Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
mohikanac12
Postovi: 2842
Pridružen/a: 19 jun 2019, 08:54
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la mohikanac12 » 19 nov 2019, 16:02

Najbolje kada neko dođe da pametuje, kako moze bolje nego sto se pravi. Zna on da moze bolje. Srce drago, pametnica lijepa.
Mi smo Željini Željo je naš!

Biće Željo opet Šampion!

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Sviuodbranu » 19 nov 2019, 16:35

Naravno da moze bolje, pogotovo u BiH. :D
Medjutim Velez je uporedo gurao i ekipu i infrastrukturu i uradio zavidan posao sa oskudnim sretstvima.
Da imas 5 mil na "kamari "pa krenes u projekat drugacije bi bilo.
Uradili su strasan posao oko stadiona, parkinga, prilaza, dosta sitnica.
Stadion i ne mora biti sastavljen eto sinoc ko je gledao utakmicu vidio je idealan Stadion za nase klubove.
Rasvjeta, krov, uslovi, teren.....
Ako bude na kraju cat3 stadion Rodjeni kada se privede ovo kraju to je idealno....Nema se njima sta reci jer treba sve uzeti u obzir.
Od njive u pocetku do 2021 bice to "moderan "stadion za BiH uslove.
Tuzla je u ONO skrkala 7.5 mil km, da je bogdom uradjena istocna i zdravo. Sada bi samo teren imali da ulozimo, ovako imamo skalameriju i bruku od stadiona. Sve poceto nista zavrseno
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

RodjeniiBrato
Postovi: 1345
Pridružen/a: 09 feb 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la RodjeniiBrato » 19 nov 2019, 16:52

Asimetric je napisao/la:
19 nov 2019, 15:44

Sada imamo VIP tribinu koja je nepregledna, ruzna i nefunkcionalna...

I da sada gradimo stadion bez zdenki cime dodatno otezavamo situaciju sa kapacitetom, vrlo ce tesko biti doci do nekog prihvatljivog kapaciteta koji se najavljuje realnost je da ce stadion imati nekih 7000 stolica otprilike...
Teren ce se pomjerati prema ra tribini tako da ce biti pregledno sa svakog sjedista, a u budcnosti ce se ona koristit samo za gostujuce navijace vjerovatno onaj gornji dio do predionice a ostalo tampon zona, a sto se tice kapaciteta mi cemo bez 4 tribine imati cca 5200 mjesta tako da ocekujem da bi sa cetvrtom tribinom bude to oko 9k mozda i malo jace sto bi bilo sasvim dovoljno za nase uslove
❶❾ ❷ ❷ ★ ❶❾❽❶

Avatar
Asimetric
Postovi: 414
Pridružen/a: 07 nov 2017, 16:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Asimetric » 19 nov 2019, 17:24

RodjeniiBrato je napisao/la:
19 nov 2019, 16:52
Asimetric je napisao/la:
19 nov 2019, 15:44

Sada imamo VIP tribinu koja je nepregledna, ruzna i nefunkcionalna...

I da sada gradimo stadion bez zdenki cime dodatno otezavamo situaciju sa kapacitetom, vrlo ce tesko biti doci do nekog prihvatljivog kapaciteta koji se najavljuje realnost je da ce stadion imati nekih 7000 stolica otprilike...
Teren ce se pomjerati prema ra tribini tako da ce biti pregledno sa svakog sjedista, a u budcnosti ce se ona koristit samo za gostujuce navijace vjerovatno onaj gornji dio do predionice a ostalo tampon zona, a sto se tice kapaciteta mi cemo bez 4 tribine imati cca 5200 mjesta tako da ocekujem da bi sa cetvrtom tribinom bude to oko 9k mozda i malo jace sto bi bilo sasvim dovoljno za nase uslove
Nema teorije da izvučeš toliko iz 4 tribine, 4 tribina ce imati maksimalno 2000 2500 s obzirom da su zamislili da se spaja krov tako da samim tim ne mogu praviti tribinu sa recimo 20 redova ili vecu nego sa istim brojem redova kao i centralna i jos dodaj vip mjesta, mjesto za kamere, i ostalo

RodjeniiBrato
Postovi: 1345
Pridružen/a: 09 feb 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la RodjeniiBrato » 19 nov 2019, 17:54

Asimetric je napisao/la:
19 nov 2019, 17:24
RodjeniiBrato je napisao/la:
19 nov 2019, 16:52
Asimetric je napisao/la:
19 nov 2019, 15:44

Sada imamo VIP tribinu koja je nepregledna, ruzna i nefunkcionalna...

