Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Avatar
delinjo
Postovi: 24118
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la delinjo » 08 jan 2020, 23:10

Trigger je napisao/la:
08 jan 2020, 23:07
admin je napisao/la:
08 jan 2020, 22:27
Svakakvih pitanja, boze sacuvaj. Gdje su nestali postovi za koje se slazemo da su smece i nije im mjesto na forumu?

Pa obrisao ih ja, kao sto brisem I vecinu drugih stvari koje kvare teme. Mozda ne brisem dovoljno, tu kritiku prihvatam, ali da me neko kritikuje sto brisem sranja jer mu trebaju dokazi o necijoj gluposti, I da nekog stitim tako sto mu brisem postove, e to mi je prvi put.

Da se vratimo temi, bosanskazvijer I svi koji se lijepite na njega... sutra krece EP, ono sto sam do sad tolerisao, vise necu. Konstruktivne diskusije su OK, kritike, razlicita misljenja OK. Licna prepucavanja I neke licne frustracije ce voditi automatski banu.
Da gosp. Admin - svakavih pitanja! :crazy:
Ja sam konkretno postavio pitanje i kao vrlo ozbiljan čovjek 'stojim' iza tog pitanja, jer su na mjestu i logična.
Terminologija kojom se služiš nije primjerena Adminu ovog portala, a ne znam otkuda ibret 'da nekog štitiš a ti mu brišeš postove / izvrnuta teza' - bila je samo dilema u pitanju: zašto se postovi selektivno brišu i to zaista djeluje kao neka vrsta 'zaštite', zar ne?
Zar to nije nedosljednost, a zaključak mogu svi izvesti.

Ljut si i obećavaš 'banovanje' - to nije manir koji priliči Adminu ovog Portala, jer ako si ljut onda si trebao u startu sve 'prekinuti', počev od glavnog provokatora pa do svih nas koji smo se "ljepili.." (sjajan termin).
U tom slučaju ne bi bilo nikakvih primjedbi (ili kako pišeš "sranja") niti tvoje ljutnje, a tema bi bila onakva kakva treba da bude.

To što si Admin (i imaš moć i vlast) te ne opravdava, naprotiv - ti imaš najveću odgovornost za red na Forumu.

Eto, sada slobodno 'banuj' prvog mene - možeš me i 'izbrisati sa Foruma' - moć i vlast je u tvojim rukama. Neću se ljutiti, jer sa takvim Adminom ovaj Portal ima svijetlu budućnost.

Pozdrav i uživaj

moze li drug tvoja neka analiza,sta ocekujes od prvenstva,prvo od nas samih a onda i koga vidis kao favorita...ko ti igra najbolje i slicno ...
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 08 jan 2020, 23:20

@delinjo

Žao mi, zaista, ali ne može zbog datog obećanja o pisanju dok ne završimo sa EP-2020.

Uostalom, podosta sam napisao o selektiranju, stručnom radu, igri i taktici i (ne)radu Saveza tako da vjerujem da ti sigurno možeš iz svega toga zaključiti kakvo je moje mišljenje.
Analiza je bespotrebna u ovom trenutku.
Ne zamjeri - pozdrav
Bosno moja poharana....

Avatar
delinjo
Postovi: 24118
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la delinjo » 08 jan 2020, 23:26

Trigger je napisao/la:
08 jan 2020, 23:20
@delinjo

Žao mi, zaista, ali ne može zbog datog obećanja o pisanju dok ne završimo sa EP-2020.

Uostalom, podosta sam napisao o selektiranju, stručnom radu, igri i taktici i (ne)radu Saveza tako da vjerujem da ti sigurno možeš iz svega toga zaključiti kakvo je moje mišljenje.
Analiza je bespotrebna u ovom trenutku.
Ne zamjeri - pozdrav
ma nema potrebe to da radis,zbog nekoga da ne pises....to je glupost,ignore i cao ...mislim vecina zna ko si ti ,kakvi su ti postovi i znanje ..ali sam primjeti da si malo "egoistican" i ja sam se par puta nasalio sa tobom,pa si me nekako pogresno shvatio....ali hocu da ti kazem glupost je to da zbog nekog takav forumas prestane pisati..
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Unofficialpage » 08 jan 2020, 23:31

Slažem se sa @Triggerom da bi na forumu trebala biti mnogo manja tolerancija prema trolovima, da se više radi na kvaliteti a ne kvantitetu. Valjda je cilj da se na forumu vodi kvalitetna diskusija a ne bilo kakva diskusija, ovaj forum je bio prije jedan od najkvalitetnijih foruma na ovim prostorima a sad je daleko od toga i to samo iz razloga što se dopustilo da svako piše šta hoće i mnogo toga se toleriše.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
delinjo
Postovi: 24118
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la delinjo » 08 jan 2020, 23:41

to svakako,ali niko nije vrijedan da prestanes zbog njega pisati...
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
GospodinIzSarajeva
Postovi: 9549
Pridružen/a: 08 sep 2019, 11:59
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 09 jan 2020, 00:00

