Navijacki izvjestaji (PL BIH)

hayden
Postovi: 395
Pridružen/a: 12 jul 2015, 22:14
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la hayden » 11 dec 2019, 23:08

VolimTz je napisao/la:
11 dec 2019, 22:42
@hayden

Koliko sam skuzio u Zvorniku je primarna grupa RSCZ ili Kopre Nedri Odred (Delije), ne znam kako je zovu danas. Ako se ne varam. Kakvo je stanje u ostalim gradovima Istocne Bosne ?

Incident Bijeljina je bio aktivan jedno vrijeme. I to po pricama neka ozbiljnija ekipa, no tamo se prati Zvijezda i Partizan.

Sta je sa ostalim gradovima ? Brcko, Bratunac, Visegrad ?

Sto se tice Istocne Hercegovine Trebinje drze Grobari ? Imali su i oni njihovi Tigrovi poneko izdanje, koje je po menj izgledalo sasvim pristojno, puno kvalitetne mlađarije.

Na drugoj strani pored Leseva tu su Vojvode Doboj i Leaders Teslic i Alcohol Boysi. Vojvode su interesantna ekipa, pretežno mlađa. A Leadersi su imali koreografija koliko i neke grupe poput RA ili Robije. Derbi između Proletera Teslic i Sloge Doboj zna biti dosta zanimljiv. Alcohol Boysi se trude ali iz nekog razloga ne mogu ostvariti vecu brojku.

Ima li u tom dijelu Krajine nekih bitnijih ogranaka Delija ili Grobara ?
Ovo što ti pišem je na osnovu poznanstava i zanimanja za scenu u ovim gradovima. Dakle ne mora značiti da je sve i činjenično.

Ozbiljnu grupu u Zvorniku su imali Grobari. Dok nije bilo podjela (koje su krenulo početkom dvijehiljaditih, a kulminirale prije 7-8 godina) Grobari su imali WSC podrupu. (Zvornik, Loznica, Mali Zvornik, Ljubovija, Bratunac). Mnogo momaka iz Zvornika je tad bilo aktivno i išlo na one mini utakmice fazon Hajduk, Bežanija i sl. Bukvalno si svakog vikenda imao autobusku liniju na te "male" utakmice. Podjele među njima su uslovile podjele i na lokalu. Znam dosta momaka iz Zvornika koji su prestali ići na utakmice u Beograd nakon svih onih afera, ubistava i pucnjava. Uglavnom danas je veći dio njih privržen Kimijevim Partizanovcima. Bilo ih je i u Zabranjenim.

Tako da nakon tih podjela nezahvalno je reći "čiji je Zvornik". Činjenica je da su puno aktivnije Delije u Zvorniku i da se to vidi kako na terenu, grafiti, tako i po tome koliko se ide na utakmice. Ako si nekada bio u Zvorniku i prošetao barem onim užim jezgrom primjetio si da praktično nijedan grafit nije ostao čitav. Dok se naši (VZ) ne diraju. A i to mi je logično.


Dakle, moglo bi se reći da su trenutno Delije ozbiljnije u tom pogledu, više prate, idu. Ne znam koliko si pratio tifo scenu... prije 15-ak godina... Jedini Grobar u Zagrebu na meču sa Cibonom (ili jedan od 3) bio je iz Zvornika. Par Grobara išlo je u Madrid gledat LŠ svojevremno. Brujna druga evro gostovanja.

Što se zvezdaša (pišem ovo apropo poznanstava i druženja sa ljudima koji žive u Zv, ne kao nekakav analitičar) tiče, baš dosta ih je išlo na Evroligu. Kad kažem dosta, brojke se kreću od 100-200. Što je ozbiljna brojka, imajući u vidu udaljenost i sve. Tu ne računam porodične partije i sl.

Imao si u jednom selu i par Firmaša (zbog Miće Stevanovića svojevremeno)... koji su takođe išli na Karađorđe. Imaš dečka koji je dugo bio na UF tribini. Iz Zvornika je.

