Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Avatar
DamirT
Postovi: 13874
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 17 jan 2020, 11:47

StevieG8 je napisao/la:
17 jan 2020, 11:17
Izjava Umičevića u rangu kočijaša :urnebes:
I jest kocijas :cool:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 17 jan 2020, 12:02

Kod nas u Reprezentaciji nikad dosadno , Boesen izjavio da nismo imali torbe , a sada demant na stranici number 1 , torbe su bile , imaju i slike :urnebes:

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 17 jan 2020, 12:18

no rules je napisao/la:
17 jan 2020, 12:02
Kod nas u Reprezentaciji nikad dosadno , Boesen izjavio da nismo imali torbe , a sada demant na stranici number 1 , torbe su bile , imaju i slike :urnebes:
Ma boesen bi rekao i da nismo imali sta za jesti,samo da opravda lose rezultate
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 17 jan 2020, 12:45

Ozbiljan čovjek, nekad vrstan rukometaš-sportista, a ovako prizemno laže o torbama!
:shock:
E, jeste nam 'kredibilan" stručni štab: Lasse-lažov, Bilal - prodavač trenerske magle i Edin Bašić- neidentifikovani objekt u stručnom štabu bh.reprezentacije!!!

https://sportsport.ba/rukomet/boesen-o- ... nt-section

Sada će me početi ubjeđivati da moram vjerovati Boesenu i njegovom pajdašu Biliju a ne svojim očima!

slika

:cool:
Zadnja izmjena: Trigger, dana/u 17 jan 2020, 12:52, ukupno mijenjano 1 put.
Bosno moja poharana....

Avatar
Vrebac
Postovi: 3060
Pridružen/a: 25 apr 2011, 20:47
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Vrebac » 17 jan 2020, 12:51

Ja ovdje na Slici vidim tri razlicite torbe, mozda su uzimali sa svakog igraca pojedinacno i po zelji? Za odgovaraju stvarima Koje nose i velicini tjela. Da nebi doslo slucajno do povrede ramena?

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 17 jan 2020, 12:55

Vrebac je napisao/la:
17 jan 2020, 12:51
Ja ovdje na Slici vidim tri razlicite torbe, mozda su uzimali sa svakog igraca pojedinacno i po zelji? Za odgovaraju stvarima Koje nose i velicini tjela. Da nebi doslo slucajno do povrede ramena?
Da, 3 različite torbe, ali jedna je 'konstanta' - zvanična. Ostale su privatne (lične) moralo se ponijeti ića i pića, pa malo u shoping... :cool:
Bosno moja poharana....

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Tristan10 » 17 jan 2020, 13:00

Covjek rekao kako jeste. Sad sto mi ne volimo da se suocimo za realnosti, i mislimo sta ce nam ovo, mozemo bez ovoga, ne treba nam ovo, kako ovi mogu bez toga a igraju. Nasa suplja prica. Umjesto da prihvatimo kritike, i rijesimo te probleme koje postoje, tako da mozemo da napredujemo, mi se ocajnicki pokusavamo da branimo, jer smo kao nacija dosta losi u prihvatanju kritike, kao da je licno nas uvrijedio. Covjek koji je citav zivot u rukometu visokog nivao, kao igrac, kao sportski direktor, kao pomocni trener, bi trebao bi da zna bolje od "struke" sa foruma.

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 17 jan 2020, 13:06

Tristan10 je napisao/la:
17 jan 2020, 13:00
Covjek rekao kako jeste. Sad sto mi ne volimo da se suocimo za realnosti, i mislimo sta ce nam ovo, mozemo bez ovoga, ne treba nam ovo, kako ovi mogu bez toga a igraju. Nasa suplja prica. Umjesto da prihvatimo kritike, i rijesimo te probleme koje postoje, tako da mozemo da napredujemo, mi se ocajnicki pokusavamo da branimo, jer smo kao nacija dosta losi u prihvatanju kritike, kao da je licno nas uvrijedio. Covjek koji je citav zivot u rukometu visokog nivao, kao igrac, kao sportski direktor, kao pomocni trener, bi trebao bi da zna bolje od "struke" sa foruma.
Je l' ti to o torbama i realnosti?
:clap:
Bosno moja poharana....

