Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Avatar
invincible1921
Postovi: 10114
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la invincible1921 » 11 jan 2020, 09:38

bombaysaphire je napisao/la:
11 jan 2020, 09:34
invincible1921 je napisao/la:
11 jan 2020, 09:27
Nijee se vise ni moglo, protivnik isuvise jak,ali..

Kako je moguce da ne mozemo igraca vise iskoristit? Pa jbt imam osjecaj da bi 6na3 sutnuli sa 10 metara. Oni nama sa igracem manje naprave visak..

Kako je moguce da od rata ne mozemo kontre istrcat? Znaci mi presjecemo loptu i ne uspijemo kontru slozit, s druge strane nirveski golman ode po loptu u publiku prodje pola sata i opet nam sloze kontru...mi se nismo vratili...

Napad iskreno bez ikakve ideje, nismo dvije akcije imali. Dok je ulazilo na silu sa 9+metara bili smo u egalu, al ne moze do vijeka...jbt dodajemo se po pola minute na 10 metara bez plana i cilja, sudije dignu ruku i onda ide il nerezonski sut il prodata lopta :crazy:

Kao sto rekoh nije belaj izgubit nismo toliko ni lose igrali, ali zasto moraml izgledat ko amateri u nekim stvarima...sjecam se i na SP bili najgori tim u kontrama i izgubljenim loptama..

Za sve se slažem, ali kako misliš da nismo imali dvije akcije ???
Mozda je subjektivno misljenje jer imo sam osjecaj da smo stalno isli na silu ili improvizaciju nez mozda grijesim
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 11 jan 2020, 09:52

Drape je napisao/la:
11 jan 2020, 07:49
Zabrinjavajuće je koliko je matorac Prce i dalje naš najbolji bek, sam nas je nosio dok nije izgubio snagu a to se nažalost desilo već poslije 15 minuta, kad je ušla haubica Hamidović jedva je dobacivao do golmana. Treba dati šansu ovim mlađim ali Prce sa 40 godina je pokazao da je i dalje rukometaš za njih.
Hamidovic je dobio akciju da suta sa 15 metara preko cijele odbrane.
Pa nije on karabatic
Zato se nije dokazao,prije 8 mjeseci je Dino debitovao za reprezanciju.
I u tih 8 mjeseci Suman je osmislio jednu akciju za njega-da suta sa 15 metara preko cijele odbrane :damn:
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

ajnabila
Postovi: 3
Pridružen/a: 07 jan 2020, 09:41
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ajnabila » 11 jan 2020, 09:59

dobro hajde mi sad svi pametni sto nije ovog ili onog,realno covjeku (bilalu)kapa dole.
uradio je sto je mogao s ovom repkom,dosli smo tu gdje jesmo i da malo se naigravamo da vidimo nase domete pored takvih sila.
koliko vidim nikom nije tesko pao poraz,momci su se borili davali koliko su mogli.
odmah ide sad euforija da je dobiti ovog ili neke kalkulacije,nek ljudi uzivaju i igraju nek se bore pa kako god da bude.
pa nije nam jaci sutrucni stab bio nikad,to se treba cjeniti,doveo jako ime,dodamo tu basu,uz sve probleme oko organizacije ovo je dobro -solidno,bice bolje.

da dodam da mi se dopada onaj nas na desnom krilu,momak nefuli

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61397
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Virtu4l » 11 jan 2020, 10:05

invincible1921 je napisao/la:
11 jan 2020, 09:38
Mozda je subjektivno misljenje jer imo sam osjecaj da smo stalno isli na silu ili improvizaciju nez mozda grijesim
Ma ne griješiš, kakvi mi i akcije, to je još jedna od ubleha koje su mi zanimljive sve ove godine. Ne možemo mi imati neke uigrane, šablonske akcije kao većina drugih reprezentacija. Možemo samo pokušavati i ispadati smiješni.

Za dobre šablonske akcije moraš imati minimalno jednog beka pucača i dobrog pivota koji će odvući pažnju protivničke odbrane. U suprotnom možeš samo jalovo kružiti do pasivnog napada. Protiv nas je uvijek bila dovoljna 6-0 odbrana, sa blagim izlaskom na Prceta, gdje ga hvataju na drugom koraku, i to je to.

