Rekonstrukcija stadiona u BiH

ManciniLevatKlasican
Postovi: 1840
Pridružen/a: 18 mar 2019, 17:25
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ManciniLevatKlasican » 14 jan 2020, 17:38

Machak je napisao/la:
14 jan 2020, 16:18
Stadion Grbavica ima cerfikat UEFA Cat3, sva predkola klubova zajedno sa play-offom, sve utakmice reprezentacije zajedno sa barazom se mogu igrati na istome, tako da do sutra mozete pricati kako Grbavica ima dvije trbine. Od reflekotrske rasvjete, preko brojcanik, parkinga sa obje starne stadiona (iza istoka treba da se sredi)...itd.

Ne mozes Vrapcice nikako porediti sa Grbavcom.
Pa niko ih i ne poredi, i corav covjek vidi koji stadion je trenutno za klasu bolji. Mi tek pocinjemo graditi stadion, sve od svojih para, niko nas ne gura sa strane.
Forzza Velez

Avatar
Machak
Postovi: 3482
Pridružen/a: 05 nov 2019, 13:30
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Machak » 14 jan 2020, 17:41

Savez je sve stadione pomogao kod reflektora tako i Grbavicu, neki dan je receno kod Veleza da su i njima pomogli, konkertno na Grbavici su jednim djelom ucetstvovao savez u brojcanicima i terenu - ali to su sve UEFA sredstva, jedna makra nije od samog Saveza. UEFA finansira krov istoka Grbavice, Opcina Novo Sarajevo je dala neke para za novu trafostanicu valjda sad nekad to treba da se ralizuje.

Grad Zenica i savez opet od Uefa sredstava su dosta ulozili u Bilino Polje radi reprezentacije, ne radi Celika kao i trening centar uz pomoc UEFA.
Mjau !

ManciniLevatKlasican
Postovi: 1840
Pridružen/a: 18 mar 2019, 17:25
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ManciniLevatKlasican » 14 jan 2020, 17:46

Machak je napisao/la:
14 jan 2020, 17:41
Savez je sve stadione pomogao kod reflektora tako i Grbavicu, neki dan je receno kod Veleza da su i njima pomogli, konkertno na Grbavici su jednim djelom ucetstvovao savez u brojcanicima i terenu - ali to su sve UEFA sredstva, jedna makra nije od samog Saveza. UEFA finansira krov istoka Grbavice, Opcina Novo Sarajevo je dala neke para za novu trafostanicu valjda sad nekad to treba da se ralizuje.

Grad Zenica i savez opet od Uefa sredstava su dosta ulozili u Bilino Polje radi reprezentacije, ne radi Celika kao i trening centar uz pomoc UEFA.
Mislim da ce nama poslati rasvjetna tijela, mozda grijesim ali mislim da je to to.
Forzza Velez

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 14 jan 2020, 17:51

MANUTDTe je napisao/la:
14 jan 2020, 16:24
Moje misljenje je da je prava steta sto lokalne sredine ne mogu ili nece da uloze ubstadione. A pogotovo u manjim sredinama, gdje su ulaganja mala a mnogo se dobija.
Primjer je Bosanski Samac gdje je izgradnja tribine sa krovom, u kojoj su smjestene sve prostorije za sluzbena lica i potrebe kluba. Kapacitet je 1100 stolica. Vrijednost radova samo 312000 KM. 80% gradova nema potrebe za vecim stadionima od 4000 stolica. Gradnjom 4 ovakvevtribine rijesavas sve probleme i dajes gradjanima top uslove u narednih bruku godina za samo 1000000 KM.
slika
Fina je ova tribina u Bosanskom Šamcu, a nisam ni znao, tek sad pogledah :thumbup:

Lokalne zajednice ne ulažu u stadione jer generalno nema potrebe i to je ok. Puno je preče napraviti terene s vještačkom travom, balone, obezbijediti uslove za trening, a stadion ko stadion nema nikakve potrebe klubovima u nižim ligama.

