Novi naturalizovani igrac?

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Civa
Postovi: 2979
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Civa » 28 jun 2019, 10:43

Fala Bogu da smo dobili igrača koji može pogoditi za 3 poena. Nadam se da nećemo imati problema sa njim bar dvije godine.
Tako blizu, a tako daleko.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2842
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la DaVinci » 28 jun 2019, 22:02

U borbi za EP trebalo bi im pomoći jedno novo, ali već prekaljeno ime. Na prijedlog Bosnića, Košarkaški savez BiH je pokrenuo proceduru i počeo prikupljati neophodnu dokumentaciju kako bi Džon Roberson (John) dobio naše državljanstvo i time stekao pravo nastupa u dresu “Zmajeva”.

Roberson (30 godina, 180 centimetara) igra na poziciji plejmejkera. Ima bogatu karijeru u Evropi tokom koje je sarađivao i s Bosnićem. Naš selektor bio je Robersonu trener u švedskoj ekipi Sedertalje za koju je američki košarkaš nastupao od 2012. do 2014. godine.

- Džon je veoma dobar i karakteran košarkaš. Njegova karijera govori sama za sebe i objašnjava o kakvom se igraču i osobi radi. Veliki je radnik, a njegovo iskustvo može mnogo pomoći našim mladim igračima - rekao je Bosnić.

Kad su u pitanju Robersonovi igrački kvaliteti, odnosno elementi u kojima je najjači, Bosnić je izdvojio sljedeće stvari:

- Roberson je odličan “pick and roll” igrač i sjajan šuter. Raduje me nastavak saradnje s njim i njegova velika motivacija da pomogne našoj reprezentaciji.
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17760
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la akisarajevo92 » 30 jun 2019, 18:32

Ide mi na qrac kad se dovodi stranac cisto da bi bio neki amerikanac u reprezentaciji ol

Kad ga vec dovodis neka bude neko zvucnije ime i da pravi razliku na terenu i zvucnije ime a ne ovako bezveze zauzima mjesto nekom domacem mladjem igracu
Don't believe the hype.

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la AirRamiz » 30 jun 2019, 19:15

nijedan domaci play ne bi bio faktor ni protiv najvece evropske buranije...tako da ovaj momak nikome ne zauzima mjesto....ne moze se ici na euro sa gegicima i zahiragicima

najbolja stvar je u tome sto je bosnic trenirao ovog lika i zna sta moze pruzit....a ako on cijeni da ima potrebne atribute da doprinese (sut i pick and roll) onda se mi tu nemamo sta mislit...niko ga ne poznaje bolje od njega...istice da je karakter sto je jako bitno.
u nasem najjacem sastavu, ovakav tip igraca ce jos vise doci do izrazaja...jer sa jukom i musom, ovaj amer bi mogao biti od velike pomoci iz drugog plana....samo da posprema otvorene trice i prevodi loptu, bice od ogromne pomoci
za boljih igraca koji mogu biti prva ili druga opcija vjerovatno nemamo para....ovaj amerikanac je nas trenutni jackpot...bolje je ovakav profil igraca koji je svjestan svoje role nego divljaneri poput pullena koji ti moze dobit utakmicu, ali te jos cesce ukanali igrajuci 1 na 5 ...plus unisti timsku hemiju u startu glumeci neku silu

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17760
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la akisarajevo92 » 30 jun 2019, 19:32

ocito me nisi razumio, drazi mi je prosjecan bh igrac u reprezentaciji nego prosjecan ili ispodprosjecan amer
Don't believe the hype.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Wandelanoite » 30 jun 2019, 19:34

akisarajevo92 je napisao/la:ocito me nisi razumio, drazi mi je prosjecan bh igrac u reprezentaciji nego prosjecan ili ispodprosjecan amer
Gegic nije ni prosječan, a Zahiragic nije košarkaš, tako da je svako rješenje bolje od njih.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Nemanja86 » 30 jun 2019, 23:07

ne mora individualni kvalitet igrača nužno da se prenese i u reprezentaciju.

Postoji dosta njih koji na to pristanu samo zbog pasoša, pa kad dođu u tu repku, samo se izdrkkavaju. Ovako, ako igrač ima povjerenje u datog igrača, možda je to bolja opcija bez obzira što mu je CV tanju.

I Crna Gora je dobar primjer, iako je Rice u tim došao kao jedan od najmoćnijih igrača na toj poziciji u Evropi, reprezentacija daleko bolje izgleda sa Needhamom koji je nekoliko levela ispod njega.

amertiger
Postovi: 1345
Pridružen/a: 25 feb 2009, 18:44
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la amertiger » 01 jul 2019, 13:07

Ako covjek moze da donese 10+p, 5-6 asistencija i prense loptu i organizuje napad sa sigurnoscu onda je to veliki napredak na poziciji pleja.

U trenutnom rosteru ne postoji igrac koji ovo može uraditi sa pozicije playa ako na istu ne stavis Musu.... a onda ocekujes da ti on ubaci 20p i pravi razliku a potroši se radeci tudji posao 40min.
Mes Que Un Club

Avatar
Kristijan
Postovi: 739
Pridružen/a: 26 maj 2019, 10:40
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Kristijan » 02 jul 2019, 11:09

Tužno je da zemlja koja je dala evropskog šampiona mora vršiti naturalizaciju košarkaša. Isto mislim i za Hrvatsku, odnosno Rusiju.

