San Antonio Spurs

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12693
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Mig_Mig » 03 jan 2020, 19:20

YaSSaL je napisao/la:
03 jan 2020, 17:40
Mig_Mig je napisao/la:
03 jan 2020, 16:31
YaSSaL je napisao/la:
03 jan 2020, 10:01
U Texasu nista novo.
PO ekipa :kafa:
Jesmol to upali? :o
bili pa smo mozda danas ispali. uglavnom kako je losa konkurencija mi smo 8. 100%
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 03 jan 2020, 19:23

Ne valja nimalo onda.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25274
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 03 jan 2020, 21:05

Iskreno ljudi, poznato je da mi se ne svidja kako Pop koristi roster koji imamo, ali ako nista ne uradimo na trade deadlineu, a nastavimo biti negdje izmedju 10og, 9og i 8og mjesta,onda bi volio da udjemo u PO cisto zbog dodatnog iskustva za mladje igrace.

Svakako se projecira da draft ovog ljeta nece biti previse jak, tako da i nece biti skoro nikakve razlike birao 14ti pik ili 18ti.

Mada ce ovaj januar puno toga da otkrije.Imamo najtezi raspored u ligi cijeli mjesec.

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kanye » 03 jan 2020, 21:47

Problem je sto se postavlja kao da necemo u PO ako trejdamo Demara ili LaMarcusa. Trenutno je zapad bezveze i vjerujem da bi mi bili bar osmi i nakon njihovog trejda. OKC je najbolji primjer. Izgubise 2 najbolja igraca i vjerovatno ce u PO.

A istina je da razlika izmedju 18. i 14. nije velika. Jedino sto se priznaje je pravi tank kad dodjes u top 5 pikova, al mi trenutno nismo dovoljno losi za toga.

Samo igrat i nadat se trejdu.
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25274
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 03 jan 2020, 23:52

Ja isto mislim da bi mi trejdom nekog od pomenutih poceli igrati jos bolje.Potpuno je nebitno sta bi dobili zauzvrat.

Takodje, treba biti posten i reci da je LMA u zadnjih mjesec dana znacajno podigao nivo svoje igre.Defanzivu je vratio na visok nivo, a u napadu fakticki igra 50-40-90 (84% su mu bacanja) sezonu.Ova verzija njega gdje on siri parket, postaje primarno p'n'pop igrac, te sutira trojke (sinoc 4/4 :o ) je verzija koja itekako koristi, koja je napredna i koja se trazi.To je jedan od bitnijih razloga zasto smo ponovo postali gledljivi. Nemam nista ni protiv njegovog post upa, ali kad je u pitanju missmatch ili inferiorniji defanzivac. Treba izbaciti post up gdje on napada igrace tipa Embiida, Adamsa i sl. i pokusava ih nagurati.Od takvih akcija mi se dize kosa na glavi. :evil: Takvim akcijama smo ubili momentum sinoc.
Dakle, uz ovakvu igru,pomenute korekcije, te smanjenu minutazu za narednu sezonu (ako se Poeltl produzi da igra min. 20min svaku noc) nemam nista protiv toga da on i ostane.Svakako smo mu garantovali ugovor i za narednu sezonu (24mil) i to uopste nije mnogo.Naprotiv.


Isto tako sam ubijedjen (nakon sto je LMA poceo sutirati trojku i otvorio sasvim novu dimenziju nasem napadu), da Pop vodi ekipu normalno ove sezone i starta Whitea ili Walkera prije Forbesa i da imamo u rosteru vrhunskog 3&D igraca na poziciji SF/PF (koji moze cuvati igrace poput Jamesa ili Kawhia), da bi DDR bio itekako koristan.

Razmislite samo o ovome npr.: Petorka Murray-White-DDR-vrhunski 3&D defanzivac-LMA.To je 4 od 5 vrhunskih ili iznad prosjecnih defanzivaca,a znamo sta donosi titule."Krili" bi DDRa, koji je los defanzivac, ali opet ne "krijes" nekog tipa Parkera,Millsa ili Forbesa vec lika od 2m.
Stavimo ovu petorku u match up protiv, za mene trenutno 2 najbolje ekipe lige i 2 glavna kandidata za titulu, LAC i MIL.

LAC startaju: Beverley-PG-Kawhi-Harkless-Zubac. Taj nas potencijalni vrhunski 3&D SF/PF igrac cuva Kawhia, Murray ili White se smjenjuju na Georgeu, a DDRa stavis na Harklessa. Jel neko stvarno misli da mi ne bi mogli parirati ovome? Detaljnije razloge cu objasniti ispod.