Drugo, ne mora stadion biti sa 4 tribine i generalno ni ne treba u našim uslovima u 90% sredina. Recimo ova tribina iz Bosanskog Šamca bi trebala biti uzor za glavnu tribinu svuda. Natkrivena, sredina rezervisana za ložu, ispod novinari, top. Kod nekoga će ona biti 1.000 mjesta, kod nekoga 2.000, ali je to uglavnom uredu. Pored ovoga napraviš još jednu tribinu, ili iza gola, ili još bolje na kontra strani, i to je to.

Recimo stadion u Gradačcu je imao potencijal da ispadne fino, samo da su natkrili one tribine. Stadion Krupe je isto fin primjer što se tribina tiče. Ili recimo, u Banovićima ili Travniku se stvari mogu srediti na to.

No, generalno, samo savez treba pooštriti kriterije za PLBiH i to je to. Reflektori, svečana loža kako Bog zapovijeda, mokri čvorovi, mjesta za novinare, prilaz. Jer, evo koliko god se ističe kao pozitivan primjer, ja bih stadionu u Doboj Kaknju uzeo "licencu", jer je stanje oko glavne tribine haotično, loža ne postoji, novinarska mjesta ne postoje (samo jedno za komentatora), wc je improvizovani, vode nema, sve van svake pameti za normalan svijet.

Avatar
Zenicanin988
Postovi: 1846
Pridružen/a: 22 apr 2018, 00:00
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Zenicanin988 » 14 jan 2020, 17:59

drakensang je napisao/la:
14 jan 2020, 16:51
Onog trenutka kad Savez prestane ulagati u BP i preseli na Grbavicu(Zeljeznicar je dobio dosta od Saveza, ali je i radio zbog samog kluba i sam svoje projekte), BP ce istruhnut kao i BB
Drug kod nas ima javno preduzece za odrzavanje sportskih terena, tako da ne sekiraj se, nece istruhnit. Primjera je mnogo, atletski stadion i B teren na Kamberovica polju, Gradska Arena, teniski tereni i jos mnogi drugi. Ne moras toliko mrzit, cuj istruhnit ce
Čelik Zenica, bosanski gigant!!!

Sanjam sretno Bilinooo!!!

RodjeniiBrato
Postovi: 1342
Pridružen/a: 09 feb 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la RodjeniiBrato » 14 jan 2020, 18:04

Zenicanin988 je napisao/la:
14 jan 2020, 17:59
drakensang je napisao/la:
14 jan 2020, 16:51
Onog trenutka kad Savez prestane ulagati u BP i preseli na Grbavicu(Zeljeznicar je dobio dosta od Saveza, ali je i radio zbog samog kluba i sam svoje projekte), BP ce istruhnut kao i BB
Drug kod nas ima javno preduzece za odrzavanje sportskih terena, tako da ne sekiraj se, nece istruhnit. Primjera je mnogo, atletski stadion i B teren na Kamberovica polju, Gradska Arena, teniski tereni i jos mnogi drugi. Ne moras toliko mrzit, cuj istruhnit ce
Sto se tice sportske infrastrukture Zenica je ubjedljivo najjaci grad u BiH i niko im nije ni blizu to je skroz iskreno, a i sportski objekti to dokazuju. Samo neko ko nije realan ce reci suprotno
❶❾ ❷ ❷ ★ ❶❾❽❶



Avatar
Machak
Postovi: 3482
Pridružen/a: 05 nov 2019, 13:30
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Machak » 14 jan 2020, 19:53

Odlicne slike i drugih uglova skroz druga prica.
Mjau !




Toholji
Postovi: 72
Pridružen/a: 18 jan 2017, 17:13
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Toholji » 14 jan 2020, 20:09

Machak je napisao/la:
14 jan 2020, 19:53
Odlicne slike i drugih uglova skroz druga prica.
Baš tako uživo izgleda daleko bolje i još kad se sve završi tih 10 000 natkrivenih vrijedit ce kao negdje 20 000 zbog limenog krova

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 14 jan 2020, 22:32

Lijepa tribina u Bosanskom Šamcu, vidljiv napredak na Grbavici, srce mi puno jer volim svaki dio BiH podjednako i drag mi je napredak i Sarajeva i Mostara i Zenice i svih OSTALIH GRADOVA. Kompleksi dole - Bosna iznad svega! :bih:

Najgluplja stvar u BiH je što se bez ikakvog plana sve gradi, realno nepotrebno je više od jedne dobre ili 2 tribine.
Bosna je mala zemlja, naroda je sve manje i prosto nije uopće potrebno graditi prevelike stadione.