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Tristan10 » 17 jan 2020, 13:12

Trigger je napisao/la:
17 jan 2020, 13:06
Tristan10 je napisao/la:
17 jan 2020, 13:00
Covjek rekao kako jeste. Sad sto mi ne volimo da se suocimo za realnosti, i mislimo sta ce nam ovo, mozemo bez ovoga, ne treba nam ovo, kako ovi mogu bez toga a igraju. Nasa suplja prica. Umjesto da prihvatimo kritike, i rijesimo te probleme koje postoje, tako da mozemo da napredujemo, mi se ocajnicki pokusavamo da branimo, jer smo kao nacija dosta losi u prihvatanju kritike, kao da je licno nas uvrijedio. Covjek koji je citav zivot u rukometu visokog nivao, kao igrac, kao sportski direktor, kao pomocni trener, bi trebao bi da zna bolje od "struke" sa foruma.
Je l' ti to o torbama i realnosti?
:clap:
Ne, vec se radi o tome da imas covjeka koji je citav zivot radio u okruzenju gdje normalno stvari funkcionisu. I dodje kod nas i vidi sta nije normalno, i on to nama kaze. Normalno da on zna bolje od nas, i treba popraviti te stvari koje spominje.

Avatar
FoxMulder
Postovi: 1639
Pridružen/a: 29 avg 2019, 21:31
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la FoxMulder » 17 jan 2020, 13:15

Savakako da više vjerujem Boesenu iz Danske, nego umičeviću, klasičnom prevarantu.
Ko ne voli Želju, jadna mu majka.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 17 jan 2020, 13:27

Pošla su prepucavanja saopštenjima , Umičević i demant! :wtf:

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bombaysaphire » 17 jan 2020, 13:29

Captain4 je napisao/la:
16 jan 2020, 04:16
Ajmo malo realni biti.

Ovi momci već godinama ginu za reprezentativni dres, moja omiljena naša reprezentacija, uvijek se svi odazovu i baš se može uočiti zajedništvo i drugarstvo. Ne osjetiš da je rukometni Vranješ
bosanski srbin kao što se to primjeti za fudbalskog Vranješa. Uživanje je gledati ovo zajedništvo u borbu za nacionalni dres, jedna od rijetkih stvari u državi gdje se sva tri naroda udruženi u jednu cjelinu koja radi za dobrobit države. Mene apsolutno boli qurac za kontre, sporu tranziciju, loše pozicioniranje kod brzog centra i slične stvari. Ja ovu reprezentaciju gledam sa ponosom jer je prikaz kako bi BiH trebala funkcionisati kao zemlja. Kada bude ulaganja u rukomet očekivat ću više i bolju igru i rezultate, ali pljuvanje po igračima je primitivno i očajan gest. Tako bi se lahko zatvorila vrata ovim iskusnim veteranima koji su tu 10tak godina, kao da su slučajni prolaznici kroz 2-3 okupljanja. Ovi momci su puno više dali BiH rukometu od svakog imaginarnog kreatora sastava sa foruma ssba koji je pljuvao birvaktile npr. Ibiševića i htio da se oprosti. Mi smo šampioni u zaboravljanju stvari, ne kažem da bi repka trebala biti privatna prćija veterana, nego ne smiju im se zatvoriti vrata dok ih oni sami ne zatvore. To važi za Nikolu, Mirsada, Ivu, Nebojšu, ali i za sve internacionalce u BiH koji su zapečatili sirotinjsku historiju našeg sporta.

Tek kada se ozbiljan rukometni sistem napravi, može se početi sa ozbiljnijim ambicijama. A i sa ovim veteranima ili sa njihovim zamjenama, naš domet je isti = baraž za SP i kvalifikacija (ako se posreći i dobije lagan protivnikl i učešće na EURU. Dalje od toga se ne može i neće moći sve dok savez ne stane na noge i dok se napravim shema razvoja BiH rukometa.