Što se tiče Bijeljine... Pa manje više preslikana priča... S tim da su Delije u Bijeljini imale ozbiljnu organizaciju. Danas se broj članova mjeri u stotinama i stotinama. Grobari maksimalno podijeljeni. Imali su par ozbiljnih okršaja, pogibiju... Ne možeš govoriti o ozbiljnoj grupi, ako imaš 3,4,5 frakcija. Ljudi ne žele ići i čekat palicu u glavu.

Što se tiče Brčkog, ozbiljne organizacije za lokal kad su i jedni i drugi u pitanju. Više Cigana.
Šekovići - Delije. Sitno Grobara. Milići - Grobari. S tim da ima i delija. Imaju dogovor da ne uništavaju jedni drugima grafite. Najbolji primjer ti je centar grada gdje imaš 2 grafita, jedan do drugog, jedan grobarski, drugi ciganski. Niko ih nikada nije preškrabao.

Vlasenica, nešto slično, s tim da su organizovaniji u odnosu na Šekoviće, Miliće. Sasvim solidne brojke i često idu. Dosta rade na popularizaciji. Mnogo grafita, praktično se zna koji dio "grada" pripada jednima, a koji drugima.

Srebrenica, Delije. Grobari na prste dvije ruke.

Bratunac tako tako. Prije puno više i jednih i drugih.

Što se tiče Romanije i tog dijela, zajedno sa Hercegovinom, manje mi je poznato, ali na osnovu onoga što pratima, a tiče se tifo scene, mogu dati nekakav sud.

Istočno Sarajevo - više Cigana
Pale - više Grobara
Sokolac - tu negdje i jedni i drugi
Višegrad - više Cigana
Rogatica - tu negdje, ranije više Grobara
Foča - više Cigana
Nevesinje - više Cigana
Trebinje - više Grobara
Gacko - više Grobara
Ljubinje, Bileća - više Cigana

Što se Krajine tiče stvarno ne znam kakav je udio...
Zadnja izmjena: hayden, dana/u 11 dec 2019, 23:09, ukupno mijenjano 1 put.

Fighter1926
Postovi: 760
Pridružen/a: 21 avg 2019, 00:41
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Fighter1926 » 11 dec 2019, 23:08

90minut je napisao/la:
11 dec 2019, 23:01
Fighter1926 je napisao/la:
11 dec 2019, 22:57
90minut je napisao/la:
11 dec 2019, 22:52


Znaš li bar po pricama ako nisi bio tu neke od tih okršaja.

Baš evo gledamaktivni su leadersi i dalje ovaj moj klip je iz 2019 vidim ima ih u 2018 vidio sam i iz 2012 nije to kako je bilo 2008 - 2009 jer su bas bili tad kvalitetni samo više nego pristojni.

Bio sam 2008. cini mi se,Proleter igrao protiv BSK-a doslo ih jedno 30-ak, i po zavrsetku tekme krenuli se prema zelenom mostu na tu stranu, i sjecam se ko sad da su vodju zvali Major 😂, valjda po gse i derali se gdje su lesinari, ajte picke , mi izletili izmedju zgrada, jeste da smo imali i po koju palicu, ali epilog vodja im ostao na zemlji krvav dosta ih se razbjezalo, i isto je bio sukob kad su igrali protiv Naprijeda, ali je tad bilo murije bruka...
Mnogo cudna situacija da tako nazovem ono Teslić i to, a toliko im dobro tribina izgledala i pirotehnike mnogo uvijek i sve..
Šteta je to velika da tih godina nisu usli u prvu ligu kad bi im mi gostovali recimo bio bi im i kop duplo veci bilo bi to odlicno gostovanje.
Znas kako nije teslic ni mala sredina i oni se bas dugo furaju na navijace i to ali nemaju gdje to toliko pokazati, da udje klub u plbih mislim da bi se bas dobro pokazali, isto mislim i za vojvode doboj i oni imaju neku oke pricu, alkohol bojs nista gola voda, 90-ih je sa njima bila dobra sora.
Sto se istoka tice tamo su bas slabe ekipe, vladaju im grobari rs i delije rs,imali smo sa grobarima tucu poslije vaterpola al to su domaci cini mi se prnjavor ili sipovo , dok su nas delije dobro sacekale isto poslije vaterpola, ali bilo nas jedno 15-ak morali se povuci i murije isto uletila...
U zivotu je vazno biti BORAC!!!

