Hamburger Sport-Verein

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Thioune će:

1. ostati do oktobra
0
Nema glasova.
2. ostati do kraja sezone 20/21
3
13%
3. se proslaviti u HSV-u
2
9%
4. Thioune who?
18
78%
 
Ukupno glasova: 23

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 06 dec 2019, 20:33

Hecking ukoliko ovako nastavi mogao bi nakon Darmstada biti bivši...Treba mu neko reći da je Boldt otpustio trenera koji je izborio LP.

Ponavlja se scenarij iz protekle sezone, samo što Boldt nije ograničen ko balkon. Baš me zanima šta su nakon utakmice protiv VfB-a mislili, da je dovoljno da samo izađu na teren i da će pobjeda sama doći.

Mislim da će Hoffmann i Boldt interno izvršiti pritisak na Heckinga i ekipu.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3813
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 07 dec 2019, 01:01

Igra je idimi-dođimi. Stoperi se međusobno beskrajno dodavaju, onda neko da dugu loptu naprijed za Hunta ili Dudziaka, ovaj mu je odmah vrati natrag, pa da Feinu, onda on vraća natrag, pa ako pređemo centar ide lopta na krilo i onda opet natrag… s takvom predvidivom i bezidejnom igrom nećemo doći nikamo. Jedino Sonny nešto pokušava, ostali se igraju skrivača. K tome nam je i obrana uspavana, svaki ubačaj u šesnaest nas nadskaču… Puno je posla za Heckinga, ako ima znanje sad je vrijeme da ga pokaže i zaustavi ovaj slobodni pad.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7503
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la effe_sa » 07 dec 2019, 12:14

HSV je pakleno izgledao u početku sa Heckingom. A posebno sam pogledao onu utakmicu protiv Stuttgarta gdje ste stvarno bili furiozni i ubitačni. Ovo poslije sam pomalo pratio i vidim da je to sve malo splasnulo. Ali mislim da će Hecking prevazići ovu mini krizu.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
ledar
Postovi: 3813
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 07 dec 2019, 15:18

Problemi su počeli prije 5 kola. Hecking je najprije napadao kritičare i govorio da je upravo kriticizam najveći problem kluba i da je to tako kroz klupsku povijest, da bi nakon par utakmica uzrok našao u stavu igrača koji bi trebali igrati borbenije i prljavije, u skladu sa ostatkom cvajte…. vidjećemo kakva će sad bit njegova dijagnoza.
Meni se čini da je problem u strukturi i organizaciji igre, igra je postala alibi, "samo da ja ne pogriješim, evo tebi pa ti vidi što ćeš", stoperi ne žele preuzeti bilo kakav rizik da otvore igru nekim razigravanjem, Fein prima loptu leđima na centru i ne usudi se okrenut i razigrat bar na krilo nego šalje natrag, krila se ne usude ići u prodore nego vraćaju u sredinu ili stoperima… i tako ukrug. A takvom kukavičkom antiigrom se ne dolazi u erste.

Avatar
ledar
Postovi: 3813
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 21 dec 2019, 15:27

Nastranu Var i poništeni gol, ali nismo ni zaslužili više od remija. Mislim da Hecking nije dobro procijenio igrače, ko god je gledao klub kroz zadnjih sezonu i pol vidio je da Jung ne može igrat u vezi, da se Jatta ne snalazi na desnoj strani, …. ne znam zašto forsira Harnika koji dosad ništa nije pokazao, Fernandes je isto loš odabir za golmana … moglo bi se tako nabrajat unedogled.

Ostaje nam slaba nada da će se na proljeće nešto promijenit, iako osobno ne vjerujem.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 08 jan 2020, 07:43

Već su počele kružiti glasine što se pojačanja tiče...

Navodno smo zainteresovani za Schauba, Strobla te Johnsona. Naravno neke od ovih glasina su već demantovane, a iz ovoga se da zaključiti koje su pozicije prioritet u januaru.

Također se spominje neki slovački napadač, no ja smatram da napad nije problem već neefikasnost veznog reda, jer je većina protivnika shvatila da je dovoljno samo zatvoriti Feina i naš vezni red ne postoji.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3813
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 08 jan 2020, 13:21

Ja mislim da su ove pozicije o kojima se spekulira na potpuno krivom tragu, najveći problem su nam bila i ostala krila.
Na desnom imamo Nareya koji nema kvalitetu ni za prosječnog drugoligaša, Harnika koji nije pravo krilo nego centarfor i Amaechija koji očito neće dobit šansu i ne znam što smo ga uopće kupovali. Dakle, desno krilo nemamo.
Na lijevom krilu imamo Jattu koji igra sa velikim oscilacijama i jalovog Jaira koji je eventualno rubno iskoristiv.

