UFC

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Tko je prema vašem mišljenju GOAT:

Khabib
86
63%
Jon Jones
37
27%
GSP
11
8%
neko drugi (navest tko)
2
1%
 
Ukupno glasova: 136

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Rooney88 » 11 jan 2020, 10:48

Stvarno ne vidm nijedan logican razlog zasto bi to radio?

Na stranu stav navijaca, ali cak ni sa zdravstvene strane to ne bi bilo pametno.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Donnie Darko » 11 jan 2020, 11:00

Rooney88 je napisao/la:
11 jan 2020, 10:48
Stvarno ne vidm nijedan logican razlog zasto bi to radio?

Na stranu stav navijaca, ali cak ni sa zdravstvene strane to ne bi bilo pametno.
Kako sa zdravstvene strane to ne bi bilo pametno? Msm ne bi bilo pametno jer je ovako super dominantan i nema potrebe za tim, ali ne vidim kako bi sa zdravstvene strane bilo lose jer ne bi vise skidao minimalno 10 kila par dana pred borbu koliko sad skida, bio je cak i hospitaliziram zbog brutalnosti weight cuta prije par godina. Malo likova u lakoj skida vise od njega ako iko.

Mada bio bi dominantan i u velteru, mislim da bi mu samo Usman i Colby bili prijetnja. Mislio sam da bi i Woodley bio dok nisam vidio kako ga Usman baca na sve strane.

Fuerza
Postovi: 1880
Pridružen/a: 19 maj 2018, 20:51
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Fuerza » 11 jan 2020, 11:04

Za njega nema razloga, može da čisti ovu diviziju gdje je dominantan.
Ali, ako Conor može da se bori u welteru a skidao je i na 66, a Khabib jedva skida na 70, ne vidim zašto Khabib ne bi mogao u welteru. Naravno, to ne bi bilo pametno za njega, samo neka moja želja kao navijača da vidim Khabiba u meču gdje nije fizički dominantan.

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Rooney88 » 11 jan 2020, 12:12

Donnie Darko je napisao/la:
11 jan 2020, 11:00
Rooney88 je napisao/la:
11 jan 2020, 10:48
Stvarno ne vidm nijedan logican razlog zasto bi to radio?

Na stranu stav navijaca, ali cak ni sa zdravstvene strane to ne bi bilo pametno.
Kako sa zdravstvene strane to ne bi bilo pametno? Msm ne bi bilo pametno jer je ovako super dominantan i nema potrebe za tim, ali ne vidim kako bi sa zdravstvene strane bilo lose jer ne bi vise skidao minimalno 10 kila par dana pred borbu koliko sad skida, bio je cak i hospitaliziram zbog brutalnosti weight cuta prije par godina. Malo likova u lakoj skida vise od njega ako iko.

Mada bio bi dominantan i u velteru, mislim da bi mu samo Usman i Colby bili prijetnja. Mislio sam da bi i Woodley bio dok nisam vidio kako ga Usman baca na sve strane.
Mislim da bi on na kilazu s kojom inace hoda morao dodati jos kila, to je problem. Kako bi to uticalo na kardiovaskularni sistem je upitno, Khabib je cardio masina da se razumijemo. Koliko Khabib sada ima u borbi? Nekih 76-7kg? Fkt ne znam. Ali ako bi isap u kategoriju iznad koliko bi morao nabaciti kg da bi parirao Usmanu koji nema sanse da radi borbe sa 77kg. Na to ciljam. Moguce a grijesim naravo ali bi meni to bila potpuno nepotrebna fluktuacija. Mislim da bi zdravlje tu previse trpilo jer ono u cemu je Khabib najjaci bi bilo na kocki zbog veceg povecanja misicne mase.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Donnie Darko » 11 jan 2020, 16:45

Rooney88 je napisao/la:
11 jan 2020, 12:12

Mislim da bi on na kilazu s kojom inace hoda morao dodati jos kila, to je problem. Kako bi to uticalo na kardiovaskularni sistem je upitno, Khabib je cardio masina da se razumijemo. Koliko Khabib sada ima u borbi? Nekih 76-7kg? Fkt ne znam. Ali ako bi isap u kategoriju iznad koliko bi morao nabaciti kg da bi parirao Usmanu koji nema sanse da radi borbe sa 77kg. Na to ciljam. Moguce a grijesim naravo ali bi meni to bila potpuno nepotrebna fluktuacija. Mislim da bi zdravlje tu previse trpilo jer ono u cemu je Khabib najjaci bi bilo na kocki zbog veceg povecanja misicne mase.
Poprilično sam siguran da je Khabib u kavezu sad par kila lakši nego Colby Covington, tako da ne vjerujem da bi se morao puno nabijati da bi bio efektivan u velteru, tj da bi njegov stil bio efektivan.