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la 90minut » 11 dec 2019, 23:10

bambus je napisao/la:
11 dec 2019, 23:07
90minut je napisao/la:
11 dec 2019, 22:40


Da, pade mnogo ljudi nizašta..

Sad još više moraš cijeniti ciglane niti jedan nije pao na vrijeme se povuklo..
Druze zasto napadas onda i ides sa namjerom da ugasis nekog ako neces biti spreman da neko padne ? Realno,nije ni zasta,akcija u vasem gradu,vasa a nista niste postigli..Nemoj napadat i to je to...A policije,skoro da nije ni bilo..Al ne bitno to,nisi mi odgovorio za ono bjezanje robije i to,kad je bilo,totalno sam zaboravio na to..

P.S Sema Kawasaki i dizanje betonske saksije i bacanje na Ciglanama...pobjeda :urnebes:

Postiglo se da je dosta robije dobilo po nosu i da se završilo sve na tome da niko nije pao u ruke policiji i da nemoj zaboraviti da je ucestvovalo 30 do 40 ljudi maksimalno s druge strane se predpostavljalo da minimum 200 ljudi.

Eh sad to što se nije primjetilo gdje je trans možeš samo reci hvala bože jer u onom pocetnom napadu ste se skamenili da se znalo direktno gdje šta kako palo bi sve da se na lazemo dakle bio sam prisutan.

Pisao sam ti za drugu situaciju vec kombi je bio izrešetan poslije ste pisali mislim vasi naravno kako je neko s namjerom isao drugim putem i tako slicne stvari.
Zadnja izmjena: 90minut, dana/u 11 dec 2019, 23:12, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
bambus
Postovi: 4266
Pridružen/a: 28 avg 2013, 10:56
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la bambus » 11 dec 2019, 23:12

90minut je napisao/la:
11 dec 2019, 23:10

Postiglo se da je dosta robije dobilo po nosu i da se završilo sve na tome da niko nije pao u ruke policiji i da nemoj zaboraviti da je ucestvovalo 30 do 40 ljudi maksimalno s druge strane se predpostavljalo da minimum 200 ljudi.

Posteno,a ovo za bjezanje ?
!

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la 90minut » 11 dec 2019, 23:13

bambus je napisao/la:
11 dec 2019, 23:12
90minut je napisao/la:
11 dec 2019, 23:10

Postiglo se da je dosta robije dobilo po nosu i da se završilo sve na tome da niko nije pao u ruke policiji i da nemoj zaboraviti da je ucestvovalo 30 do 40 ljudi maksimalno s druge strane se predpostavljalo da minimum 200 ljudi.

Posteno,a ovo za bjezanje ?
Sve planirano bilo.

Nije niko budala da ceka policiju.

Nije bilo poente ništa više raditi jedino da se ostalo pa otislo napasti i druge kombije pa nismo kamikaze.

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la 90minut » 11 dec 2019, 23:16

Fighter1926 je napisao/la:
11 dec 2019, 23:08
90minut je napisao/la:
11 dec 2019, 23:01
Fighter1926 je napisao/la:
11 dec 2019, 22:57


