BV Borussia Dortmund

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7442
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 26 nov 2019, 15:05

Meni pao na pamet onaj Jorge Jesus :D

Sa Benficom je imao dobre rezultate, Sportinga je bio digao iz mrtvih, a sad sa Flamengom uze Copa Libertadores i osvoji titulu 4 kola prije kraja ;)

Odma neka sa sobom povede i Gabriela Jesusa i odmah si rijesio i pitanje napadaca :)
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Desperado09
Postovi: 1683
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 27 nov 2019, 20:01

U timu 4 beka :bow:

Ajde Favre ne bi li i ti nekad pogodio s postavom. Včrs bi mogao osigurati ostanak do zime na klupi.

Avatar
kovacic
Postovi: 1324
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kovacic » 27 nov 2019, 20:50

Preslična postava Paderbornu i opet bez Hazarda i Sancha koji se popravio i ima volju da radi opet.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7442
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 27 nov 2019, 21:05

Ima li kakav link za mobitel?
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la jamesrodriguez » 27 nov 2019, 21:23

Ima atdhnet.com

Avatar
Borusse00
Postovi: 371
Pridružen/a: 13 feb 2015, 00:34
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Borusse00 » 27 nov 2019, 21:26

Hazard i Schnco na klupi a Schulz igra krilo :crazy:

Avatar
Desperado09
Postovi: 1683
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 27 nov 2019, 21:35

Samo poklanjajte golove ne bi li smijenili Favrea ujutro.

Schulz je tele dostojno dobrog kurbana.

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1526
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Illmatic09 » 27 nov 2019, 21:41

Ma neće ga smijeniti još, kontaju može se u Barceloni izgubit, nije to ništa strašno, odlučujuće utakmice su protiv Herthe i Dizeldorfa, nadam se da će letiti tad. Favre je trener za ekipe koje nemaju neke veće ambicije, to mu ide.

master44
Postovi: 876
Pridružen/a: 28 feb 2010, 12:48
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la master44 » 27 nov 2019, 22:32

Kakav je ovo odron i pogresna osnovna dodavanja, igra bez krila i napadaca.

Avatar
Desperado09
Postovi: 1683
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 27 nov 2019, 22:59

To je buraz stanje kad je samopouzdanje na 0%. Strah ih zakoračiti, a kamoli dodati prvom do sebe.

Drugo poluvrijeme malo bolje, ali da se ne zavaravamo to je zato što je Barca stala. Sad smo korak do Eurolige. Nemamo više ništa u svojim rukama.

Što Favre duže ostane, ciljevi će sve biti dalji. To je jasno. Njegovi igrači ne znaju šta da rade po terenu. Sve se svodi na individualnu klasu koja je neupitna, ali nažalost nije iskorištena. Smetaju jedan drugom na terenu, osnovna dodavanja na nivou cicibana.

Favre treba da leti, dok se još neke stvari mogu popraviti.

Avatar
ledar
Postovi: 3816
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la ledar » 28 nov 2019, 12:58

Bojim se da je kod vas problem malo dublji. Zadnje tri promjene trenera (Bosz, Stöger, Favre) nisu vam puno donijele. Za povratak bivših igrača (Götze, Hummels) dali ste 52 milje, niste baš nešto profitirali a već ste isto gradivo prošli sa Sahinom I Kagawom. Dali ste 45 milja za Philippa i Yarmolenka, sad 25 milja za Schulza, gledano sa te perspektive dobro je da niste više ulagali, ispada da je Watzke bio dalekovidan.

Kolko se sjećam Watzke je još prije dvije godine govorio da će otići, ja mislim da mu je sad pravo vrijeme. Pred klubom su veliki "izazovi" (između ostalog i vjerojatni odlasci Sancha i Hakimija), vrijeme je za novog Geschäftsführera. Sammer čeka mig.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7442
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 28 nov 2019, 17:01

Sto se mene tice moze Sammer da bude i trener i menadzer, kao sto je slucaj u Engleskoj. Lik je dokazao da zna ;)

Odavno se sluti, a sad se to bas i vidi da je puklo na relaciji Favre - Sancho. Postalo je preocito da medju njima ne stima. Ovaj se ponasa ko uvrijedjena mlada kako su ga kaznili za kasnjenje iz reprezentacije, a ovaj drugi cini se pokusava graditi autoritet na njemu. Nakon sto su ga kaznili, iducu utakmicu Sancho ne zna predriblati igraca, nece da se vraca u odbranu, vidi se da to nije ONAJ Sancho. A Favre dolijeva ulje na vatru tako sto ga vadi iz igre u prvom poluvremenu, ostavlja ga na klupi...

Mislim da je Favreovo zavrseno u BVB-u i to svi vide :wave: , samo sto jos uprava ili nesto mudruje ili ne znaju sta i kako dalje :oops:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la schickeria » 29 nov 2019, 11:16

ledar je napisao/la:
28 nov 2019, 12:58
Bojim se da je kod vas problem malo dublji. Zadnje tri promjene trenera (Bosz, Stöger, Favre) nisu vam puno donijele. Za povratak bivših igrača (Götze, Hummels) dali ste 52 milje, niste baš nešto profitirali a već ste isto gradivo prošli sa Sahinom I Kagawom. Dali ste 45 milja za Philippa i Yarmolenka, sad 25 milja za Schulza, gledano sa te perspektive dobro je da niste više ulagali, ispada da je Watzke bio dalekovidan.