U vezi imamo dovoljno igrača, osim Feina tu su Kinsombi, koji se inače premalo koristi, i Dudziak, a ofenzivno Kittel (Junga i Moritza ne računam jer nisu materijal, a Hunt je dao svoje za domovinu).

Dakle, golmana, vezista i napadača imamo (ako se ozlijedi Hinterseer može uskočiti Harnik), minimalno bi bilo jedno desno krilo i desni branič.

Inače, nedavno se mogla pročitati ničim izazvana izjava/obećanje/zakletva uprave da će Hecking ostat i u slučaju NotAufstiega. @amer komentar?

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 09 jan 2020, 08:30

@ ledar

Schaub također može igrati na poziciji desnog krila, i ako se ne varam na toj je poziciji igrao i protekle sezone.

Što se tiče desnog beka, vidiš po glasinama da se traži igrač koji može igrati i desnog beka i desno krilo, jer ne treba zaboraviti da se Gyamerah i Vagnomann vraćaju u martu.

Kada je vezni red u pitanju mislim da nam je potrebna ta tzv. šestica koja će obavljati taj prljavi posao, jer realno Kinsombi i Dudziak to nisu u stanju i nakon utakmice protiv VfB-a se vidjelo šta se dogodi kada protivnik odsječe Feina.

PS: zaboravio si Kittela na poziciji lijevog krila

Što se tiče Heckinga, njegova izjava je usklađena sa upravom i isti su mu rekli da će mu ugovor biti produžen ukoliko odigramo pristojni proljetni dio prvenstva.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3813
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 09 jan 2020, 09:41

@amer

Schaub već sezonu i pol igra najviše na sredini, a kad je u tih sezonu i pol igrao na strani učinak mu je bio 0. Kittel može igrat na krilu za nuždu, vidjelo se da je on tu slab.

Mislim da je Kinsombi dobar kandidat za zadnjeg veznog, nešto kao Mangala lani, ne znam zašto ga Hecking ne voli. A Fein je odigrao jako slabo u zadnjih pešest utakmica, sezonu je počeo odlično a onda je iz utakmice u utakmicu bivao sve lošiji.

Ova izjava uprave oko trenera mi je skroz bezveze jer je liga izjednačena i ako ćemo drugi dio odigrat dobro onda ćemo i avansirat.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 14 jan 2020, 08:09

Schaub je i zvanično tu...

Po meni odličan posao Boldta jer će jarčevi preuzeti dio njegove plaće do kraja sezone i nakon iste je obezbijeđena tzv. Kaufoption, a ne tzv. Kaufpflicht.

Također na skupštini e.V-a. je govorio i Boldt koji je rekao da tražimo desnog beka do kraja sezone te još jednog igrača u ofanzivi.

Tako da @ledar moguće je da je u pitanju i desno krilo...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la Pale_Companion » 14 jan 2020, 11:40

Stiže vam Louis Beyer na posudbu. Po vokaciji desni bek/stoper. Dečko je veliki potencijal i mislim da će vam biti od pomoći, Hecking ga dobro poznaje.

Odličan deal za sve tri strane (naravno , bez opcije otkupa)
Agieren statt reagieren

Avatar
ledar
Postovi: 3813
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 14 jan 2020, 15:37

Dobro će nam doć prvih par utakmica dok se Vagnoman ne uhoda. Kad se još vrati Gyamerah u ožujku onda je naravno njegova misija kod nas završena. U svakom slučaju bolje mu je da kod nas odigra pešest utakmica nego u Gladbachu nijednu.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 14 jan 2020, 21:51

ledar je napisao/la:
14 jan 2020, 15:37
Dobro će nam doć prvih par utakmica dok se Vagnoman ne uhoda. Kad se još vrati Gyamerah u ožujku onda je naravno njegova misija kod nas završena. U svakom slučaju bolje mu je da kod nas odigra pešest utakmica nego u Gladbachu nijednu.
Ako je vjerovati medijima povratak Vagnomanna i Gyameraha se očekuje tek u aprilu, tako da će Beyer odigrati dosta utakmica...

Nego šta ti očekuješ hoće li Boldt dovesti klasičnog napadača ili će dovesti krilnog napadača koji također može pokriti poziciju klasičnog napadača.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3813
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 14 jan 2020, 23:19

amerosm je napisao/la:
14 jan 2020, 21:51
Ako je vjerovati medijima povratak Vagnomanna i Gyameraha se očekuje tek u aprilu, tako da će Beyer odigrati dosta utakmica...

Nego šta ti očekuješ hoće li Boldt dovesti klasičnog napadača ili će dovesti krilnog napadača koji također može pokriti poziciju klasičnog napadača.
U pravu si za Vagnomana, trebaće mu izgleda više vremena za povratak.