Bio sam 2008. cini mi se,Proleter igrao protiv BSK-a doslo ih jedno 30-ak, i po zavrsetku tekme krenuli se prema zelenom mostu na tu stranu, i sjecam se ko sad da su vodju zvali Major 😂, valjda po gse i derali se gdje su lesinari, ajte picke , mi izletili izmedju zgrada, jeste da smo imali i po koju palicu, ali epilog vodja im ostao na zemlji krvav dosta ih se razbjezalo, i isto je bio sukob kad su igrali protiv Naprijeda, ali je tad bilo murije bruka...
Mnogo cudna situacija da tako nazovem ono Teslić i to, a toliko im dobro tribina izgledala i pirotehnike mnogo uvijek i sve..
Šteta je to velika da tih godina nisu usli u prvu ligu kad bi im mi gostovali recimo bio bi im i kop duplo veci bilo bi to odlicno gostovanje.
Znas kako nije teslic ni mala sredina i oni se bas dugo furaju na navijace i to ali nemaju gdje to toliko pokazati, da udje klub u plbih mislim da bi se bas dobro pokazali, isto mislim i za vojvode doboj i oni imaju neku oke pricu, alkohol bojs nista gola voda, 90-ih je sa njima bila dobra sora.
Sto se istoka tice tamo su bas slabe ekipe, vladaju im grobari rs i delije rs,imali smo sa grobarima tucu poslije vaterpola al to su domaci cini mi se prnjavor ili sipovo , dok su nas delije dobro sacekale isto poslije vaterpola, ali bilo nas jedno 15-ak morali se povuci i murije isto uletila...
Reci mi zbog cega su neke podgrupe i dalje u bojkotu znaš li?

I zbog cega je ono tacno nastao bojkot uprava jel tako prije 2 godine ili 3?

Avatar
bambus
Postovi: 4266
Pridružen/a: 28 avg 2013, 10:56
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la bambus » 11 dec 2019, 23:18

90minut je napisao/la:
11 dec 2019, 23:13


Sve planirano bilo.

Nije niko budala da ceka policiju.

Nije bilo poente ništa više raditi jedino da se ostalo pa otislo napasti i druge kombije pa nismo kamikaze.

Ne mislim na to,nego si spominjao neko bjezanje Robijasa ,ceku valjda pravili i to u 2 navrata..pa da navedes kad je to bilo..
!

hayden
Postovi: 395
Pridružen/a: 12 jul 2015, 22:14
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la hayden » 11 dec 2019, 23:21

90minut je napisao/la:
11 dec 2019, 22:13

Mala ste grupa nije to moglo potrajati, a šta misliš pod 5, 6 godina to bi znacilo do 2011?

Pa ja sam aktivno poceo pratiti 2007 pa vamo dakle s grupom nisam vas viđao nigdje daj neke slike kao potvrdu.

I da Horde su u to vrijeme imale prave probleme s starijim citao si vjerovatno pisao sam vec stranice ranije tako da bog zna ko je tu došao..


Pazi. Ništa nije vječno. Ideja je bila fina. Postojala je i solidna baza. Interesovanje. U krajnjoj liniji i kakav takav plan.
Grupa nije aktivna od 2014. Bilo je par skromnih pokušaja da se oživi, ali su propali.
Dakle nekih desetak godina je to trajalo. S pauzama u par navrata.

Zvornik je specifičan (nekada jako grobarsko jezgro) + dosta navijača Zvezde, a imaš (doduše prilično skromne brojke i slabo organizovane) TM.

Ono po čemu je takođe specifičan je to što fudbal nikada nije bio najpopularniji sport. Košarka je imala taj primat. A pazi rukomet je donio najviše titula.

Hendikep sredina poput Zvornika je što nema Univerzitet. Ima fakultet (70,80 studenata po godini),ali je to skromna cifra. Svi mladi ljudi odoše studirat u puno veće centre. Veliki dio baze samim time prekida u 18-oj, 19-oj.

Recimo tih zlatnih godina grupe 2009,2010,2011, prosjek na tribini je bio ozbiljnih 22+. Zahvaljujući starijima koji su se cimali.
Međutim, brojni problemi su uslovili da se ekipa osipa.

Što se materijala tiče, bilo je baš dosta video materijala na youtube.... Dosta više nije na toj mreži, lik koji je ažurno vodio i postavljao video materijale je popio suspenziju (zaštita autorskih prava, postavljao uz klipove grupe i klipove nekakvih pjevačica) i ugašen mu je kanal. Imaš i danas vjerujem bar mali dio tih videa... Što se fotografija tiče, naći ćeš nešto što je ostalo na guglu, kad me ne bude mrzilo postaviću neke na temu, sad nemam vremena da uploadujem... Bilo je par fejsbuk stranica i grupa sa fotografijama,ali dosta ih je u međuvremenu umrtvilo linkove...

