Hamburger Sport-Verein

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Thioune će:

1. ostati do oktobra
0
Nema glasova.
2. ostati do kraja sezone 20/21
3
13%
3. se proslaviti u HSV-u
2
9%
4. Thioune who?
18
78%
 
Ukupno glasova: 23

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 22 jan 2020, 22:00

Jetzt stürmt Pohjanpalo zum HSV! Weil der Transfer des Slowaken Robert Bozenik (20) von MSK Zilina mittlerweile bedenklich wackelt, hat der HSV für den Angriff einen Plan P – Pohjanpalo.

Schon Donnerstag oder Freitag könnte der Wechsel des finnischen Nationalspielers (28 Länderspiele, sechs Treffer) über die Bühne gehen.

Es geht um eine Leihe Pohjanpalos (Vertrag bis 2022 in Leverkusen) und eine eventuelle Kauf-Option, sollte der HSV in die Bundesliga aufsteigen. Details müssen mit Bayer noch geklärt werden.
Odličan igrač za cvajtu, ali rizičan potez Boldta...

Ili će naše medicinsko osoblje imati novu mušteriju ili će nas svojim golovima poslati u Bundsligu.

Za mene lično bolji transfer nego Bozenik...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 22 jan 2020, 23:42

Dobro je što smo odustali od Bože, ali Pohjanpalo?!? :damn:

Nadam se da sa Harnikom nije ništa ozbiljno i da ovoga nećemo ni trebati. Hinterseer je naravno prva opcija.

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 23 jan 2020, 11:12

Ja ne znam zašto smo mi vječito osuđeni na neka žilet rješenja za koje dajemo velike pare, od Lasogge, Papka i Ekdala preko Hunta, Ewertona i Harnika do evo sad Pohjanpala. Gdje drugi pronalaze Vogelsammere, Testroete, Wootene… koji su dolazili za ispod pola milje (ovaj zadnji za ispod 100 hiljadarki)?
Ispada da su drugi sposobniji od nas, a pravilo u biznisu i evoluciji je da sposobniji i jači opstaju a nesposobniji i slabiji propadaju.

Jedino u svemu je dobro što smo izbjegli Božu, ne sjećam se da se iko ikad sa nekim slovačkim napadačem pomogo (sjećam se jedino Moravčika od prije 25 godina).

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7413
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la kraljttbvb » 23 jan 2020, 15:58

ledar je napisao/la:
23 jan 2020, 11:12
Ja ne znam zašto smo mi vječito osuđeni na neka žilet rješenja za koje dajemo velike pare, od Lasogge, Papka i Ekdala preko Hunta, Ewertona i Harnika do evo sad Pohjanpala. Gdje drugi pronalaze Vogelsammere, Testroete, Wootene… koji su dolazili za ispod pola milje (ovaj zadnji za ispod 100 hiljadarki)?
Ispada da su drugi sposobniji od nas, a pravilo u biznisu i evoluciji je da sposobniji i jači opstaju a nesposobniji i slabiji propadaju.

Jedino u svemu je dobro što smo izbjegli Božu, ne sjećam se da se iko ikad sa nekim slovačkim napadačem pomogo (sjećam se jedino Moravčika od prije 25 godina).
A Marek Mintal :)
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 23 jan 2020, 16:51

Je, dobro si ga ubro.

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 23 jan 2020, 20:49

Izgubili smo večeras u prijateljskoj od regionalca Lübecka 2-5, nice. Naš drugi tim je u ligi izgubio bar 2-3. Ne znam šta radi Hecking, ovo ne izgleda nimalo obećavajuće.

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 30 jan 2020, 13:41

Danas igramo prvu pravu tekmu u ovoj godini. Nadajmo se da pripremne nisu pravo mjerilo i da će to danas puno bolje izgledati.
Preduvjet je da se promijene dvije stvari.
Prva, očekujem visoki presing Nürnberga i Fein će trebati još nekog u vezi da otvorimo igru, dakle systemi tipa 41xx nisu dobri.
Druga, Narey je krajem sezone bio naš najlošiji igrač i sa Beyerom i Schaubom u kadru on ne bi trebao više biti u nikakvim kombinacijama.

Čudno je da nismo ni jednu pripremnu odigrali sa prvim sastavom i ovo nam je praktički premijera, što nikako nije dobro.

Volio bih reći da ćemo dobiti ali osjećaj mi govori 1-1.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 30 jan 2020, 22:24

Rutinska pobjeda...

Samo jesu li idioti u stanju shvatiti, da moraju bar 80 minuta igrati kao što je to bio slučaj u prvom poluvremenu, te da im ništa neće biti poklonjeno u cvajti.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 30 jan 2020, 22:29

Igrali smo kombinatorno i dopadljivo i rezultat je zaslužen. Podbacio je jedino Letschert, on je bio latentna opasnost po naš gol, ne razumijem zašto ga se forsira, Papak je za klasu bolji a tu je i Ewerton.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 03 feb 2020, 22:33

ledar je napisao/la:
22 jan 2020, 23:42
Dobro je što smo odustali od Bože, ali Pohjanpalo?!? :damn:

:njanjanja: :njanjanja:

Bar za razliku od ovih panjeva u vrhu napada, istom ne treba puno prilika za gol...Inače tek smo se opet probudili kada je protivnik postigao gol i opet smo pokazali nošalantnost pred golom protivnika.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 03 feb 2020, 22:52

Teška utakmica sa puno grešaka u prvih 60 minuta, Leibold je Motm, sa njim je sve krenulo. Pohjanpalo je fizički moćan, to se vidjelo i kod one stative nakon ubačaja, samo kolko će to trajat?