Raja,ko prenosi rukomet sutra(00:00 je hahaha)..Takodjer,ko prenosi danas hrvate ?
Hvala unaprijed
Vlasnik ssba foruma - @Devedesetka

Avatar
delinjo
Postovi: 24118
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la delinjo » 09 jan 2020, 00:09

GospodinIzSarajeva je napisao/la:
09 jan 2020, 00:00
Raja,ko prenosi rukomet sutra(00:00 je hahaha)..Takodjer,ko prenosi danas hrvate ?
Hvala unaprijed
BHT RTL
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
GospodinIzSarajeva
Postovi: 9549
Pridružen/a: 08 sep 2019, 11:59
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 09 jan 2020, 00:30

delinjo je napisao/la:
09 jan 2020, 00:09
GospodinIzSarajeva je napisao/la:
09 jan 2020, 00:00
Raja,ko prenosi rukomet sutra(00:00 je hahaha)..Takodjer,ko prenosi danas hrvate ?
Hvala unaprijed
BHT RTL
Hoce li zatamniti RTL?Hvala
Vlasnik ssba foruma - @Devedesetka

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Drape » 09 jan 2020, 06:50

Mrkonja nije nikad sudjelovao na Euru koje se održava tek od 1994. godine, ali je kao čovjek koji je život posvetio ovom sportu, svakako upoznat s tim što naš tim očekuje u Trondheimu (Norveška) gdje će BiH u skupini D igrati s domaćinom, Portugalom i Francuskom.

– Dobro je da imamo ovakvu skupinu. Bolje da je super jaka ili neka s pravom prilikom, a ne nešto između. Apsolutni smo autsajderi protiv sve tri ekipe i zato igrači mogu biti mirni. Nisu opterećeni i tako mogu dati maksimum. Takvi protivnici ih motiviraju, tako da to može ispasti dobro. Bilo bi pozitivno da se malo ubace i mladi igrači pa da i oni osjete kako je igrati. To je kapital za budućnost. Objektivno ne možemo proći grupu i nitko to ne očekuje. Ali se očekuje da se momci bore, steknu iskustvo, a da se oni stariji potvrde, priča Jasmin Mrkonja.


Teško je loviti iznenađenje protiv Francuske i Norveške koji kandidiraju za medalje, ali imamo li šansu bar s Portugalom?

– Kad kažeš “Portugal”, kod nas ljudi misle na turizam i ljepote tih dole destinacija. Ali to je jedna od onih selekcija koje su najviše napredovale. Imaju dvije ekipe u Ligi prvaka, to dovoljno govori. Reprezentacija također igra važnu ulogu. U usponu su i fale im trofeji, a put kojim se dolazi do tih trofeja je upravo onaj koji oni trasiraju za sebe. Neće biti ništa lakše s njima. Sigurno su kvalitetniji od BiH. Oni protiv nas računaju na bodove i dat će puni gas, a onda probati iznenaditi Norvešku ili Francusku, smatra Mrkonja, ali ipak ne otpisuje potpuno naše:

– Mi smo znali praviti iznenađenja iz situacije autsajdera pa vrijedi pokušati, a to bi bilo ravno senzaciji.


Komentirao je prednosti i mane naše selekcije.

– Prednost je okosnica ekipe koja je bila i na SP-u u Kataru 2015. godine. Nismo više tako neiskusni na međunarodnom reprezentativnom nivou. Nadam se da su spremni na taj turnirski dio igranja što je nama uvijek problem. Mana je manji broj igrača koji igraju u jakim europskim klubovima i imaju kontinuitet. Malo takvih imamo. Jedna od mana je i to što je nekolicina naših nositelja na zalasku karijere, što bi moglo biti problem na fizičkom planu, napominje legenda bh. rukometa.


Naša reprezentacija na Euro odlazi sa specifičnim problemima koji se ne tiču samo sportskog dijela. Problemi s kompletnom organizacijom puta se ponavljaju godinama.