Mi smo jedna od rijetkih selekcija u Evropi, ne samo u regionu, koja nije uspjela stvoriti jednog kvalitetnog beka šutera koji bi bio dovoljan da budemo solidna i respektabilna reprezentacija. Kao što Makedonija ima Lazarova, Češka je imala Jichu, Bjelorusija je imala Rutenku, izdvojio bih i Ilića iz Srbije, itd...

Jedan takav igrač je dovoljan da budeš uvijek opasan, da fokus na njega otvori prostor ostalim igračima, što mi nikad nismo imali.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 11 jan 2020, 10:17

ajnabila je napisao/la:
11 jan 2020, 09:59
dobro hajde mi sad svi pametni sto nije ovog ili onog,realno covjeku (bilalu)kapa dole.
uradio je sto je mogao s ovom repkom,dosli smo tu gdje jesmo i da malo se naigravamo da vidimo nase domete pored takvih sila.
koliko vidim nikom nije tesko pao poraz,momci su se borili davali koliko su mogli.
odmah ide sad euforija da je dobiti ovog ili neke kalkulacije,nek ljudi uzivaju i igraju nek se bore pa kako god da bude.
pa nije nam jaci sutrucni stab bio nikad,to se treba cjeniti,doveo jako ime,dodamo tu basu,uz sve probleme oko organizacije ovo je dobro -solidno,bice bolje.

da dodam da mi se dopada onaj nas na desnom krilu,momak nefuli
Po cemu si skonto da nam je "nikad jaci strucni stab"?
Po igrackim imenima da,ali po trenerskom znanju sigurno ne
Pa sva 3 u strucnom stabu su smjesni sto se tice rukomenog znanja naspram Damira Doborca
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61397
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Virtu4l » 11 jan 2020, 10:25

Stručni štab je veoma dobar, ali ponoviću ono što sam rekao 2017, pa prije toga 2015, itd..

Problem nikada nije bio u selektoru, posebno od Markovića pa na ovamo.

Naš maksimum je plasman na veliko takmičenje, zato uživajte u narednim utakmicama i borbi naših momaka. Najslabija smo selekcija na ovom prvenstvu (uz još par selekcija sa kojima smo tu negdje po kvalitetu), ovo je naš maksimum, a eto sad imamo i neke kalkulacije zahvaljujući pobjedi Portugala, zato sutra samo hrabro.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Brokula
Postovi: 30855
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Brokula » 11 jan 2020, 10:26

Ja gledao repku u rukometu kad smo bili na svjetskom u Kataru, i evo sinoc. Bukvalno iste stvari na terenu vidim, i sto su jako specificne spram ostalih timova. Nemamo kontre, nemamo krila. Sve ide sporo i jedva.
Necu da pametujek raji koja gleda i prati to detaljno, al jel moguce da smo onako bolno spori i tromi jos uvijek🤦‍♂️
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 11 jan 2020, 10:51

Brokula je napisao/la:
11 jan 2020, 10:26
Ja gledao repku u rukometu kad smo bili na svjetskom u Kataru, i evo sinoc. Bukvalno iste stvari na terenu vidim, i sto su jako specificne spram ostalih timova. Nemamo kontre, nemamo krila. Sve ide sporo i jedva.
Necu da pametujek raji koja gleda i prati to detaljno, al jel moguce da smo onako bolno spori i tromi jos uvijek🤦‍♂️
Kada igraš protiv ekipe koja je u top 5 na prvenstvu onda nemožeš izgledati lepršavo ... Lepršavo unekolilo izgledamo kada igramo sa ekipama koje su sličnog kvaliteta kao mi ...

I fk Sarajevo je izgledalo lepršavo u BH ligi , ali kada su naletili na Atalantu u Evropi primili su 8 komada...