Ako je po izjavama Heckinga planira Schauba koristiti na krilu:
Im 4-3-3 ist er wohl auf dem rechten Flügel am besten aufgehoben, er kann aber auch auf der "Acht" oder "Zehn" im offensiven Zentrum spielen. Im 4-4-2 würde er eher über die Außenbahn kommen.
Znači, ništa od desnokrilca, pozicije koja nam fali već cijelo jedno desetljeće. Imali smo tu samo Nicolaia Müllera koji je bio više neki aussenspitz nego pravo krilo, protiv postavljene obrane neprobojan i stalno smo šepali na tu desnu stranu. Čudi me da to skoro niko ne percipira a to je glavni uzrok naših ofanzivnih problema. Svi su znali da je dovoljno da nas se uštopa po lijevoj strani i da smo onda nemoćni.

Sad će bit očekivanje da Beyer pokaže svoje ofanzivne kvalitete, i tu u paru sa Schaubom na desnoj strani, što je iluzorno i skroz nepravedno i prema jednom i drugom igraču. Ko što se od Nareya htjelo napravit desno krilo a čovjek to nikad nije igrao, mogli su ga isto tako stavit za centralnog napadača, to je čak i igrao.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 19 jan 2020, 00:20

Ako je istina što pišu mediji onda pokušavamo dovesti nekog slovačkog napadača iz Žiline :roll: :roll:

Navodno nam je prema pisanju tih medija ponuđen i Terodde, ali su u upravi odbili jer se dugoročno ne uklapa u filozofiju kluba.

Ovo je prvi put da mi Boldt nije jasan...Pod pretpostavkom da su ova pisanja tačna, mislim da bi Terodde bio bolje rješenje u ovih preostalih 16 utakmica, jer poznaje cvajtu i neće mu biti problem da se uklopii, a na ljeto kada se ostvari cilj može se praviti balans izmedju kratkoročnog i dugoročnog uspjeha kluba.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3813
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 19 jan 2020, 00:36

O tom Bozeniku se govori već tjednima, nema od toga ništa. A polovnjaka već fala bogu imamo, tu su Hinterseer i Harnik, ne vidim potrebu za još jednim, treba nam desnokrilac.

Izgleda da ćemo se riješit Papka, blizu je odlaska u Shanghai.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 21 jan 2020, 07:52

Ako je vjerovati medijima dali smo rok Žilini do sredine sedmice da se odluči hoće li prihvatiti našu ponudu za Bozenika...

Iskreno se nadam da će istu odbiti i da ćemo se okrenuti nekom provjerenom rješenju do kraja sezone.

Istina Bozenik jeste mlad igrač, ali ima katastrofalnu statistiku za jednog napadača i to u slovačkoj ligi i mislim da ne vrijedi tih 3 miliona € koliko smo ponudili.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3813
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 21 jan 2020, 14:39

Slažem se za Boženika, to bi bio loš transfer iz više razloga. Prvo, mala je šansa da on uspije, u najboljem slučaju dobili bi drugog Hrgotu po puno višoj cijeni. Drugo, cijena višestruko premašuje njegovu tržišnu vrijednost a mi nismo u poziciji da rasipamo novac (a la Amaechi). I treće, najvažnije, takav tip igrača nam uopće ne treba jer mi praktički nemamo krila, izuzev Jatte koji usprkos tehničkim slabostima uspije nešto probiti na strani, već idemo kroz sredinu i treba nam neko ko će više sudjelovati u igri i proigravanjima.
Također, kao što si rekao, statistika mu je loša, u 2019. je u 10 utakmica doigravanja i 16 utakmica prvog dijela sezone dao tek 5 golova, što za jednu ligu koja je lošija od cvajte nije baš impresivno. Cijenu mu valjda drže reprezentativni nastupi.

No, ako je istina da CSKA daje 6 milki onda bi to trebalo odlučiti i riješiti nas ove opasnosti. Mada, mladi igrači izbjegavaju Rusiju i Ukrajinu jer kad jednom tamo odu teško se više izvuku.

Avatar
ledar
Postovi: 3813
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 21 jan 2020, 19:27

Povećali smo prijašnju ponudu za Boženika od 3,1 miliona na zasad nepoznati iznos. :thumbdown:

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 21 jan 2020, 22:11

ledar je napisao/la:
21 jan 2020, 19:27
Povećali smo prijašnju ponudu za Boženika od 3,1 miliona na zasad nepoznati iznos. :thumbdown:
Prema pisanju BILD-a Bozenik je prije par sati otputovao sa Zilinom na pripreme u UAE te je promjenio managera.

Taj novi manager zajedno sa Zilinom zagovara transfer u Feynoord ili Englesku.

Nadajmo se da je istina, i da je Boldt krenuo tražiti drugu alternativu.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.