Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Wandelanoite » 11 feb 2020, 20:00

Drugo je Euroliga gdje imaju licence, kad je Olimpija morala napustiti ABA ligu, vjeruj da bi i Igokea.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

lumani
Postovi: 14845
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 11 feb 2020, 20:04

Wandelanoite je napisao/la:
11 feb 2020, 20:00
Drugo je Euroliga gdje imaju licence, kad je Olimpija morala napustiti ABA ligu, vjeruj da bi i Igokea.
da,ali ovdje se raspadaju ekipe...Nece dugo moci ovako,da nakon 10 tekmi nemaju para ekipe.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 12 feb 2020, 17:19

Insajder Chris Mathieu potvrdio da Slovenija prati Garzu
He's an absolute monster at the college level but his lack of athleticism and the fact that he's limited as a defender will effect his ability to make it as an NBA player in the future. Slovenia is also after this multi-national player who could be lured with the prospect of playing with an NBA star in Luka Doncic for the next 10 years with team Slovenia.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Wandelanoite » 13 feb 2020, 12:58

Umjesto Gordica i Penave pozvani Knezevic i Sejfic.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

cavendish
Postovi: 326
Pridružen/a: 27 dec 2015, 13:59
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la cavendish » 13 feb 2020, 13:01

Penava jednostavno neće da igra. Čuj ne dam mu klub, pa on se samo vodi kao igrač Baskonije i ništa više. Da on igra barem 1mpg nekako bi i mogao razumjeti ovu zabranu ali ovako jedino razumno objašnjenje je da Penava ne želi igrati za reprezentaciju.

A za Gordić je se znalo da neće doći. Samo su naivni vjerovali da će se on odazvati.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Unofficialpage » 13 feb 2020, 13:04

Penavu prekrižiti odmah, nikad ga više ne treba zvati pa makar postao A. Davis. Očigledno ne želi ako neće i ne treba nam. Svima klub dozvoli samo njemu ne da. :rol:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Wandelanoite » 13 feb 2020, 13:04

Penava svakako nema ni mjesta.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 13 feb 2020, 13:08

Hajde barem je umjesto Gordića pozvao Kneževića, nije npr mjesto na spisku našao dijamant Zahiragić :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

filip13
Postovi: 37917
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 13 feb 2020, 15:13

Unofficialpage je napisao/la:
13 feb 2020, 13:04
Penavu prekrižiti odmah, nikad ga više ne treba zvati pa makar postao A. Davis. Očigledno ne želi ako neće i ne treba nam. Svima klub dozvoli samo njemu ne da. :rol:
:thumbup:

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DaVinci » 14 feb 2020, 00:03

Raonffa je napisao/la:
13 feb 2020, 13:08
Hajde barem je umjesto Gordića pozvao Kneževića, nije npr mjesto na spisku našao dijamant Zahiragić :D
Napokon da je Drasko 'in' ... nadam se da ce izbaciti Gegu iz rostera ... :pray:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 14 feb 2020, 00:08

Gegić može braniti tri pozicije, može uhvatiti skok, ozbiljnoj ekipi više vrijedi on kao igrač zadatka u rotaciji nego Knežević koji je samo bolji košgeter ali i u tome nije dokazan na većem nivou od ABA 2 lige. Za slabiju ekipu koja traži kome će dati loptu u ruke bolji je Knežević, za bolju ekipu koja traži 8. igrača u rotaciji bolji je Gegić.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Wandelanoite » 14 feb 2020, 00:14

U međuvremenu, za Air Gegin potpis bore se velikan Capljina i A1 ligasi Bosna i Celik.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Ethel
Postovi: 5186
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ethel » 14 feb 2020, 00:40

Drape je napisao/la:
14 feb 2020, 00:08
Gegić može braniti tri pozicije, može uhvatiti skok, ozbiljnoj ekipi više vrijedi on kao igrač zadatka u rotaciji nego Knežević koji je samo bolji košgeter ali i u tome nije dokazan na većem nivou od ABA 2 lige. Za slabiju ekipu koja traži kome će dati loptu u ruke bolji je Knežević, za bolju ekipu koja traži 8. igrača u rotaciji bolji je Gegić.
I sve ce to ponistiti na drugoj strani terena ocajnim sutem, neodgovornom igrom, niti bi on ikada prihvatio tu ulogu igraca zadatka.

Knezevic je ispred njega miljama, trenutno nema ni jedan validan razlog da Gegic bude ispred bilo koga u ovom rosteru, imao je los pocetak sezone, dobio otkaz, vec nekih 2 mjeseca je bez kluba itd.

Njegove fizikalije, mogucnost pokrivanja vise pozicija i njegova odbrana koju mnogi su spominjali a nije nista specijalno su bili aduti u nekim ranijim godinama, sada momci u njegovim godinama igraju ozbiljne role u ozbiljnim klubovima.

Imao je primjer Tomasa Satoranskog da slijedi, nazalost nije.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 14 feb 2020, 00:46

Svi mi imamo svoja viđenja koja se često razliku od viđenja selektora, ja Vrabca ne volim vidjeti ni na spisku od 26 igrača a realnost je da će biti u 12, možda i starter i zamjenik kapitena. Njega partije sa "ocajnim sutem, neodgovornom igrom" nikad nisu koštale statusa u reprezentacij.

mirzatele
Postovi: 11888
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la mirzatele » 14 feb 2020, 01:16

Vrabac makar ima klub, al ako Gegić bude među 12 možemo stvarno ugasiti reprezentaciju.