Kažem grupa je pratila fudbalere, košarkaše povremeno i rukometaše.

Pirotehnika je bila sastavni dio svaku domaću utakmicu.

Nikada nismo krili da smo "mrzili" HZ i Sokolove.

Kada budem imao više vremena napisaću i zbog čega... Kako je ustvari spriječena tragedija nakon 3 utakmice finala Pleja ofa Lige RS u košarci i sl.
Zašto Vukovi nisu otišli u Banovići, što im je zabranjeno. Kako su odlučili otići sa tribine i zbog čega. Koji buket je bio presudan i kome... Možda i da li je i koliko realno da se grupa reaktivira... Jer, ono što je bitno reći, grupa nije formirana po ulasku kluba u najviši rang. Već mnogo prije. Dakle nije taj rezultat bio ključan detalj da bi se ideja javila.

Toliko za sada...

Avatar
Hajdeee
Postovi: 5576
Pridružen/a: 05 maj 2018, 01:10
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Hajdeee » 11 dec 2019, 23:22

Hajdeee je napisao/la:
11 dec 2019, 23:00
Jel jos neka grupa imala susrete sa delijama i grobarima iz RS, ovako ko ultrasi ovo?
- FKS -

Fighter1926
Postovi: 760
Pridružen/a: 21 avg 2019, 00:41
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Fighter1926 » 11 dec 2019, 23:24

90minut je napisao/la:
11 dec 2019, 23:16
Fighter1926 je napisao/la:
11 dec 2019, 23:08
90minut je napisao/la:
11 dec 2019, 23:01


Mnogo cudna situacija da tako nazovem ono Teslić i to, a toliko im dobro tribina izgledala i pirotehnike mnogo uvijek i sve..
Šteta je to velika da tih godina nisu usli u prvu ligu kad bi im mi gostovali recimo bio bi im i kop duplo veci bilo bi to odlicno gostovanje.
Znas kako nije teslic ni mala sredina i oni se bas dugo furaju na navijace i to ali nemaju gdje to toliko pokazati, da udje klub u plbih mislim da bi se bas dobro pokazali, isto mislim i za vojvode doboj i oni imaju neku oke pricu, alkohol bojs nista gola voda, 90-ih je sa njima bila dobra sora.
Sto se istoka tice tamo su bas slabe ekipe, vladaju im grobari rs i delije rs,imali smo sa grobarima tucu poslije vaterpola al to su domaci cini mi se prnjavor ili sipovo , dok su nas delije dobro sacekale isto poslije vaterpola, ali bilo nas jedno 15-ak morali se povuci i murije isto uletila...
Reci mi zbog cega su neke podgrupe i dalje u bojkotu znaš li?

I zbog cega je ono tacno nastao bojkot uprava jel tako prije 2 godine ili 3?
Nisu za ovu upravu.
Pojavili se ljudi koji nisu trebali na tribini i u klubi i to je dovelo do toga da se vise ne ide na fudbal, pratio se rukomet, ali kad su te osobe otjerane sve se vratilo na staro...
U zivotu je vazno biti BORAC!!!

Fighter1926
Postovi: 760
Pridružen/a: 21 avg 2019, 00:41
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Fighter1926 » 11 dec 2019, 23:29

Hajdeee je napisao/la:
11 dec 2019, 23:22
Hajdeee je napisao/la:
11 dec 2019, 23:00
Jel jos neka grupa imala susrete sa delijama i grobarima iz RS, ovako ko ultrasi ovo?
Osim nas sa lokalnim sumnjam, mislim da je torcida imala okrsaj sa delijama u doboju, ali to vec druga tema 😂
U zivotu je vazno biti BORAC!!!

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la 90minut » 11 dec 2019, 23:30

bambus je napisao/la:
11 dec 2019, 23:18
90minut je napisao/la:
11 dec 2019, 23:13


Sve planirano bilo.