– Kod nas se uvijek rješava u zadnji trenutak, nažalost nemamo kontinuitet u radu i sustav. Vremenski smo se davno plasirali, međutim to samo po sebi nije bilo dovoljno da se već tada krene u organizacijske poslove. Kakva nam je država i okruženje to mu dođe kao normalno da se u zadnji trenutak ne zna da li će reprezentacija uopće putovati. Onda se oglasi Savez, političari se boje negativnih kritika pa kao spašavaju, i tako iz godine u godinu.

baltazar7
Postovi: 641
Pridružen/a: 05 jul 2018, 17:06
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la baltazar7 » 09 jan 2020, 11:34

Hamidović (BiH) i Glendža (CG) prošle godine u ovo vrijeme na pripremama sa Leotarom i Gračanicom a ove očekuju nastup na Evropskom prvenstvu.

dinamo
Postovi: 31
Pridružen/a: 23 okt 2019, 11:59
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la dinamo » 09 jan 2020, 13:00

Ja mislim da vi jos neznate vase gornje limite kao niti ekipa i stozer i to je zamka.

Digli su optimizam nakon Hrvatske ali, to je dobro da vjeruju u sebe, ali kobno sto su neki poletjeli jer mi smo to odigrali doista rekreativno, prava trening utakmica s 5 igraca iz bundes lige koji su se tek prikljucili (Dule, Musa, Mamic, Maric, Martinovic koji je otpao na kraju nazalost), kojima se dozirala minutaza jer ih se tek uvodilo u rotaciju (ljudi su imali par dana prije zadnje kolo u Njemackoj). Drugi su pristupili, tak, bas rekreativno s minimum energetske potrosnje. Dok se BH htjela nadigravat, dokazat, ostavit sto bolji dojam, s malo rotacije i td. Najbolje bi im bilo da zaborave da su uopce igrali tu utakmicu, jer rezultat jet potpuno irelevantan u ovom slucaju a vidim mnogi se hvataju bas za to sto je vrlo neiskusno za ovu fazu.

Norvezani ce vam pokusati sto vise trcat u ledja! Svaka greska u napadu ce biti kaznjena kontrom i tu vam je kljuc da ostanete konkurentni sto duze. Smanjiti tehnicke greske na minimum (vise od 5 tehnickih ce vas "ubit"). Mi smo njih ubili zadnji put na EP u Zagrebu kad smo im oduzeli upravo to. Uz kompaktnu obranu istrcali hrpu kontri i polukontri i razbili ih. To je i vama kljuc ako mozete to drzat svih 60 min. Imaju i oni problema s ozljedama, 2 DV im fale, pivot najbolji im fali i ja ih osobno ne vidim niti u polufinalu.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la legenda reala » 09 jan 2020, 13:20

Neće možda u polufinale jer imaju pretežak žrijeb, sigurno su jača ekipa od sve tri koje će se boriti za polufinale na drugoj strani žrijeba npr
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 09 jan 2020, 13:43

dinamo je napisao/la:
09 jan 2020, 13:00
Ja mislim da vi jos neznate vase gornje limite kao niti ekipa i stozer i to je zamka.

Digli su optimizam nakon Hrvatske ali, to je dobro da vjeruju u sebe, ali kobno sto su neki poletjeli jer mi smo to odigrali doista rekreativno, prava trening utakmica s 5 igraca iz bundes lige koji su se tek prikljucili (Dule, Musa, Mamic, Maric, Martinovic koji je otpao na kraju nazalost), kojima se dozirala minutaza jer ih se tek uvodilo u rotaciju (ljudi su imali par dana prije zadnje kolo u Njemackoj). Drugi su pristupili, tak, bas rekreativno s minimum energetske potrosnje. Dok se BH htjela nadigravat, dokazat, ostavit sto bolji dojam, s malo rotacije i td. Najbolje bi im bilo da zaborave da su uopce igrali tu utakmicu, jer rezultat jet potpuno irelevantan u ovom slucaju a vidim mnogi se hvataju bas za to sto je vrlo neiskusno za ovu fazu.

Norvezani ce vam pokusati sto vise trcat u ledja! Svaka greska u napadu ce biti kaznjena kontrom i tu vam je kljuc da ostanete konkurentni sto duze. Smanjiti tehnicke greske na minimum (vise od 5 tehnickih ce vas "ubit"). Mi smo njih ubili zadnji put na EP u Zagrebu kad smo im oduzeli upravo to. Uz kompaktnu obranu istrcali hrpu kontri i polukontri i razbili ih. To je i vama kljuc ako mozete to drzat svih 60 min. Imaju i oni problema s ozljedama, 2 DV im fale, pivot najbolji im fali i ja ih osobno ne vidim niti u polufinalu.
Nemamo mi taj kvalitet da to iskoristimo, ne mogu se spominjati mane Norveške a da se ne spomenu naše mane i limiti. Al' ono što je sigurno, momci će dati maksimum i u takvoj konstataciji ja jesam zadovoljan, jer sam svjestan da su objektivno ljudi od nas troduplo kvalitetniji.