I da sada gradimo stadion bez zdenki cime dodatno otezavamo situaciju sa kapacitetom, vrlo ce tesko biti doci do nekog prihvatljivog kapaciteta koji se najavljuje realnost je da ce stadion imati nekih 7000 stolica otprilike...
Teren ce se pomjerati prema ra tribini tako da ce biti pregledno sa svakog sjedista, a u budcnosti ce se ona koristit samo za gostujuce navijace vjerovatno onaj gornji dio do predionice a ostalo tampon zona, a sto se tice kapaciteta mi cemo bez 4 tribine imati cca 5200 mjesta tako da ocekujem da bi sa cetvrtom tribinom bude to oko 9k mozda i malo jace sto bi bilo sasvim dovoljno za nase uslove
Nema teorije da izvučeš toliko iz 4 tribine, 4 tribina ce imati maksimalno 2000 2500 s obzirom da su zamislili da se spaja krov tako da samim tim ne mogu praviti tribinu sa recimo 20 redova ili vecu nego sa istim brojem redova kao i centralna i jos dodaj vip mjesta, mjesto za kamere, i ostalo
Pogledaj projekat juga grbavice pa ces vidit da se moze spojiti nema to veze kolika je tribina, naprave se samo padovi na kraju krova i spoji sa ostalim(a plus u nas nema zdneka sto predstavlja jos laksi nacin), kao sto ce zeljo spojiti buduci jug sa istokom i nekad aBd sa zapadom
❶❾ ❷ ❷ ★ ❶❾❽❶

Avatar
emil02in
Postovi: 3691
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la emil02in » 19 nov 2019, 17:57

Ja mislim da ljudi koji vode projekat znaju šta rade i šta treba da rade.Pricati kako nema šanse za ovo ili ono a nikad ni ćumez nije projektovan je bez veze.Ljudi koji projektuju stadion su vrhunski stručnjaci koji rade u cijeloj bivšoj državi i EU.Sve će to biti kao bombona,šta je to predsjednik obećao a nije ispunio ?Samo vi dođite na stadion nek je pun,ako bude i ovaj mali i tijesan pravit ćemo veći...
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

Avatar
mohikanac12
Postovi: 2842
Pridružen/a: 19 jun 2019, 08:54
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la mohikanac12 » 19 nov 2019, 18:00

slika

Jug stadiona Grbavica.
Mi smo Željini Željo je naš!

Biće Željo opet Šampion!

bhfanatic14
Postovi: 4255
Pridružen/a: 24 avg 2011, 14:07
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la bhfanatic14 » 19 nov 2019, 18:17

Ovo je cirkus u zelje sta rade. Stubovi po svim tribinama na cijelom stadionu kao u sheffielda ali oni su 1973 godine napravili. Onaj prvi projekat juga je bio idealan. Ali eto ako njima nesmeta neka rade. Ali ne lici na nista. Izgleda po BH nema ni jedan Arhitekt kako treba.
Mario Vrancic - Osvajac engleskog Championshipa
Sanjin Prcic - Osvajac francuskog Kupa

SAVEZ NAPOLJE ! ! !

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ReX » 19 nov 2019, 18:19

mohikanac12 je napisao/la:
19 nov 2019, 18:00
slika

Jug stadiona Grbavica.
:ljepota: :clap:
@igrajlopte 🐦

Avatar
Radmilo87
Postovi: 1604
Pridružen/a: 01 nov 2019, 03:36
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Radmilo87 » 19 nov 2019, 18:22

bhfanatic14 je napisao/la:
19 nov 2019, 18:17
Ovo je cirkus u zelje sta rade. Stubovi po svim tribinama na cijelom stadionu kao u sheffielda ali oni su 1973 godine napravili. Onaj prvi projekat juga je bio idealan. Ali eto ako njima nesmeta neka rade. Ali ne lici na nista. Izgleda po BH nema ni jedan Arhitekt kako treba.
Nema, svi su po forumima i seruckaju uokolo
MIHAJLOVIĆ !

