FK Borac - Banja Luka - ARHIVA POSTOVA

Moderator/ica: vlakanje

veteran 1987
Postovi: 673
Pridružen/a: 30 jun 2010, 18:23
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la veteran 1987 » 13 nov 2019, 12:24

Dakle Mladost nam je u ovoj polusezoni otkinula ukupno 4 boda, bas onoliko koliko nam fali da budemo na prvom mjestu, valjda cemo negdje nadoknaditi te bodove.
"JOŠ OD 1926"

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la gruezi » 15 nov 2019, 05:25

Tristan je napisao/la:
10 nov 2019, 19:52
Ako je Markovic zdrav, morao je biti danas u Kaknju i uci
Sjecam se kad su stasavali Grahovac, Subic... Tacno se znalo da su na klupi i da sigurno ulaze, svaku utakmicu. Malo po malo, svaki put malo vise minuta dok nisu postali starteri i na kraju odlicni fudbaleri. A ne kao Danilovic, gurnut u vatru sa 17 godina da izgori... Ali on nije sad tema. Nejasan mi je odnos prema mladjim igracima, mi poslije Fedora koji je '95, nismo stvorili igraca. 96,97,98,99,00... Gdje su!?
Kako ces ih stvorit kad nemas trening kampa niti trenere koji znaju radit sa mladima... Sira okolina banja luke ima oko 250 000 ljudi trebali bi biti svake godine izbaciti najmanje 4 5 juniora koji su dovoljno dobri ako nista da prvu godinu u seniorima budu standardni na posudbi u krupi ili nekom drugom klubu u prvoj ligi pa nakon toga od tih 4 5 da barem dvojica uskoce u prvi tim i budu medzu 15 16 igraca u rotaciji...danilovic bi trebao na posudbu vec na polusezoni propast ce ko redzic svojevremeno...

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 18 nov 2019, 19:14

Hebem ti ove pauze i ko ih izmisli..jedina prednost igranja lige RS je što toga nema,već igraš u kontinuitetu,hahaha....stiže nam Zrinja..isto što sam i pred Radnik rekao..jedna od ekipa koja nam u Banjaluci najviše leži,i koju smo uredno pobjeđivali i kad smo ispadali iz Lige....nadam se da će se tradicija nastaviti....direktni su nam konkurenti za Evropu ili titulu,i ovo je utakmica koja 6 bodova nosi....nije dobro što ih dovodi Žižović,koji nam je gostovao prije 14 dana s drugim klubom,i jako dobro je vidio sve naše prednosti i mane..ali ipak,sve osim naše pobjede,smatraću neuspjehom

Avatar
ZaNjuBoriSe
Postovi: 972
Pridružen/a: 18 jul 2017, 16:52
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la ZaNjuBoriSe » 20 nov 2019, 19:45

Puno lijepih vijesti danas oko Borca ali pitanje je koliko je realno sve to. Nadam se da ce Krunić biti dosta hrabriji sad kad ima dugorocniji ugovor, da ce imati muda da presjece stvari u toku utakmice.

Prica se o natkrivanju istoka, to bi bilo ravno snovima, al mislim da je to vise prica za predizbornu godinu nazalost. Bio bi zadovoljan jos jednim pomocnim terenom koji bi valjda trebao biti zavrsen pocetkom godine.
Kad sam bio mali,
Poklone mi slali...

veteran 1987
Postovi: 673
Pridružen/a: 30 jun 2010, 18:23
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la veteran 1987 » 21 nov 2019, 08:44

Pa recimo da to mozda sada izgleda nerealno, ali sa krovom na istoku, dobijas sigurniju posjetu u toku cijele sezone.
Ranije je receno da ce biti indtaliran sistem citaca karata, savez ce obnoviti rasvjetu na stadionu, a nekad je bila neka prica da ce FSS finansirati novi travnati teren, naravno uz to idu i grijaci i sve ostalo.
Sto se tice jos jednog vjestackog terena to ce biti uradjeno valjda na proljece i mislim da je tu cilj da se rastereti nas pomocni teren, da se dobije vise kvalitetnih termina na njemu jer sada skoro svi Banjalucki klubovi i klubovi iz okoline na njemu igraju neke svoje utakmice.
Naravno krov na istoku bi bio pun pogodak.
"JOŠ OD 1926"

Otrovent
Postovi: 46
Pridružen/a: 12 avg 2019, 13:06
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Otrovent » 21 nov 2019, 17:57

Zašto ne otvore još jedan ulaz, tj. izlaz na zapadnoj tribini?!
Kada je pun zapad, hodamo kao pingvini i treba nam pola sata da izađemo sa stadiona.