MIL starta: Bledsoe-Matthews-Middleton-Giannis-Lopez. Opet potencijalni SF/PF igrac cuva Giannisa, Murray,White ili cak Walker su na Middletonu,dok je DDR na Matthewsu. Zar stvarno ovo ne bi funkcionisalo?


Razlozi zasto govorim da bi sve ovo funkcionisalo,pored pomenute odbrane, su slijedeci:
1.Otkako je LMA "otvorio" reket zadnjih 5-6 tekmi mi imamo 2.najbolji napad lige sa nevjerovatnih 117p na 100 posjeda.I to uz ofanzivnu katastrofu od igre naseg sutera i startera Forbesa :shock: ;
2.DDR u tom periodu sutira nekih 70% iz igre :crazy: ,zadnjih 10 tekmi 56%,a za sezonu 52%;
3.White moze kreirati pored DDRa i Murraya,a ove sezone se dokazao i kao suter za 3p (40% u dosadasnjem dijelu sezone);
4.Ako je Walker u petorci umjesto Whitea, takodje ce u narednom periodu moci nesto kreirati, a i on sutira trojku skoro 40%.Ne veliki broj pokusaja,ali je mehanika suta tu i sigurno ce se on morati respektovati izvana u narednom periodu;
5.Murray zadnjih 10 tekmi sutira trojku 54%. :shock: Opet je to mali broj pokusaja, ali je stvar indikativna u smislu da moze postati spot up suter koji ce se morati respektovati.Cim je tako,defanzivac vise nije od tebe 3-4m.

Dakle, zakljucak je da bi mi potencijalno mogli funkcionisati na vrhunskom nivou i sa datim rosterom, uz ovo pojacanje,da Pop ne radi gluposti. :oops: :oops:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25274
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 04 jan 2020, 00:04

Medjutim, najveci problem je ovo:

slika

:oops: :oops: :oops:

Igraci koji su defanzivne slabosti (Mills i Forbes) igraju vise minuta od Whitea i Murraya.Ofanzivno imaju vece uloge. :roll:
Marco Belinelli ima duplo vise minuta od Walkera. :puke:

Sve to kad spojis,a onda na to dodas i losu odbranu DDRa, nije ni cudo sto nam se covjek nikako ne uklapa.Zasto? Pa mi NE MOZEMOOO likove s ulice odbraniti sa ovakvom raspodjelom minuta,a ne profesionalne NBA igrace.

Garantujem,ali ruku dajem za to, da bi se mi preporodili da samo umjesto Forbesa,Pop pocne startati ili Whitea ili Walkera.Cak i pored cinjenice da nemamo vrhunskog 3&D igraca na SF/PF poziciji i da nam je DDR i dalje primarni defanzivac na likovima kao sto su James ili Kawhi.

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 04 jan 2020, 00:10

@nez
tko bi bio idealno pojacanje na toj SF/PF poziciji koji bi mogao cuvati Kawhia, Jamesa itd.??
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25274
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 04 jan 2020, 00:34

Kugla3 je napisao/la:
04 jan 2020, 00:10
@nez
tko bi bio idealno pojacanje na toj SF/PF poziciji koji bi mogao cuvati Kawhia, Jamesa itd.??
To je tesko reci.Nema ih uopste mnogo u ligi.
Idealan bi bio igrac 6-7 ili 6-8 sa dobrim defanzivnim instinktima,fizicki jak, solidan skakac i da je sposoban pogadjati OTVORENU trojku u visokom procentu.

Jedini igrac u ligi ovog tipa,a da je realna meta za dovodjenje,za mene je Aaron Gordon iz ORL.Ostali koji mi padaju na pamet tipa Covingtona iz MIN ili Portera iz CHI ili nisu bas top defanzivci(Porter mi je npr. samo malo iznad prosjeka defanzivno,ali zato pogadja trojku na 40% u karijeri) ili nemaju dovoljnu snagu (Covington plus mu je trojka u padu) za cuvanje pomenutih.

Medjutim,ako bi ostajao DDR kako dovesti Gordona? Nemoguca misija.
Ako damo DDRa za njega, kao sto se pominje, bili bi instant mnogostruko bolji defanzivno,ali bi nam se stvorio problem kreacije.White i Murray trebaju jos iskustva i daleko su od nivoa kreacije DDRa.To bi se onda moralo popuniti nekim igracem iz FAa kad na ljeto 2021. budemo imali SCa,a nasi mladi igraci budu iza sebe imali nekoliko sezona.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25274
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 04 jan 2020, 00:45

Zasto Aaron Gordon? Pa samo pogledati ove klipove njegove odbrane na Kawhiu i Simmonsu.Zamisliti njega sa Murrayom,Whiteom,Walkerom i Poeltlom i odmah mi voda pocne ici na usta. :D


Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 05 jan 2020, 02:42

Lonnie starter veceras.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25274
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 05 jan 2020, 02:51

YaSSaL je napisao/la:
05 jan 2020, 02:42
Lonnie starter veceras.
Konacnooo!!! :tokralju:

I odmah smo rame uz rame MIL.