Avatar
jestamaji
Postovi: 16525
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jestamaji » 19 nov 2019, 18:30

ReX je napisao/la:
19 nov 2019, 18:19
mohikanac12 je napisao/la:
19 nov 2019, 18:00
slika

Jug stadiona Grbavica.
:ljepota: :clap:
stubovi i stepenice iza su pozicionirane optimalno, ali je pitanje jesu li dovoljna dva stuba kad tresne snijeg ko ono prije 6-7 godina. jednom nam se već srušio krov na tribini, ne treba se sa tim zajebavat.

ja svakako ne vjerujem da će se ovo skoro graditi ...... ali što bi reko valter, živi bili pa vidjeli!

Avatar
pravnik1981
Postovi: 936
Pridružen/a: 30 jul 2012, 14:19
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la pravnik1981 » 19 nov 2019, 18:50

mohikanac12 je napisao/la:
19 nov 2019, 18:00
slika

Jug stadiona Grbavica.
Koliko ce primat? Izgleda veci od sjevera.

Avatar
Radmilo87
Postovi: 1604
Pridružen/a: 01 nov 2019, 03:36
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Radmilo87 » 19 nov 2019, 18:59

jestamaji je napisao/la:
19 nov 2019, 18:30
ReX je napisao/la:
19 nov 2019, 18:19
mohikanac12 je napisao/la:
19 nov 2019, 18:00
slika

Jug stadiona Grbavica.
:ljepota: :clap:
stubovi i stepenice iza su pozicionirane optimalno, ali je pitanje jesu li dovoljna dva stuba kad tresne snijeg ko ono prije 6-7 godina. jednom nam se već srušio krov na tribini, ne treba se sa tim zajebavat.

ja svakako ne vjerujem da će se ovo skoro graditi ...... ali što bi reko valter, živi bili pa vidjeli!
Po čemu to? nešto više od pet miliona maraka košta iznos izgradnje juga, opština je izdvojila 400.000 maraka, pola namjenjeno iz budžeta za ovu godinu, pola iz budžeta za narednu godinu, u ovim trenucima zasjeda i skupština kantona koja bi kroz rebalans budžeta trebala izdvojiti dva miliona maraka, ostalo će klub, prijatelji, navijači i sponzori, a možda opet nešto zaganjamo kroz UEFA-ine projekte, tako da je izgradnja juga itekako realna opcija i po svim najavima iz kluba pocinje se sa gradnjom naredne godine
MIHAJLOVIĆ !

Avatar
Asimetric
Postovi: 414
Pridružen/a: 07 nov 2017, 16:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Asimetric » 19 nov 2019, 19:13

RodjeniiBrato je napisao/la:
19 nov 2019, 17:54
Asimetric je napisao/la:
19 nov 2019, 17:24
RodjeniiBrato je napisao/la:
19 nov 2019, 16:52


Teren ce se pomjerati prema ra tribini tako da ce biti pregledno sa svakog sjedista, a u budcnosti ce se ona koristit samo za gostujuce navijace vjerovatno onaj gornji dio do predionice a ostalo tampon zona, a sto se tice kapaciteta mi cemo bez 4 tribine imati cca 5200 mjesta tako da ocekujem da bi sa cetvrtom tribinom bude to oko 9k mozda i malo jace sto bi bilo sasvim dovoljno za nase uslove
Nema teorije da izvučeš toliko iz 4 tribine, 4 tribina ce imati maksimalno 2000 2500 s obzirom da su zamislili da se spaja krov tako da samim tim ne mogu praviti tribinu sa recimo 20 redova ili vecu nego sa istim brojem redova kao i centralna i jos dodaj vip mjesta, mjesto za kamere, i ostalo
Pogledaj projekat juga grbavice pa ces vidit da se moze spojiti nema to veze kolika je tribina, naprave se samo padovi na kraju krova i spoji sa ostalim(a plus u nas nema zdneka sto predstavlja jos laksi nacin), kao sto ce zeljo spojiti buduci jug sa istokom i nekad aBd sa zapadom
U pravu si naravno da se moze spojiti krov sa padom, bas kao sto kazes sto ce se raditi na Grbavici ali prema ovoj nasoj maketi stadiona koja je izasla nedavno sve je u liniji tako da se vodim tom logikom da ce se drzati te makete i iz uprave, mada i ja bih volio da urade vecu tribinu sa vise redova ali opet vidjet cemo.

slika

Avatar
jestamaji
Postovi: 16525
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jestamaji » 19 nov 2019, 19:23