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Osim13 » 11 jan 2020, 10:52

Pa logično kad nam ekipa ima 59 godina u prosjeku :mrgreen:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
kupus army
Postovi: 1541
Pridružen/a: 02 mar 2010, 23:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la kupus army » 11 jan 2020, 11:03

Salih1984 je napisao/la:
11 jan 2020, 09:52
Drape je napisao/la:
11 jan 2020, 07:49
Zabrinjavajuće je koliko je matorac Prce i dalje naš najbolji bek, sam nas je nosio dok nije izgubio snagu a to se nažalost desilo već poslije 15 minuta, kad je ušla haubica Hamidović jedva je dobacivao do golmana. Treba dati šansu ovim mlađim ali Prce sa 40 godina je pokazao da je i dalje rukometaš za njih.
Hamidovic je dobio akciju da suta sa 15 metara preko cijele odbrane.
Pa nije on karabatic
Zato se nije dokazao,prije 8 mjeseci je Dino debitovao za reprezanciju.
I u tih 8 mjeseci Suman je osmislio jednu akciju za njega-da suta sa 15 metara preko cijele odbrane :damn:
Igras onoliko koliko ti protivnik dozvoli, moze Suman nacrtati akciju kakvu hoces, ako igraci ne mogu da ispostuju dzaba ti sve, stavi covjek Sagosenu flastera, Ovcina ga uspije neutralizovati na tri sekunde i covjek zabije gol. Moramo shvatiti da nemamo kvalitet, jedino gdje smo sinoc mogli bolje je odbrana.
Kao dijete 's tobom ja osjetilo bol,svu srecu ovog svijeta,dobro,a i zlo!

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 11 jan 2020, 11:07

kupus army je napisao/la:
11 jan 2020, 11:03
Salih1984 je napisao/la:
11 jan 2020, 09:52
Drape je napisao/la:
11 jan 2020, 07:49
Zabrinjavajuće je koliko je matorac Prce i dalje naš najbolji bek, sam nas je nosio dok nije izgubio snagu a to se nažalost desilo već poslije 15 minuta, kad je ušla haubica Hamidović jedva je dobacivao do golmana. Treba dati šansu ovim mlađim ali Prce sa 40 godina je pokazao da je i dalje rukometaš za njih.
Hamidovic je dobio akciju da suta sa 15 metara preko cijele odbrane.
Pa nije on karabatic
Zato se nije dokazao,prije 8 mjeseci je Dino debitovao za reprezanciju.
I u tih 8 mjeseci Suman je osmislio jednu akciju za njega-da suta sa 15 metara preko cijele odbrane :damn:
Igras onoliko koliko ti protivnik dozvoli, moze Suman nacrtati akciju kakvu hoces, ako igraci ne mogu da ispostuju dzaba ti sve, stavi covjek Sagosenu flastera, Ovcina ga uspije neutralizovati na tri sekunde i covjek zabije gol. Moramo shvatiti da nemamo kvalitet, jedino gdje smo sinoc mogli bolje je odbrana.
Moze Dino da izvede sve akcije,samo mu treba napravit akciju
A ne tjerat ga da suta s 15 metara preko cijele odbrane
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 11 jan 2020, 11:16

kupus army je napisao/la:
11 jan 2020, 11:03
Igras onoliko koliko ti protivnik dozvoli, moze Suman nacrtati akciju kakvu hoces, ako igraci ne mogu da ispostuju dzaba ti sve...
Sve rečeno ! Ljudi imaju kvalitetnije igrače za klasu na svakoj poziciji , čak 4 igrača igraju u Flensburgu , a kod nas igrači sa Kosova , iz Constante rumunske , Trebnja , Izraela , Vojvodine ...

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bombaysaphire » 11 jan 2020, 11:28

Salih1984 je napisao/la:
11 jan 2020, 10:17
ajnabila je napisao/la:
11 jan 2020, 09:59
dobro hajde mi sad svi pametni sto nije ovog ili onog,realno covjeku (bilalu)kapa dole.
uradio je sto je mogao s ovom repkom,dosli smo tu gdje jesmo i da malo se naigravamo da vidimo nase domete pored takvih sila.
koliko vidim nikom nije tesko pao poraz,momci su se borili davali koliko su mogli.
odmah ide sad euforija da je dobiti ovog ili neke kalkulacije,nek ljudi uzivaju i igraju nek se bore pa kako god da bude.
pa nije nam jaci sutrucni stab bio nikad,to se treba cjeniti,doveo jako ime,dodamo tu basu,uz sve probleme oko organizacije ovo je dobro -solidno,bice bolje.