Mislim da je bio 78kg protiv Poiriera.

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Rooney88 » 11 jan 2020, 16:49

Odlicno, 78kg na Dustina. Izgledao mi je I protiv Conora tako nekako. Ali Colby mi djeluje kao da u oktagonu ima 83-85kg. Meni to nije zanemariva razlika za MMA.

Ali kako god bilo ne vidim razlog da Khabib pokusava sa takvom avanturom. Jednostavno mnogo vise moze izgubiti nego dobiti.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Donnie Darko » 11 jan 2020, 17:28

Colby mislim skida sa 180lbs, tj oko 5 kila, Tako da je oko 82 kile.

Van kampa Khabib je teži od Covingtona. Čitao sam kad je otac od Khabiba pričao o njegovoj težini, prije ulaska u kamp ima 86-88 kg. Sa pola godine pripreme za velter, Khabib bi bio veći i jači ne samo od Colbya već i od nekoliko top10 boraca u velteru.

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Rooney88 » 11 jan 2020, 17:35

Moguce, to nisam znao.

Onda on i moze ici kategoriju iznad. Ali opet stvarno ne znam zasto bi to radio? Znam da je i ranije o tome bilo govora, cak je msm Woodley kod Rogana govorio o tome i priznao da bi to bilo lose po ostale borce u 77.

Ali ne vjerujem ipak da ce od toga ista biti.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Donnie Darko » 11 jan 2020, 18:39

Ma nit ima potrebe, niti ce. Jedina šansa da ode iznad lake je catchweight sa GSPjem eventualno, na 165. Mada sumnjam da će se GSP opet boriti.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Drape » 13 jan 2020, 08:19

Kod Khabiba i njegovog oca mi se sviđa što govore da on neće napraviti grešku kao drugi borci da ne ode na vrijeme, da kad izađe iz napona snage više se neće ni boriti. Zašto više boraca ne razmišlja na taj način, legenda Anderson Silva je postao vreća za udaranje i nabijanje pobjeda ali još uvijek hoće da se bori.

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Rooney88 » 13 jan 2020, 09:05

Razloga su samo dva. Ono sto Mirko kaze, ne znaju nista drugo raditi a moraju nesto. Ili da su kokuzi pa iskoristavaju zadnje izdisaje slave da nesto zarade.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Donnie Darko » 13 jan 2020, 09:28

Rooney88 je napisao/la:
13 jan 2020, 09:05
Razloga su samo dva. Ono sto Mirko kaze, ne znaju nista drugo raditi a moraju nesto. Ili da su kokuzi pa iskoristavaju zadnje izdisaje slave da nesto zarade.
Ili vole da se bore i uživaju u sportu, što je pretpostavljam slučaj sa Andersonom Silvom. Od Khabiba nemam neki dojam da toliko uživa u svemu, legacy mu je #1.

A imaš i dosta veterana koji su uništili reputaciju zbog para, tipa BJ Penn.

Fuerza
Postovi: 1880
Pridružen/a: 19 maj 2018, 20:51
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Fuerza » 13 jan 2020, 13:28

Drape je napisao/la:
13 jan 2020, 08:19
Kod Khabiba i njegovog oca mi se sviđa što govore da on neće napraviti grešku kao drugi borci da ne ode na vrijeme, da kad izađe iz napona snage više se neće ni boriti. Zašto više boraca ne razmišlja na taj način, legenda Anderson Silva je postao vreća za udaranje i nabijanje pobjeda ali još uvijek hoće da se bori.
Radi taj Khabibov tim pametno, sad je on glavna zvijezda i dok god bude mogao da bude ovako dominantan boriće se, kad prestane to biti završiće karijeru i onda će iz tima profilisati nekog drugog Dagestanca koji ima potencijal i koji će postati sledeća dagestanska zvijezda u UFC. To im je princip proboja dagestanskih boraca u UFCu. Sad Khabib na svoje eventove "dovodi" dagestanske borce, kad završi sa karijerom neko od njih će biti njegov naslednik i neko koga će forsirati.

Avatar
jelle
Postovi: 5614
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la jelle » 14 jan 2020, 15:47

Pa sad kako ko ...kod DC-a god ne predstavljaju neki veci problem ....Khabib ima bar jos 5 god najboljih god za borbu ...vise je pitanje motivacija kod njega haman

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Rooney88 » 14 jan 2020, 17:30

Da, ali DC je tek od dolaska u UFC poceo zaradjivati dobru lovu. Khabib je druga prica, taj se obogatio na racun Conorovog jezika.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Donnie Darko » 14 jan 2020, 17:52

DCu godine ne predstavljaju problem jer se počeo bavit mma sa 30 godina. Da je počeo kao tinejdžer davno bi bio u penziji, ili bi se brukao jel za pare u Bellatoru, mada DC nije takav tip tako da je ovo prvo mnogo vjerovatnije. Isto kao i Yoel Romero. Ne može se ipak porediti šteta na tijelu koju nosi hrvanje i mma, pogotovo dugi i mukotrpni sparinzi i kampovi, borbe manje.

