Arsenal - LIVE praćenje utakmica

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Artetitis

Avatar
topnik1
Postovi: 15047
Pridružen/a: 14 apr 2014, 23:20
Kontakt:

Re: Arsenal - LIVE praćenje utakmica

Post Postao/la topnik1 » 24 nov 2019, 20:36

IlCapitano je napisao/la:
24 nov 2019, 20:32
topnik1 je napisao/la:
24 nov 2019, 20:28
IlCapitano je napisao/la:
24 nov 2019, 20:22
Allegri i Mourinho nemaju baš ništa zajedničko. Jeftina i površna usporedba kao Dybala-Messi ili Quaresma-Ronaldo recimo. Da me ne shvatite pogrešno ne mislim na kvalitet nego čisto na generalnu percepciju jer eto kao trebali bi biti slični pa hajmo porediti.

S Allegrijem je upitan nivo Engleskog i koliko bi uspio prenijeti ideje zbog te barijere, ali ne komplikuje on ni blizu kao Emery. On jadan pokušava neke dvosatne analize, detaljne instrukcije itd. Allegri je možda najfleksibilniji trener trenutno i daje veliku slobodu igračima što bi izuzetno prijalo ovoj trojci naprijed.

A kao trener je nemalo bolji i od Contea i od Mourinha (trenutno).
Kakav god bio, znamo da nece doci, niti ce ovi nasi debili dati otkaz spanskom djubretu, niti bi Alegri vodio ovakav Arsenal
Vidjećemo šta sutra kaže Ornstein, ali iskreno sumnjam da će Emery još dugo. Mogu oni pružati podršku, ali kad igrači odustanu od trenera tu je kraj kad-tad. Ovi su davno odustali.

A za Allegrija se slažem, mada nikad ne znaš. Flertovao je on s Arsenalom i prije samo tad su bili u kanalu s parama i nisu mu mogli obećati pojačanja koja je htio. Nemam pojma koliko (i je li) sad bolje, ali sad je i bez posla pa možda i napravi kompromis.
Ma dobit ce spanski firgos sada u evropakoj ligi, pa ce opet s Norwichom remizirati za vikend i sve tako u krug, da su mu htjeli dati otkaz vec bi danas doslo do istiga, u EL bi nas vodio Ljundberg, a do Norwitcha bi se imenovao novi menadzer, ovako nema sanse da mu daju otkaz, debilan trener i jos debilnija uprava kluba.
Procitaj ti njegovu presicu poslije jucerasnje utakmice, pa lik daje izjave na nivou djeteta iz osnovne skole :puke:
Grijesiti je ljudski,ali ako vam se gumica istrosi prije olovke,malo ste pretjerali!!

VOLIM TE ČELIK!!!!!

Avatar
Marsal
Postovi: 22612
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Arsenal - LIVE praćenje utakmica

Post Postao/la Marsal » 24 nov 2019, 20:43

Volio bih Allegrija ali pod uslovom da nas ne preuzima do kraja sezone, uzmi vrijeme, isforsiraj i nauči engleski.

Ako mu je jezik iole ok, otpiši sezonu i daj mu ostalih 6-7 mjeseci da gradi ekipu za sljedeću sezonu, da nametne svoju filozofiju, da vidi sa čim raspolaže i na koga da računa, a na koga ne.

Mislio sam da jezička barijera nije toliko bitna, ali očito je da trener mora govoriti tečno jezik države u kojoj trenira. Nije Pepun džaba uzeo vrijeme pa učio njemački.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
topnik1
Postovi: 15047
Pridružen/a: 14 apr 2014, 23:20
Kontakt:

Re: Arsenal - LIVE praćenje utakmica

Post Postao/la topnik1 » 24 nov 2019, 20:55

Marsal je napisao/la:
24 nov 2019, 20:43
Volio bih Allegrija ali pod uslovom da nas ne preuzima do kraja sezone, uzmi vrijeme, isforsiraj i nauči engleski.

Ako mu je jezik iole ok, otpiši sezonu i daj mu ostalih 6-7 mjeseci da gradi ekipu za sljedeću sezonu, da nametne svoju filozofiju, da vidi sa čim raspolaže i na koga da računa, a na koga ne.