da dodam da mi se dopada onaj nas na desnom krilu,momak nefuli
Po cemu si skonto da nam je "nikad jaci strucni stab"?
Po igrackim imenima da,ali po trenerskom znanju sigurno ne
Pa sva 3 u strucnom stabu su smjesni sto se tice rukomenog znanja naspram Damira Doborca

Tvoji postovi su ili pljuvanje Šumana ili uzdizanje Hamidovića uz naravno pljuvanje Šumana , de malo promjeni ...
Da nisi možda neki rođak Hamidoviću ?
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 11 jan 2020, 11:31

bombaysaphire je napisao/la:
11 jan 2020, 11:28
Salih1984 je napisao/la:
11 jan 2020, 10:17
ajnabila je napisao/la:
11 jan 2020, 09:59
dobro hajde mi sad svi pametni sto nije ovog ili onog,realno covjeku (bilalu)kapa dole.
uradio je sto je mogao s ovom repkom,dosli smo tu gdje jesmo i da malo se naigravamo da vidimo nase domete pored takvih sila.
koliko vidim nikom nije tesko pao poraz,momci su se borili davali koliko su mogli.
odmah ide sad euforija da je dobiti ovog ili neke kalkulacije,nek ljudi uzivaju i igraju nek se bore pa kako god da bude.
pa nije nam jaci sutrucni stab bio nikad,to se treba cjeniti,doveo jako ime,dodamo tu basu,uz sve probleme oko organizacije ovo je dobro -solidno,bice bolje.

da dodam da mi se dopada onaj nas na desnom krilu,momak nefuli
Po cemu si skonto da nam je "nikad jaci strucni stab"?
Po igrackim imenima da,ali po trenerskom znanju sigurno ne
Pa sva 3 u strucnom stabu su smjesni sto se tice rukomenog znanja naspram Damira Doborca

Tvoji postovi su ili pljuvanje Šumana ili uzdizanje Hamidovića uz naravno pljuvanje Šumana , de malo promjeni ...
Da nisi možda neki rođak Hamidoviću ?
Ja imam pravo na svoje misljenje ,ko sto i ti imas pravo na svoje :thumbup:
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
Bobadilla
Postovi: 2358
Pridružen/a: 15 mar 2016, 18:42
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Bobadilla » 11 jan 2020, 11:58

Samo mi nije jasno kako mi ne mozemo ni jednu je.benu akciju za krilo izigrat. Jučer 2x za desno krilo momak 2 gola zabio, i 1 gol Ovčina dao, al nije fazon toga, fazon je da mi kad gradimo napad njih nema uopšte. Stvarno nevjerovatno, eh sad da li je to do Norveške i njihovog kvaliteta al i ove ostale tekme što sam gledao baš smo tanki sa tim akcijama za krilne igrače :(
"Krene Ronaldo u kontranapad a Nesta i ja sami u odbrani" Siniša Mihajlović
El Fenomeno <3
"Never underestimate a heart of a champion" LBJ

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61397
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Virtu4l » 11 jan 2020, 12:04

Bobadilla je napisao/la:
11 jan 2020, 11:58
Samo mi nije jasno kako mi ne mozemo ni jednu je.benu akciju za krilo izigrat. Jučer 2x za desno krilo momak 2 gola zabio, i 1 gol Ovčina dao, al nije fazon toga, fazon je da mi kad gradimo napad njih nema uopšte. Stvarno nevjerovatno, eh sad da li je to do Norveške i njihovog kvaliteta al i ove ostale tekme što sam gledao baš smo tanki sa tim akcijama za krilne igrače :(
Nisu to uigrane akcije. To je plod dobre igre bekova koji naprave višak za krilo, ali to se jednostavno desi/poklopi. Za svaku odbranu u rukometu je bolje da pukne na krilu, nego na beku.