Ovo za pokrivanje istoka, novi travnjak i salu bi bio pun pogodak.

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2838
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la vlakanje » 21 nov 2019, 20:39

to je dobro pitanje jer prije dvije godine, kada smo bili PL, otvoren je bio onaj ulaz na zapad do Zenita i puno je znacilo.

Otrovent
Postovi: 46
Pridružen/a: 12 avg 2019, 13:06
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Otrovent » 22 nov 2019, 11:03

vlakanje je napisao/la:
21 nov 2019, 20:39
to je dobro pitanje jer prije dvije godine, kada smo bili PL, otvoren je bio onaj ulaz na zapad do Zenita i puno je znacilo.
Da. Bar kada se izlazi sa stadiona taj izlaz bi trebao biti otvoren.

veteran 1987
Postovi: 673
Pridružen/a: 30 jun 2010, 18:23
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la veteran 1987 » 22 nov 2019, 12:22

Pocelo je vec sa spekulacijama, Handzic i Dupovac.
Handzic da, a za Dupovca pojma nemam, nit smrdi niti mirise.
"JOŠ OD 1926"

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 22 nov 2019, 12:36

Handzić,po meni možda i najbolji špic u ligi,a tek mu je 29 god..sjajan utisak je ostavio i prvi put kod nas.

plus još par banjalučana,pod broj jedan Nemanja Bilbija,pa Fedor Predragović,uz potpuno oporavljenog Subića,i da se na ljeto ponosamo sa svima po ovim evropskim pretkolima!! :cool:

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2838
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la vlakanje » 22 nov 2019, 15:04

Ja bih samo da skrenem paznju gostina koji obilaze i citaju temu a ciji su klubovi ovih godina bili u vrhu... Bez brige, Borcu nije cilj prvo mjesto, ne napada se titula (jos uvijek)... Cilj je da se pokusa izboriti Evropa i pojacavamo se u skladu sa tim.

veteran 1987
Postovi: 673
Pridružen/a: 30 jun 2010, 18:23
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la veteran 1987 » 22 nov 2019, 21:17

Eventualno ovaj manji cup.
"JOŠ OD 1926"

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 23 nov 2019, 20:03

Fino je igrao Borac danas,i jedino sto je falilo je taj gol...rijetkost je vidjeti da se Zrinjski negdje ovako citavu utakmicu brani,kao neka nizerazredna ekipa,a prije prvenstva su se bajke o njima pisale,kao da su Mancester za ovu ligu.
gode i izjave Zizovica i Barbarica poslije utakmice "kako su dosli po bod u Banjaluku,kojeg su velikom borbom i osvojili,i kako ce malo kome to poci za rukom u Banjaluci".Lijepo je cuti kad iz takve ekipe,visestrukog prvaka,kazu da su dosli u Banjaluku po bod.
Sve to govori da smo na dobrom putu,i da ce biti samo bolje.Jbg,ne moze se uvijek pobjedjivati.

Ukrali su nam i gol,ali sta da se radi,greske se u fudbalu desavaju,i generalno,Borac se ne moze pozaliti na sudjenje u dosadasnjem toku prvenstva.
Cujem da se i Zeljkovic obratio povodom toga,i neka je,preventivno.Da ne predju ovakve stvari u naviku. A i previse su drecali kad su neke odluke ranije isle u korist Borca.
Idemo sad u Zenicu,gdje bas dugo nismo pobjedili. Cini mi se od 2010,ili 2011....A to nam je jedno vrijeme bila navika tamo,trba obnoviti taj lijepi obicaj :D
Zadnja izmjena: Schlager, dana/u 23 nov 2019, 20:12, ukupno mijenjano 1 put.

Rade Paprica 9
Postovi: 656
Pridružen/a: 05 maj 2010, 23:03
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Rade Paprica 9 » 23 nov 2019, 20:05

Razumijem da postoje frustracije zbog sudijske greške, jer ne vidim ni ja ofsajd, ali zašto je odmah Sarajevo krivo za to? To je neki modni trend u Banja Luci, za svaku nedaću optužit Sarajevo?