Mislio sam da jezička barijera nije toliko bitna, ali očito je da trener mora govoriti tečno jezik države u kojoj trenira. Nije Pepun džaba uzeo vrijeme pa učio njemački.
Ma daj ga odma neka uci jezik,neka radi ata hoce, pa ne moze biti gore od ovoga, nego Marsale moj znam da ri pratis i inostrane medije inal ikakve sanse da ovaj nas nosonja dobije otkaz i da dodje Alegri :D
Grijesiti je ljudski,ali ako vam se gumica istrosi prije olovke,malo ste pretjerali!!

VOLIM TE ČELIK!!!!!

Avatar
Marsal
Postovi: 22612
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Arsenal - LIVE praćenje utakmica

Post Postao/la Marsal » 24 nov 2019, 20:57

Nema zasad, mora usrat i protiv Norwicha, Brightona i West Hama.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Seaman
Postovi: 4284
Pridružen/a: 07 mar 2013, 06:30
Kontakt:

Re: Arsenal - LIVE praćenje utakmica

Post Postao/la Seaman » 24 nov 2019, 20:58







nek sjednu na klupu kriminalac iz eufalone i kurvica od joorabchiana :kafa: ali propustiti mou :facepalm:

Avatar
topnik1
Postovi: 15047
Pridružen/a: 14 apr 2014, 23:20
Kontakt:

Re: Arsenal - LIVE praćenje utakmica

Post Postao/la topnik1 » 24 nov 2019, 21:01

Marsal je napisao/la:
24 nov 2019, 20:57
Nema zasad, mora usrat i protiv Norwicha, Brightona i West Hama.
Znaci nista od otkaza od Norwicha nece izgubiti bit ce remi, produzit ce se agonija, onda ce sobiti Brighton, pa ce se sve smiriti oa ce nas West Ham popisati i on ce opet preziviti, kada ce Chelsea u kupu da nas isprscu mozda ubrzaju otkaz
Grijesiti je ljudski,ali ako vam se gumica istrosi prije olovke,malo ste pretjerali!!

VOLIM TE ČELIK!!!!!

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal - LIVE praćenje utakmica

Post Postao/la Artetitis » 24 nov 2019, 21:07

Vidim da se puno priča o Pochettinu pa da i o tome nešto kažem.

Pochettino je u Spursima pokazao određene kvalitete za koje Arsenal nema kadar. U svom zenitu, Spursi su bili fizički dominantna, izvanredno drilana ekipa koja je igrala jak presing na svakom suparniku, uz gomilu taktičkih faulova za koje su dobivali sramno mali broj kartona u Engleskoj. Najbolji Spursi su bili oni u kojima je na sredini terena gazda bio Dembele, uz još nekog fizikalca da mu pomaže (Dier ili Wanyama). Prva linija tog presinga je bio neizraubani Kane ili, nakon što su se zaredale ozljede kod Žvaljavog, Son. Dodajmo tu, pored dva pismena stopera (Alderweireld i Vertonghen), bekove koji su mogli špartati 90 minuta da ne jedu i ne piju (Walker/Trippier i Davies) i dobiješ tim koji može intenzitetom nadmašiti svakog suparnika. Utakmice protiv Reala i Juventusa su bile dobar primjer za to.

Koji to Arsenalov napadač može igrati onakav presing na zadnjoj liniji? Jedino Martinelli. Kojem je 18 godina i još uči neke stvari.

Koja to dvojica veznjaka mogu biti 6 i 8 u Arsenalu na način na koji su Pocha služili Wanyama i Dembele? Ovog potonjeg ni Poch nije znao zamijeniti i raspad sistema u dobroj mjeri koincidira sa njegovim odlaskom u Kinu.

Dakle, takve igrače Arsenal bi morao da kupi. Kojim parama? Spiskali smo lovu za iduće ljeto već sad, a Lige prvaka ni blizu. Pochu je dosta toga da mora da se krpi - imao je to već sa Levyjem i djelomično je zbog tog javnog nezadovoljstva i dobio otkaz. Čak i onda kad je dobivao lovu, nije se baš pokazao kao dobar u trošenju, najbolja pojačanja su mu bili jeftini igrači tipa Alderweireld, Moura i Son.