Gorda ne može igrat a ko da gledam igrat će protiv Krke, 3 dana poslije utakmice sa Grčkom.
Veliki minus za Teletovića. Mislio sam da će moći riješiti Gordića i Kikanovića,a ono gore nego prije.

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 14 feb 2020, 04:30

Garza 40min- 38p, 8sk, 4blk
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DaVinci » 14 feb 2020, 12:48

Drape je napisao/la:
14 feb 2020, 00:08
Gegić može braniti tri pozicije, može uhvatiti skok, ozbiljnoj ekipi više vrijedi on kao igrač zadatka u rotaciji nego Knežević koji je samo bolji košgeter ali i u tome nije dokazan na većem nivou od ABA 2 lige. Za slabiju ekipu koja traži kome će dati loptu u ruke bolji je Knežević, za bolju ekipu koja traži 8. igrača u rotaciji bolji je Gegić.
Slazem se, druze, da Gegimir moze biti u rotaciji ko i dosad ali igrac koji u raspaloj Slobodi nije mog'o meda i zbog toga otjeran (a konkurent mu Camparinjo) i vec 2 mjeseca ga ne mogu nikom utushit' nam sigurno nece donjeti srecu kontra Latvijaca i Grka ... me thinks ... :hmmmmm:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 14 feb 2020, 13:23

DaVinci je napisao/la:
14 feb 2020, 00:03
Raonffa je napisao/la:
13 feb 2020, 13:08
Hajde barem je umjesto Gordića pozvao Kneževića, nije npr mjesto na spisku našao dijamant Zahiragić :D
Napokon da je Drasko 'in' ... nadam se da ce izbaciti Gegu iz rostera ... :pray:
Pa trebao bi, nema parametra po kojem bi Gegić trebao biti ispred Kneževića.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4175
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ghuraba » 14 feb 2020, 15:34

Problem je sto vi Gegica posmatrate kroz ono sto se od njega ocekivalo, a Knezevica kroz statistiku koju je biljezio u slabasnim ligama. Gegic je u svakom smislu bolji kosarkas i napravit ce aBd bolju karijeru, bez obzira sto ga ja sekundu jednu ne simpatisem i sto ne bih volio da bude medju 12 kosarkasa koji ce biti prijavljeni za utakmice. Ne svidja mi se njegovo bahacenje i ponasanje bez pokrica, ali poredimo ga s Knezevicem, a ne s Jovicem. Trenutno je bez kluba i apsolutno je bespotrebno polemisati da li zasluzuje da igra, ali bih se slozio s misljenjem nekog od forumasa da bi nam mogao vise koristiti nego Drasko, mada je u pitanju neznatna razlika. Od njega se u reprezentaciji ne ocekuje da bude lider, nego da udje i eventualno popravi nasu igru u defanzivi. Ogromna je razlika kad Sloboda od njega ocekuje da bude prevaga na parketu, a reprezentacija da bude klasicni igrac zadatka. Da se ja pitam, volio bih da Adamovic, Campara, Pasalic i Atic podijele minute na pozicijama 1 i 2. Peti kosarkas na te dvije pozicije moze biti bilo ko od njih dvojice, a na Bosnicu je da procijeni ko mu je korisniji i potrebniji.

Avatar
Ethel
Postovi: 5186
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ethel » 14 feb 2020, 16:19

Ghuraba je napisao/la:
14 feb 2020, 15:34
Problem je sto vi Gegica posmatrate kroz ono sto se od njega ocekivalo, a Knezevica kroz statistiku koju je biljezio u slabasnim ligama. Gegic je u svakom smislu bolji kosarkas i napravit ce aBd bolju karijeru, bez obzira sto ga ja sekundu jednu ne simpatisem i sto ne bih volio da bude medju 12 kosarkasa koji ce biti prijavljeni za utakmice. Ne svidja mi se njegovo bahacenje i ponasanje bez pokrica, ali poredimo ga s Knezevicem, a ne s Jovicem. Trenutno je bez kluba i apsolutno je bespotrebno polemisati da li zasluzuje da igra, ali bih se slozio s misljenjem nekog od forumasa da bi nam mogao vise koristiti nego Drasko, mada je u pitanju neznatna razlika. Od njega se u reprezentaciji ne ocekuje da bude lider, nego da udje i eventualno popravi nasu igru u defanzivi. Ogromna je razlika kad Sloboda od njega ocekuje da bude prevaga na parketu, a reprezentacija da bude klasicni igrac zadatka. Da se ja pitam, volio bih da Adamovic, Campara, Pasalic i Atic podijele minute na pozicijama 1 i 2. Peti kosarkas na te dvije pozicije moze biti bilo ko od njih dvojice, a na Bosnicu je da procijeni ko mu je korisniji i potrebniji.
Pa taj isti Gegic je u slabasnoj ligi dobio otkaz od ekipe koja je predzadnja na tabeli. Meni je ta prica o Gegicevoj defanzivi bezveze kad malo pogledam statistiku igraca koje je Gegic cuvao na utakmicama u ABA 2, u svakoj utakmici protivnicki plej je bio dvocifren sa dobrim procentima, a nerijetko i 1 i 2.

Nije da je i Drasko neki upgrade ni da ce imati neku veliku rolu, ali opet mislim da je momak zasluzio poziv jer ima kvalitetne brojke i igra kvalitetno ove sezone u ABA 2.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.