Nemamo mi krilo tipa Abalo koje će stalno ulaziti između 1 i 2/3, tj. biti taj lažni bek.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Fagus501
Postovi: 485
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 11 jan 2020, 12:11

Očekivan poraz ljudi su riješili sve u prvom poluvremenu,drugo su odigrali rutinski da su ganjali gol razliku moglo je biti i 15 bez problema.Igra očajna Prce nešto zabio na početku nisu ga ozbiljno shvatili Norvežani Poslje ga tjerali da sam pravi tehničke greške.
Čovjek igra do 50 minute iako je utakmica gotova bila u 27 minuti a imalo 5 ljevi bekova tu se vidi Sumanov amaterizam.Peric los hitno tražiti novog srednjeg beka nekog mlađeg i jačeg,Hamidovic nije dobio šansu kao ni Vegar loši su nam ljevi bekovi totalno Kasumovic klasa za ove naše.Buric vrhunski golman svaka mu čast .Sad Portugal veoma jaki tehnički i fizički biće teško nadam se vise minuta za mlađe momke

Avatar
Tili
Postovi: 1234
Pridružen/a: 17 nov 2019, 01:34
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Tili » 11 jan 2020, 12:14

Dobar poraz, nismo se obrukali :kafa:

Ahmed45
Postovi: 194
Pridružen/a: 26 sep 2019, 00:52
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Ahmed45 » 11 jan 2020, 13:04

Salih1984 je napisao/la:
11 jan 2020, 09:52
Drape je napisao/la:
11 jan 2020, 07:49
Zabrinjavajuće je koliko je matorac Prce i dalje naš najbolji bek, sam nas je nosio dok nije izgubio snagu a to se nažalost desilo već poslije 15 minuta, kad je ušla haubica Hamidović jedva je dobacivao do golmana. Treba dati šansu ovim mlađim ali Prce sa 40 godina je pokazao da je i dalje rukometaš za njih.
Hamidovic je dobio akciju da suta sa 15 metara preko cijele odbrane.
Pa nije on karabatic
Zato se nije dokazao,prije 8 mjeseci je Dino debitovao za reprezanciju.
I u tih 8 mjeseci Suman je osmislio jednu akciju za njega-da suta sa 15 metara preko cijele odbrane :damn:
Pa ta akcija postoji ali nije u njoj striktno naglaseno Dino opali je s 15 metara pa sta god,moze se lopta i prenjet a moze i na kraju krajeva i uposlit pivot sto je i uradio pred kraj utakmice kad je dodao Vranjesu.On zapeo ko sivonja dat gol s one daljine hansen ne pogada kamoli on koji se jucer isprdio.

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 11 jan 2020, 13:12

Ahmed45 je napisao/la:
11 jan 2020, 13:04
Salih1984 je napisao/la:
11 jan 2020, 09:52
Drape je napisao/la:
11 jan 2020, 07:49
Zabrinjavajuće je koliko je matorac Prce i dalje naš najbolji bek, sam nas je nosio dok nije izgubio snagu a to se nažalost desilo već poslije 15 minuta, kad je ušla haubica Hamidović jedva je dobacivao do golmana. Treba dati šansu ovim mlađim ali Prce sa 40 godina je pokazao da je i dalje rukometaš za njih.
Hamidovic je dobio akciju da suta sa 15 metara preko cijele odbrane.
Pa nije on karabatic
Zato se nije dokazao,prije 8 mjeseci je Dino debitovao za reprezanciju.
I u tih 8 mjeseci Suman je osmislio jednu akciju za njega-da suta sa 15 metara preko cijele odbrane :damn:
Pa ta akcija postoji ali nije u njoj striktno naglaseno Dino opali je s 15 metara pa sta god,moze se lopta i prenjet a moze i na kraju krajeva i uposlit pivot sto je i uradio pred kraj utakmice kad je dodao Vranjesu.On zapeo ko sivonja dat gol s one daljine hansen ne pogada kamoli on koji se jucer isprdio.
Kad smo igrali protiv finske,sjecam se kako je suman uzeo time out ,i rekao mu:dino 10 metara slobodno
Ta akcija je u 9 od 10 slucaja namjenjena da hamidovic suta sa 10m i vise
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.