Onda, Pochove mane su takve da bi se sa našim kadrom još više vidjele. Recimo, in-game management mu je bio grozan. Hrpu utakmica (tipa ispadanje od Juventusa kad je trebalo da ih rutinira, a Allegri ga nasankao ubacivanjem Lichtsteinera i Asamoaha i prelaskom na 4 u zadnjoj liniji ili ona utakmica kad ga je Wenger izdominirao uvođenjem Flaminija i Gibbsa u napad) je izgubio jer se ukipio kao zec pred farovima auta. Arsenal je pod Emeryjem u prvoj sezoni kao najbolju stranu imao to vraćanje iz mrtvih. Kod Pocha toga uglavnom nema. Štaviše, porazi iz dobivenih situacija su mu specijalnost.

Konačno, Poch je sa Spursima uzeo manje bodova od Emeryja u ovih 50 utakmica. U tri utakmice u ligi nije dobio Emeryja, dvaput je prosipao prednost, jednom i dva razlike.

U ovom trenutku i Poch izgleda kao sjajna opcija jer nije Emery, ali treba stvari sagledati realno.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Arsenal - LIVE praćenje utakmica

Post Postao/la japa » 24 nov 2019, 21:40

I ja cijenim to sto je Pochetino uradio od Totenhema..mnogi su ovdje to ismijavali ali ti su ocigledno zaboravili kakva je Totenhem bio smijurija od kluba, da je voajerov Arsenal pored njih djelovao kao Barcelona ili Real u najboljim izdanjima. Ne moze mu se osporiti to da je jednu ekipu koja je ekvivalent Evertona i West Hama digao na nivo iznad Arsenala (ne ovog, vec onog koji je konstantno bio u top4) ali nedovoljan da se dokopa nekog trofeja mada treba biti realan nije daleko bio prosle sezone u LP i one kada je Lester osvojio titulu. Ali je li on rijesenje za Arsenal? Bolji od Emerya svakako jeste ali nisam ni ja siguran da on moze dici Arsenal na neki nivo, cak i na nivo svog Totenhema, nisam siguran da je taj kvalitet a i iskreno mislim da on sam sebe vidi u nekoj ekipi koja ce mu obezbjediti bolje uslove od Arsenala koji je sada otprilike ono sto je Totenhem bio kada ga je preuzeo.

Profesor
Postovi: 4244
Pridružen/a: 01 avg 2011, 19:11
Kontakt:

Re: Arsenal - LIVE praćenje utakmica

Post Postao/la Profesor » 24 nov 2019, 23:00

Pored Baye da preuzme Arsenal bio bi u najmanju ruku glup potez. Sjesti na klupu Arsenala u ovom trenutku sugurno nije lak zadatak. Kao prvu opciju vidio sam Mou u toj ulozi. Sad, osim Allegrija i ne vidim neku opciju koja bi obecavala. Samo da se ne zavrsi sa nekim Enriqueom, ali sudeci po dobrim odlukama uprave...

Avatar
Marsal
Postovi: 22612
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Arsenal - LIVE praćenje utakmica

Post Postao/la Marsal » 24 nov 2019, 23:02

Ma biće neka kurcheva nada i kocka poput Artete ili trener sa B liste poput Vieire i Howea. Izgubio sam sve nade u ovaj klub, 15 godina nisu donijeli dobre odluke, sumnjam da će i sad.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal - LIVE praćenje utakmica

Post Postao/la Artetitis » 25 nov 2019, 10:32

Usput, ima još jedna opcija koja bi se mogla otvoriti no ni za nju nisam preotvoren. U Napoliju je haos k'o u Čeliku prije koju sedmicu pa bi se moglo desiti da Ancelotti bude uskoro dostupan. Meni je on u fazi Wenger, Capello, Van Gaal, Nalić :mrgreen: - da sjedi u nekom studiju sa mikrofonom i govori: "Vero, signore Hadzic."

Avatar
Marsal
Postovi: 22612
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Arsenal - LIVE praćenje utakmica

Post Postao/la Marsal » 25 nov 2019, 10:39

Prihvatio bih i njega objeručke, ali don Carlo nije rješenje. Neću im Mourinha nikad halalit, on bi preporodio ovu ekipu.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Marsal
Postovi: 22612
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Arsenal - LIVE praćenje utakmica

Post Postao/la Marsal » 25 nov 2019, 11:34

Šta mislite o Arteti?
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Arsenal - LIVE praćenje utakmica

Post Postao/la japa » 25 nov 2019, 12:22

Isto sto i o Solseru...Protiv Ancelotija i Allegrija ne bi imao nista protiv, ima i to svojih mana...Mourinho je jednostavno bio najbolje rijesenje, poznaje klub, mentalitet, ligu, jezik, ima veliku karijeru, motiviran da se dokaze poslije Uniteda, sve idealno ali Arsenal je kao BH politika, rodjaci i zemljaci, dovedes jednog Spanca on svoje zemljake gura i preko menadzera zemljaka dogovara pojacanja.