Sve preko je veliki bonus.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

dinamo
Postovi: 31
Pridružen/a: 23 okt 2019, 11:59
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la dinamo » 09 jan 2020, 14:16

Raonffa je napisao/la:
09 jan 2020, 13:43
dinamo je napisao/la:
09 jan 2020, 13:00
Ja mislim da vi jos neznate vase gornje limite kao niti ekipa i stozer i to je zamka.

Digli su optimizam nakon Hrvatske ali, to je dobro da vjeruju u sebe, ali kobno sto su neki poletjeli jer mi smo to odigrali doista rekreativno, prava trening utakmica s 5 igraca iz bundes lige koji su se tek prikljucili (Dule, Musa, Mamic, Maric, Martinovic koji je otpao na kraju nazalost), kojima se dozirala minutaza jer ih se tek uvodilo u rotaciju (ljudi su imali par dana prije zadnje kolo u Njemackoj). Drugi su pristupili, tak, bas rekreativno s minimum energetske potrosnje. Dok se BH htjela nadigravat, dokazat, ostavit sto bolji dojam, s malo rotacije i td. Najbolje bi im bilo da zaborave da su uopce igrali tu utakmicu, jer rezultat jet potpuno irelevantan u ovom slucaju a vidim mnogi se hvataju bas za to sto je vrlo neiskusno za ovu fazu.

Norvezani ce vam pokusati sto vise trcat u ledja! Svaka greska u napadu ce biti kaznjena kontrom i tu vam je kljuc da ostanete konkurentni sto duze. Smanjiti tehnicke greske na minimum (vise od 5 tehnickih ce vas "ubit"). Mi smo njih ubili zadnji put na EP u Zagrebu kad smo im oduzeli upravo to. Uz kompaktnu obranu istrcali hrpu kontri i polukontri i razbili ih. To je i vama kljuc ako mozete to drzat svih 60 min. Imaju i oni problema s ozljedama, 2 DV im fale, pivot najbolji im fali i ja ih osobno ne vidim niti u polufinalu.
Nemamo mi taj kvalitet da to iskoristimo, ne mogu se spominjati mane Norveške a da se ne spomenu naše mane i limiti. Al' ono što je sigurno, momci će dati maksimum i u takvoj konstataciji ja jesam zadovoljan, jer sam svjestan da su objektivno ljudi od nas troduplo kvalitetniji.

Sve preko je veliki bonus.
Sve tocno, slazem se, medjutim, te prve utakmice su uvijek nekako u grcu. Jedino ak se uplasite prvog nastupa, ambijenta i uhvate vas u mlin, onda tko zna koliko to u minus mozde otici. Ali ako im uspijete puhat neko vrijeme za vratom onda ce se i oni unervozit. Gle, puno je tu "ALI", norvezani su veliki favoriti kako god okrenes i sve osim njihove glatke pobijede bi bilo prvorazredno iznenadjenje. Sto vise uspijete svoje mane "neutralizirat" a njihove "naglasit" bit ce te blize mozebitnom iznenadjenju. U svakom slucaju sretno! :bih:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 09 jan 2020, 15:29

dinamo je napisao/la:
09 jan 2020, 14:16


Sve tocno, slazem se, medjutim, te prve utakmice su uvijek nekako u grcu. Jedino ak se uplasite prvog nastupa, ambijenta i uhvate vas u mlin, onda tko zna koliko to u minus mozde otici. Ali ako im uspijete puhat neko vrijeme za vratom onda ce se i oni unervozit. Gle, puno je tu "ALI", norvezani su veliki favoriti kako god okrenes i sve osim njihove glatke pobijede bi bilo prvorazredno iznenadjenje. Sto vise uspijete svoje mane "neutralizirat" a njihove "naglasit" bit ce te blize mozebitnom iznenadjenju. U svakom slucaju sretno! :bih:
Tako nekako :thumbup:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Penaltiky » 09 jan 2020, 17:01

Prebacite na BHT
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Osim13 » 09 jan 2020, 17:03

Vidi ima i poseban program i emisija, šokiran sam
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Penaltiky » 09 jan 2020, 17:04

Osim13 je napisao/la:
09 jan 2020, 17:03
Vidi ima i poseban program i emisija, šokiran sam
Ono kad prebaciš na BHT a nije petak :shock:
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Osim13 » 09 jan 2020, 17:08

Eno baraža sa Mađarskom **** **** aaaa
Penaltiky je napisao/la:
09 jan 2020, 17:04
Osim13 je napisao/la:
09 jan 2020, 17:03
Vidi ima i poseban program i emisija, šokiran sam
Ono kad prebaciš na BHT a nije petak :shock:
:sick:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Penaltiky » 09 jan 2020, 17:12

Joj Mađari **** vam majku i delegatu i sudijama
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.