Nije niko budala da ceka policiju.

Nije bilo poente ništa više raditi jedino da se ostalo pa otislo napasti i druge kombije pa nismo kamikaze.

Ne mislim na to,nego si spominjao neko bjezanje Robijasa ,ceku valjda pravili i to u 2 navrata..pa da navedes kad je to bilo..
Pokušavam da se sjetim mislim da smo mi isli u Tuzlu vi u Gradačac utakmice bile vako skoro u isto vrijeme bilo neminovno da se sretnemo prvo smo ranije u putu stali baš uz cestu cekali vas dobrih pola sta nigdje nikoga i onda put prema tamo jave nam da bi trebali proci i ispotavi se 2 auta i kombi što su dali gasi odma samo su pogođeni kamenjem bilo dosta kamenja meni iskreno bilo glupo samo što se mislilo da ce biti bus.

A prije toga isto auto s robijom stalo u prodavnicu mi izlazimo iz iste 1 kombi skamenili se ljudi i prođe sve ok nije ih se diralo i znam da su nam pomogli da nas usmjere na pravi put nešto u tom fazonu je bilo.

Fighter1926
Postovi: 760
Pridružen/a: 21 avg 2019, 00:41
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Fighter1926 » 11 dec 2019, 23:31

Fighter1926 je napisao/la:
11 dec 2019, 23:24
90minut je napisao/la:
11 dec 2019, 23:16
Fighter1926 je napisao/la:
11 dec 2019, 23:08

Znas kako nije teslic ni mala sredina i oni se bas dugo furaju na navijace i to ali nemaju gdje to toliko pokazati, da udje klub u plbih mislim da bi se bas dobro pokazali, isto mislim i za vojvode doboj i oni imaju neku oke pricu, alkohol bojs nista gola voda, 90-ih je sa njima bila dobra sora.
Sto se istoka tice tamo su bas slabe ekipe, vladaju im grobari rs i delije rs,imali smo sa grobarima tucu poslije vaterpola al to su domaci cini mi se prnjavor ili sipovo , dok su nas delije dobro sacekale isto poslije vaterpola, ali bilo nas jedno 15-ak morali se povuci i murije isto uletila...
Reci mi zbog cega su neke podgrupe i dalje u bojkotu znaš li?

I zbog cega je ono tacno nastao bojkot uprava jel tako prije 2 godine ili 3?
Nisu za ovu upravu.
Pojavili se ljudi koji nisu trebali na tribini i u klubi i to je dovelo do toga da se vise ne ide na fudbal, pratio se rukomet, ali kad su te osobe otjerane sve se vratilo na staro...
Ps. Jesi bio 2008 u bl, to mi jedno od vasih boljih izdanja, mislim da ste imali onaj veliki transparent daj go! I dobijete na kraju 0-1 :)
U zivotu je vazno biti BORAC!!!

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la 90minut » 11 dec 2019, 23:32

Fighter1926 je napisao/la:
11 dec 2019, 23:29
Hajdeee je napisao/la:
11 dec 2019, 23:22
Hajdeee je napisao/la:
11 dec 2019, 23:00
Jel jos neka grupa imala susrete sa delijama i grobarima iz RS, ovako ko ultrasi ovo?
Osim nas sa lokalnim sumnjam, mislim da je torcida imala okrsaj sa delijama u doboju, ali to vec druga tema 😂
Ne varaš se cuo sam davno i ja za tu pricu samo što nije bilo okršaja

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la 90minut » 11 dec 2019, 23:36

Fighter1926 je napisao/la:
11 dec 2019, 23:31
Fighter1926 je napisao/la:
11 dec 2019, 23:24
90minut je napisao/la:
11 dec 2019, 23:16


Reci mi zbog cega su neke podgrupe i dalje u bojkotu znaš li?