U BiH apsolutna većina klubova ne treba stadione veće od 5.000 mjesta! Kad ste zadnji put vidjeli i toliku brojku u manjim gradovima? Pa Sarajevo ima prosjek od 3.500-4.000 po utakmici. Sve je ovo apsolutno pretjerivanje, al' eto Grbavica kao stadion se mora zaokružiti sa tribinama iste veličine, pa će to na kraju izaći na oko 20.000 mjesta - što se može i prihvatiti jer će taj stadion reprezentacija koristiti, a i Željo - ponajveći klub u BiH.

Nekad je bolje i graditi iznova neki manji stadion poput ovog u Šamcu, nego ono što je urađeno u Tuzli - gdje su pare bačene, a stadion nikad neće biti završen. Mislim da to riješiti može jedino Azmir Husić i molim Boga se to odradi.

Također i Zrinjski bi morao graditi neki novi stadion, jer ovaj koji sada koriste nije ni za ku*ca...
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

fudbalfudbal
Postovi: 2498
Pridružen/a: 18 jun 2018, 16:54
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la fudbalfudbal » 15 jan 2020, 00:37

Zna li neko koji ce konacan kapacitet Grbavice na kraju biti i sa juznom tribinom, ako ne tacno bar otprilike?
Ti si naša ljubav jedina!

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 15 jan 2020, 00:45

fudbalfudbal je napisao/la:
15 jan 2020, 00:37
Zna li neko koji ce konacan kapacitet Grbavice na kraju biti i sa juznom tribinom, ako ne tacno bar otprilike?
Sjever 5.350, istok 4.250 u grubo, zapad 700, plus eto novi jug ne znam koliko, recimo 5.000. To bi trebalo biti oko 15.000 mjesta, ne ispod, ali ne iznad 15.500 svakako. :)

I meni je vala previše ovih stubova. Na početku je djelovalo da će biti manje.

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la 90minut » 15 jan 2020, 00:45

fudbalfudbal je napisao/la:
15 jan 2020, 00:37
Zna li neko koji ce konacan kapacitet Grbavice na kraju biti i sa juznom tribinom, ako ne tacno bar otprilike?
cvaja

Toholji
Postovi: 72
Pridružen/a: 18 jan 2017, 17:13
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Toholji » 15 jan 2020, 01:15

90minut je napisao/la:
15 jan 2020, 00:45
fudbalfudbal je napisao/la:
15 jan 2020, 00:37
Zna li neko koji ce konacan kapacitet Grbavice na kraju biti i sa juznom tribinom, ako ne tacno bar otprilike?
cvaja
po svemu sudeci nece preci 18

Toholji
Postovi: 72
Pridružen/a: 18 jan 2017, 17:13
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Toholji » 15 jan 2020, 01:17

Toholji je napisao/la:
15 jan 2020, 01:15
90minut je napisao/la:
15 jan 2020, 00:45
fudbalfudbal je napisao/la:
15 jan 2020, 00:37
Zna li neko koji ce konacan kapacitet Grbavice na kraju biti i sa juznom tribinom, ako ne tacno bar otprilike?
cvaja
po svemu sudeci nece preci 18 mislim i sa zapadom

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la 90minut » 15 jan 2020, 02:04

Toholji je napisao/la:
15 jan 2020, 01:15
90minut je napisao/la:
15 jan 2020, 00:45
fudbalfudbal je napisao/la:
15 jan 2020, 00:37
Zna li neko koji ce konacan kapacitet Grbavice na kraju biti i sa juznom tribinom, ako ne tacno bar otprilike?
cvaja
po svemu sudeci nece preci 18
Ma cvaja maksimalno na to sam mislio eh sad 18-19-20 i nije baš toliko u off-u što se moje prognoze tice.

Bice ljepota kad se završi.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.