegov se um sve više okreće istraživanju i vodi ga preispitivanju vlastitog načina života, ukazujući mu na nove puteve stalnog usavršavanja.

Promjene na koje se odlučuje filozof ne odgovaraju ni modi, ni općeprihvaćenim stavovima. Naprotiv, to su promjene uzlaznog tipa u kojima je svaki korak jedna stepenica više na putu nadilaženja. I više nego o promjenama, trebali bismo govoriti o jedinstvenim i istinskim elementima ljudskog bića, izvan doticaja promjena materijalne prirode, izvan doticaja života i smrti, strasti i mnijenja.

Zašto se onda bojimo promjena kad smo svjesni da će nam ove osobite promjene donijeti samo dobro i dovesti nas do većeg duhovnog razvitka? Zato što se one moraju postići vlastitim snagama, licem u lice sa samim sobom, a da pritom odobravanje, pohvale i kritike drugih nemaju nikakvu važnost. Zato što te promjene očigledno podrazumijevaju i neke gubitke, no to su gubici koji će otvoriti prolaz novim, stabilnim i harmoničnim vrijednostima. Zato što svaka promjena sadrži rizike. Ne poznajemo nijednog heroja koji nije prolazio rizična iskušenja i sve ih iskušao do svog pobjedonosnog izlaska. I kao što smo rekli na početku – zato što postoje i oni koji se plaše uspjeha, koji znaju da će se, kad se on ostvari, morati držati na visini tog uspjeha. Pritom neće smjeti dopustiti padove ili depresije, jer taj unutarnji uspjeh postavlja čvrste i odlučne zahtjeve pred vlastitom sviješću.

No, je li to vrijedno pokušaja?

Sudbina čovjeka je da dođe do najsavršenijeg stanja čovjeka i, kako to navode ezoterijske tradicije svih vremena, da u svakom smislu raste u onom što je izvan ljudske uvjetovanosti dok se ne pokaže dostojnim učenikom bogova, a ne već spomenutih “poučavatelja ljudi”. Prije ili kasnije, do te sudbine moramo doći svi, s više ili manje patnje. Promjena je obvezatan uvjet. Dakle, zašto ne početi istog trenutka? Zašto se ne riješiti straha koji sam po sebi nije nešto pozitivno? Zašto ne razvijati hrabrost onoga koji zna što hoće i za to se bori?

Izbor je na nama: ili banalni strah od promjene onoga što se svakako mijenja i tako nas ostavlja nesposobnima, ili odlučna smjelost na definitivnu promjenu koja nas pretvara u snažne ljude, sigurne u same sebe, koji kroče kroz život licem okrenutim prema Sudbini.
:kafa:
pocasni precjednik @ FK Formula

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la Raonffa » 06 nov 2019, 21:04

Ne seri :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
harden
Postovi: 23492
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la harden » 09 nov 2019, 18:31

opet ste forum po mrvama vodali
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4204
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Forum

Post Postao/la Ghuraba » 09 nov 2019, 20:15

Prilikom otvaranja linkova ne dolazi do 'pokretanja' istog u novom tabu, nego se automatski izlazi iz foruma. Sredite to, ako nije belaj. :D

Avatar
Patrice_Evra_3
Postovi: 4979
Pridružen/a: 04 maj 2011, 13:38
Lokacija: Destination unknown
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la Patrice_Evra_3 » 12 nov 2019, 13:44

Ne znam da li još neko od korisnika ima sličan problem, ali mi se često dešava da dobijam duple notifikacije za nove postove na bookmarkiranim temama. Znači, za temu EPL npr. mi uvijek stoje dvije notifikacije za nove postove na temi. Otvorim jednu i onda se i druga automatski označi kao pročitana.

Inače, koristim forum preko mobilne (android) sportsport.ba aplikacije, a mislim da se isto dešava i preko browsera.
Sve je relativno u odnosu na vrijeme i mjesto.

SS.ba liga | Jedinstvo Manchester

Avatar
Mokes
Postovi: 14858
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la Mokes » 12 nov 2019, 13:49

Evo objasnio je dečko
messilla je napisao/la:
05 nov 2019, 23:50
Imate tamo u postavkama obavijesti opciju: Novi post u temi na koju si se pretplatio/la - samo to isključite
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4204
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Forum

Post Postao/la Ghuraba » 18 nov 2019, 14:37

Ghuraba je napisao/la:
09 nov 2019, 20:15
Prilikom otvaranja linkova ne dolazi do 'pokretanja' istog u novom tabu, nego se automatski izlazi iz foruma. Sredite to, ako nije belaj. :D
Moze li se ovo rijesiti? Nekad u toku pisanja posta slucajno pokrenem neki link iz postova i automatski mi ponisti sve sto sam bio napisao.

Btw, sta ono treba uraditi kad ne dolaze obavijesti kad se spoji vise citata?

Avatar
has
Postovi: 51
Pridružen/a: 07 mar 2008, 21:37
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la has » 18 nov 2019, 18:42

Ghuraba je napisao/la:
09 nov 2019, 20:15
Prilikom otvaranja linkova ne dolazi do 'pokretanja' istog u novom tabu, nego se automatski izlazi iz foruma. Sredite to, ako nije belaj. :D
Ovo smo "sredili", nadam se da nismo nešto drugo pokvarili.
In God We Don't Trust

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4204
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Forum

Post Postao/la Ghuraba » 18 nov 2019, 19:02

has je napisao/la:
18 nov 2019, 18:42
Ghuraba je napisao/la:
09 nov 2019, 20:15
Prilikom otvaranja linkova ne dolazi do 'pokretanja' istog u novom tabu, nego se automatski izlazi iz foruma. Sredite to, ako nije belaj. :D
Ovo smo "sredili", nadam se da nismo nešto drugo pokvarili.
Super, hvala!

Sad jos samo ovo oko notifikacija kad se spoje minimalno 2 citata. :mrgreen: Znam da je to bio problem odmah nakon sto ste promijenili dizajn foruma, ali se poslije popravilo. Danas sam primijetio da opet imam taj problem.

filip13
Postovi: 37999
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Forum

Post Postao/la filip13 » 18 nov 2019, 20:01

vala evo ja kliknuo na link koji je postan na forumu i automatski izadjoh sa foruma

Avatar
Centre forward
Postovi: 6128
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Forum

Post Postao/la Centre forward » 18 nov 2019, 20:13

filip13 je napisao/la:
18 nov 2019, 20:01
vala evo ja kliknuo na link koji je postan na forumu i automatski izadjoh sa foruma
Filipe. ne bi drukčije ni izaš'o. :mrgreen:
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Odgovori

Natrag na “Help”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.