I zbog cega je ono tacno nastao bojkot uprava jel tako prije 2 godine ili 3?
Nisu za ovu upravu.
Pojavili se ljudi koji nisu trebali na tribini i u klubi i to je dovelo do toga da se vise ne ide na fudbal, pratio se rukomet, ali kad su te osobe otjerane sve se vratilo na staro...
Ps. Jesi bio 2008 u bl, to mi jedno od vasih boljih izdanja, mislim da ste imali onaj veliki transparent daj go! I dobijete na kraju 0-1 :)
To gostovanje je bio i Sirko kojeg se spominjalo ovdje to je bilo najbolje gostovanje te generacije ikad ici cu do te mjere i reci da nam nije policija uopšte trebala da nas štiti tu noc.
Naravno bespotrebno napisati da je bilo najbolje inace gostovanje neke grupe u BL





GradKamena2
Postovi: 1609
Pridružen/a: 26 maj 2018, 20:42
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la GradKamena2 » 11 dec 2019, 23:41

2009 su i Ultrasi imali jako gostovanje u BL.

Avatar
egzodus1946
Postovi: 259
Pridružen/a: 20 feb 2016, 17:53
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la egzodus1946 » 11 dec 2019, 23:41

hayden je napisao/la:
11 dec 2019, 23:21
90minut je napisao/la:
11 dec 2019, 22:13

Mala ste grupa nije to moglo potrajati, a šta misliš pod 5, 6 godina to bi znacilo do 2011?

Pa ja sam aktivno poceo pratiti 2007 pa vamo dakle s grupom nisam vas viđao nigdje daj neke slike kao potvrdu.

I da Horde su u to vrijeme imale prave probleme s starijim citao si vjerovatno pisao sam vec stranice ranije tako da bog zna ko je tu došao..


Pazi. Ništa nije vječno. Ideja je bila fina. Postojala je i solidna baza. Interesovanje. U krajnjoj liniji i kakav takav plan.
Grupa nije aktivna od 2014. Bilo je par skromnih pokušaja da se oživi, ali su propali.
Dakle nekih desetak godina je to trajalo. S pauzama u par navrata.

Zvornik je specifičan (nekada jako grobarsko jezgro) + dosta navijača Zvezde, a imaš (doduše prilično skromne brojke i slabo organizovane) TM.

Ono po čemu je takođe specifičan je to što fudbal nikada nije bio najpopularniji sport. Košarka je imala taj primat. A pazi rukomet je donio najviše titula.

Hendikep sredina poput Zvornika je što nema Univerzitet. Ima fakultet (70,80 studenata po godini),ali je to skromna cifra. Svi mladi ljudi odoše studirat u puno veće centre. Veliki dio baze samim time prekida u 18-oj, 19-oj.

Recimo tih zlatnih godina grupe 2009,2010,2011, prosjek na tribini je bio ozbiljnih 22+. Zahvaljujući starijima koji su se cimali.
Međutim, brojni problemi su uslovili da se ekipa osipa.

Što se materijala tiče, bilo je baš dosta video materijala na youtube.... Dosta više nije na toj mreži, lik koji je ažurno vodio i postavljao video materijale je popio suspenziju (zaštita autorskih prava, postavljao uz klipove grupe i klipove nekakvih pjevačica) i ugašen mu je kanal. Imaš i danas vjerujem bar mali dio tih videa... Što se fotografija tiče, naći ćeš nešto što je ostalo na guglu, kad me ne bude mrzilo postaviću neke na temu, sad nemam vremena da uploadujem... Bilo je par fejsbuk stranica i grupa sa fotografijama,ali dosta ih je u međuvremenu umrtvilo linkove...

Kažem grupa je pratila fudbalere, košarkaše povremeno i rukometaše.

Pirotehnika je bila sastavni dio svaku domaću utakmicu.

Nikada nismo krili da smo "mrzili" HZ i Sokolove.

Kada budem imao više vremena napisaću i zbog čega... Kako je ustvari spriječena tragedija nakon 3 utakmice finala Pleja ofa Lige RS u košarci i sl.
Zašto Vukovi nisu otišli u Banovići, što im je zabranjeno. Kako su odlučili otići sa tribine i zbog čega. Koji buket je bio presudan i kome... Možda i da li je i koliko realno da se grupa reaktivira... Jer, ono što je bitno reći, grupa nije formirana po ulasku kluba u najviši rang. Već mnogo prije. Dakle nije taj rezultat bio ključan detalj da bi se ideja javila.