Kolko se sjećam Watzke je još prije dvije godine govorio da će otići, ja mislim da mu je sad pravo vrijeme. Pred klubom su veliki "izazovi" (između ostalog i vjerojatni odlasci Sancha i Hakimija), vrijeme je za novog Geschäftsführera. Sammer čeka mig.
A mogu li dovesti bolje igrace i zadrzati najbolje?Moze li i novi direktor garantirati da ce za 5 godina biti u stanju dovesti nekog novog sanchoa i dembelea i da ce ti igraci docekat zenit u Dortmundu. Ja mislim tesko bez ulaska veceg kapitala u klub
Sto se tice povratka hummelsa i gotzea to je sprovedeno od zorca a hummelsa od sammera.
Bvb je mislim kao klub dotakao svoj vrh, to je 1/8,1/4 lp i 2 mjesto u bundesligi eventualno mogu zapapriti ako bayern negdje drasticno pogrijesi ili jednu godinu bude u tranziciji kao lani

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7442
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 29 nov 2019, 18:40

schickeria je napisao/la:
29 nov 2019, 11:16
ledar je napisao/la:
28 nov 2019, 12:58
Bojim se da je kod vas problem malo dublji. Zadnje tri promjene trenera (Bosz, Stöger, Favre) nisu vam puno donijele. Za povratak bivših igrača (Götze, Hummels) dali ste 52 milje, niste baš nešto profitirali a već ste isto gradivo prošli sa Sahinom I Kagawom. Dali ste 45 milja za Philippa i Yarmolenka, sad 25 milja za Schulza, gledano sa te perspektive dobro je da niste više ulagali, ispada da je Watzke bio dalekovidan.

Kolko se sjećam Watzke je još prije dvije godine govorio da će otići, ja mislim da mu je sad pravo vrijeme. Pred klubom su veliki "izazovi" (između ostalog i vjerojatni odlasci Sancha i Hakimija), vrijeme je za novog Geschäftsführera. Sammer čeka mig.
A mogu li dovesti bolje igrace i zadrzati najbolje?Moze li i novi direktor garantirati da ce za 5 godina biti u stanju dovesti nekog novog sanchoa i dembelea i da ce ti igraci docekat zenit u Dortmundu. Ja mislim tesko bez ulaska veceg kapitala u klub
Sto se tice povratka hummelsa i gotzea to je sprovedeno od zorca a hummelsa od sammera.
Bvb je mislim kao klub dotakao svoj vrh, to je 1/8,1/4 lp i 2 mjesto u bundesligi eventualno mogu zapapriti ako bayern negdje drasticno pogrijesi ili jednu godinu bude u tranziciji kao lani
Sve to ima Bajern (kapital, zadržavanje igrača, lova do krova) pa šta su uradili u Evropi zadnjih godina? Levandovskom i dalje vrhunac karijere finale LP sa Borusijom :salut:

Problem kod Borusije je da uvijek dovode polu trenere ili trenere koji se tek trebaju dokazati. Primjer je Bajern, dovedeš Kovaca koji je trener za mali klub i krahiras. Čim dodje jača utakmica u LP, ne predjes centar (Livepool).

Dovedi vrhunskog trenera i sa njim dolaze i rezultati i dobri igraci...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7442
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 30 nov 2019, 15:49

Julian Brandt pregled igre i asistencija :ljepota:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Desperado09
Postovi: 1683
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 30 nov 2019, 16:17

Bye bye Favre :wave:

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7442
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 30 nov 2019, 17:31

Sreca pa je sa druge strane bila mrtva Herta, inace ko zna bi li se odbranili ;)
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Desperado09
Postovi: 1683
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 30 nov 2019, 21:13

Ne da se starac.

Iako većina priželjkuje da vidi Favreova leđa, Lucien se bori svim silama da ostane u klubu. Dns nas je nakon meča sa Interom u Milanu i nakon drugog poluvremena u Barceloni ponovo iznenadio sa 343 formacijom. Ništa spektakularno u igri, mada je vidljiva veća želja za pobjedom i borbenost nego u prethodnim utakmicama. To je za pohvalu. Moram priznati da je Favreu otežan posao u nedostatku napadača, pa stalno mora krpiti tu poziciju. Ako Watzke i Zorc isprave greške od ljeta i recimo dovedu Mandžukića ili Girouda kako se špekuliše, a možda i Cana, onda ko zna. Možda Favre preživi i dočeka kraj sezone.

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8233
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la geronimo » 30 nov 2019, 21:28

Ne uklapa se Mandža, Žiru a bogami ni Emre u ovakav Dortmund. Favre bi dosad (možda) bio bivši da nema brutalnog abfindunga u ugovoru.
Biće to skupa odluka, ali da ne ide to se vidi
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7442
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 30 nov 2019, 22:52

Maloprije sam gledao pregled da vidim ponovo crveni za Humelsa i po meni i nije bio... Selke je namjerno ostavio, čak pomjerio svoju nogu da zapne za Humelsovu.
Ista stvar u drugom poluvremenu, kad je Reus pao i tražio penal ;)

Zato mu je poništen gol radi krampona na peti u ofsajdu :D
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Odgovori

Natrag na “BV Borussia Dortmund”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.