Khabib se duže bavi mma nego DC iako je 10 godina mlađi. Mada on se svakako planira povuć zbog legacya, ne zbog godina, jer je svjestan da će kad tad izgubit ako nastavi. Mada vjerujem da i šteta na tijelu igra veliku ulogu ipak, jer imao je bruku povreda kroz godine.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la AshburtonG » 14 jan 2020, 19:42

Velika je razlika izmedju borbe za Legacy i borbe za pare. Prije svega u motivaciji za borbe, a i za cjelokupnu karijeru. Dok je Conor imao ispred sebe cilj da bude najveci UFC borac ikada, lomio je sve redom. Cim je dupe zinulo za parama, ispao je sa tog kolosjeka, a posto je atraktivan nije mu bilo tesko motivaciju usmjerit ka mlacenju love. U tome u UFCu nema, nit ce bit kad boljeg. On ako bude imao neuspjeha u poslovnom smislu van borbi, i sa 40god ulazit u ring i pravit neke meceve koji ce mu donosti desetine miliona dollara. Svaki njegov odlazak iz sporta, a bilo ih je vise, bio je samo marketinski trik, koji ce mu u buducnosti donijet hrpu love. Evo sad ce uzet vise para u ovoj sljedecoj borbi, nego protiv Khabiba. :urnebes:

Khabib je totalno druga prica. On ima status bozanstva tamo odakle dolazi, a za razliku od vecine ostalih, on tamo i zeli da ima taj status. Zaradio je vec dovoljno novca, kojeg je imao doduse i prije UFCa, za razliku od Conora. I da se nije bavio ovim, zivio bi na visokoj nozi. Covjek ce odradit max jos 3-4 borbe, a mozda i samo 2, te ako ih dobije otic kao jedan od najvecih UFC boraca ikada, ako ne i najveci. Jednostavno nema on vise dostojnih protivnika. Ovi nadolazeci sampionski materijali, imaju eventualno jos 12-18 mjeseci i mislim da je to to. On kada zavrsi karijeru, da mu nude 200mil za borbu ne vjerujem da bi se vratio, jer mu cilj nikad i nisu bile finansijske dobiti, nego legacy. Ako zavrsi karijeru pobjedama protiv El Cucuya i GSPa, za mene definitivno GOAT ove organizacije.

Avatar
Finn
Postovi: 9178
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Finn » 14 jan 2020, 20:12

Ako je glumac, a jeste, vrhunski glumi. Tesko mi je povjerovati da je napravio bas ovoliki zaokret. Mada, za ovakve tipove ljudi, nije rijetkost preci iz jedne krajnosti u drugu. Ne znam da je ikad ovako smiren i spokojan bio u jednom razgovoru.


90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la 90minut » 14 jan 2020, 21:09

Nije on sad nikakva dobrica i nije nikakav zaokret napravio vec nema potrebe za bilo kakvim pljuvanjem Donalda vidjeces ako prođe tu prepreku kakav ce press biti protiv Masvidala.. :D

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: UFC

Post Postao/la Donnie Darko » 14 jan 2020, 22:47

AshburtonG je napisao/la:
14 jan 2020, 19:42
Velika je razlika izmedju borbe za Legacy i borbe za pare. Prije svega u motivaciji za borbe, a i za cjelokupnu karijeru. Dok je Conor imao ispred sebe cilj da bude najveci UFC borac ikada, lomio je sve redom. Cim je dupe zinulo za parama, ispao je sa tog kolosjeka, a posto je atraktivan nije mu bilo tesko motivaciju usmjerit ka mlacenju love. U tome u UFCu nema, nit ce bit kad boljeg. On ako bude imao neuspjeha u poslovnom smislu van borbi, i sa 40god ulazit u ring i pravit neke meceve koji ce mu donosti desetine miliona dollara. Svaki njegov odlazak iz sporta, a bilo ih je vise, bio je samo marketinski trik, koji ce mu u buducnosti donijet hrpu love. Evo sad ce uzet vise para u ovoj sljedecoj borbi, nego protiv Khabiba. :urnebes:
Nije Conor nikada stavljao legacy ispred novca, od prvog dana je eksplicitno davao do znanja da želi da zaradi što više para i da je to prioritet. Naravno imao je vatru u sebi i želju da se dokaže i da dođe na vrh, ali pare su uvijek bile broj jedan. Što je i razumljivo sa obzirom odakle je došao.

Imaš klipove njega iz 2013. kako govori da je cilj zaradit što više keša i ispalit se.

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 21 gost.