Radmilo87 je napisao/la:
19 nov 2019, 18:59
jestamaji je napisao/la:
19 nov 2019, 18:30
ReX je napisao/la:
19 nov 2019, 18:19

:ljepota: :clap:
stubovi i stepenice iza su pozicionirane optimalno, ali je pitanje jesu li dovoljna dva stuba kad tresne snijeg ko ono prije 6-7 godina. jednom nam se već srušio krov na tribini, ne treba se sa tim zajebavat.

ja svakako ne vjerujem da će se ovo skoro graditi ...... ali što bi reko valter, živi bili pa vidjeli!
Po čemu to? nešto više od pet miliona maraka košta iznos izgradnje juga, opština je izdvojila 400.000 maraka, pola namjenjeno iz budžeta za ovu godinu, pola iz budžeta za narednu godinu, u ovim trenucima zasjeda i skupština kantona koja bi kroz rebalans budžeta trebala izdvojiti dva miliona maraka, ostalo će klub, prijatelji, navijači i sponzori, a možda opet nešto zaganjamo kroz UEFA-ine projekte, tako da je izgradnja juga itekako realna opcija i po svim najavima iz kluba pocinje se sa gradnjom naredne godine
najavljivali su oni svašta. klub je pod nekom vrstom pritiska da se to uradi do stogodišnjice i možda je to stvarno i jedina šansa da se to uskoro desi, mada, obzirom kako mi finansijski stojimo, opravdano je pitanje da li treba rizikovati egzistenciju zbog jedne tribine. koliko su nam samo puta računi bili blokirani u zadnjim godinama? koliko puta nismo ni osnovna dugovanja mogli izmiriti a hoćemo graditi stadion, i to bez sponzora. jesmo li ostali bez evrope zbog par pišljivih desetina hiljada maraka? zato treba sve to uzimati sa rezervom. ja sam u ovih preko 50 godina koliko znam za želju doživio nebrojeno puno najava građenja tribina, makete, crteže, rendere, video simulacije itd. a znamo koliko se do danas napravilo. lijepo je imati moderan i lijep stadion ali meni je milion puta draže igrati za titule i ne srljati glavom krozazid

Avatar
mohikanac12
Postovi: 2842
Pridružen/a: 19 jun 2019, 08:54
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la mohikanac12 » 19 nov 2019, 19:27

I sada ces dozivjeti da se izgradi.
Mi smo Željini Željo je naš!

Biće Željo opet Šampion!

Avatar
jestamaji
Postovi: 16525
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jestamaji » 19 nov 2019, 19:44

vjerovaću u to kad sjednem na istu

Avatar
Radmilo87
Postovi: 1604
Pridružen/a: 01 nov 2019, 03:36
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Radmilo87 » 19 nov 2019, 19:49

Slažem se, samo ovdje je polovina sredstava skoro pa obezbjeđena, nije nešto što visi u zraku, već nešto na čemu se intenzivno radi prije svega na obezbjeđenju fiansijskih sredstava, također svi projekti su završeni što je najbitnije da bi se krenulo u realizaciju, ne računajuci navijače, prijatelje kluba, sponzore pa i eventualna sredstva UEFA-e klub u najgorem slučaju može dići kredit da bi obezbjedio ostatak sredstava, moja pretpostavka je ipak da će to na kraju biti 25% navijači, prijatelji kluba i sponzori a 25% klub, po tome klub bi trebao obezbjediti nešto više od 1.3 miliona maraka za novi jug što su itekako realna sredstva buduci da je klub od proljeća 2016 pa do danas u stadion uložio više od tri miliona maraka vlastitih sredstava
MIHAJLOVIĆ !

Avatar
Machak
Postovi: 3484
Pridružen/a: 05 nov 2019, 13:30
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Machak » 19 nov 2019, 19:54

Iskreno se nadam da ce se krov raditi odmah nakon tribine, da ne bude kao sa istokom.
Mjau !

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ReX » 19 nov 2019, 20:03

Machak je napisao/la:
19 nov 2019, 19:54
Iskreno se nadam da ce se krov raditi odmah nakon tribine, da ne bude kao sa istokom.
Krov na istoku nikada nije bio ni u idejnom projektu, nit je se kad najavljivao (sa gradnjom istoka) ako me pamet sluzi tako da sumnjam da se nece raditi na jugu kad se pocne gradit tribina.
@igrajlopte 🐦

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 24 gosta.