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 05 jan 2020, 02:55

Lamarcus aka. Steph Curry :wave:
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25274
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 05 jan 2020, 02:59

Ma tako je LMAAAAAAAA!! :tokralju: :tokralju:

Ovo je verzija SA o kojoj sam pricao prije pocetka sezone. 4 trojka LMAa u cetvrtini. :o :o
Ovakvog ga ne bi trejdovao,nema sanse.

Bryn konacno benciran.

Izgubili ili dobili (od najbolje ekipe lige),ovo je nas SA veceras.Prvi put ove sezone.


When you replace Bryn with Lonnie in the starting lineup, it allows DeMar to guard a weaker player while Lonnie checks the other team’s best wing.

Makes this team so much better defensively. :tokralju: :tokralju:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25274
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 05 jan 2020, 03:07

Mana startanja Lonniea je svakako sto u 2.petorci zajedno igraju evo Mills-Forbes-Belinelli (izgubise svo vodstvo),ali hej,nema Murraya i makar su u 2.petorci!

Za pocetak!!

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25274
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 05 jan 2020, 03:38

Samo -5 na poluvremenu protiv,trenutno, najbolje ekipe lige i to sigurno u njihovom najboljem izdanju.Ovo je MIL kad je na vrhuncu svoje igre, 57% iz igre, 52% trojka cak i Bledsoe sutira trojku 3/4.

Medjutim,mala nasa prilagodba startne petorke (uz cinjenicu da i nas sut sluzi) i u utakmici smo.Bez obzira sto ova startna petorka 1.put igra ove sezone,bez obzira sto nema Murraya i bez obzira sto nam je klupa bila Mills-Forbes-Belinelli. :salut: :salut: :salut:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25274
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 05 jan 2020, 05:01

Apsolutno podnosljiv poraz.Ovo je poraz iz kojeg znas da izlazis bolji,jer,izmedju ostalog, +/- brojevi startne petorke to i potvrdjuju.Klupa predvodjena trojkom Mills-Forbes-Belinelli nije mogla parirati defanzivno i jos jednom se pokazalo koji su igraci "problem" ovom rosteru.

U nastvaku sezone,Lonnie treba nastaviti startati uz Murraya (to je kao da starta White sa Murrayom), Belinellia ponovo izbaciti iz rotacije i mozda pokusati i sa Carrollom prije Forbesa tako da nova 2. petorka bude White-Mills-Carroll-Gay-Poeltl.


Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 05 jan 2020, 09:04

Samo da Pop ne us.ere opet.

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kanye » 05 jan 2020, 11:35

Napredak
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25274
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 05 jan 2020, 14:30

Ako mu ovo sinoc nije bio dokaz da dobar defanzivac mora startati umjesto Forbesa, onda lik automatski treba u penziju.Postujem ga, volim ga, on je jedan od temelja nase fransize, ali je vrijeme da se koristi puni potencijal trenutnog rostera.Dosta je vise zasluga i fraza "nobody works harder than him".Skoro ce pola sezone. :roll:

Ljudi dragi,koliko je odbrana bitna, dokazuje i cinjenica da smo mi sinoc bili u egalu fakticki cijelu tekmu, a da DDR i LMA nisu dali kosa iz igre u 2.poluvremenu. :shock: Nije bilo ni Murraya, Lonnie nije bio nesto u napadu, Lyles isto tako, a Net rtg koji sam postavio, dovoljno govori o klupi.

I opet egal tekma.Zasto?Pa odbrana 1.petorke. :clap:

Ono cemu se nadam u nastavku su slijedece stvari:
1.Nastavljanje startanja Lonniea cime fakticki imamo uparivanje 2 odlicna defanzivca na perimetru;
2.Pronalazak nacina da se uparuju i White i Murray u zavisnosti kako Lonnie igra datu tekmu,a kako ova dvojica;
3.Totalno benciranje Belinellia;
4.Klupa ce nam sada 99% biti White-Mills-Forbes-Gay-Poeltl. Vidjeti kako ce to funkcionisati? Ne izgleda obecavajuce defanzivno, ali ako budu mogli parirati ofanzivno i tako nadigrati protivnike( prosle sezone nam je to uspijevalo i sa Millsom,Belinelliem i Bertansom) neka ih. U protivnom, gledati kako Forbesa prikljuciti Belinelliu van rotacije,a ubaciti Carrolla.

Jedva cekam tekmu opet sutra protiv MIL i nadam se, vidim start Murraya i Walkera. :ljepota: :ljepota:

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.