Hvala momci što ste ostavili srce na terenu, do sljedeće prilike. :bih: :bih: :bih:

To je to buraz , 80% ljudi koji ovdje pišu nisu se bavili rukometom na ozbiljnom nivou na bilo koji način, a baljezgaju kao da selektori svijetskog nivoa .
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Spahic98
Postovi: 865
Pridružen/a: 09 jan 2020, 17:04

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Spahic98 » 17 jan 2020, 14:16

gradacac10 je napisao/la:
17 jan 2020, 11:13
Spahic98 je napisao/la:
16 jan 2020, 22:58
Najveci Bosansko-hercegovacki trener svih vremena Bilal Suman ostvario je jedan od najvecih uspjeha u historiji BIH sporta-plasman na euro.
Dok samoprozvani treneri slicni Doborcu klosare po nasoj ligi,nas Bily igra na evropskim prvenstvima😎.
Prosli bi mi i dalje na prvenstvu samo nazalost igraci nisu dovoljno kvalitetni da Bilijeve takticke zamisli sprovedu u stvarnosti.
Gracanicki klocevi i ostala bagra sa ovog foruma moze samo da bude ljubomorna na naseg Bilija,i da slavi "velike" pobjede protiv Vogosce,Gorazda itd 😆.
Jedan je Bilal Suman!!!
Ocigledno je da si ti jedini ovdje ljubomoran, njih dvojica nikad rijec jedan protiv drugog nisu rekli i ljudi su dobri prijateji, klosaru jedan
Kmee kmeee
Mozes plakati jedino,dok je Bili glavni doborac nikad nece biti selektor😎😎😎

P.s. lazov Trigger laze raju da je Boesen slagao za torbe,stvarno jadno

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4205
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Ghuraba » 17 jan 2020, 14:20

Sad zbog jedne izjave Boesena trebam podrzavati ovog cetnika? Moguce da je covjek mislio da inace nismo imali torbe za opremu (ne na ovom prvenstvu), ali se izjava pogresno prenijela. Taman i da je pogrijesio, samo maloumna osoba ce reci da u Rukometnom savezu sve funkcionise kako treba. 95% stvari je nakaradno i to svako ziv zna, ali eto sad treba popljuvati Boesena jer se mozda pogresno izrazio.

Meni licno je cast sto je jedna takva rukometna velicina bila u strucnom stabu nase reprezentacije i na tome treba zahvaliti Sumanu. E sad, da li je i njemu to koristilo i 'obogatilo' CV - sigurno da jeste, ali je jos sigurnije da mu to nece mnogo znaciti (tj. nece biti presudno) prilikom buducih angazmana. Sto je njemu trebalo da besplatno i bez ikakvog ugovora radi u reprezentaciji jedne propale drzave?! Neki ce reci i da se njegovim dolaskom nije osjetio nikakav pomak u nasoj igri, s cim se ja donekle mogu i sloziti. Medjutim, sta je on trebao da radi?! - Da uci Karacica, Toromanovica i ostale matorce od 30+ godina kako se igra moderan rukomet?

Ja bih najradije da Umicevic vec danas nepovratno ode iz bh rukometa, da ga Suman zamijeni na poziciji predsjednika, a da na selektorsku poziciju dodje neko ko se malo bolje razumije u samu igru.

drakensang
Postovi: 2208
Pridružen/a: 13 maj 2014, 19:55
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la drakensang » 17 jan 2020, 14:25

Ghuraba je napisao/la:
17 jan 2020, 11:38
drakensang je napisao/la:
17 jan 2020, 01:47
Alen Ovcina nas daleko najgori igrac u historiji igraca reprezentacije
On komotno Haseljicu moze otici na casove rukometa. Nevjerovatno je kako momak neinteligentno sutira kad se nadje 1 na 1 s golmanom, za razliku od Ibre, koji gotovo uvijek donese ispravnu odluku i nadmudri protivnickog golmana. Mislim da je Haseljic na prvenstvu imao svega 2 promasaja, i to je po jednom pogodio precku i stativu. Ovcina je donekle siguran jedino kad baci saraf, a kad god se odluci za 'normalan' sut, ja strepim jer sam 90% siguran da fula. Ima odlicne atletske predispozicije, ali dzaba kad nista od toga ne zna da iskoristi.