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 04 feb 2020, 07:48

@ ledar

nek izdrži 10 utakmica i nek postigne još neki gol i mi možemo biti zadovoljni.

Nego za razliku od prvog dijela sezone imamo sada brutalnu širinu u ekipi, a ekipe u cvajti nemaju taj kvalitet ni fizičku spremnost da tome mogu parirati.

Moram ovdje Boldta pohvaliti koji je odradio fantastičan posao.

Naš jedini problem su crne minute tokom utakmice, te podcijenjivački stav i parola kojom se vode igrači mi smo HSV i dovoljno je samo da izađemo na teren.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 04 feb 2020, 10:22

@amer

Imamo mi dosta problema u strukturi momčadi.

Prvi, fali čvrstoće u vezi - Dudziak, Schaub i Kittel su premekani igrači, nije čudno da su nas jučer prosječni Bochumeri izdominirali u duelima. Da Leiboldu ono nije sjelo i da su Bochumeri ostali kompaktni ne bi mi dobili prostor za igru i danas bi se pričala neka druga priča.

Drugi, očiti je problem desne strane, Beyer i Jatta ne funkcioniraju, bilo je bolje tek kad se izlaskom Dudziaka na desno prebacio Schaub.

Treći, otvaranje igre preko stopera, pogotovo kad se radi o desnoj strani i Letschertu. Jer osim što nasumce napucava naprijed ili vraća riskantno natrag, ima i problem sa postavljanjem jer često stoji predaleko od igrača.

Nešto se od toga da riješit, nešto ne. No, bitno je da smo opet uhvatili moment iako prave utakmice tek slijede.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 08 feb 2020, 15:03

Na kraju tzv. Arbeitssieg...

I dalje je glavni problem realizacija...Šta su sve promašili u prvom poluvremenu :facepalm: :facepalm:
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
majestic24
Postovi: 17396
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la majestic24 » 08 feb 2020, 17:31

Samo da nezayebu pri kraju sezone kao i prosle godine.

Napadaci su problem ove sezone...ukupno 12 golova ove sezone od 4 napadaca imamo. Dobro nas izvlaci Kittel koji je jako dobro efikasan za jednog krilnog igraca
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 15 feb 2020, 15:48

Prema očekivanjima teška utakmica u Hannoveru, kad propustiš takve šanse na kraju moraš bit zadovoljan i sa bodom. Prva trojka počinje se polako odvajati od ostatka cvajte, a Bielefeld zasad izgleda suvereno i grabi krupnim koracima ka promociji.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 16 feb 2020, 11:32

@ ledar

ne znam za tebe, ali ja sam totalno razočaran dosad prikazanim od strane ekipe u ova 23 kola...

Također sam očekivao nakon jučerašnje utakmice malo veći pritisak na igrače od strane Heckinga i Boldta, no oni slave taj bod kao da smo osvojili LP. Isto tako i ostali igrači su slavili taj hebeni bod i jedini koji je imao hrabrosti da kaže kako stvari stoje je Pohjanpalo.

Mislim da ova ekipa neće izboriti ulazak u Bundesligu (jer ima dosta luzerskog mentaliteta) i bilo bi dobro kada bi Hoffmann već sada počeo planirati budžet za još jednu sezonu u cvajti.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 17 feb 2020, 15:27

@amer

U odnosu na proljetni dio lanjske sezone ipak igramo bolje, bar ne gubimo na strani. Igrački smo bolji od svih osim Stuttgarta, no opet nismo toliko bolji da riješimo visoki presing kojeg u cvajti igraju svi odreda. Pola svake utakmice se mučimo sa otvaranjem iz faze obrane i ostaje nam malo vremena za ofenzivu.
Inače, ovo što kažeš za karakter to govori i obrvar, ne može dokučiti zašto počinjemo igrati tek kad smo u rezultatskom minusu. Kao da ekipa ne želi prihvatit fight nego pokušava dobit na igru, a toliko bolji ipak nismo.

Još je naravno daleko do kraja, ali kako sada stvari stoje mi bi mogli bit treći i igrat za promociju sa npr. bremenom. :crazy:

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 22 feb 2020, 15:57

Kao što sam već i napisao, ova ekipa nema karakter i uskoro će ih i Heidenheim prestići...

Jedina prednost je ta, što Boldt već sada može početi planirati za još jednu sezonu u cvajti.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 24 feb 2020, 14:01

Hecking je velikodušno stao u zaštitu igrača, ali ovo je de fakto njegov poraz. U veznoj liniji Jung-Hunt-Schaub su Hunt i Schaub bili preofenzivni a Jung podkapacitiran, tako da su morali razigravati Drongelen, Leibold i Beyer iz zadnje linije, što je sasvim kriva taktika (ako je uopće i bila taktika). Još jednom se pokazalo da Jatta, ako već igra, može bit samo na lijevoj strani, na desnoj je neupotrebljiv i ova računica sa Kittelom i Jattom nije držala vodu otpočetka. Stoperski par je pak priča za sebe, vrijeme je da Drongelen odmori.
To što je stavio Pohjanpala ispred Hinterseera Heckingu ne zamjeram previše, lako je bit general poslije bitke, ali ubacivanje Harnika je bio potez očajnika. Na kraju smo igrali sa tri špica - Pohjanpalo, Harnik, Hinterseer - gdje su bekovi glumili krila i na taj način smo otvarali prostor protivniku za brze kombinacije.

Ako ima išta dobro onda je to činjenica da još nije kasno da se nešto popravi, pod uvjetom da je obrvar izvukao prave zaključke. Je li vidjećemo vrlo brzo.

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.