Toliko za sada...
TM ?

Fighter1926
Postovi: 760
Pridružen/a: 21 avg 2019, 00:41
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la Fighter1926 » 11 dec 2019, 23:42

90minut je napisao/la:
11 dec 2019, 23:36
Fighter1926 je napisao/la:
11 dec 2019, 23:31
Fighter1926 je napisao/la:
11 dec 2019, 23:24

Nisu za ovu upravu.
Pojavili se ljudi koji nisu trebali na tribini i u klubi
To gostovanje je bio i Sirko kojeg se spominjalo ovdje to je bilo najbolje gostovanje te generacije ikad ici cu do te mjere i reci da nam nije policija uopšte trebala da nas štiti tu noc.
Naravno bespotrebno napisati da je bilo najbolje inace gostovanje neke grupe u BL




Jeste zato sam te i pitao ostalo mi js u sjecanju kao jedno od najboljih gostujucih izdanja, ali i kod nas je tad bila ekipa ajd zdravo, mi se cini mi se tek vratili iz 1. Lige.

U zivotu je vazno biti BORAC!!!

OdmutNicaze1988
Postovi: 996
Pridružen/a: 19 feb 2018, 09:39
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la OdmutNicaze1988 » 11 dec 2019, 23:43

90minut je napisao/la:
11 dec 2019, 23:30
bambus je napisao/la:
11 dec 2019, 23:18
90minut je napisao/la:
11 dec 2019, 23:13


Sve planirano bilo.

Nije niko budala da ceka policiju.

Nije bilo poente ništa više raditi jedino da se ostalo pa otislo napasti i druge kombije pa nismo kamikaze.

Ne mislim na to,nego si spominjao neko bjezanje Robijasa ,ceku valjda pravili i to u 2 navrata..pa da navedes kad je to bilo..
Pokušavam da se sjetim mislim da smo mi isli u Tuzlu vi u Gradačac utakmice bile vako skoro u isto vrijeme bilo neminovno da se sretnemo prvo smo ranije u putu stali baš uz cestu cekali vas dobrih pola sta nigdje nikoga i onda put prema tamo jave nam da bi trebali proci i ispotavi se 2 auta i kombi što su dali gasi odma samo su pogođeni kamenjem bilo dosta kamenja meni iskreno bilo glupo samo što se mislilo da ce biti bus.

A prije toga isto auto s robijom stalo u prodavnicu mi izlazimo iz iste 1 kombi skamenili se ljudi i prođe sve ok nije ih se diralo i znam da su nam pomogli da nas usmjere na pravi put nešto u tom fazonu je bilo.
Hahah to je davno bilo i to je dovelo do naseg zajeba ovi nasi kontali da mogu da vam se oduprijete i napadnu vas jer nisu mogli nas ostale cekati ali nista znacajno oko toga nije bilo kao sto si reko par kamenja dobacivanja i nasi se sklonuli s mjesta i to je sve sto je bilo.
Bio je taj jedna period sto smo se okomili vi na nas mi na vas al nista bas toliko znacajno se nije desilo samo i dva tri primjera izuzetka gdje je bilo guravo.
Zenički Čelik 1945
Robijaši Zenica 1988

hayden
Postovi: 395
Pridružen/a: 12 jul 2015, 22:14
Kontakt:

Re: Navijacki izvjestaji (PL BIH)

Post Postao/la hayden » 11 dec 2019, 23:45

egzodus1946 je napisao/la:
11 dec 2019, 23:41

TM ?
Da. Manijaka. Desetak. Dolazili su dok je Drina igrala u PL kada je Željezničar gostovao. (Divič, Kula Grad/Đurđevgrad) Koliko pratim rijetko ko od njih ide na utakmice Želje u Sarajevo. Moguće da odu u Tuzlu.

Zaključano

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Redred i 41 gost.