Btw, nadam se da ce Ibro nastaviti da napreduje u ovom tempu. Samo da ne bude kao s Vrazalicem, koji je razvalio u onom mecu s Nijemcima, pa ja i na klupskom planu bio dosta dobar, a onda se godinama imao utisak da ne moze zabiti ni na prazan gol.
I dodao bih jos da je to jedini igrac koji moze 8 9 golova sa svoje pozicije zaredom primit. Ofanzivno netalentovan a u odbrani mrtva kurchina

palladino
Postovi: 217
Pridružen/a: 30 jul 2019, 08:06
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la palladino » 17 jan 2020, 14:43

Ovo prepucavanje Šuman i Umičević traje već dugo vremena. Malo bolje upućeni u stvari oko repke će reći da Šuman stvarno voli na svoju ruku da neke stvari radi. Njemu svaka čast za sve što je uradio,ali imaju i protokoli koji se poštuju. Prvo što meni nije leglo od njega je cirkus sa onim H2O dresovima koje je on nabavljao od svojih nekih likova iz Danske,pa različita oprema u igrača,pa još masu stvari koje je na svoju ruku tokom okupljanja reprezentativaca radio,karte koje su printane naknadno mimo organizatora itd.Bilal koji je bio vrhunski igrač i igrao na najvišem nivou dugo godina je trebao znati da se to drugačije radi. Čitajući sad demant na Lase Boesena (koji je btw stvarno nekih gluposti nahlupao) od Umičevića vidi se da se sve radilo na ho-ruk,sve repke spisak naprave 03.01 a mi pred polijetanje javljamo imena igrača i vodimo još jednog koji je bio turistički u Trondhaimu. Kažem opet Šumanu za neke stvari svaka čast ,ali brate za neke druge to se ne radi tako. Trener sa dugoročnom vizijom i koji će se baviti sportskim segmentom samo,a ne gledati kako da zaradi na repki.
Valjda se to nekad ispegla konačno pa da bude to sve okej.

Avatar
delinjo
Postovi: 24118
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la delinjo » 17 jan 2020, 15:04

Ghuraba je napisao/la:
17 jan 2020, 14:20
Sad zbog jedne izjave Boesena trebam podrzavati ovog cetnika? Moguce da je covjek mislio da inace nismo imali torbe za opremu (ne na ovom prvenstvu), ali se izjava pogresno prenijela. Taman i da je pogrijesio, samo maloumna osoba ce reci da u Rukometnom savezu sve funkcionise kako treba. 95% stvari je nakaradno i to svako ziv zna, ali eto sad treba popljuvati Boesena jer se mozda pogresno izrazio.

Meni licno je cast sto je jedna takva rukometna velicina bila u strucnom stabu nase reprezentacije i na tome treba zahvaliti Sumanu. E sad, da li je i njemu to koristilo i 'obogatilo' CV - sigurno da jeste, ali je jos sigurnije da mu to nece mnogo znaciti (tj. nece biti presudno) prilikom buducih angazmana. Sto je njemu trebalo da besplatno i bez ikakvog ugovora radi u reprezentaciji jedne propale drzave?! Neki ce reci i da se njegovim dolaskom nije osjetio nikakav pomak u nasoj igri, s cim se ja donekle mogu i sloziti. Medjutim, sta je on trebao da radi?! - Da uci Karacica, Toromanovica i ostale matorce od 30+ godina kako se igra moderan rukomet?

Ja bih najradije da Umicevic vec danas nepovratno ode iz bh rukometa, da ga Suman zamijeni na poziciji predsjednika, a da na selektorsku poziciju dodje neko ko se malo bolje razumije u samu igru.

odlican post :thumbup: :thumbup:

inace oko ovih torbi istina je u sredini,ovaj Umicevic je prevarant i varalica i treba to goniti u pm...medjutim i Boesen je to na nagovor BIlala malo patetisao ,Bilalu je bolje kao sto kazes da se prihvati posla u savezu,vjerujem da bi tu puno mogao dati...
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Rokoko87 » 17 jan 2020, 15:15

Boesen je čkapi!
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17767
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la akisarajevo92 » 17 jan 2020, 15:19

I tako, svaki put kad se i uspijemo plasirati na neko veliko takmicenje u centar paznje dospijemo po ovakvim stvarima umjesto po nekom ostvarenom rezultatu
Don't believe the hype.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 17 jan 2020, 15:25

Standardno naš ciganluk, uvijek nešto ispliva na površinu da se mogu vršiti prepucavanja unutar i oko reprezentacije.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.