Rade Paprica 9
Postovi: 656
Pridružen/a: 05 maj 2010, 23:03
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Rade Paprica 9 » 23 nov 2019, 20:08

Schlager je napisao/la:
23 nov 2019, 20:03
Fino je igrao Borac danas,i jedino sto je falilo je taj gol...rijetkost je vidjeti da se Zrinjski negdje ovako citavu utakmicu brani,kao neka nizerazredna ekipa,a prije prvenstva su se bajke o njima pisale,kao da su Mancester za ovu ligu.
gode i izjave Zizovica i Barbarica poslije utakmice "kako su dosli po bod u Banjaluku,kojeg su velikom borbom i osvojili,i kako ce malo kome to poci za rukom u Banjaluci".Lijepo je cuti kad iz takve ekipe,visestrukog prvaka,kazu da su dosli u Banjaluku po bod.
Sve to govori da smo na dobrom putu,i da ce biti samo bolje.Jbg,ne moze se uvijek pobjedjivati.

Ukrali su nam i gol,ali sta da se radi,greske se u fudbalu desavaju,i generalno,Borac se ne moze pozaliti na sudjenje u dosadasnjem toku prvenstva.
Cujem da se i zeljkovic obratio povodom toga,i neka je,preventivno.Da ne predju ovakve stvari u naviku. A i previse su drecali kad su neke odluke ranije isle u korist Borca.
Idemo sad u Zenicu,gdje bas dugo nismo pobjedili. Cini mi se od 2010,ili 2011....A to nam je jedno vrijeme bila navika tamo,trba obnoviti taj lijepi obicaj :D
Borac dokazuje da je veliki klub u okvirima PLBiH, i iako se ovde piše sa oprezom o ciljevima, mislim da kako ekipa raste, a raste jako brzo, tako će naravno rast i ambicije. Mi vas svakako smatramo konkurentom za ćup, vrlo ozbiljnim.

Avatar
jedanjeborac
Postovi: 373
Pridružen/a: 26 maj 2018, 08:48
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la jedanjeborac » 23 nov 2019, 20:24

Rade Paprica 9 je napisao/la:
23 nov 2019, 20:05
Razumijem da postoje frustracije zbog sudijske greške, jer ne vidim ni ja ofsajd, ali zašto je odmah Sarajevo krivo za to? To je neki modni trend u Banja Luci, za svaku nedaću optužit Sarajevo?
Pa Savez je smješten u Sarajevu. Nije u Goraždu.
Za Srbiju!

Rade Paprica 9
Postovi: 656
Pridružen/a: 05 maj 2010, 23:03
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Rade Paprica 9 » 23 nov 2019, 20:27

jedanjeborac je napisao/la:
23 nov 2019, 20:24
Rade Paprica 9 je napisao/la:
23 nov 2019, 20:05
Razumijem da postoje frustracije zbog sudijske greške, jer ne vidim ni ja ofsajd, ali zašto je odmah Sarajevo krivo za to? To je neki modni trend u Banja Luci, za svaku nedaću optužit Sarajevo?
Pa Savez je smješten u Sarajevu. Nije u Goraždu.
U vrhu tog saveza sjede i ljudi koji su smješteni u Banja Luci, Mostaru, Tuzli..........

Kako je sročeno ispada da je greška povezana sa našom klasičnom političkom matricom.

Avatar
jedanjeborac
Postovi: 373
Pridružen/a: 26 maj 2018, 08:48
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la jedanjeborac » 23 nov 2019, 20:28

Bez relativizacije.
Za Srbiju!

Rade Paprica 9
Postovi: 656
Pridružen/a: 05 maj 2010, 23:03
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Rade Paprica 9 » 23 nov 2019, 20:33

jedanjeborac je napisao/la:
23 nov 2019, 20:28
Bez relativizacije.
1/3 moći nije relativizicija nego faktičko stanje. Moje lično mišljenje da istup na konferenciji ima više veze sa ličnim ambicijama nego samom greškom, što je ok, samo može biti kontraproduktivno, jer moraš imati i podršku nekog iz tog Sarajeva. A nije da Borac nemože imati podršku u Sarajevu, s obzirom da je ova garnitura srozala fudbal na najniže grane.

Avatar
jedanjeborac
Postovi: 373
Pridružen/a: 26 maj 2018, 08:48
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la jedanjeborac » 23 nov 2019, 20:35

Čovjek je rekao kako jeste. Takmičenje je neregularno. Neko je uložio neki novac i neće da ga nekakvi ćopavci kradu i tako već par kola.
Za Srbiju!

Zaključano

Natrag na “FK Borac”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.