Avatar
Marsal
Postovi: 22612
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Arsenal - LIVE praćenje utakmica

Post Postao/la Marsal » 25 nov 2019, 12:33

Arteta mi uz Xabi Alonsa djeluje kao neko ko bi mogao imati uspjeha u trenerskom poslu, samo što ja mislim da je on još premlad za to, da mu prvo treba jedan manji zalogaj i da nije za njega najbolje da preuzima raštiman orkestar u pola sezone.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Brokula
Postovi: 30536
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal - LIVE praćenje utakmica

Post Postao/la Brokula » 25 nov 2019, 13:48

Ma nama treba neki mlađi trener sa jasnom i agresivnom filozofijom. Nema od ovih staraca 99% ništa više. Rekao sam prije par sedmica da bih volio Murinja do kraja sezone čisto zbog njegovog mentaliteta, eventualno još jednu sezonu. Treba nam ta doza adrenalina, da skontaju da igraju fudbal i da su muškarci a ne ****
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Arsenal - LIVE praćenje utakmica

Post Postao/la japa » 25 nov 2019, 14:45

Ako bi probavao sa mladjim onda bi probao sa nekim koji su nesto i napravili npr. trener Ajaxa..

Avatar
AA23
Postovi: 16015
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Arsenal - LIVE praćenje utakmica

Post Postao/la AA23 » 25 nov 2019, 15:03

Ten Hag je meni lično najbolji izbor, ali da ode usred sezone sa Ajaxom, možda tek od naredne sezone.

Dotad dati Ljungbergu i ovog zajmiti svim silama na ljeto, svakako će Poche u Bayern, a Bayern je htio Haga isto, tako da ako se potrudimo i ovog uzmemo na ljeto mogao bi biti " ćelavi gang " u stručnom štabu, od Ljungberga, Haga, Boulda itd :lol:

btw.

slika

Ne treba ti ništa više nego samo da ovo pokažeš i kažeš, hvala doviđenja.

Avatar
Seaman
Postovi: 4284
Pridružen/a: 07 mar 2013, 06:30
Kontakt:

Re: Arsenal - LIVE praćenje utakmica

Post Postao/la Seaman » 26 nov 2019, 23:20



@ZR_7G1
4h4 hours ago
More
Arsenal staff expecting Emery to be sacked as manager fights to save job. [@charles_watts]




Massimiliano Allegri, who has been out of a job since leaving Juventus at the end of last season, has been linked with the role but does not plan to return to management until the summer at the earliest. [@charles_watts]





Freddie is highly-rated by the players and staff, the logical feeling is he would take temporary charge if anything happened with Emery. He has 'number one' ambitions of his own and won't hang around somewhere for too long if he doesn't think the opportunity will come. [Ornstein]








sprdaćina :kafa:















nebi hvala :kafa: nema mendes još mendžera na lageru,**** mu sanlehi mater u ****













i ovome dali preko 150 tis tjedno :rol: :rol: :rol:

Avatar
AA23
Postovi: 16015
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Arsenal - LIVE praćenje utakmica

Post Postao/la AA23 » 27 nov 2019, 00:54

Meni je Nuno iskreno solidan taktičar, ali za nešto više, ne znam - sve se radi preko ovog Mendesa Bog te stvorio, ima li iko oči ovdje uopšte?

Mou propao, Poche je slobodan (ako bi htio lol), pa i još sigurno mora biti opcija, Ten Hag itd, ne znam samo kako će ovo izgledati, ali Emery mora da ide.

Meni Nuno djeluje kao pametan trener, portugalac, namazan, malo mi je bacao na Murinja kada su nas razvalili 3-0 onda, nekako kao da zna sačekati kontru kad mi igramo ofanzivno i onda nas uzeti na tome, ali eto, mislim da je Emery nakon četvrtka bivši.

Odgovori

Natrag na “Arsenal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.