Znam, sad će neki reći, pa to je radila i Španija....

filip13
Postovi: 37996
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la filip13 » 02 jul 2019, 11:16

evropski šampion prije 40 godina,klupski,pa onolikoj rusiji je amerikanac donio titulu prvaka evrope,holden

Avatar
Kristijan
Postovi: 739
Pridružen/a: 26 maj 2019, 10:40
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Kristijan » 02 jul 2019, 11:18

Jeste. Bez obzira. Ako BiH i Hrvatska nisu u stanju napraviti jednog pleja, beka... onda pogasiti sve klubove i zaključati dvorane. Isto mislim i za sve ostale zemlje sa tradicijom u košarci koje su se opredijelile za naturalizaciju Amera i afrikanera.

filip13
Postovi: 37996
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la filip13 » 02 jul 2019, 11:22

jbg,očito da trenutno nisu

Avatar
DamirT
Postovi: 13859
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la DamirT » 03 jul 2019, 13:04

akisarajevo92 je napisao/la:ocito me nisi razumio, drazi mi je prosjecan bh igrac u reprezentaciji nego prosjecan ili ispodprosjecan amer
Tebi je drazi Zahiragic,koji glumi playmakera,a zapravo ni on ne zna koju poziciju igra u reprezentaciji,nego Amerikanac koji ako nista zna organizovat neku akciju.Zahiragic sta zna samo dodavat prvom do sebe i tjt.Bolje igrat sa 4 igraca na terenu nego sa Zahiragicem
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Drape » 10 okt 2019, 15:50

Američki plejmejker Džon Roberson (John) Vaš je izbor za naturaliziranog igrača u redovima “Zmajeva”. No, on je karijeru nastavio u dalekoj Australiji, može li to ugroziti njegov status reprezentativca BiH i nastup u kvalifikacijama u februaru?

– Mislim da ne može. On je uoči potpisivanja ugovora s Melburnom kontaktirao s našim savezom i obavijestio nas o tome. Bitno je naglasiti da će i Australci u tom terminu imati reprezentativne “prozore” i Roberson će nam se moći odazvati.

Što se tiče forme, Roberson je sjajno počeo u Melburnu, u prvom kolu je ubacio 20 poena. Australska liga je veoma jaka, naslonjena je na NBA, finansijski veoma privlačna i Roberson je zadovoljan – kaže Bosnić.

benjo34
Postovi: 105
Pridružen/a: 31 okt 2014, 01:23
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la benjo34 » 16 okt 2019, 08:24

Kakve su šanse da neko digne **** pa pokuša dovesti Rashad Vaughna iz Igosa? Lik je zaista talentvan igrač koji u Bucksima nije dobio priliku ali itekako je nba potencijal, trenutno je tu kod nas, mlad, može poentirati a to je ono što nam treba zar ne?

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Ziggs » 20 okt 2019, 19:05

Ovaj Roberson 26 poena, 5 od 9 trica, protiv Lonzovog brata

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Drape » 03 feb 2020, 17:59

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine vjerovatno će u kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2021. godine ući bez igrača koji bi trebao biti jedan od glavnih aduta "Zmajeva".

Kako smo saznali, male su šanse da će američki bek Džon Roberson (John) na vrijeme dobiti bh. državljanstvo, a time i dozvolu da kao naturalizirani igrač nastupi protiv Latvije u Rigi (21. februar) i tri dana kasnije (24. februar) protiv dvostrukog prvaka Evrope Grčke u dvorani Mejdan u Tuzli.

Naime, Roberson tek treba biti tema dnevnog reda sjednice Vijeća ministara, nakon što je ovaj slučaj nekoliko puta prolongiran. Čak i u slučaju pozitivne odluke pitanje je može li kompletna procedura biti provedena na vrijeme i 31-godišnji bek biti prijavljen Međunarodnoj košarkaškoj federaciji (FIBA) kao bh. igrač.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15703
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la BosniaBoston » 03 feb 2020, 19:35

Proslo 30 mjeseci otkad je Refko napustio redove a nesposobnjakovici ne mogu srediti moju rahmetli tetku
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Justin » 03 feb 2020, 20:28

BosniaBoston je napisao/la:
03 feb 2020, 19:35
Proslo 30 mjeseci otkad je Refko napustio redove a nesposobnjakovici ne mogu srediti moju rahmetli tetku
Ma ja sam svakako prestao pratiti dok se Vrabac poziva. Odose mi zivci bezveze.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Novi naturalizovani igrac?

Post Postao/la Salih1984 » 03 feb 2020, 20:31

BosniaBoston je napisao/la:
03 feb 2020, 19:35
Proslo 30 mjeseci otkad je Refko napustio redove a nesposobnjakovici ne mogu srediti moju rahmetli tetku
Osvojimo evropsko u16 prvenstvo,i dobijemo 1 igraca da valja iz te generacije.
Toliko o nasoj kosarci
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.